آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: چند سوال ساده الکترونیکی

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
سلام بر دوستان ببخشید تاپیک مخصوص سوالات رو پیدا نکردم ممنون میشم پاسخ سوالمو همینجا بدید.
اولین سولم اینه که من میخوام از طریق ولتاژ usb چندتا led رو نصب کنم تا مثل چراغ قوه باشه که با توجه به 5 ولت بودن usb باید چندتا led قرار بدم؟ و ایا مقاوتی هم لامه که سر راهشون بزارم؟
سوال بعدیم اینه که قسمت خشک کن لباس شویی کار نمیکنه مشکل عمده از چی میتونه باشه؟ایا ذغال راه انداز هم میشه تموم بشه در اون؟
و اخرین سوال اینکه تو یوتیوب کلیپ هایی هست که با پیچیدنه چند دور سیم به دور اهنربا ولتاژی بوجود میارن لامپ رو روشن میکنه اما من تست کردم و نتونستم عملیش کنم .ایا واقعن امکان داره؟
ممنون از همگی

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام بر دوستان ببخشید تاپیک مخصوص سوالات رو پیدا نکردم ممنون میشم پاسخ سوالمو همینجا بدید.
اولین سولم اینه که من میخوام از طریق ولتاژ usb چندتا led رو نصب کنم تا مثل چراغ قوه باشه که با توجه به 5 ولت بودن usb باید چندتا led قرار بدم؟ و ایا مقاوتی هم لامه که سر راهشون بزارم؟
سوال بعدیم اینه که قسمت خشک کن لباس شویی کار نمیکنه مشکل عمده از چی میتونه باشه؟ایا ذغال راه انداز هم میشه تموم بشه در اون؟
و اخرین سوال اینکه تو یوتیوب کلیپ هایی هست که با پیچیدنه چند دور سیم به دور اهنربا ولتاژی بوجود میارن لامپ رو روشن میکنه اما من تست کردم و نتونستم عملیش کنم .ایا واقعن امکان داره؟
ممنون از همگی

دوست گرامی سوالهای متفاوتی مطرح کردید که هر کدام مربوط به بخشهای متفاوتی میباشند
در بخشی هم مطرح نمودید که مربوط به مدارات الکترونیک میباشد
لطفا بابت نظم انجمن دیگه در این بخش ادامه ندهید
هر سوال رو در بخش مخصوص به خودش جستجو نمایید ، اگر پاسخی نیافتید مطرح نمایید دوستان کمک نمایند
شما کاربر نسبتا قدیمی میباشید و انتظار بیشتری میرود
در ثفحه نخست انجمن به تفکیک بخشها مطالب درخواستی رو دنبال نمایید ویا در بخش سرچ جستجو نمایید

ضمنا در رابطه با سوال آخر :
دریافت انرژی رایگان مغایر با قانون بقای انرژی و طبیعت میباشد
لذا محال و غیر ممکن است

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
ممنون از همگی
درود
یک led سفید با یک مقاومت 100 اهم
سوال دوم لباسشویی دو قلو موتورش ذغال نداره
سوال سوم ممکن نیست قانون توان رو زیر سوال میبره
موفق باشید

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
درود
یک led سفید با یک مقاومت 100 اهم
سوال دوم لباسشویی دو قلو موتورش ذغال نداره
سوال سوم ممکن نیست قانون توان رو زیر سوال میبره
موفق باشید

یعنی 5ولت فقط میتونه یه led سفید با یه مقاومت رو روشن کنه؟چون یه کلیپ من دیدم 5تا led بدون مقاومت رو روشن میکرد
لباسشویی هم دوقلو نیست و ازمایش 2003 هست
ممنون از پاسختون

بالا