آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: احیاء نمودن نوک هویه

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
پاسخ : احیاء کننده نوک هویه ؟

ممنونم از اطلا عاتتون . دوست خوبم در روز اول جهت استفاده منم مثل شما فکر میکردم . وقتی لحیم را به نوک هویه زدم لحیم عین لغاب رو نوک هویه رو پوشانید .نوک هویه که تقریبا زرد طلائی است تبدیل به رنگ نقره ای لحیم شد . بله نوک هویه بیشتر از اصل نوک هویه به تمیز کاری نیاز دارد. سپاس
امیر سجاد عزیز
بتده یک نوک هویه دارم که از قدیم تو لوازمم بوده و اخیرا پیداش کردم
اتفاقا جنسش برنج میباشد قبل از استفاده کاملا تمیزش میکنم و اتفاقا خوب داغ میشه و لحیم رو هم ذوب میکنه
متاسفانه حین لحیم کاری نوکش خیلی زود سیاه میشه تصور میکنم یک لایه نازک از روغن سیم لحیم روی نوک رو میپوشونه و لحیم کاری رو دشوار میکنه و بیزار از کار میشم

این سیاهی توسط پارچه نخی و دستمال اصلا تمیز نمیشه و باید حتما با سنباده یا جسم تیز اونو بردارم
البته ممکن جنس برنجش مرغوب نباشه آیا شما با این مشکل روبرو نمیشوید ؟

نمیدونم جنس آبکاری و براق نوک هویه های بازاری از چی هست
ولی شانسی هستند
بعضیها کیفیت بهتری دارند و یه سری هم افتضاح هستند
یه بار یک نوک هویه خریدم موقع استفاده به محض گرم شدن نوکش سیاه شد و در عوض نوکی بوده که چندین ماه استفاده کرم

شنیدم میشه آبکاری نوک هویه رو احیاء کرد
منتظرم ببینم دوستان تجربه ای در این زمینه دارند یا اینکه دروغ و حقه بازیه
ولی تصور میکنم اگر بشود نوک هویه برنجی که شما درست کردید رو به نحوی آبکاری نماییم طوری که سیاه نشود خیلی عالی جوابگو خواهد بود

Mohsenbehrad

کاربر vip
vip
کاربر
2019-11-02
754
821
خوزستان
باسلام به نظر من باید درست استفاده کرد که در طولانی مدت نیازبه تعویض داشته باشه من که موقعه استفاده با همون سیم مخصوص یاسیم ظرف شویی نوک هویه راتمیزمیکنم و همیشه روی نوک هویه قلع تازه میزنم و موقع لحیم کاری با کمک سیم قلع مناسب فشاروارده به نوک را کاهش میدم تا الان هم مصرف نوک هویه در کارم پایین بوده

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران

امیر سجاد عزیز
بتده یک نوک هویه دارم که از قدیم تو لوازمم بوده و اخیرا پیداش کردم
اتفاقا جنسش برنج میباشد قبل از استفاده کاملا تمیزش میکنم و اتفاقا خوب داغ میشه و لحیم رو هم ذوب میکنه
متاسفانه حین لحیم کاری نوکش خیلی زود سیاه میشه تصور میکنم یک لایه نازک از روغن سیم لحیم روی نوک رو میپوشونه و لحیم کاری رو دشوار میکنه و بیزار از کار میشم

این سیاهی توسط پارچه نخی و دستمال اصلا تمیز نمیشه و باید حتما با سنباده یا جسم تیز اونو بردارم
البته ممکن جنس برنجش مرغوب نباشه آیا شما با این مشکل روبرو نمیشوید ؟

نمیدونم جنس آبکاری و براق نوک هویه های بازاری از چی هست
ولی شانسی هستند
بعضیها کیفیت بهتری دارند و یه سری هم افتضاح هستند
یه بار یک نوک هویه خریدم موقع استفاده به محض گرم شدن نوکش سیاه شد و در عوض نوکی بوده که چندین ماه استفاده کرم

شنیدم میشه آبکاری نوک هویه رو احیاء کرد
منتظرم ببینم دوستان تجربه ای در این زمینه دارند یا اینکه دروغ و حقه بازیه
ولی تصور میکنم اگر بشود نوک هویه برنجی که شما درست کردید رو به نحوی آبکاری نماییم طوری که سیاه نشود خیلی عالی جوابگو خواهد بود

