آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام
جناب غزال من در حال حاضر تعمیرات موتور جوش اینوتر و سیم پیچ (ذستگاهco2) انجام می دهم تنها مشکل من در قسمت های pwm و عیب یابی قسمت تولید پالس هست قسمت قدرت را تا 70 درصد تعمیر می کنم.من در این سایت یکسری نقشه دانلود کردم فکر می کنم نیاز به تحلیل دارم تحلیل مدارات در کلاس هاتون تدریس میشه؟ اگر ممکنه سبک کار و صرفصل مطالب قرار بدهید
با تشکر
درود

در این دوره که شرایط ثبت نام در همین ماه اعلام و دوره آغاز خواهد شد ، دستگاه خاصی مورد نظر نیست ، بلکه بطور کلی رفتار و عملکرد قطعات الکترونیک و روابط و فرمول های طلایی و بسیار مهم که باید هر تعمیرکاری مطلع باشد ، با روش بسیار ساده بررسی میشه و نهایتا الگوریتم عیب یابی داخل مدار و روش افزایش قدرت و کیفیت دستگاههایی که نتیجه ، بدون نیاز به ابزار و تجهیزات خاص قابل تشخیص است مانند آمپلیفایرهای صوتی هر دستگاهی تقدیم میشه .

این دوره برای تحلیل هر نقشه و دستگاهی لازمه
اما نقشه هیچ دستگاهی در این دوره مورد تحلیل قرار نمیگیره .

سپاس

mostafa9306

کاربر
2018-11-05
9
11
30
سلام
ممنون از لطفتون
اگر میشه زمان برگزاری رو روزهای پنجشنبه و جمعه باشه تا بتوانیم در دوره ها شرکت کنیم

alids

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2017-08-26
277
328
با سلام خدمت استاد غزال عزیز شروع کلاس دقیقا از کیه و از کی ثبت نام شروع میشه که اطلاع دقیق داشته باشیم که از کلاس ها و ثبت نام جا نمونیم

فرهاد ریگی

مدیر تعمیرات فتوکپی ، پرینتر و فکس
مدیر تالار
2010-10-30
2,564
30,856
بلوچستان
با سلام خدمت استاد غزال عزیز شروع کلاس دقیقا از کیه و از کی ثبت نام شروع میشه که اطلاع دقیق داشته باشیم که از کلاس ها و ثبت نام جا نمونیم
دوست عزیز لطفا تایپیک رو کامل بخونید به جوابتون خواهی رسید.
بارها و بارها اشاره شده.
درضمن تاریخ دقیق اعلام نشده چون هنوز کارهایی مونده که استاد در حال انجام دادن انها میباشد.
از همه مهمتر عجله نکنیم بهتره چون با عجله من وشما استاد رو مجبور نکنیم از کیفیت کار کم بکنه
صبر داشته باشین ثبتنام به همه اعلام خواهد شد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
با سلام
دوستان به دلیل مسائل پیش بینی نشده ظاهرا استاد غزال برای آماده شدن کامل دوره زمان بیشتری نیاز دارند که مدت آن قابل پیش بینی نیست. فعلا جلسه اول را آماده کردند. و جلسات دیگر باقی مانده.
این تاپیک فقط برای مشخص شدن تعداد افراد مشتاق به شرکت در دوره ایجاد شده بود.
با توجه به اینکه زمان شروع کلاس فعلا مشخص نیست و قابل پیش بینی هم نیست فعلا این تاپیک بسته می شود.
به افرادی که درخواست ارسال کردند در صورت آماده شدن دوره پیامک ارسال خواهد شد.
با تشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام
دوستان به دلیل مسائل پیش بینی نشده ظاهرا استاد غزال برای آماده شدن کامل دوره زمان بیشتری نیاز دارند که مدت آن قابل پیش بینی نیست. فعلا جلسه اول را آماده کردند. و جلسات دیگر باقی مانده.
با توجه به اینکه زمان شروع کلاس فعلا مشخص نیست و قابل پیش بینی هم نیست فعلا این تاپیک بسته می شود.
با تشکر

درود
ازآنجاکه تصور میکردم پس از برگزاری جلسه اول در مدت پرسش و پاسخ مقدمات جلسه بعد را تا پایان دوره اماده میکنم .

