آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

دانلود: منبع تغذیه متغییر 36ولت 5 امپر امین الکترونیک

izeh

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-09
301
281
سلام.خازنهای الکترولیت به کار رفته چند ولت باید باشه؟مقاومتها چند وات؟

آخرین ویرایش:
سلام شرمنده که دیر جواب دادم

خازنهای ورودی بستگی به ولتاژ ترانس دارد
در خروجی و ورودی استفاده از خازنهای 50 تا 63 ولت خیلی خوب میشه
در مسیر ورودی رگلاتور های ولتاژ هم میتونی 25 تا 35 ولت قرار دهی
در مسیر خروجی رگلاتور 7812 16 تا 25 ولت
در مسیر خروجی رگلاتور 7805 10 تا 16 ولت
این برای خازنهای مدار

توضیح کلی در مورد خازنهای مدار
خازنهای C1 تا C4
2200 میکروفاراد 63 ولت
توضیح میتونی از دوتا خازن 2200 استفاده کنید یا یک عدد 4700 میکروفاراد 63 ولت جایگزین هر چهار خازن کنی
اگر نداشتی 4 عدد 1000 میکرو فاراد قرار بده دستت باز هست تو این مدار

خازن های C7 و C8
1000 میکرو فاراد 35 ولت بهتره پیدا نشد 25 ولت قرار بده
توضیح در مورد ای سی رگلاتور 7805 اگر به ولتاژ جانبی 5 ولت نیاز نداری می توانید خود رگلاتور و خازن خروجی رگلاتور را مونتاژ نکنید
من میخواستم در پنل یک پورت یو اس بی نصب کنم از یادم رفته بود برای این منظور است

خازن C16
47 میکروفاراد 63 ولت یا 50 ولت بستگی به ولتاژ خروجی منبع تغذیه دارد
در کل استفاده از خازنهای 63 ولت بهتر است و برای خازنهای عدسی یا سرامیک 100 ولت ایده ال می باشد

این هم شماتیک منبع اصلی
3ywbx1u.jpg

farhad0312

کاربر
2018-11-19
1
0
سلام برادر یه سوال داشتم رگولاتور 12 ولتبه چه علت اضافه شده به مدار؟ نمیشه از رگولاتور ۵ولت واس ولتمنر استفاده کرد؟ سه تا tip35 بذارم مشکلی نداره چون من مدار کتاب ساختم و میخام مدار شمارو جایگزین کنم و سه تا tip35 گذاشتم و فعلا نمیخام شش تا ترانزیستور بذارم .

سلام برادر یه سوال داشتم رگولاتور 12 ولتبه چه علت اضافه شده به مدار؟ نمیشه از رگولاتور ۵ولت واس ولتمنر استفاده کرد؟ سه تا tip35 بذارم مشکلی نداره چون من مدار کتاب ساختم و میخام مدار شمارو جایگزین کنم و سه تا tip35 گذاشتم و فعلا نمیخام شش تا ترانزیستور بذارم .

با سلام اضافه کردن رگلاتور ۱۲ ولت برای تثبیت ولتاژ ای سی ۷۲۳ می باشد اگر باشد بهتر است برای پنج ولت نمایشگرها میتونی از شارژر های موبایل استفاده کنی
زمانی که این برد طراحی می شد دسترسی به ماژول های ولتمتر اماده در بازار را نداشتیم اون موقع ولتمتر با ای سی معروف ۷۱۰۷ شاخته شده بود
Tip35 صد البته جواب خواهد داد تعداد ترانزیستور ها بستگی به امپری که میخواهید دارد بهتر است که مثلا برای ۵ امپر مقدار ۱۰ امپر را در نظر بگیری که فشار روی ترانزیستور ها نیوفتد و همیشه در حالت نرمال جریان حداکثری را که میخواهید بدهد استفاده از فن در پشت هدسینک ضروری است و اگر کنترل دور با دما باشد چه بهتر
مسیرهای ولتاژ ورودی و خروجی ترانزیستورهای قدرت را قلع اندود و ضخیم کن تا مقاومت برد باعث نشود که یکی از ترانزیستورها در فشار باشد به صورت ساده بار درست تقسیم گردد
شب هوش

بالا