آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: پروتكت بودن آمپلي فاير تورنادو مدلAP-3390

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
435
544
کرمانشاه
درود. داغ نمیکنه فقط پروتکت میکنه کل ترانزیستور های کوچیک هم سالم سالمه خازن های عدسی و مقاومت ها هم سالمه
توی ولوم زیاد اگر سیکنال برسه به کانال مربوطه سریع پروتکت میکنه حتی اگر به جک صدا دست هم بخوره پروتکت میشه اما تو ولوم گین پایین اگه به بلندگو وصل بشه پروتکت میکنه
خرابی چه چیزی میتونه باعث بشه این مورد بشه بنظرم جای اشتباهی رو میگردم (یه امپلی دیگه داشتم که همه ی ماسفت های قدرتش سوخته بود تعویض کردم دوباره جریان میکشید و داغ میکرد و میخواست بسوزه خیلی رو تغذیه کار کردم ولی متوجه نشدم دادم همکار مثل اینکه یک ترانزیستور قدرت قسمت امپلی خراب بوده جریان میکشیده اخر هم نفهمیدم چرا پروتکت نمیکرده احساس میکنم این هم ایراد جای دیگه ای هست)
ور ضمن اینم عکس خازن

مشاهده فایل‌پیوست 179058

جسارتا با چند تا خازن دیگه تست کنید ممکنه تستر خراب باشه... خودم همین مدل تستر رو دارم چند روز پیش خراب شد خازن میزاشتی روش ترانزیستور نشون میداد... دوباره یکی دیگه خریدم.. حالا در کل خرابی ولومها ها خیلی نکته مهمی هستش به خصوص ولوم گین... تو آمپ ها زیاد خراب میشن یا کثیف میشن... حتما همه رو با اسپری به خوبی تمیز کن

sajjad990

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-06-01
233
389
26
نیشابور
درود. داغ نمیکنه فقط پروتکت میکنه کل ترانزیستور های کوچیک هم سالم سالمه خازن های عدسی و مقاومت ها هم سالمه
توی ولوم زیاد اگر سیکنال برسه به کانال مربوطه سریع پروتکت میکنه حتی اگر به جک صدا دست هم بخوره پروتکت میشه اما تو ولوم گین پایین اگه به بلندگو وصل بشه پروتکت میکنه
خرابی چه چیزی میتونه باعث بشه این مورد بشه بنظرم جای اشتباهی رو میگردم (یه امپلی دیگه داشتم که همه ی ماسفت های قدرتش سوخته بود تعویض کردم دوباره جریان میکشید و داغ میکرد و میخواست بسوزه خیلی رو تغذیه کار کردم ولی متوجه نشدم دادم همکار مثل اینکه یک ترانزیستور قدرت قسمت امپلی خراب بوده جریان میکشیده اخر هم نفهمیدم چرا پروتکت نمیکرده احساس میکنم این هم ایراد جای دیگه ای هست)
ور ضمن اینم عکس خازن

مشاهده فایل‌پیوست 179058

خرابی فقط 3 پایه ریز باعث پروتکت میشه. شما همون کانالی که پروتکت میندازه رو ترانزیستور های ریزشو عوض کن نتیجه میگیری

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
435
544
کرمانشاه
خرابی فقط 3 پایه ریز باعث پروتکت میشه. شما همون کانالی که پروتکت میندازه رو ترانزیستور های ریزشو عوض کن نتیجه میگیری

در کل منم نظرم رو همینه.. نشتی تو ترانزیستورها از همه موارد محتمل تر هستش.. کافیه یه ذره کلکتور به امیتر نشت داشته باشه تمامه.. بالانس کانالها و بایاس ترانزیستورها به هم میخوره و چراغ قرمز روشن میشه