اما مسئولین محترم سایت با توجه به سوابق و تجربیات ارزشمند خود ، ظرافت های به حقی در راستای منافع علاقمندان محترم پیش بینی فرمودند که هرگز تصور نکرده بودم .

مثلا در صورت عدم دسترسی به کلیه فیلم ها ، چنانچه اواسط دوره به هر دلیل ممکن این دوره معطل و متوقف بشه قادر به تکمیل دوره نخواهند بود و مشکلاتی برای سایت و علاقمندان محترم حادث میشه لذا در جریان تقدیم فیلم های جلسه اول متوجه شدم کل فیلم های این دوره مورد انتظار است که به این زودی آماده نمیشه .

البته این موضوع از هر جهت سودمند است .
۱- برای علاقمندان محترم از این جهت سودمند است که پس از آماده شدن کلیه فیلم ها کمترین تردیدی باقی نخواهد ماند که تعویقی در برگزاری دوره اتفاق نخواهد افتاد.

از جهت دیگر با توجه به اینکه مقدمات لازم در فرصت کافی فراهم میشه مطمئنا کیفیت دوره بهتر خواهد بود .

۲- برای من هم از این جهت سودمند است که لوازم دوره را در فرصت کافی و با ارامش لازم تهیه میکنم و فرصت استراحت و تجدید قوا نیز خواهم داشت .

لذا از صداقت بینظیر و تمهیدات هوشمندانه و قابل تحسین مسئولین محترم سایت بینهایت سپاسگزارم که حرف حق چون و چرا نداره و حقیقتا با شنیدن استدلال ایشان بلافاصله قانع شدم .

فلذا بابت اطاله وعده ای که بموجب سوء برداشت و بی خبری من از حقایق فوق حاصل شد و درواقع من مقصر مراتب بودم از مسئولین محترم سایت و علاقمندان عزیز پوزش میطلبم .

سپاس و تعظیم

مجید6500

کاربر
2020-01-25
32
78
30
با سلام.متاسفانه ماها خوب وعده و وعید میدیم.من چون رشتم فیزیک هسته ای هست و زیاد به الکترونیک وارد نیستم و برای پایان نامه ام قسمتی مربوط به الکترونیک میشه چند ماه بود که منتظر برگذاری این دوره بودم که اونجوری که تعریف میشد مثلا بتونم از مطالب این دوره استفاده کنم.خیلی از کارهامو انجام داده بودم و فقط قسمت الکترونیکش مونده بود که امید وار به این دوره بودم بخاطر همین دیگه قسمت مربوط به الکترونیک پایان نامه رو پیگیر نمی‌شدم.الان که نوشته ها رو دیدم بهتره که خودم شروع به مطالعه کنم.
کار شما منو یاد یکی از فامیلامون انداخت.یهو همه جا جار میزد که فلان کار رو من انجام میدم یا فلان مکان رو می‌خوام بخرم یا ....همه اون کار رو انجام میدادند و فقط اون ...
من از کسی توقع ندارم و از استاد مربوطه هم تشکر مینمایم چون از بخشی مطالب ایشان استفاده نمودم و بسیار ممنونم ولی وعده وعید دادن ...
فقط دلخوریم رو بیان کردم.باز از زحمات همه ممنون و سپاسگزارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام.متاسفانه ماها خوب وعده و وعید میدیم.من چون رشتم فیزیک هسته ای هست و زیاد به الکترونیک وارد نیستم و برای پایان نامه ام قسمتی مربوط به الکترونیک میشه چند ماه بود که منتظر برگذاری این دوره بودم که اونجوری که تعریف میشد مثلا بتونم از مطالب این دوره استفاده کنم.خیلی از کارهامو انجام داده بودم و فقط قسمت الکترونیکش مونده بود که امید وار به این دوره بودم بخاطر همین دیگه قسمت مربوط به الکترونیک پایان نامه رو پیگیر نمی‌شدم.الان که نوشته ها رو دیدم بهتره که خودم شروع به مطالعه کنم.
کار شما منو یاد یکی از فامیلامون انداخت.یهو همه جا جار میزد که فلان کار رو من انجام میدم یا فلان مکان رو می‌خوام بخرم یا ....همه اون کار رو انجام میدادند و فقط اون ...
من از کسی توقع ندارم و از استاد مربوطه هم تشکر مینمایم چون از بخشی مطالب ایشان استفاده نمودم و بسیار ممنونم ولی وعده وعید دادن ...
فقط دلخوریم رو بیان کردم.باز از زحمات همه ممنون و سپاسگزارم

