آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن موج PWM در اینورتر جوشکاری 200 آمپر آروا

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,822
فارس
سلام
یه دستگاه ماسفتی 200 آمپر آروا هست که یکی از فت های 23n50 سوخته ، ولتاژ 12 و 5 ولت بعد از رگولاتورها اوکی هستن
ولتاژ 12 رو در پایه های تغذیه ایسی CA3140 و KA3525 دارم اما ایسی 3525 خروجی PWM نداره
نمایشگر هم بدون اینکه دست بخوره از کالیبره خارج شده یعنی از 130 تا عدد 300 رو نشون میده

پیوست‌ها

• 628.2 کیلوبایت بازدیدها: 336

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,822
فارس
چراغ oc خاموشه
ولتاژ پایه سافت استارتر (پایه ۸) ایسی ۳۵۲۵ صفر شده و طبق بررسی تمام ترانزیستور های برد اسیلاتور سالمن ، ایسی ۳۵۲۵ و ۳۱۴۰ تعویض شدن ولی هیچ تفاوتی نکرد
وقتی به پایه سافت استارتر ولتاژ میدم pwm ساخته میشه

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,239
4,254
مشکل از اپتوکوپلر قسمت vrd به شماره u1 بود و با تعویضش مشکل حل شد

درود مهندس ماراهم در شوق خود شریک کنید اگر امکان داره اپتو کوپلر مورد نظر را در تصویر مشخص کنید با تشکر.

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,822
فارس

پیوست‌ها

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام توی عکس مشخص کردم

این اپتوکوپلر در بعضی از دستگاه ها است و ولتاژ دیود خود را از خروجی میگیرد در واقع تا زمانی که خروجی نداشته باشیم دیود روشن نشده و خروجی PWM نداریم.حال این سوال پیش میاد که در مرحله اول که دستگاه ولتاژی ندارد عملا این دیود هیچ وقت نباید روشن شود حال چگونه قبل از تولید پالس این دیود روشن میشود؟

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,822
فارس
این اپتوکوپلر در بعضی از دستگاه ها است و ولتاژ دیود خود را از خروجی میگیرد در واقع تا زمانی که خروجی نداشته باشیم دیود روشن نشده و خروجی PWM نداریم.حال این سوال پیش میاد که در مرحله اول که دستگاه ولتاژی ندارد عملا این دیود هیچ وقت نباید روشن شود حال چگونه قبل از تولید پالس این دیود روشن میشود؟

سلام نقشه این دستگاه رو نداشتم اما به نظر میاد ولتاژ دیود این اپتوکوپلر از ۲۴ ولت تغذیه گرفته میشه (به نحوی مرتبط با مثبت و منفی خروجی هست و در حالت vrd با اتصال خروجی دستگاه موقع جوشکاری اپتوکوپلر خاموش میشه و پایه ۸ ایسی ۳۵۲۵ ازاد میشه و pwm ساخته میشه ) یعنی ولتاژ دیود اپتوکوپلر ربطی به خروجی pwm و ترانس ها و ماسفت ها نداره ، روشن شدن دیود داخلی کوپلر باعث صفر شدن پایه ۸ ایسی ۳۵۲۵ میشه و عملا کل قسمت قدرت خاموش میشه کل این قضیه رو با اسکوپ و با تغذیه برق شهر و ۲۴ ولت جداگانه بررسی کردم
در حالت vrd اون ۱۵ ولتی که توی انبر جوش داریم از ۲۴ ولت تغذیه میاد
در این مورد ترانزیستور داخلی اپتوکوپلر نشتی داشت اما با مولتی متر نشون نمیداد ولی باعث میشد ولتاژ ضعیفی که ایسی ۳۵۲۵ در پایه سافت استارتر تولید میکنه و به یه خازن ۰.۶۸ میره زمین بشه و عملا ایسی روشن نمیشد

shahinstar

کاربر
2013-02-19
3
0
سلام و احترام
بنده در مشکل مشابه شما اپتو کوپلر رو که از مدار در میارم موج pwm تولید میشه فقط خروجی dc دستگاه 100 ولت میشه

دستگاه به دلیل سوختن یکی از دیود های دوبل اتصال کوتاه شده بود.
دیود تعویض شد ptc تغذیه که ترکیده بود تعویض شد. ولی pwm نداشت

اپتو نو انداختم ولی باز خروجی pwm ندارم
1.5 ولت که دستی به پایه اپتو که رفته به پایه سافت استارت میدم درست میشه
خروجی 56 ولت دقیق
من فکر میکنم ولتاژی که باید رو پایه بیوفته مشکل داره که با ولتاژ دستی راه میوفته فقط نمیدونم منبعش کجاست

آخرین ویرایش:

shahinstar

کاربر
2013-02-19
3
0
اینطور که میفرمایید یعنی این مدل در حالت نرمال خروجی ۱۵ ولت داره و با اتصال انبر الکترود به اتصال منفی ولتاژش بالا میره رو ۵۶ ولت؟

بالا