آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست: کمک در مورد ساخت فلزیاب

badhossein

کاربر
2013-12-23
76
62
سلام خدمت اساتید محترم
دوتا سوال دارم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
چرا در فلزیاب‌ها اکثرا از ماسفت استفاده میشه و از ترانزیستور‌های bjt یا igbt استفاده نمیشه؟

و سوال دوم اینکه در فلزیاب‌هایی که از میکرو استفاده میشه عمل نمونه گیری برای بالانس کردن دستگاه چگونه صورت می‌گیره؟

2019-12-07
12
20
سنندج
سلام در فلزیاب و ردیاب شعاع زن حرفه ای . به سنسور ها  ولتاژ بسیار بالایی اعمال میشود برای ایجاد میدان مغناطیسی قوی تر .من خودم فلزیاب های آنتنی رو یک بار تست کردم یک  سنسور به زمین میزنن سنسور رو مشاهده کردم نوشته بود روش هزار ولت .

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268
سلام خدمت اساتید محترم
دوتا سوال دارم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
چرا در فلزیاب‌ها اکثرا از ماسفت استفاده میشه و از ترانزیستور‌های bjt یا igbt استفاده نمیشه؟

و سوال دوم اینکه در فلزیاب‌هایی که از میکرو استفاده میشه عمل نمونه گیری برای بالانس کردن دستگاه چگونه صورت می‌گیره؟

فلزیاب چون بوبین داره ولتاژ برگشتی زیادی تولید میکنه ..
یعنی هربار سویچ وصل میشه و جریان داخل لوپ میره بعد از قطع ولتاژ بالایی نزدیک 1000 ولت تولید میکنه که بر میگرده سر سویچ
ماسفت ها ولتاژ شکست بالایی دارند و مناسب تر هستند..
تفاوتی بین میکرو و آنالوگ نیست.. در میکرو نرم افزار نمونه گیری میکنه و با توجه به برنامه های مختلف..مراحل کار متفاوت است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007

badhossein

کاربر
2013-12-23
76
62
درود دوست عزیز، من منظورم تفاوت میان میکرو و آنالوگ نبود، می‌خواستم بدونم که دستگاه‌های دیجیتال چجوری کار می‌کنن و میکرو برای بالانس کردن دستگاه چگونه عمل می‌کنه؟

بالا