دوست غزیزم آقا حبیب
مشکل اصلی هویه ها به نظر من ولتاژ کاری هیتر است . اگر بتونیم حرارت نوک هویه را کنترل کنیم . میتونیم از هویه به مدت زیاد استفاده کنیم .
من خودم دو سه تا هویه دارم از هویه سومو بیشتر استفاده میکنم . در روزهای اول خریدم به خوبی کار کرد . بعد از مدتی هیتر سرامیکی سوخت و بعد از تعویض هیتر کارم شده بود تعویض هیتر سرامیکی . تا اینکه در یکی از تاپیک ها مشکل هیتر را از ولتاژ کاری هیتر تشخیص داده بودن که کنترل حرارت هیتر طول عمر هویه را زیاد میکنه .
با ساختن یک دیمر تونستم حرارت را کنترل کنم.
در مورد نوک هویه برنجی که به تراشکاری داده بودم اصلا قلع اندود نشده بود . اولین بار که به نوک هویه لحیم زدم رنگ نوک هویه از طلائی برنجی به نقره ای شد. انقار اب کاری شده الان هم واسم کار میکنه.نه به خوبی نوک هویه اصل
در مورد تمیز کردن نوک هویه با استفاده از سیم ظرف شوی استفاده میکنم . بعد از دو سه بار لحیم کاری تمیز میکنم وبه روغن هویه میزنم . ای کار واسم عادت شده بعد از دو سه بار لحیم کاری تمیز میکنم
و آبکاری تا انجای که من اطلاع دارم . مانند ظروف مسی است که داخل ظروف را آبکاری میکنند. ابکاری نوک هویه هم مثل ظروف مسی است . که خود مونم میتونیم آبکاری کنیم
عکس دیمر که واسه هویه درست کردم . ( دیمری که استاد مهربانم غزال مدارش را تحلیل کردن)
۲۰۲۰۰۴۲۴_۱۹۱۴۰۷_resized.jpg۲۰۲۰۰۴۲۴_۱۹۱۳۲۴_resized.jpg۲۰۲۰۰۴۲۴_۱۹۱۸۵۷_resized.jpg

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
سیاه شدن نوک هویه ارتباط مستقیم با حرارت داره من هر نوک رو تقریبا ۳ ماه به طور دایم استفاده میکنم و زمانی تعویص میکنم که واقعا نوک تموم میشه.من یکک دیمر ۱۰۰ وات قرار دادم روی میز کار و دمای مطلوب رو علامت زدم روش و هویه از صبح که میرم تعمیرگاه روشن هستش تا شب که برم خونه و از پد صابونی استفاده میکنم خیلی عالی جواب میده

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

دوست غزیزم آقا حبیب
مشکل اصلی هویه ها به نظر من ولتاژ کاری هیتر است . اگر بتونیم حرارت نوک هویه را کنترل کنیم . میتونیم از هویه به مدت زیاد استفاده کنیم .
من خودم دو سه تا هویه دارم از هویه سومو بیشتر استفاده میکنم . در روزهای اول خریدم به خوبی کار کرد . بعد از مدتی هیتر سرامیکی سوخت و بعد از تعویض هیتر کارم شده بود تعویض هیتر سرامیکی . تا اینکه در یکی از تاپیک ها مشکل هیتر را از ولتاژ کاری هیتر تشخیص داده بودن که کنترل حرارت هیتر طول عمر هویه را زیاد میکنه .
با ساختن یک دیمر تونستم حرارت را کنترل کنم.
در مورد نوک هویه برنجی که به تراشکاری داده بودم اصلا قلع اندود نشده بود . اولین بار که به نوک هویه لحیم زدم رنگ نوک هویه از طلائی برنجی به نقره ای شد. انقار اب کاری شده الان هم واسم کار میکنه.نه به خوبی نوک هویه اصل
در مورد تمیز کردن نوک هویه با استفاده از سیم ظرف شوی استفاده میکنم . بعد از دو سه بار لحیم کاری تمیز میکنم وبه روغن هویه میزنم . ای کار واسم عادت شده بعد از دو سه بار لحیم کاری تمیز میکنم
و آبکاری تا انجای که من اطلاع دارم . مانند ظروف مسی است که داخل ظروف را آبکاری میکنند. ابکاری نوک هویه هم مثل ظروف مسی است . که خود مونم میتونیم آبکاری کنیم
عکس دیمر که واسه هویه درست کردم . ( دیمری که استاد مهربانم غزال مدارش را تحلیل کردن)
مشاهده فایل‌پیوست 165445مشاهده فایل‌پیوست 165446مشاهده فایل‌پیوست 165447

تشکر از همکاران محترم
بنده قبلا یه دونه دیمر بازاری به هویه ۴۰ وات متصل کرده بودم ولی حساسیت ولوم خیلی کم بود و فقط انتهای ولوم حرارت رو کم و زیاد میکردم خیلی باب دلم نبود و پیگیری هم نکردم

علی ایحال منظور بنده استفاده از این محصول میباشد آیا همکاران محترم در این زمینه تجربه ای دارید؟
۲۰۲۰۰۴۲۵_۰۲۵۸۳۵.png

در توضیحات محصول قید گردیده :
حیا کننده نوک هویه اصولا برای رفع اکسیداسیون و فرسودگی نوک هویه کاربرد دارد .
معمولا بعد از مدتی نوک هویه سیاه شده که این سیاهی ها با اسفنج نسوز پاک نشده و معمولا بخاطر وجود آلودگی در سطح نوک یا محلی که لحیم کاری انجام میشود بوجود می آید ، در این حالت نوک هویه کاملا سالم اما دچار اکسیداسیون(زنگ زدگی) شده است.
احیا کننده یک لایه جدید بر روی نوک اضافه کرده و نوک هویه را مثل روز اولش تمیز و سالم و آماده کار میکند.

