آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: دیتکت نشدن هارد ssd لپ تاپ

daryush68

کاربر
2020-04-22
5
3
34
با سلام خدمت اساتید محترم

یک عدد هارد ssd لپ تاپ دارم که دیتکت نمیکنه و هیچ صدایی هم نمیده وصل میکنم ب سیستم چیزی نشون نمیده ممنون میشم راهنماییم کنید که چه کارهایی باید انجام بدم تا انشالله درست بشه.
با تشکر

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
با سلام خدمت اساتید محترم

یک عدد هارد ssd لپ تاپ دارم که دیتکت نمیکنه و هیچ صدایی هم نمیده وصل میکنم ب سیستم چیزی نشون نمیده ممنون میشم راهنماییم کنید که چه کارهایی باید انجام بدم تا انشالله درست بشه.
با تشکر

سلام . دوست بزرگوار من محض اطلاع شریف هارد ssd مکانیزمی (مکانیکی ) برای ایجاد صدا مثل هاردهای معمول نداره .پس صدایی مثل هارد معمولی رو ازش انتظار نداشته باشید
ببینید تو تنظیمات بایوس شناسایی میشه یا نه
اگه نشد اتصالات تونو چک کنید
امیدوارم بشه
اگه نشد با یه سیستم دیگه چک کنید که اگه نشه خود هارد خرابه

البته متوجه نشدم هارد شما از نوع سوکتی ( اسلتی ) هست یا ساتا . توضیح بنده نوع ساتا رو در نظر گرفتم که از لحاظ صدا و تست تقریبا تفاوت چندانی ندارند
موفق باشید

آخرین ویرایش:

daryush68

کاربر
2020-04-22
5
3
34
سلام و وقت بخیر خدمت شما استاد گرامی
نوع هارد ساتا هست و بنده فردا باز مشغول تعمیر و بررسی هارد میشم و خبر رو حتما خدمتتون عرض میکنم
منظورتون از اتصالات روی برد هارد هست یا کابل ها؟
و ایا امکانش هست در بایوس نشون داده بشه ولی در ویندوز دیتکت نکنه یا کند اجرا بشه؟
بازم تشکر از جنابعالی

daryush68

کاربر
2020-04-22
5
3
34
سلام . دوست بزرگوار من محض اطلاع شریف هارد ssd مکانیزمی (مکانیکی ) برای ایجاد صدا مثل هاردهای معمول نداره .پس صدایی مثل هارد معمولی رو ازش انتظار نداشته باشید
ببینید تو تنظیمات بایوس شناسایی میشه یا نه
اگه نشد اتصالات تونو چک کنید
امیدوارم بشه
اگه نشد با یه سیستم دیگه چک کنید که اگه نشه خود هارد خرابه

البته متوجه نشدم هارد شما از نوع سوکتی ( اسلتی ) هست یا ساتا . توضیح بنده نوع ساتا رو در نظر گرفتم که از لحاظ صدا و تست تقریبا تفاوت چندانی ندارند
موفق باشید

نوع هارد ساتا هست و بنده فردا باز مشغول تعمیر و بررسی هارد میشم و خبر رو حتما خدمتتون عرض میکنم
و ایا امکانش هست در بایوس نشون داده بشه ولی در ویندوز دیتکت نکنه یا کند اجرا بشه؟
بازم تشکر از جنابعالی

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
بازم تشکر از جنابعالی

سلام وقت شما هم بخیرو خوشی . بله منظورم همون اتصالات برق و دیتای ساتا هست ( کابل ها ) البته در وحله اول برای تست های اولیه مد نظره . که علارغم اهمیت پایین در بسیاری از موارد از همین ها خیلی از اشکالات ناشی میشه که باید قبل از هر کاری این احتمالات از بین بره

بله امکانش هست تو بایوس شناسایی بشه ولی دیتکت نکنه . که باید مشخص کنید تا دوستان و همکاران بتونند راهنمایی کنند

بالا