آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل ترایاک جارو برقی moller

Mohammad692

کاربر
2020-04-10
1
0
سلام استادان گرامی
یه جارو برقی برند مولر آوردن که ترایاک سوخته بود. من ترایاک رو که.(bta16(600 بود عوض کردم باز سوخت و زد یه مقاومت 75اهمی رو سوزوند. مجددا ترایاک را تعوض کردم اینار (bta16(700 انداختم. حالا جارو برقی کار میکنه ولی کنترل سرعت نداره و با دور تند کار میکنه و اصلا کم و زیاد نمیشه.

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام استادان گرامی
یه جارو برقی برند مولر آوردن که ترایاک سوخته بود. من ترایاک رو که.(bta16(600 بود عوض کردم باز سوخت و زد یه مقاومت 75اهمی رو سوزوند. مجددا ترایاک را تعوض کردم اینار (bta16(700 انداختم. حالا جارو برقی کار میکنه ولی کنترل سرعت نداره و با دور تند کار میکنه و اصلا کم و زیاد نمیشه.

شما عز تریاک ۱۶اکپر خروجی و ولتاژ ۶۰۰استفاده کردین نباید میسوخت البته جنس قطعات خوب نیست در کل الان جارو برقی شما با حداکثر توان و ولتاژ ۲۲۰ داره کار میکند در احثر جارو برقی ها کنترل دور موتور از روستا اهرمی یا کلید استفاده میشود شما در حالت صفر روستا موتور خاموش و با حرکت ان ولتاژ از ۹۰تا۲۲۰بالا میاد تست کن ایا درست کار میکنه .و یک حالت دیگه او مقاومت ۷۵اهمی تز پایه ایسی جریان تحریک گین را عبور میدهد احتمال داره این تریاک هم شورت شده و فقط مثل یه جامپر مدارو وصل کرده و مانع از عمل درست آن میشود

Daichi

کاربر
2019-12-09
16
26
40
دوست عزیز در هر دو مورد ترایاک شما آسیب دیده و نیاز به تعویض دوباره آیسی دارید.دلیل اول نیم سوز بودن موتور جاروبرقی شماست و باید با آمپر متر جریان کشی موتور تست بشه.دوم استفاده از ترایاک تقلبی .طبق تجربه بنده اکثر ترایاک های bta16 و btb16 های توی بازار که ولتاژی بیشتر از ۶۰۰ ولت دارند تقلبی هستند.ضمنا سعی کن از هیت سینک بزرگتری استفاده کنی برای ترایاک بعدی.

بالا