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
جسارتا با چند تا خازن دیگه تست کنید ممکنه تستر خراب باشه... خودم همین مدل تستر رو دارم چند روز پیش خراب شد خازن میزاشتی روش ترانزیستور نشون میداد... دوباره یکی دیگه خریدم.. حالا در کل خرابی ولومها ها خیلی نکته مهمی هستش به خصوص ولوم گین... تو آمپ ها زیاد خراب میشن یا کثیف میشن... حتما همه رو با اسپری به خوبی تمیز کن
درود مجدد
شما توجه نکردید به پست قبلی، نوشتم که با دستگاه دیگه هم چک کردم در واقع با مولتی متر هم چک کردم همین بود
دو حالت برای دستگاه شما پیش اومده یا خازنی دارای ولتاژ زدید و دستگاه رو خراب کردید یا از حالت تنظیم خارج شده اگر سه ترمینال رو به هم متصل کنید شروع به سلف تست میکنه و یک خارن طلب میکنه تا مقدارش رو تنظیم کنه

همه سالم هستند تک تک خارج از مدار با دستگاه و با مولتی متر چک کردم. و بعضی ها رو با کانال بغل جا به جا کردم
مشکل از این قسمت نیست کلا، خیالتون راحت

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
435
544
کرمانشاه
درود مجدد
شما توجه نکردید به پست قبلی، نوشتم که با دستگاه دیگه هم چک کردم در واقع با مولتی متر هم چک کردم همین بود
دو حالت برای دستگاه شما پیش اومده یا خازنی دارای ولتاژ زدید و دستگاه رو خراب کردید یا از حالت تنظیم خارج شده اگر سه ترمینال رو به هم متصل کنید شروع به سلف تست میکنه و یک خارن طلب میکنه تا مقدارش رو تنظیم کنه

همه سالم هستند تک تک خارج از مدار با دستگاه و با مولتی متر چک کردم. و بعضی ها رو با کانال بغل جا به جا کردم

بله میدونم اتصال 3 پایه... اصلا رو حالت کالیبره نمیرفت.. کلا خراب شده بود حتی میکرو رو هم نتونستم از طریق isp پروگرم کنم... حالا اونو بیخیال.. در مورد آمپ من خودم چند تا تجربه دارم.. یکیش لحیم پوکی هستش که اصلا دیده نمیشه و خطرناک ترین ایراد تو کل دستگاه های الکترونیکی هستش یعنی لحیم از داخل پوک شده و نمونه بوده کل برد رو نشستم 5 ساعت شارژ قلع کردم ایراد برطرف شده... حالت بعدی خرابی کلید ها و ولوم هاست که اهمی میشن... کلید بوده اهمی شده اونم از نوع بگیر نگیر یعنی یه لحظه با مولتی متر تست کردی دیدی سالمه اما نگو بعضی وقتا اهمی میشه... حالت بعدی نشتی خازن هاست که مثلا میبینی خازن کوپلاژ نشتی داره و ولتاژ dc رو از یه نقطه به نقطه دیگه انتقال میده و بایاس مدار رو مختل میکنه

sajjad990

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-06-01
233
389
26
نیشابور
درود مجدد

باتوجه به تجربه 13 ساله توی امپلی فایر خرابی فقط 3 پایه هزینه ای نداره همکار گل همشو نو کن یه دونه شم bd135 وbd136بزار مشکلت حل میشه

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
با تشکر خدمت دوستان. همه تعویض شد مشکل پا برجاست.
به جر ترانزیستور کجا مشکل داشته باشه که پروتکت میکنه

آخرین ویرایش:

sajjad990

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2020-06-01
233
389
26
نیشابور
با تشکر خدمت دوستان. همه تعویض شد مشکل پا برجاست.
به جر ترانزیستور کجا مشکل داشته باشه که پروتکت میکنه

اگر امکانش هست مسیر فون رو از کانال دیگه بگیر. ببین بازم پروتکت میشه اگه مسیر رو از کانال دیگه گرفتی و پروتکت نشد ایسی jrcپری رو عوض کن

Mohsenbehrad

کاربر vip
vip
کاربر
2019-11-02
754
823
خوزستان
خازنهای عدسی روهم بررسی کنید تو حین خارج کردن وتست ترانزیستورها قطعه ای اشتباه نشده مدار وپایه ای اتصال کوتاه نشده

Mohsenbehrad

کاربر vip
vip
کاربر
2019-11-02
754
823
خوزستان
حین کار کردآمپلی به آرومی با دست برد روکمی فشاربدیدشاید مداری قطعی ریز داشته باشه

بالا