آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: تست فیوز

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
دوست عزیزم من در الکتروموتورها سه فاز یا تک فاز که مشخصات پلاک از بین رفته .الکتروموتور را با بار مطمن امتحان میکنم با آمپر متر انبری که فیوز و بی متال را انتخاب میکردم
در مورد مشکل شما هم شاید بتونی با آمپر متر جریان فیوز را پیدا کنی.

درود
دوست گرامی
منظورتون اینه که یک بار مطمئن میذارید و جریان رو بالا میبرید تا فیوز بپره یا بسوزه اگر منظورتون این هست متاسفانه نمی تونم فیوز رو بسوزونم باید راه دیگری پیدا کنم
ولی اگر غیر این هست لطفا بیشتر توضیح بدید
اگر راهی غیر از تست فیوز در خود مدار وجود داشته باشه که منجر به سوختنش نمی شه
خیلی خوب میشه
چون هم به دستگاه آسیب نمی رسه و هم فیوژ نمی سوزه
ممنون

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود
دوست گرامی
منظورتون اینه که یک بار مطمئن میذارید و جریان رو بالا میبرید تا فیوژ بپره یا بسوزه اگر منظورتون این هست متاسفانه نمی تونم فیوز رو بسوزونم باید راه دیگری پیدا کنم
اگر راهی غیر از تست فیوز در خود مدار هست مه منجر به سوختنش نمی شه
خیلی خوب میشه
ممنون

دوست عزیزم دستگاه در حالت عادی روشن کن مثل همیشه با دستگاه کار کن .و در این کار با آمپر متر جریان را اندازه گیری کن و فیوز را با جریان آمپر متر انتخاب کن .
در ضمن فیوز مشخصات ندارد .صد در صد که روی دستگاه مشخصات هست . ولتاژ ورودی و جریان مصرفی و وات دستگاه

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,310
ایران
درود
دوست گرامی
منظورتون اینه که یک بار مطمئن میذارید و جریان رو بالا میبرید تا فیوز بپره یا بسوزه اگر منظورتون این هست متاسفانه نمی تونم فیوز رو بسوزونم باید راه دیگری پیدا کنم
اگر راهی غیر از تست فیوز در خود مدار وجود داشته باشه که منجر به سوختنش نمی شه
خیلی خوب میشه
ممنون

سلام دوست عزیز
اگه یک بار فیوز سوخته و شما تعویض یا هر
کاری که کرده اید دوباره سوخته اصولا در هر دستگاهی
فیوز که بدون دلیل نسوخته پس باید قبل از تعویض 
فیوز دنبال دلیل گشت و ایراد را رفع کرد سپس 
فیوز رو تعویض کرد 
اگه مطمئن باشید به غیر از فیوز ایراد دیگری
ندارد همون فیوز جایگزین شود در غیر اینصورت
باید دنبال قطعه یا قطعات اتصال کوتاهی که باعث
سوختن فیوز شده بگردید و اول قطعات بعد فیوز
تعویض شود.

آخرین ویرایش:

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
به نظرم میاد وقتی مثلا روی یک مولتی متر‌ نوشته که جریان تا ۱۰ آمپر رو می تونه اندازه گیری کنه بنابراین قاعدتا حداکثر فیوزی که میشه گذاشت ۱۰ آمپر است.

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
سلام دوست عزیز
اگه یک بار فیوز سوخته و شما تعویض یا هر
کاری که کرده اید دوباره سوخته اصولا در هر دستگاهی
فیوز که بدون دلیل نسوخته پس باید قبل از تعویض 
فیوز دنبال دلیل گشت و ایراد را رفع کرد سپس 
فیوز رو تعویض کرد 
اگه مطمئن باشید به غیر از فیوز ایراد دیگری
ندارد همون فیوز جایگزین شود در غیر اینصورت
باید دنبال قطعه یا قطعات اتصال کوتاهی که باعث
سوختن فیوز شده بگردید و اول قطعات بعد فیوز
تعویض شود.