در کل استفاده از احیا کننده عمر نوک را بیشتر کرده و دیگر لازم نیست یک نوک جدید خریداری شود.

mmd.lor

کاربر
2021-03-16
27
19
38

با درود خدمت همکاران محترم
از آنجاییکه اصولا نوک هویه های موجود در بازار از کیفیت پایینی برخوردار میباشد و بعد مدتی در لحیم کاریهای حساس کارایی ندارند و کیفیت لحیم کاری رو پایین میاره

لذا از همکاران گرامی خواهشمندم تجربیات خودشان را در بکار گیری انواع احیا کننده ها عنوان نمایند
و اینکه اصولا چه نوکی کیفیت بهتری دارد

در رابطه با المنت چطور ؟

از انواع المنتهای موجود آیا سرامیکی یا معمولی کدام بهتر و بادوامتر میباشند

سپاسگزار هستم
من تنها پیشنهادی که برای شما و همه دوستان دارم اینکه به هیچ لنوان از روغن لحیم استفاده نکنید تا نوک هویه شما دقیقا مثل روز اول نو و تمیز بمونه این کارو امتحان کنید تا بفهمید که این کثیف شدن نوک فقط فقط روغن لحیم است دیگر هیچ .در واقع این روغن لحیم های بی کیبیت است که باعث کثیف شدن میشود بنده از روغن استفاده نمیکنم و یک سال است که حتی یکبار هم نوک هویه تعویض نکردم و تمیز هم نمیکنم

Nik andish

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-27
1,266
13,142
Hamedan
،سلام همکاران،

به نظر بنده خراب شدن نوک هویه و سوختن المنت،بیشتر در اثرحرارت است،استفاده از روغن لحیم مزید بر علت میباشد،
من یک تایمر سر راه برق هویه گذاشته ام،قبل از روشن کردن هویه زمان لازم برای لحیم کاری را تقریبا حدس میزنم و تایمر را روی آن زمان مثلا ۱۵ دقیقه تنظیم می کنم بعدازاتمام کار،تایمربرق را قطع،هم در مصرف برق صرفه جویی وهم هویه بیخود توی برق نمی ماند
البته گاهی درحدس زمان کار اشتباه هم میکنم که با خاموش شدن تایمر فورا دوباره روشن و تنظیم می کنم و کار را ادامه میدهم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
،سلام همکاران،

به نظر بنده خراب شدن نوک هویه و سوختن المنت،بیشتر در اثرحرارت است،استفاده از روغن لحیم مزید بر علت میباشد،
من یک تایمر سر راه برق هویه گذاشته ام،قبل از روشن کردن هویه زمان لازم برای لحیم کاری را تقریبا حدس میزنم و تایمر را روی آن زمان مثلا ۱۵ دقیقه تنظیم می کنم بعدازاتمام کار،تایمربرق را قطع،هم در مصرف برق صرفه جویی وهم هویه بیخود توی برق نمی ماند
البته گاهی درحدس زمان کار اشتباه هم میکنم که با خاموش شدن تایمر فورا دوباره روشن و تنظیم می کنم و کار را ادامه میدهم

درود بر دوستان محترم
گرچه از آغاز تاپیک تایم نسبتا زیادی گذشته و نتیجه هم تا حدود زیادی مشخص شده بود و مابقی دوستان هم قطعا بخوبی واقف میباشند
در هر صورت نتیجه گیری کلی همین بوده که شما و دیگر عزیزان اشاره نمودید
بطوری که
عامل اصلی تخریب نوک هویه و همچنین المنت هویه چیزی غیر از حرارت بالا نمیباشد
حال اگر شما به هر طریقی بتونید مقداری از حرارت اولیه هویه را مقداری کاهش بدید
ازجمله استفاده از دیمر در ورودی و یا سری نمودن هویه با یک هویه دیگه کاری که خودم انجام میدم بطوری که گویا دو هویه را همزمان با هم روشن کرده باشی ولتاژ یک هویه بین دو هویه تقسیم شده

و یا به یک لامپ سری متصل کنید یعنی با یک لامپ 100 وات رشته ای سری شده باشه (( هویه 40 یا 60 وات ))
بدین ترتیب عمر هویه المنت و نوک هویه شما بطور چشمگیر و باورنکردنی افزایش پیدا میکنه
هرچقدر هم دلتون میخواد روغن لحیم بزنید هیچ مانعی نداره بشزطی که روغن آشغالی نباشه
بابت تمیز کردن نوک هویه هم فقط و فقط پارچه نخ یا کتان خالص ((خیلی مهمه حتما باید پارچه نخی باشه))

یا حق

بالا