آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نصف شدن ولتاژ خروجی اینورتر ۱۲ به ۲۲۰

rasoulrasta

کاربر
2020-04-01
71
31
سلام دوستان اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ هست که ولتاژ خروجیش ۱۳۰ ولته . همه فت ها رو چک کردم سالم خازن های مدار رو هم عوض کردم ولی مشکل حل نشد لطفا کسی که تجربه این مشکلو داره کمک کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
از اساتید اگر کسی اطلاعاتی میتونه در اختیار قرار بده ممنون میشم.من هم همین مشکل رو دارم

mehrdad540

کاربر
2020-02-27
453
634
شیراز
اساتید کسی راهنمایی نمیکنه؟
سلام دوست عزیز
قبلا 2بار همچین موردی که برام پیش اومد
یکیش اتصال بدنه قطع بود که اوکی شد
یکیشم چک کردم جریان برق ورودی کم بود یه پاور کامپیوتر با ورودی موازی کردم ولتاژ خروجی بالا اومد
آمپر ورودی خیلی تاثیر داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

bahramh

کاربر vip
کاربر
2012-11-23
149
293
دوست عزیز در قسمت گرم مدار ای سی tl494 یا ka7500 قرار داره که به دو تا ترانزیستور فرمان سویچ میده برای کنترل ماسفت های طبقه خروجی اگر یکی از این ترانزیستور ها معیوب باشه باعث میشه دوتا از فت های خروجی سویچ نشن که در نتیجه در خروجی ولتاژی حدود 110 تا 140 دارید من چند بار این مشکل برام پیش اومده بود که با تعویض این ترانزیستور ها مشکل حل شده البته این یکی از مشکلاتیه که این حالتو به وجود میاره

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
سلام یه ترانس ۱۲به ۲۲۰با توان ۱۴۰۰وات را برام امد خروجی نداشت پس از تعویض ۴عدد از فت ها که سوخته بودن و خازن سرامیکی مشکل حل شد سپس به ۱۲ ولت وصل کردم خروجی ۲۲۰ را تحویل گرفتم پس از چند روز که مشتری ترانس را برگشت زد و گفت خروجی داره ولی فقط در حد ۳۰وات توان داره ولامپ کم مصرف را فقط روشن میکنه وقتی لامپ دویست وات بهش انداخته بود روشن نشده بود فقط فن دستگاه و جراغ سبز روشن بوده و چراغ faultهم روشن نمیشه و سوت نمیزنه خلاصه یجور .بحثمون شده بازش نکردم علت چی میتونه باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mazdas

ali.zohuri

کاربر vip
کاربر
2020-11-20
53
74
32
سلام دوستان، منم یه همچین موردی دارم
به باتری ماشین هم وصل کردم اینورتر 1000 وات یه لامت 220 ولت 100 وات رو کم نور روشن میکنه
علتش چیه ؟ ممنون زمیشم راهنمایی کنین

yousof156

کاربر vip
کاربر
2020-12-06
121
178
سلام . من هم همین مشکل رو با یه اینورتر ۱۰۰۰ وات دارم .
چتد ماسفت و مقاومت گیت سوخته بودند که عوض کردم الان ۱۴۰ ولت تو خروجی دارم . البته به منبع تغذیه ۵ آمپر تست می کنم .
مقاومت گیت ها سالم و هم رنج اند .
ترانزیستورها رو روی برد تست کردم سالم بودند .
دیگه چه چیزی می تونه باعث نصف شدن خروجی بشه؟
می ترسم که با باتری ماشین تست کنم . دفعه اول دوتا ماسفت عوض کردم و تا به باتری زدم ، اون دوتا ماسفت و دوتا ماسفت تو خروجی سوخت .
من به جای ماسفت hy3704 چون گیرم نیومد irf3205 زدم ، آیا میشه به جای هم استفاده کرد؟
و اینکه فن دستگاه همزمان با روشن شدن استارت نمیشه و روی سوکتش ۱۲ ولت رو نداریم ، آیا با بالارفتن حرارت روشن میشه؟
ممنون از راهنماییتون . در ادامه چند تا عکس از برد میذارم .

آخرین ویرایش:

azarbai

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-03-13
306
690
تبریز - آذربایجان
قبل از هر کاری باید ولتاژ خازن ۴۰۰ ولت رو اندازه بگیرید ببینید اونجا چقدر ولتاژ دارید .

بالا