آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پروتكت بودن آمپلي فاير تورنادو مدلAP-3390

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
توی ولوم زیاد اگر سیکنال برسه به کانال مربوطه سریع پروتکت میکنه حتی اگر به جک صدا دست هم بخوره پروتکت میشه اما تو ولوم گین پایین اگه به بلندگو وصل بشه پروتکت میکنه
خرابی چه چیزی میتونه باعث بشه این مورد بشه بنظرم جای اشتباهی رو میگردم (یه امپلی دیگه داشتم که همه ی ماسفت های قدرتش سوخته بود تعویض کردم دوباره جریان میکشید و داغ میکرد و میخواست بسوزه خیلی رو تغذیه کار کردم ولی متوجه نشدم دادم همکار مثل اینکه یک ترانزیستور قدرت قسمت امپلی خراب بوده جریان میکشیده اخر هم نفهمیدم چرا پروتکت نمیکرده احساس میکنم این هم ایراد جای دیگه ای هست)
ور ضمن اینم عکس خازن
با تشکر از همکاری دوستان
عذر میخوام وقتتون رو گرفتم مشکل این امپلی زمان پست نقل قول شده بالا حل شده بود و فقط خواستم دیگر دلایل ممکن برای پروتکت رو هم از دوستان بشنوم همچنین تجربه ای بشه برای دیگر دوستان در اینده
درست مثل این دوستمون منم همچین فکری داشتم
خرابی فقط 3 پایه ریز باعث پروتکت میشه. شما همون کانالی که پروتکت میندازه رو ترانزیستور های ریزشو عوض کن نتیجه میگیری
و تمام تمرکزم رو روی این قسمت گذاشتم و همه مقاومت ها ترانزیستور ها و خازن ها عدسی رو تست کردم ولی مشکلی پیدا نکردم بعد از اطمینان از سلامت این قسمت به سراغ قسمت های رابط و خازن های کوپلینگ رفتم که مشکل افزایش ظرفیت و نشتی داشت که حتما نقشی در خرابی اولیه داشتن ولی تعویضشون مشکل رو حل نکرد
بعد سراغ قسمت ولوم و کلید ها رفتم که البته کلید ها هم مقدار کمی اهمی شده بودن بعد از رفع ، بازم مشکل حل نشد بعد سراغ قسمت ای سی ها پری امپلی 4558 رفتم و خازن ها و زنر و ... رو چک کردم و مشکلی وجود نداشت مشکل از جایی بود که ذهنم امکانش رو نمیداد دوباره شروع کردم به تست و متوجه قطعی مقاومت اجری خروجی شدم که قبلا تستش نکردم متاسفانه که با تعویضش مشکل حل شد و با توجه به رفع خرابی های دیگه به زودی به مشکل نخواهد خورد

آخرین ویرایش:

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
171
39
ahwaz
با تشکر از همکاری دوستان
عذر میخوام وقتتون رو گرفتم مشکل این امپلی زمان پست نقل قول شده بالا حل شده بود و فقط خواستم دیگر دلایل ممکن برای پروتکت رو هم از دوستان بشنوم همچنین تجربه ای بشه برای دیگر دوستان در اینده
درست مثل این دوستمون منم همچین فکری داشتم

و تمام تمرکزم رو روی این قسمت گذاشتم و همه مقاومت ها ترانزیستور ها و خازن ها عدسی رو تست کردم ولی مشکلی پیدا نکردم بعد از اطمینان از سلامت این قسمت به سراغ قسمت های رابط و خازن های کوپلینگ رفتم که مشکل افزایش ظرفیت و نشتی داشت که حتما نقشی در خرابی اولیه داشتن ولی تعویضشون مشکل رو حل نکرد
بعد سراغ قسمت ولوم و کلید ها رفتم که البته کلید ها هم مقدار کمی اهمی شده بودن بعد از رفع ، بازم مشکل حل نشد بعد سراغ قسمت ای سی ها پری امپلی 4558 رفتم و خازن ها و زنر و ... رو چک کردم و مشکلی وجود نداشت مشکل از جایی بود که ذهنم امکانش رو نمیداد دوباره شروع کردم به تست و متوجه قطعی مقاومت اجری خروجی شدم که قبلا تستش نکردم متاسفانه که با تعویضش مشکل حل شد و با توجه به رفع خرابی های دیگه به زودی به مشکل نخواهد خورد

دوست عزیزتشکرمیکنم بخاطر احساس مسئولیتی که دارید ونتیجه رو اعلام کردیدچون یکی از بزرگترین مشکلات این سایت اینه که پراز تاپیکهایی هست که یا درمکان نادرست بازشدن یا ناقص رها میشن ، موفق باشید

بالا