آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: ریست شدن پشت سرهم وتصویرندادن HP elitebook8460p

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام
لپتاپ HP elitebook8460p
مانبرد
UAM 6050A2398701-MB-A02

این لپ تاپ خاموش کامل بود بعداز باز کردن U5006 -BQ24726خیلی داغ می کرد که تعویض کردم ولی بازهم داغ میشد متوجه شدم آی سی U6-LMV393اتصال کوتاشده که تعویض کردم و استارت خورد حالا تصویر نمیده سی پی یو اصلا گرم نمیشه و همه چراغ های لپ تاپ سه چهار ثانیه رو شن و چراغ آداپتور خاموش بعد از سه چهار ثانیه چراغ آداپتور یک خاموش روشن میشه و زمان روشن شدن این چراغ دیگر چراغ ها خاموش میشن یک ثانیه و بعد این چراغ خاموش و دوباره همه چراغ ها روشن واین داستان ادامه دارد منظورم ازچراغ آداپتوچراغ روی لپ تاپ هست که برای وضیعت آداپتور هست نه چراغ روی آداپتور
بایوس هم پرو گرام کردم نشد

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
اینم فیلم از وضیعت چراغها

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
درود
اتوسوییچ هست باباطری و بدون باطری

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
در حالت روشن ولت تمام کویل های مدار رو اندازه بگیرید اعلام بفرمایید
محدوده و مسیر قطعه اسیب دیده رو با دقت بیشتری قطعاتش رو چک کنید
نقشه رو هم اپلود بفرمایید

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام

به راهنماییهای دوستمون عمل کنید ضمنا ولتاژ +V5AL مشکوکه که از اایسی کنتترلر 3.3 و 5 ولت تامین میشه.خخلاصه شما ممسسیرهای ااون دوتا اییسی رو چک کنید همینطور ولتاژاستندبای .. بعد از روشن کردن ببیینید کددوم قسمت ولتااژش نوسان داره یا نیست

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام
کویل ها
L3012=5V
L313=3.3V
L351=0V
L5=0V
L3050=0V
L2=1V
L315=0V
L316=1Vولی این یک ولت تازمانی که چراغ ها روشن هستن موجوده و زمانی که خاموش میشن یک ولت این کویل هم 0میشه سریع و دوباره باروشن شدن چراغها یک ولت

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
Untitled.jpg

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
شما به صحفه 4 شماتیک مراجعه کنید یه سری ایسی هستن که ولتاژ 19 رو دریافت میکنن و بعد با ولتاژ راهنداز روشن میشن شما باید ببینید هر ایسی ولتاژ راهندازش درسته یا نه فرضا همین
TPS51125)
4 تا سیگنال لازمه برای ادمه کار یکیشون وقتی میاد که دستگاه سویچ میشه شما وقتی ولتاژ گیری میکنید باید ببینید از 4 تا سه تاشون ولتاژ داشته باشند و یکیشون به محض استارت روشن میشه تو این ایسی SLP_S3#_3R به محض روشن شدن سیگنال نمایان میشه برای قرائت درست باید مولتی متر رو روی پایه مورد نظر گذاشت و بعد استارت کنید اگه سیگنال اومد که اون ایسی باید خروجی بده و مشکلی نداشته باشه و شما باید بعد درحالت خاموش ودرحالت استارت ایسی ها رو بررسی کنید ببینید چطوری هستن بعضی مواقع خروجی بعضی ایسهای ایراد دارن به محض استارت یه لحظه ولتاژ حاضر میشه و خیلی سریع قطع میشه اینطوری تا حدودی میشه فهمید مشکل از کجاست
در این جور مواقع بهتره کل دستگاه تمییز بشه و پروگرام تا جایی که ممکنه دقیق و بایوس تست شده بزنید . جواب نگرفتید باید عیب رو تفکیک کنید
اون یک ولت هم که از ایسی میاد دقت کنید پایه روشن کننده و سیگنال ایسی پایه 5 هست و سیگنال SLP_LAN# پس معلموم میشه شما سیگنال SLP_LAN# رو دارید و این ایسی به احتمال زیاد سالم باشه و قطع و وصل شدن ولتاژ هم ممکنه برای خاموش و روشن شدن باشه چون سیگنال فعال سازی وقتی میاد دستگاه روشن باشه .
شما بهتره مدار سی پی یو رو هم چک کنید صحفه 11 و 12 مخصوصا 12 که دوتا ایسی داره همچنین پایه های ولتاژ 5 الویز روی این ایسی
شما یک بار بدونه سی پی یو هم تست کنید ببینید وضعیت چراغها چطوره یا مطمئن بشید از اتصال اون دوتا ایسی که تعویض کردید من خودم خیلی وفت پیش یه ایسی رو درست نذاشتم رو برد بعضی مواقع با یه تکان دستگاه خاموش میشد وقتی موتجه شدم که دستم رو روی ایس میزاشتم و کمی فشارش میدادم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa
بالا