آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اجرای سیستم نول مجزا از سیم نول شبکه

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
سلام وقت بخیر
با توجه به اینکه اساتید بزرگوار در تاپیک های قدیمی شرکت کرده بودن سوال مهمی داشتم
جسارت نکردم تاپیک قدیمی بالا بیارم
ب هر روی عزیزان بنده تو روستا هستم و حداقل 90 امپر مصرف کشاورزی دارم سیستم ارتینک با حداقل دو اهم با استاندارد های کامل دارم
نیاز بنده ب دلیل مشغول بودن زیادی شبکه خانگی ب دلیل افت فشار زیاد ب یک نول مجزا از شبکه توضیع برق هستش
با توجه توضیحات اساتید
من هنوز اموزشی مبنی بر ی سیستم احداث دقیق نول پیدا نکردم که کاملا رگوله باشه
اگر اموزشش تخصیصی هست براش هزیینه هم پرداخت میکنم
باتشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام وقت بخیر
با توجه به اینکه اساتید بزرگوار در تاپیک های قدیمی شرکت کرده بودن سوال مهمی داشتم
جسارت نکردم تاپیک قدیمی بالا بیارم
ب هر روی عزیزان بنده تو روستا هستم و حداقل 90 امپر مصرف کشاورزی دارم سیستم ارتینک با حداقل دو اهم با استاندارد های کامل دارم
نیاز بنده ب دلیل مشغول بودن زیادی شبکه خانگی ب دلیل افت فشار زیاد ب یک نول مجزا از شبکه توضیع برق هستش
با توجه توضیحات اساتید
من هنوز اموزشی مبنی بر ی سیستم احداث دقیق نول پیدا نکردم که کاملا رگوله باشه
اگر اموزشش تخصیصی هست براش هزیینه هم پرداخت میکنم
باتشکر
مصرفتون بار متعادل روی سه فاز باشه نیازی به نول مجزا ندارید

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
بدلیل شرایط بدی که هست شرایط گرفتن برق 3فازو ندارم
باید برای همین چاره بی انیشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
5تا کنتور هست
بله برق تک فاز شهری هستش
هر کدام از کنار فاز مجزا از شبکه دارن
دوتا مشترک
بزرگوار
بنده نیاز سیستم نول دارم
ممکنه در این رابطه راهنمایی بفرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aminreno

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
5تا کنتور هست
بله برق تک فاز شهری هستش
هر کدام از کنار فاز مجزا از شبکه دارن
دوتا مشترک
بزرگوار
بنده نیاز سیستم نول دارم
ممکنه در این رابطه راهنمایی بفرمایید
یعنی شما پنج تا کنتور تک فاز دارید و به اندازه ۹۰ امپر هم مصرف تک فاز ، ببینید نول دقیقا سر مشترک ترانس هست ، ثانویه ترانس بیست کیلو به چهارصد ولت که بصورت ستاره از داخل متصل شده ، و برای جلوگیری از القاء و برق گرفتگی در هنگام نامتعادل شدن شبکه چهارصد ولت به ارت متصل میشه در پای ترانس ، شما اگه نود امپر رو روی پنج کنتور تقسیم کنید مشکلی پیش نمیاد مگر اینکه جسارتا هدفتون چیز دیگه مثل عدم پرداخت قبض باشه و بخواید نول رو از جای دیگری تامین کنید که تاثیری نداره چون در کنتورها ct روی فاز قرار گرفته.

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
مچکرم بابت توضیحات کاملتون
خیر عزیز جان هدف برای عدم پرداخت وجه برق نیست فکر هم نمیکنم نول تاثیری روی این روند داشته باشه
با توجه تحقیق ک خودم کردم و مشکلاتی که دارم ب این نتیجه رسیدم که نول جداگانه میتونه کمک کنه
از این بابت میگم که به اینتجیه رسیدم که
ی بار برای تست از چاه ارت به عنوان نول استفاده کردم و تاثیر کیفیت برق رو حس کردم
واگرنه دلیل نداره بخوام جداگانه برای سیستم نوول هزینه کنم
با این شرایط باز منتظر راهنمایی شصما بر این امر هستم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
دوست عزیزم
تا انجای که من اطلاع دارم چاه نول نحوه اجراش با چاه ارت تفاوت چندانی نداره .میتونی از مهندسین برق قدرت بپرسی
اما اگر بخواهی از چاه نول مجزا استفاده کنی . باید همیشه در یک شرایط باشد مانند رطوبت خاک و ........ و در غیر اینصورت به خصوص در تکفاز عدم تعادل بار خواهی داشت. نتیجه اش خسارت داره.
اگر بخواهی افت ولتاژ را جبران کنی . فکر نمیکنم با چاه نول افت ولتاژ را جبران کنی.
اما میتونی یک چاه ارت یا نول با طراحی مهندس برق قدرت با نول شبکه یکی کنی.
برای افت ولتاژ میتونی از ترانس افزاینده استفاده کنی
سپاس

SamaNInc

کاربر
2020-03-23
183
134
27
با تشکر از شما و پاسخ درستتون
منتها مشکل بنده فقط به افت فشار بر نمیگرده مشکل من جوابگو نبودن نول هست که پاسخگو این میزان مصرف برگشتی نیست
برای تمام کنتور ها ترانس مجزا برای افزایش برق هست
اما مشکل اساسی هست
اینکه میفرمایید چاه ارت با نول تفاوتی نداره از دید مهندسی درست نیست ممکنه مشکل ساز هم باشه
اما اگر مشکل رطوبت باشه با بنتونیت با کیفیت میشه این مشکل رو برای همیشه حل کرد
اما تا جایی که من اطلاع دارم اجرا سیستم نول متفاوت هست چطور و چگونه باید احداث بشه رو نمیدونم

بالا