آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن Asrock G41M-VS3

MohammadSh55

کاربر
2020-04-25
5
0
23
سلام. یه مادربرد Asrock G41M-VS3 دارم روشن نمیشه. رگولاتور 3.3VSBـش ولتاژ 1.5 میده و داغ میشه. تعویضشم کردم ولی تغییری نکرد. ظاهرا یه چیزی سوخته و load زیادی روی رگولاتور گذاشته که باعث میشه داغ کنه و بره رو حالت thermal protection و ولتاژ کافی نده. ولی نمیدونم چی سوخته و نمیتونم پیداش کنم.
وقتی بردو به پاور وصل میکنم چیپ جنوبی گرم میشه، بدون اینکه مادربردو روشن کنم(ینی بدون اتصال سیم سبز به مشکی. وگرنه خودش که روشن نمیشه اصن :khandehhhh:). عادیه آیا؟
سوکت 24 پین هم با گراند تست کردم، سیم زرد اتصال کوتاه داره. تو تاپیک مربوط به عیب یابی چیپ جنوبی نوشته بودن فت ها و ic های برد چک بشن.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام چیپ وقتی قبل از استارت داغ کنه 90 درصد میشه گفت خرابه ولی خب نمیشه صددرصد گفت هیچ چیز توی دنیا ی الکترونیک غیر ممکن نیست ولی من هرچه چیپ بوده مخصوصا چیپ های اینتل که قبل استارت داغ میشدن خراب بودن بازم میتونید نظر دوستانم ببینید چی هست این تجربه من بود.

datafarzin

کاربر
2010-03-26
23
28
سلام. یه مادربرد Asrock G41M-VS3 دارم روشن نمیشه. رگولاتور 3.3VSBـش ولتاژ 1.5 میده و داغ میشه. تعویضشم کردم ولی تغییری نکرد. ظاهرا یه چیزی سوخته و load زیادی روی رگولاتور گذاشته که باعث میشه داغ کنه و بره رو حالت thermal protection و ولتاژ کافی نده. ولی نمیدونم چی سوخته و نمیتونم پیداش کنم.
وقتی بردو به پاور وصل میکنم چیپ جنوبی گرم میشه، بدون اینکه مادربردو روشن کنم(ینی بدون اتصال سیم سبز به مشکی. وگرنه خودش که روشن نمیشه اصن :khandehhhh:). عادیه آیا؟
سوکت 24 پین هم با گراند تست کردم، سیم زرد اتصال کوتاه داره. تو تاپیک مربوط به عیب یابی چیپ جنوبی نوشته بودن فت ها و ic های برد چک بشن.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

باید ارتباطش رو با قطعات دیگه متوجه بشی ..حالا با دیتا شیت و یا تست اهم و بازر و ...که زمان بر هست
جامپ کردن اون سیمها و روشن شدن یعنی میتونه i/o مشکل داشته باشه و البته پل جنوبی
باید گام به گام پیش بری .. احتمالا مشکلاتت به یک مورد نیست..
پس شد -i/o-پل جنوبی-ارتباط اون قطعه که داغ میکنه با قطعات ارتباطی اون که پیدا کنی منشا داغ کردن رو

MohammadSh55

کاربر
2020-04-25
5
0
23
باید ارتباطش رو با قطعات دیگه متوجه بشی ..حالا با دیتا شیت و یا تست اهم و بازر و ...که زمان بر هست
جامپ کردن اون سیمها و روشن شدن یعنی میتونه i/o مشکل داشته باشه و البته پل جنوبی
باید گام به گام پیش بری .. احتمالا مشکلاتت به یک مورد نیست..
پس شد -i/o-پل جنوبی-ارتباط اون قطعه که داغ میکنه با قطعات ارتباطی اون که پیدا کنی منشا داغ کردن رو

خیلی ممنونم از راهنماییتون. چیپ جنوبی رو جدا کردم و مشکل جریان کشی رگولاتور ولتاژ از بین رفت. فهمیدم از خوده چیپه. عوضش کردم. الان مادربرد روشن میشه ولی وقتی cpu رو میزارم سریع بعد روشن شدن خاموش میشه(اگه cpu باشه و سوکت ۴ پین برقشو وصل نکنم هم روشن میمونه). مشکل از مدار vrm سی پی یو باید باشه چون پین drain و source بعضی ماسفت های مربوط بهش رو که تست میکنم مولتیمتر بوق میزنه‌. احتمالا یکی از همون ماسفت ها هست.
ممنونم از راهنماییه شما و آقا/خانم "سای را" :68000000:

بالا