آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشگل در تصویر ر لبتاپ توشیبا sattelite L455D

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
با سلام
تصویدر در لبتاپ مذکور به اینصورت است که . یک صفحه سقید در هر 1 ثانیه یکبار بر روی کل صفحه نمایان شده و در زمانیکه این تصویر سفید در یک ثانیه که وجود ندارد تصویر کاملا سالم و واضح است . ناگفته نماند مشگل از ال سی دی است و با تعویض ال سی دی مشابه مشگل برطرف شد

سوال اینجا است که آیا با آپدیت فریمور ال سی دی مشگل برطرف میشود ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز شما فیوز smd ورودی برق که بعد از سوکت کابل فلت هست رو عوض کنید به احنمال زیاد درست بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
دوست عزیز شما فیوز smd ورودی برق که بعد از سوکت کابل فلت هست رو عوض کنید به احنمال زیاد درست بشه

سلام . تشکر
این فیوز را که میفرمایید میتوانید روی عکس نمایش بدهید و اینکه این فیوز چه کاری انجام میده که باغث این مشگل میشه ؟

• Like

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
شما یه عکس با کفیت از برد ی که متصل به پنل هست رو بزارید تا براتون مشخص کنم احنمالا باید دو تا فیوز smd ورودی اولیه ولتاژداشته باشی که یکی مریوط به ولتاژ 19 و یکی هم 3ولت یا 5 که در صورت که این فیوز ها درست عمل نکنند تصویر به این صورت در میاد البته دیسکانکتی خود سوکت فلت و همین طور برنامه مربوط یه فریمور که جنابعالی هم بهشون اشاره کردید هم میتونه باعث این اتفاق بیافته ولی بیشتر این فیوزها اسیب می بینند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
شما یه عکس با کفیت از برد ی که متصل به پنل هست رو بزارید تا براتون مشخص کنم احنمالا باید دو تا فیوز smd ورودی اولیه ولتاژداشته باشی که یکی مریوط به ولتاژ 19 و یکی هم 3ولت یا 5 که در صورت که این فیوز ها درست عمل نکنند تصویر به این صورت در میاد البته دیسکانکتی خود سوکت فلت و همین طور برنامه مربوط یه فریمور که جنابعالی هم بهشون اشاره کردید هم میتونه باعث این اتفاق بیافته ولی بیشتر این فیوزها اسیب می بینند

با سلام
عکس از برد خدمت شما

پیوست‌ها

• 1.8 مگابایت بازدیدها: 100
  • Like

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
دوست عزیز شرمنده پیغام شما رو ندیدم ببخشید که دیر شد

قطعه ای رو که با رنگ قرمز مشخص کردم فیوز اصلی ورودی هست حتی با اینکه با تست مولتی متر بعضی مواقع سالم بود ولی با تعویض مشکلم حل شده
کادر سبز رنگ رو مقاومت های فیوزی چک شود که مقدار اهم از صفر تغییر نکرده باشند و توی همان کادر خازن به نظر میاد تغییر رنگ شده تست کنید که اتصال نباشد
000.jpg

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
ضمنا بعضی مواقع هم سوکتی مربوط به کابل فلت هست لحیم سردی پیدا می کند

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
با سلام
تصویدر در لبتاپ مذکور به اینصورت است که . یک صفحه سقید در هر 1 ثانیه یکبار بر روی کل صفحه نمایان شده و در زمانیکه این تصویر سفید در یک ثانیه که وجود ندارد تصویر کاملا سالم و واضح است . ناگفته نماند مشگل از ال سی دی است و با تعویض ال سی دی مشابه مشگل برطرف شد

سوال اینجا است که آیا با آپدیت فریمور ال سی دی مشگل برطرف میشود ؟

درود . دسوت عزیز همونطور که آقای hanirayan عزیز گفتن جریان کشی تو مسیر led ها ( بکلایت ) و 3 ولت و.. میتونه این اشکال رو پیش بیاره .که باید مسیرها رو خودتون بررسی کنید
پرسیدین میتونه از فریمور باشه . بله اگه ابزارشو داشته باشید بعد اطمینان از ولتاژهای یادشده فر یمور میتونه مشکل شما باشه

پیوست‌ها

• 6.3 کیلوبایت بازدیدها: 71

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
دوست عزیز شرمنده پیغام شما رو ندیدم ببخشید که دیر شد

قطعه ای رو که با رنگ قرمز مشخص کردم فیوز اصلی ورودی هست حتی با اینکه با تست مولتی متر بعضی مواقع سالم بود ولی با تعویض مشکلم حل شده
کادر سبز رنگ رو مقاومت های فیوزی چک شود که مقدار اهم از صفر تغییر نکرده باشند و توی همان کادر خازن به نظر میاد تغییر رنگ شده تست کنید که اتصال نباشد
مشاهده فایل‌پیوست 166894

سلام
بسیار بسیار ممنونم حتما بررسی کرده و نتیجه را اعلام میکنم

بالا