درود

عزیز گرامی
مدتی است که تمام کارهامو تعطیل کردم و برای برگزاری این دوره تلاش میکنم و به وعده ای که دادم هم عمل کردم بنحوی که فیلم جلسه اول را آماده کردم و تا پایان دوره پس از هر جلسه در خلال پرسش و پاسخ که قطعا کمتر از دو هفته نیست لوازم و فیلم های جلسه بعد را آماده کنم . اما این شیوه از سوی سایت پذیرفته نشد که احتمالا میفرمایید چرا نمیدونستی پذیرفته نمیشه زیرا :

اولا تجربه ای بابت مشکلات این شیوه نداشتم که اگه فردا تصادف کردم و از دنیا رفتم و یا ناتوان شدم مشکلات این دوره میمونه و مسئولین محترم و بزرگوار سایت .

در چنین شرایطی قطعا از اون طرف بام میافتادی و مدعی میشدی که هزینه کردیم و این چه وضعی هست ؟

لذا اگه مسئولین محترم با تجربیات گرانقدر خود به نفع شما همه جوانب را پیش بینی فرمودند ، قابل تقدیر و تحسین است نه قابل شماتت .

کاش روزگار منو میدیدی که در این مدت بابام دراومد و چه هزینه ها و تلاش هایی کردم و چه لوازمی برای این دوره خریدم اونم برای این هدف که مشخص بشه کاری بلد نیستم و فقط جار میزنم .

مدتی است منزلم مشابه سمساری شده و بین انبوهی از لوازم زندگی میکنم و شبیه میدان مین شده که تکون میخورم یه چیزی به پا و بدنم فرو میره.

اگه وعده ای بدون منافع مادی و معنوی مطرح بشه و خارج از ارادهٔ متعهد و یا بدلایل سوء برداشتِ متعهد ، قابل اجرا نباشه من هرگز چنین متعهدی را شماتت نمیکنم
با این وجود اگه بابت خلف وعده ای که کسی مقصر نبوده ، خسارتی وارد شده با کمال میل جبران میکنم .
بویژه که اگه روال و هدف سایت را میدانستم.باید وعده بسیار دورتری میدادم که بازم برای پروژهٔ شما قابل استفاده نبود.

اما کل هزینه ای که تابحال تقبل فرمودی هزینه پیامک است که همینم خسارت محسوب نمیشه زیرا از طریق همین پیامکی که بابت اطلاع از زمان ثبت نام ارسال فرمودی بالاخره از زمان ثبت نام مطلع خواهی شد .

شاید بفرمایید من با امید به تعمیر یا ساخت فلان وسیله متقاضی این دوره بودم و از این حیث متحمل خسارت شدم.
دراینصورت به خودتان وعده ای مشابه وعده من دادید و لذا چنانچه شما هم مطابق وعده خود ، این دوره را سپری میکردی ولی با توجه به اینکه الکی جار میزنم اگر چیزی از این دوره عایدت نمیشد ، دراینصورت آیا به خودت میگفتی شبیه فامیلمون شدم که جار میزنه و عمل نمیکنه ؟ چون با خودم وعده کردم. پروژه دانشجویی را با استفاده از این دوره ، تحویل بدم و نتونستم به وعده عمل کنم ؟

ما در مجموعه ای فعالیت داریم که اگه عضو شدیم یعنی قبول کردیم تابع مقررات حاکم باشیم و با این شیوه اجازه برگزاری دوره را ندارم که البته استدلال حقی هم هست و ممکنه با حادثه ای منتهی به تحمیل مشکلات برای علاقمندان محترم و سایت بشه و اگه حادثه ای خارج از اراده ام اتفاق بیافته آیا گلایه نمیکردید که اگه بلد نبودین دوره را برگزار کنین چرا مثل فامیلمون جاز زدین ؟

انسان در بسیاری از موارد ناگزیر به تقبل ریسک هست و اگر منتهی به مشکل شد نباید زانوی غم بغل کنه بلکه باید برای رفع مشکل تلاش کنه و کلامی بزبان جاری کنه که انگیزه بخش باشه و تلاش دیگران را باطل و بی ثمر نشماره.

