آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی پاور گرین 330 وات مدل g330a

mosafer2

کاربر
2015-05-08
138
114
شاتکی ها پریده تعویض کنید درست میشه

دوتا از شاتکیا 60امپر 40 ولت بودن که همه رو با یه مدل با امپر پایینتر جایگزین کردم.
ولی یه مشکلی دیگه که هست باید پاور رو دوسه بار خاموش/روشن کنی تا استارت بخوره و ولتاژه بده

mosafer2

کاربر
2015-05-08
138
114
شاتکی ها پریده تعویض کنید درست میشه

دوتا از شاتکیا 60امپر 40 ولت بودن که همه رو با یه مدل با امپر پایینتر جایگزین کردم.
ولی یه مشکلی دیگه که هست باید پاور رو دوسه بار خاموش/روشن کنی تا استارت بخوره و ولتاژه بده

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
خیر با اتصال پایع یک و دو ای سی مذکور روشن نشد.
ولی فکر کنم دیود شاتکیای پاور اسیب دیده و نیم سوز شده
با تست دیود عدد کمتر از صد نشون میده
ممکنه اشکال از اونا باشه؟

دوست عزیز من کی گفتم پایه یک و دو؟؟؟

عرض کردم پایه 2 و 3

من بعداز کلی تعمیر تاحالا خودم ندیدم شاتکی های پاورگرین 330 یا 380 بسوزه

شما دیودهای خود پاور رو جایگزین کنید بعد تستی گفتم رو انجام بدید

اگر روشن شد ولتاژهای خروجی رو اعلام کنید

mosafer2

کاربر
2015-05-08
138
114
دوست عزیز من کی گفتم پایه یک و دو؟؟؟

عرض کردم پایه 2 و 3

من بعداز کلی تعمیر تاحالا خودم ندیدم شاتکی های پاورگرین 330 یا 380 بسوزه

شما دیودهای خود پاور رو جایگزین کنید بعد تستی گفتم رو انجام بدید

اگر روشن شد ولتاژهای خروجی رو اعلام کنید

داداش همون 2و3 بود اشتباه تایپیه
هنگام سوئیچ کردن صدای تق تق میاد از داخل پاور
قطعه اش تو بازار نبود
شاتکی 60 امپر 40 ولت
بعدشم طبق جزوه ای از همین انجمن در خصوص تعمیر پاور گفته بود که دیود شاتکی با تست دیود باید عدد بالای صد تا حدود 500 رو باید نشون بده
اگه کمتر باشه نیم سوز شده

در حال حاضر بعد از چند با سوئیچ کرد روشن می شه و ولتاژها همه صحیح می باشد

آخرین ویرایش:

fardin201000

کاربر
2012-10-30
5
1
سلام دوست عزیز من قبلا به این مشکل برخورد کردم یه مقاومت ۴۷۰ اهمی فکر کنم محلش پشت ماسفت راه انداز هیت سینک اول هست که اگه اهمش تغییر کنه پاور رو شن نمیشه وباید عوض بشه فکر کنم داخل وارنیش باشه دقیقا جلو اون یه خازن ۵۰ولت۱۰میکروفاراد هست که اونم به همراه دوتا کناری که باید ۵۰ولت ۴.۷میکروفارادی هست که باید عوض بشن دقت کنید اکثر خازنهای بازار کیفیت مناسبی ندارند و خود من پس از عوض کردن چند خازن دراین قسمت نتیجه گرفتم که همشونم نو و تازه خریده بودم اما درس جواب ندادند وفقط یکی درس در اومد بعد تو این مدل پاورها یه خازن ۱۶ولت ۴۷۰میکروفاراد دقیقا زیر هتسنک دوم نزدیک به سوکت برق ورودی هست که اون هم اگه درست نباشه روشن نمیشه پاور و صدای زوزه و روشن نشدن اکثرا از این خارنها هست و و مقاومتی که گفتم خیلی مهم هست اگه نتیجه گرفتی خازن ۱۶ولت ۲۲۰۰ میکرو فاراد بین دو هیتسنک رو هم عوض کن، من الان دوتا پاور دارم که با وجود عوض کردن اینها هنوز روشن نمیشن که تا اونجایی که چک کردم مربوط میشه به آیسیها که درشهرستان موجود نمیباشن اما مال شما با اون صدای زوزه که میگی هست احتمالا با تعویض اینها حل بشه و راستی قبل تعویض دیود شاتکی های خروجی رو به همراه خازنهای خروجی چک کن که مشکلی نداشته باشن این تجربه بنده بود که تعمیر کار حرفه ای نیستم ،ایشالا که حل بشه درضمن ۳۸۰ و ۳۳۰ مدارشون دقیقا عین هم هست تمامی قطعات هم عین هم هستند به بجز ترانزیستورهای اول و دیودشاتکی های خروجی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosafer2
بالا