آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: آیفون الکتروپیک مدل 1286 نه صدا دارد نه تصویر

hadict16

کاربر
2010-01-18
5
0
سلام
آیفون الکتروپیک مدل 1286 برای تعمیر اوردن که نه صدا رفت و آمد میکند ونه تصویر دارد ولی زنگ میخورد و درب رو هم باز میکند
پنل دم در تست شده سالمه
آی سی TEA1062 تعویض شد
میکروفن و بلندگو گوشی هم تست شده سالمه
مانیتور صفحه آبی دارد و مقدار ولوم ها رو نمایش میدهد ولی تصویر ندارد
ممنون میشم راهنمایی کنید

hadict16

کاربر
2010-01-18
5
0
من خودم به آی سی دکودر تصویر شک دارم چون با مانیتور دیگه که تست میکنم تا قبل از پایه ورودی تصویر آیسی bit1628 تصویر دارم

hadict16

کاربر
2010-01-18
5
0
و اینکه قطعات آیفون الکتروپیک رو از کجا تهیه کنم
ممنون

با سلام مورد مشابه اشاره شده بر اثر رعد و برق هم سر من امده است
ای سی 1062 سوخته بود تعویض شد دوربین هم سوخته بود که با نمونه مورد انالوگ تعویض گردیدو ترانزیستور تی ای پی 42 نیز سالم بود اما باز هم تعویض گردید
اما نه صدای رفت داشتم نه برگشت اما رفع ایراد به صورت غیر علمی با مورد زیر انجام شد

مقاومت 3.9 کیلو اهم با لوکیشن r10 زیر ای سی tea1062 با یک عدد مقاومت 10 الی 30 اهم تعویض گردید و صدای رفت و برگشت درست شد
و تنها مشکل باقیمانده خاموش نشدن صفحه نمایش می باشد که از مهندسین عزیز درخواست راهنمایی می فرمایم با سپاس

و اما کجا مانده بودیم
ولتاژ پنل قطع نمی شد اما صفحه السیدی خاموش میشد
با تعویض ای سی 555 و ترانزیستور bc639 -tip42 باز مشکل پا برجا بود خیلی اذیت کرد
سر اخر سوکت صفحه کلید کهسه سیمه است را ازاد کردم ولتاژ پنل قطع شد یک عدد خازن 220 میکروفاراد 25 ولت زیر برد صفحه کلید که شامل سه عدد شستی فشاری و یک عدد الیدی است را از مدار خارج کردم ولتاژ پنل قطع شد و همه چی اوکی گردید با توجه به اینکه خازن هم سالم بود اما وقتی وصلش میکنم مورد بالا همچنان پا برجا است
نصب نکردم و دست و بال ایفون را جمع کردم که انشالله جواب بده

MDFR

کاربر
2020-03-24
10
9
33
تهران
سلام آقا
منم ی 1286 برای تعمیر داشتم که رفت صدا از مانیتور به پنل نداشت ، با تعویض آیسی 1062 صدا اومد ولی خیلی ضعیف و نا مفهوم
با راه کار شما جواب گرفتم و لازم دونستم صمیمانه تشکر کنم:icon26:

حالا چرا این اتفاق میوفته ؟!؟؟ تغذیه ورودی آیسی کم میاره؟

بالا