اگه در جوانی با چنین الفاظ و استنباطی مواجه میشدم بهیچ طریقی حاضر به پیگیری این دوره نمیشدم .

این دوره درواقع معادل تحریر و تنظیم چندین کتابه و با توجه به اینکه شیوه ای شخصی و انحصاری است و در هیچ منبعی وجود نداره که لااقل یک جمله را کپی کنم ، لذا باید تمامی محتویات دوره را با دقت و ظرافت بسیار شدیدی تنظیم کنم .

از دیگر سو غالبا سایت های مشابه در چنین شرایطی هزینه ثبت نام رو میگیرند و اگه مشکلی خارج از اراده اتفاق افتاد طبق قانون از هر گونه قصور و گناهی مبرا میشوند ، چون جزو حوادث غیرمترقبه محسوب میشه و دراینصورت هزینه شما دود میشد.
در چنین شرایطی آیا دقت نظر مسئولین محترم سایت قابل ستایش است یا قابل سرزنش؟

ضمنا درحالیکه من به وعده خودم عمل کردم ، معلوم نیست کدام رفتارم با فامیل محترم شما شباهت داره ؟
آیا علاقمندان قابل توجهی مصرانه خواستار برگزاری دوره توسط کسی هستند که جار میزنه و کاری بلد نیست؟
قطعا شما قبلا مطلع نبودی کاری بلد نیستم و الان که مطلع شدی امیدوارم منصرف شده باشی اما باوجودیکه دقت نظر مسئولین محترم سایت لطمه سنگینی به وعده من وارد ساخت معذالک حاضر به کتمان حقایق نیستم و اقدام ایشان را حاکی از صداقت بینظیر و کیاست بی بدیل میدانم و تحسین و تقدیس میکنم زیرا خسارت بیشتری بجان خریدند تا مشکلی برای شما اتفاق نیافته.

به هر تقدیر باوجودیکه احدی مرتکب قصوری نشده و مراتب فوق بدلیل حساسیت قابل تقدیر مسئولین محترم سایت حادث شده با این وجود ازآنجاکه شبیه اقوام حضرتعالی جار زدم و کاری بلد نبودم ، اگر خسارتی تحمیل کردم با کمال میل تقدیم و جبران میکنم

و اساسا در طول زندگی کاری بدون گارانتی انجام ندادم ( مگر در موارد بسیار نادر که گاها متقاضی ، بجهت کاهش هزینه ، خواستار خدمات بی کیفیت و لذا بدون گارانتی بوده) و لذا اگر گارانتی و ضمانتی برای این دوره اعلام نکردم به این دلیل بود که دراینصورت از کیسه خلیفه می بخشیدم

زیرا دردسر و مسئولیت حقوقی آن ، متوجه سایت میگردید و قطعا دشمنان سایت و دشمنان من از این فرصت سوء استفاده میکردند که البته من نه تنها اهمیت نمیدم بلکه از اقدام دشمنانم استقبال هم میکنم زیرا اگر توانایی داشته باشم بخش اعظم آن بواسطه دشمنی و اقدامات دشمنانم بدست آمده بویژه که زیان مادی برای من جز عدد بی ارزشی نیست و خصوصا که حق دشمن است که عامل ارتقاء توانایی ها میگردد و باید اجرت و مبلغی دریافت کند که در قبال نتایج حاصله ارزشی ندارد هرچند باباشو درمیارم و زهرش میکنم ،

فلذا ازآنجاکه در این دوره همه مسئولیت حقوقی متوجه سایت است و من کاره ای نیستم ، لذا در چنین تصمیمی هم اجازه نداشته و ندارم و شاید بفرمایید وقتی خودم مسئولیت را بعهده بگیرم خسارتی متوجه سایت نیست اما قانون چنین ادعایی را نمیپذیرد و درد سر متوجه سایت خواهد شد هرچند هزاران برابر خسارت را بپردازم

به هر شکل اگر مسئولیت متوجه خودم بود مانند تمامی خدمات علمی و آموزشی و فنی که در طول زندگی گارانتی کردم این دوره را هم گارانتی میکردم و از اقدام و نقشه دشمنانم هراسی نداشتم زیرا معتقدم اگر دشمنانم قادر باشند بمن ضربه بزنند و من نتونم چوب توی آستینشون کنم حق ضربه زدن دارند .