درود
درست می فرمایید اینکار انجام شده و تنها الان مساله فیوز باقی مانده

آخرین ویرایش:

Hamid-Fa

کاربر
2020-01-31
57
65
64
دوست عزیزم دستگاه در حالت عادی روشن کن مثل همیشه با دستگاه کار کن .و در این کار با آمپر متر جریان را اندازه گیری کن و فیوز را با جریان آمپر متر انتخاب کن . در ضمن فیوز مشخصات ندارد .صد در صد که روی دستگاه مشخصات هست . ولتاژ ورودی و جریان مصرفی و وات دستگاه
درود
ممنون از پاسختون
دوست عزیزم فیوز مثلا ۲۰ آمپر برای یک دستگاه به معنی حداکثر جریان مجاز هست دستگاهی که داریم جریان متغییره و نمی دونم ماکزیممش چقدره بنابراین اگر دستگاه رو روشن کنم و اینطور که گفتید عمل کنم نمی دونم تا چه حد باید آمپر بکشم و ممکنه از حد مجاز بیشتر بشه و بسوزهدر ضمن علاوه بر

این موضوع شما در نظر بگیر که یک فیوزی دارم که برای دستگاه خاصی نباشه و حالا می خوای ازش به جای فیوز دستگاهی که مشخصه مثلا ۲۰ آمپره که دیگه موجود نداری استفاده کنی حالا باید اول بفهمیم که این فیوزی که داریم چند آمپره که بتونیم ازش در جای مناسب استفاده کنیمفکر کنم این مساله رو این طور ببینیم بهتر مشخص کننده صورت مساله من باشه

آخرین ویرایش:

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
درودحساسیت چون برای مولتی متر هم می خوام بالا هست فیوز مولتی متر من AF63C-10A که ورژن آسیایی اون هست و مدل BS1362-10A که ورژن اروپایی یا آمریکایی اون باید باشه که تو منوال نوشته ولی گیر نمیارم و مشابه اون هم دیگه نمی دونم چیه که تو ایران بشه پیداکرداما برای دستگاه دیگری هم که فیوزش معلوم نیست چند آمپره ولی سالمه و نه منوال و نه رو بردش معلومه چیه باز اگر کسی راهی برای بدست آوردن آمپر این فیوز میشناسه بدون اینکه سعی و خطا کنیم که بسوزه چون دیگه نداریم ازش ممنون میشم معرفی کنه این دستگاه هم گرون قیمته و قطعاتش تو این اوضاع گیر نمیاد قبل از اینکه فیوزش بسوزه باید بتونم آمپرش رو بدست بیارم وگرنه بعدش نمی دونم چی باید جاش بندازم و کار می خوابهممنون

من فکر کردم شما تو شرایطی هستی که دسترسی به فیوز نداری این راه حللو ارائه دادم.بعد این که خیلی حساس هستی،من تو بدترین شرایطی که ناشی بودم یه پراب مولتی متر ترکوندم که بازم یادمه فیوز نسوزوند(البته خیلی سال پیش بود شاید من اشتباه میکنم) و اینکه چهار تا مولتی متر دارم و تا حالا پیش اومده که اشتباهی کرده باشم ولی بازم فیوز نسوزوندم.پیشنهاد میکنم حساس نشی و از همین فیوزای معمولی استفاده کنی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Hamid-Fa

amirmorady

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-01-09
277
1,310
ایران
درود
حساسیت چون برای مولتی متر هم می خوام بالا هست فیوز مولتی متر من AF63C-10A که ورژن آسیایی اون هست و مدل BS1362-10A که ورژن اروپایی یا آمریکایی اون باید باشه که تو منوال نوشته ولی گیر نمیارم و مشابه اون هم دیگه نمی دونم چیه که تو ایران بشه پیداکرداما برای دستگاه دیگری هم که فیوزش معلوم نیست چند آمپره ولی سالمه و نه منوال و نه رو بردش معلومه چیه باز اگر کسی راهی برای بدست آوردن آمپر این فیوز میشناسه بدون اینکه سعی و خطا کنیم که بسوزه چون دیگه نداریم ازش ممنون میشم معرفی کنه این دستگاه هم گرون قیمته و قطعاتش تو این اوضاع گیر نمیاد قبل از اینکه فیوزش بسوزه باید بتونم آمپرش رو بدست بیارم وگرنه بعدش نمی دونم چی باید جاش بندازم و کار می خوابه
ممنون

سلام 
همون طور که خودتون اشاره کردید فیوز 
مولتی متر شما  AF63C-10A هست
شما به مدل و حروف اولش توجه نکن
10A یعنی ده آمپر،کلا فیوز ها همشون 
کارشون یکسانه شما کاری که باید انجام
دهید یک فیوز 10 آمپر جایگزینی کنید 
یعنی ژاپنی و اروپایی هم بگیری باز همون
کارو انجام میده و در هنگام اتصال فدا میشه
اینم نمونه هایی از فیوز 10 آمپر از بین
این فیوزها فیوز گچی کیفیتش بهتره