آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوختن الکترو موتور سه فاز 1.1 کیلو وات بعد از سیم پیچی

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
درود

پس باید بالاتر از ۱،۱ کیلو وات باشه و یا اشکالی در تعداد دور سیم ها یا سربندی داشته.
آیا زیر بار ۳ آمپر بود ؟
آیا روی پلاکش ۱،۱ کیلو وات نوشته بود .

سپاس

بله استاد زیر بار 3 آمپر است.
از روی پلاک خوندم . فردا صد در صد پلاکش را میخونم. اطلاع میدم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
بله استاد زیر بار 3 آمپر است.
از روی پلاک خوندم . فردا صد در صد پلاکش را میخونم. اطلاع میدم.

درود

پس موتور تحت فشار غیرمجاز هست .

یک فیلم از تعداد دور موتور زیر بار و جریان موتور زیر بار و عدم تعادل ولتاژ سه فاز تهیه کنی مستند خوبی هست .
باید جریان هر خط کمتر از ۲ امپر باشه.

سپاس

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
درود

پس موتور تحت فشار غیرمجاز هست .

یک فیلم از تعداد دور موتور زیر بار و جریان موتور زیر بار و عدم تعادل ولتاژ سه فاز تهیه کنی مستند خوبی هست .
باید جریان هر خط کمتر از ۲ امپر باشه.

سپاس

۲۰۲۰۰۵۱۲_۲۲۰۸۱۳_resized.jpg
نمره سیم 0.70 تک لا . تعداد دور سیم هر کلاف 70
استاد فردا پلاک موتور را میخونم ببینم 1.1 کیلو وات است . 90 در صد 1.1 کیلو وات است .نقشه سیم پیچ را با سربندی نقشه بالا بسته ام استاد مهربانم
اگر بتونم فردا موبایلم را با ابزارالات به داخل ببرم فیلم تهیه میکنم .

آخرین ویرایش:

hamedcrazy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
301
302
Yazd
سلام دوست عزیز.
با اجازه استاد غزال
اگر اشتباه نگم موتور اگر 2فاز بشه و این دوفاز شدن در حال حرکت باشه جریان کمتر از 4.5 بیمتال خواهد بود تا زمانی که موتور ایست کامل باشد و دوفاز بشه.
این مورد رو اگر امکاناتش رو داری حتما در محل کارت تست کن برای تجربه کاری خودت.
دوم اینکه روتور رو چک کن حتما سر جاش باشه . دیدم که روتور روی شفت فولادی جا بجا شده و در محل دقیق قطب ها نبوده. این مورد رو بیشتر در موتور های چینی دیدم.
در موتور ژن دیدم که هسته رو داغ کردن برای دراوردن سیم ها با این کار هسته جا بجا شده. البته این اتفاق بیشتر زمانی پیش میاد که پیچ مهاری یا پرچی که هسته رو به پوسته نگه میداره در رفته باشه.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
مشاهده فایل‌پیوست 166269
نمره سیم 0.70 تک لا . تعداد دور سیم هر کلاف 70
استاد فردا پلاک موتور را میخونم ببینم 1.1 کیلو وات است . 90 در صد 1.1 کیلو وات است .نقشه سیم پیچ را با سربندی نقشه بالا بسته ام استاد مهربانم
اگر بتونم فردا موبایلم را با ابزارالات به داخل ببرم فیلم تهیه میکنم .

درود

اگه ۱،۱ کیلو وات باشه زیر بار سنگینی تحت فشار است و اگه جریان بی باری رو مشخص کنی معلوم میشه با بار خارجی تحت فشاره یا با متعلقات خودش از جمله خرابی بلبرینگ یا بوش و امثالهم .

موتوری که سالمه را هم ببین چند امپر جریان داره و بارش مشابه است یا نه ؟
و درصورت امکان جریان بی باری موتور سالم را مشخص کن .
ولی نگران نباش مهم نیست .

سپاس

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
درود

اگه ۱،۱ کیلو وات باشه زیر بار سنگینی تحت فشار است و اگه جریان بی باری رو مشخص کنی معلوم میشه با بار خارجی تحت فشاره یا با متعلقات خودش از جمله خرابی بلبرینگ یا بوش و امثالهم .

موتوری که سالمه را هم ببین چند امپر جریان داره و بارش مشابه است یا نه ؟
و درصورت امکان جریان بی باری موتور سالم را مشخص کن .
ولی نگران نباش مهم نیست .