به هر تقدیر بابت اموری که بدون کوچکترین قصوری فقط هزینه کردم و تلاش شبانه روزی داشتم و نهایتا به آینده ای موکول شد که کلیه لوازم و فیلم های دوره را تقدیم کنم برای دومین بار عذرخواهی میکنم و از دقت نظر و بزرگواری های ستودنی مسئولین محترم سایت بینهایت سپاسگزارم.

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
با سلام
با تشکر

با تقدیر و تشکر از مسئولین مربوطه و زحمات فراوان استاد غزال که در این تایم همیشه خستگی از جزء جزء کلام ایشان تراوش مینمود
و عرض خسته نباشید مجدد به ایشان
جناب نکویی عزیز حقیقتا بدجور تشته به نتیجه رسیدن شروع کلاسها بودیم و لحظه شماری میکردیم واقعا خبر سنگین و شوکه کننده ای بود
البته با توجه به خصوصیات و روحیات و دقت و حساسبت بالای ایشان و نیز از طرفی دیگر با توجه به دست تنها بودن استاد
آماده نمودن این همه توضیحات و کلیپ تدریس و غیره و غیره همچین دور از انتظار هم نبود و میشد حدس زد آماده نمودن این کار به تنهایی مقدور و ممکن نیست قطعا کار تیمی بزرگی را طلب میکند
بنده همین امروز بابت مشکلی تصمیم داشتم تاپیکی ایجاد نمایم حداقل تصف روز معطل شدم تا بتونم تصاویر و محتوا را آماده و تنظیم نمایم آخرش هم خسته شدم و بیخیال رفع مشکل گردیدم

هر کاری که نیاز به دقت بالایی دلشته باشد زمان بر و پر دردسر می باشد چه رسد قرار باشد حدود چند هزار نفر هم به آدم اقتدا نمایند اون هم در دنیای کنونی که خیلی ها منتظر عیب و ایراد و انگ و حرف و حدیث هستند
انجام چنین کارهای بزرگی به تنهایی دشوار و خسته کننده و بی پاسخ میباشد

حدس میزنم بابت کاهش هزینه های ثبت نام استاد غزال تصمیم داشتند خودشان به تنهایی تمامی مشکلات را به دوش بکشند کارها را انجام دهند تا مشکلات مرتفع گردند
البته این کار ایشان و شماها که به نفع جمع اقدام نمودید واقعا قابل تقدیر و تشکر میباشد

ولی باید قبول نماییم به تنهایی نمیشود آیا شدنی هست؟
نمیشود
به تنهایی نمیشود
با هزینه های ناچیز هم نمیشود
باید هزینه گردد ،این کار بزرگی میباشد و باید توسط کار تیمی انجام گردد تا به سرانجام رسد

بنده پیشنهاد میکنم کلاسها را شروع نماییم
حال که استاد به تنهایی شبانه روز این همه زحمت کشیده اند جلسات اولیه را آماده نموده اند تبت نام را انجام دهید کلیه هزینه های جانبی ( توسط کار تیمی و غیره ) را در نظر بگیرید هزینه ثبت نام را اعلام نمایید
اشخاصی که تمایل به تقبل هزینه موصوف دارند ثبت نام نمایند جلسات اولیه را شروع نماییم

بعد از یکی دو جلسه ادامه را موکول نمایید به یک ماه دیگر
در این تایم نیز استاد جلسات دیگر را آماده می نمایند
قطعا اگر کار تیمی و با کمک به استاد انجام گردد مشکلات خیلی سریعتر رفع میگرد و تایم کوتاه میگردد

لطفا با همفکری و کمک به همدیگر تلاش نماییم کلاسها به تعویق نیافتند

سپاسگزارم

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا