آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشكل گرافيك لپ تاپ اچ پي مدل HP Pavilion dv2000 Series 2750

masoud debug

کاربر
2010-11-12
1
0
من يه لپ تاب HP DV2000 (series 2750) دارم كه مشكل گرافيك داره .البته من لپ تاب رو روي پتو و يا زمين قبلا ميزاشتم و كار ميكردم البته از cole patheاستفاده ميكردم . چند ماه قبل من داشتم گيم بازي ميكردم كه ديدم خط هايي روي LCD مانيتورميوفته و بعد از گذشت چند روز لپ تاب رو وقتي روشن ميكردم بالا ميومد ولي تصوير نميداد ولي من با مانيتور CRT قديمي خودم يه تصوير از روي پورت مانيتور لپتابم تونستم بگيرم و گيم بازي ميكردم ولي اينبار اون خطها ظاهر نميشد . تا اين كه يه مدت بدون مانيتور CRT تونستم از مانيتور خود لپ تاب تصوير بگيرم(واقعا عجيب منو كلافه كرده).تا اين كه ديگه تا حالا تصوير نميده و از هركسي ميپرسم ميگه كارت گرافيكيت سوخته و يكي هم كه تو نمايشگاه غرفه داشت گفت فن اين سري از لپ تاب ها رو برعكس گذاشتن و ...
راستي اين شابلن چيه ميگن واسه درآوردن چيپسته .آيا با درآوردن چيپست و دوباره پايه هاي اونو(BGA) سر جاش چفت كردن مشكل حل ميشه?

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
من يه لپ تاب HP DV2000 (series 2750) دارم كه مشكل گرافيك داره .البته من لپ تاب رو روي پتو و يا زمين قبلا ميزاشتم و كار ميكردم البته از cole patheاستفاده ميكردم . چند ماه قبل من داشتم گيم بازي ميكردم كه ديدم خط هايي روي LCD مانيتورميوفته و بعد از گذشت چند روز لپ تاب رو وقتي روشن ميكردم بالا ميومد ولي تصوير نميداد ولي من با مانيتور CRT قديمي خودم يه تصوير از روي پورت مانيتور لپتابم تونستم بگيرم و گيم بازي ميكردم ولي اينبار اون خطها ظاهر نميشد . تا اين كه يه مدت بدون مانيتور CRT تونستم از مانيتور خود لپ تاب تصوير بگيرم(واقعا عجيب منو كلافه كرده).تا اين كه ديگه تا حالا تصوير نميده و از هركسي ميپرسم ميگه كارت گرافيكيت سوخته و يكي هم كه تو نمايشگاه غرفه داشت گفت فن اين سري از لپ تاب ها رو برعكس گذاشتن و ...
راستي اين شابلن چيه ميگن واسه درآوردن چيپسته .آيا با درآوردن چيپست و دوباره پايه هاي اونو(BGA) سر جاش چفت كردن مشكل حل ميشه?

با سلام احتمالا ایراد شما از فلت lcd باشد فلت را از برد جدا کرده با تینر تمیز کنید و سر جاش بندازید .

موفق باشید!

Nakh0d4

کاربر
2010-11-05
31
66
مشكل از گرافيكته ولي نسوخته بايد درش بيارن دوباره جابزني(تو بعضي پايه هاي چيپ لحيمش جدا شده) طريقه در اوردنشم كه خودت گفتيه ولي بايد بدي بيرون درستش كنن
فقط درستش كردي مضنشم بگو چند شده:eek:k:

amirknight

کاربر
2010-12-17
3
0
منم یه HP pavilion 6550 دارم که همین مشکل رو داشت....دادم بیرون گفت پایه های چیپش جدا شده....درستش کرد...اما فقط یه روز درست بود،از اون به بعد باید 3،4 بار روشن خاموش کنم تا تصویر بیاد

Nakh0d4

کاربر
2010-11-05
31
66
منم یه HP pavilion 6550 دارم که همین مشکل رو داشت....دادم بیرون گفت پایه های چیپش جدا شده....درستش کرد...اما فقط یه روز درست بود،از اون به بعد باید 3،4 بار روشن خاموش کنم تا تصویر بیاد

ببر پيش طرف لپ تاپ بكوب تو سرش!!!!چون درست لحيم سرديشو درست نگرفته!!!
حالا چند بهش دادي؟

mja127

کاربر
2009-01-19
9
5
دوست عزیز همونطور که اشاره شده در این مدل DV2000 هیت سینک به جای اینکه اول از روی چیپ گرافیک عبور کنه اول از CPU عبور میکنه بعد میاد رو چیپ گرافیک (GPU) به همین دلیل اگه گرافیک کار سنگین انجام بده به اندازه خنک نمیشه و یا دچار لحیم سردی میشه که باید حتما با دستگاه BGA rework درست بشه تا برای زمان زیاد مشکا برنگرده یا هم چیپ میسوزه که در این صورت هم تعویض چیپ باید توسط دستگاه BGA rework انجام بشه .

بالا