سپاس

استاد عزیزم ممنونم از راهنمایتان متشکرم.
استاد عزیزم از دو تا موتور ها قرار سیم پیچی بشه که من قبول نکردم . قرار یک نفر دیگر اینکار را انجام بده .اگر بگن موتور را نصب کن جریان بی باری را اندازه گیری میکنم.
در ضمن استاد از تعزیرات امروز کسی نیومد قرار فردا بیایند. بازم استاد متشکرم متشکرم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
استاد عزیزم از دو تا موتور ها قرار سیم پیچی بشه که من قبول نکردم . قرار یک نفر دیگر اینکار را انجام بده .اگر بگن موتور را نصب کن جریان بی باری را اندازه گیری میکنم.
در ضمن استاد از تعزیرات امروز کسی نیومد قرار فردا بیایند. بازم استاد متشکرم متشکرم.

درود

بهترین تصمیمه.
چون احتمال صدمه مجدد بسیار زیاده
از تعزیرات هم نگران نباش ، لایحه دفاعیه را بدون مشورت با من نده
نکات مهم را اشاره و تاکید میکنم.
فقط برای اظهارات حضوری بگو شاکی بابت توانایی فنی مدعیست که توانایی ندارم که مغایر با سوابق و مدارک تحصیلی من است و در خصوص اجحاف ادعایی نداره و هر موتوری تحت فشار و در شرایط غیرعادی از جمله با نوسانات برق میسوزه
اگه گفتن بقیه نسوخته بگو عوامل متعددی میتونه موجب صدمه موتور بشه و اگه تعدادی سوخته و تعدادی سالمه میتونه به این دلیل باشه که برخی از آنها در زمان نوسانات برق روشن نبوده و یا تحت فشار نبوده و در شرایط بهتری بوده که نسوخته
بگو بقیه دفاعیات را طی لایحه تقدیم میکنم.
این موارد نمک زندگی است و مفیده و تجربه های خوبی عایدت میشه.
بگو به این دلیل سیم پیچی مجدد را نمیپذیرم که میدونم مجددا میسوزه و حتی قبلا هم بهش گفتم گفت اشکال نداره شما کار خودتو انجام بده و اجرت بگیر و مسئولیتش بعهده خودمان .

دو تا موتور سوخته ؟
کلا چند موتور بوده و چند تا سوخته ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود
امیر سجاد حساب و کتاب رو تسویه کردن؟ همون بهتر که قبول نکردی
اگر سیمپیچی از جنس طلا هم میپیچیدی باز هم باب دلشون نمیشد
سوای اینکه احتمالا باید میزدی به حساب شماره ۱۰۰ خمینی و جز الافی و خستگی چیز دیگری برات نمیموند

چرا گزینه تشکر غیر فعال شده !! آیا برای شما هم همینطور هست؟

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام بر استاد عزیزم غزال و دوست خوبم آقا حبیب
به صورت خلاصه مینویسم تا وقتتون را نگیرم .
مشکل من که سیم پیچ های سوخته بود به وسیله داره اصناف حل شد مشکل از تابلو برق نوشته شده است بی کفیتی کنترل فاز و بی متال و عمل نکردن در زیر بار بودن موتور . کنترل فاز بعد از تست افت ولتاژ عمل نکرد. و من هم در موقع درخواست کنترل فاز گفته بودم اول کنترل فازهای دنا بعد از یک سال حساسیت خود را در مقابل افزایش و کاهش ولتاژ کارای ندارد . ( چه برسد به اینکه از تابلو برق دیگری باز شود بعد از یک ودو سال کار کردن) شیوا امواج تهیه کنید . و ...... فقط شانس آوردم تو هفته ای که موتور ها سوخته بودن از طرف اداره برق کاهش ولتاژ داشته . و خسارت را اداره برق قبول کرده . دومین شانس یکی از موتورهای سوخته سیم پیچ مال کارخانه بود . بلاخره .... مشکل یه خورده از من زدن و خورده از اداره برق و یخورده از طرف خودشون .
تمام شد.
اما مشکل اصلی اینبار طرف دوستم که تراشکار است .پمپ ها را تعمیر کرده و....... وکلا خرید وسایل از خودش بوده خرید بلبریگ و ....... به علت گران فروشی قطعات .اگر با قیمت اصناف توافق کردن که هیچی در غیر اینصورت به اداره تعزیرات فرستاده میشود.
نتیجه ای که من گرفتم با این گرانی قطعات روزهای سختی در راه داریم . از یک طرف باید به جبیب مشتری فکر کنیم از یک طرف خرج و مخارج خودمون فکر کنیم .وبا هزازان ایراد از طرف مشتری که باید ثابت کنیم.
استاد مهربانم یک دنیا ممنونم و متشکرم

آخرین ویرایش:

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟
با کسی اجازه از محضر اساتید
و با سلام
آخر وقت اومدم و مشکلم هم شکر خدا حل شده !
در سیم پیچی سه فاز می خواستم بپرسم آیا تمام کلافها سوختن یا کلاف یکی از فازها سالمه ؟
سوال بعدی آیا لاک سیم کلا سوخته و خاکستر شده یا اینکه فقط تغییر رنگ داده و قهوه ای تیره یا سیاه شده؟

بالا