آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
به هر حال بنده برای هر نوع کمکی که شما صلاح بدونین و ازم بر بیاد آماده هستم تا شاید منم بتونم سهمی در این کار ماندگار داشته باشم و گوشه ای از دینی که به گردن دارم رو ادا کنم.
راستی اگه ممکنه لوازم و قطعاتی که برای اجرای آزمایشات و در مسیر آموزش بهش نیاز داریم رو اعلام بفرمایید تا به مرور زمان تهیه کنیم. با این شرایط تعطیلی بازارها و وضعیت کرونایی کشور و اینکه ما در شهرستان زندگی میکنیم، تهیه ابزار ها و قطعات ممکنه طول بکشه.

درود

از لطف شما بینهایت ممنون و سپاسگزارم

من آزمایشات را انجام میدم و فیلمبرداری میکنم و پس از ادیت لازم تقدیم میشه و لذا انجام آزمایش برای شما واجب نیست ولی اگه امکانات کافی داشته باشید و خودتون هم تجربه کنید محشره .

تابحال در آموزشگاه ها که با جلسات حضوری برگزار میشد هم کلیه آزمایشات آموزشی توسط خودم و با فقط نظارت دانش پژوهان انجام میشد .

فلسفه انجام آزمایش صرفا لمس کامل و مشاهده عینی پدیده های الکترونیکی و الکتریکی است .

زیرا اگر هزاران مسئله مرتبط با قواعد و اصول و فرمول های علمی را با رتبه ممتاز هم حل کنید تا زمانیکه عکس العمل قطعات نسبت به عوامل موثر را عملا تجربه یا مشاهده نکنید .

اولا هرگز به درک عمیقی از آنها نمیرسید
ثانیا بسرعت فراموش میکنید .

به همین علت بسیاری از فرمول ها و روابط علمی دوران تحصیل خود را فراموش کرده اید .

اما اگر رفتار و عکس العمل قطعات را مشاهده کنید علاوه بر درک عمقی رفتارها ضمنا بسادگی قادر به فراموش کردن آنها نیستید

سپاس

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
درود استاد عزیز
هم منظورم همین بود که اگه مثالهای بیشتری در مورد آموزشها زده بشه بهتره(جسارتا) هم اینکه انقدر آموزشهایی که دیدیم بیشتر متنی و کتابی بوده گاهی اوقات مطالب رو تا وقتی که به صورت عملی مشاهده نکنیم درک مطلب سخت می باشد.
سپاس فراوان

shadi2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
کاربر
درود-

از لطف شما بینهایت ممنون و سپاسگزارم

من آزمایشات را انجام میدم و فیلمبرداری میکنم و پس از ادیت لازم تقدیم میشه و لذا انجام آزمایش برای شما واجب نیست ولی اگه امکانات کافی داشته باشید و خودتون هم تجربه کنید محشره .

تابحال در آموزشگاه ها که با جلسات حضوری برگزار میشد هم کلیه آزمایشات آموزشی توسط خودم و با فقط نظارت دانش پژوهان انجام میشد .

فلسفه انجام آزمایش صرفا لمس کامل و مشاهده عینی پدیده های الکترونیکی و الکتریکی است .

زیرا اگر هزاران مسئله مرتبط با قواعد و اصول و فرمول های علمی را با رتبه ممتاز هم حل کنید تا زمانیکه عکس العمل قطعات نسبت به عوامل موثر را عملا تجربه یا مشاهده نکنید .

اولا هرگز به درک عمیقی از آنها نمیرسید
ثانیا بسرعت فراموش میکنید .

به همین علت بسیاری از فرمول ها و روابط علمی دوران تحصیل خود را فراموش کرده اید .

اما اگر رفتار و عکس العمل قطعات را مشاهده کنید علاوه بر درک عمقی رفتارها ضمنا بسادگی قادر به فراموش کردن آنها نیستید

سپاس
سلام استاد غزال عزیز
خیلی وقته به شخصه منتظر آموزش الکترونیک توسط شما هستم
کی شروع میشه؟
ممنون

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام استاد غزال عزیز
کی شروع میشه؟
ممنون

دوست بزرگوار کلاسها در شرف شروع شدن میباشند
لطفا سریعتر ثبت نام نمایید تا ظرفیت به حد نصاب برسد

متشکرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام استاد غزال عزیز
کی شروع میشه؟
ممنون[/QUOTE

درؤد

از لطف و توجه خاص حضرت عالی سپاسگزارم.
اگرچه تلاش مستمری میکنیم که زودتر شروع کنیم اما با این شرط که کیفیت قربانی سرعت نشود..

اگه قرار باشه کیفیت ، مخدوش بشه ، ترجیح میدم منتفی بشه
زیرا مهمترین هدف کلیه علاقمندان ، کیفیت است و بدیهی است اشتیاق و تعجیل زیاد علاقمندان با فرض کیفیت مطرح میگردد

و ازآنجاکه شروع آموزش قبل از حصول شرایط کامل منجر به کاهش کیفیت میگردد و زیان سنگینی به جملگی متقاضیان محترم ‌و بیش از آنها به خودم و مسئولین محترم سایت تحمیل میسازد و پس از آن احدی باور نمیکند که کیفیت ناچیز بواسطه اصرار و عجله علاقمندان حاصل شده و لذا این فرصت کم نظیر برای همیشه از دست خواهد رفت و اعتبار ناچیز من هم بکلی نابود میگردد و برگزاری دوره های آتی هم محال میگردد و شرمندگی من نزد مسئولین محترم ، غیرقابل تحمل و جبران ناپذیر خواهد شد ..

بنابمراتب اگرچه تنها راهی که کلاس ها ، زودتر شروع شود ، افزایش قابل توجه ثبت نام هاست و تعجیل متقاضیان محترم برای آغاز نامناسب دوره ، موثر و میسر نیست اما اشتیاق شدید سروران عزیزم از این جهت که حاکی از اعتماد و اطمینان به کیفیت دوره است ، مایه افتخار بسیار بزرگی است که انگیزه مضاعف و مشدد می بخشد و قدردانی و ستایش میکنم .

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود

طی مشاوره با برخی از مدیران محترم مقرر گردید

پیشنهادات علاقمندان در خصوص نحوه برگزاری دوره آموزشی ، از امروز مطرح گردد تا پس از تبادل نظر با یکدیگر و بررسی کافی و اتفاق نظر لازم ، روش های برتر و موثر به مسئولین محترم اعلام گردد تا تصمیم نهایی اتخاذ گردد

و کلیه شرایط و شیوه های مورد تایید مسئولین محترم اعلام
و سپس ثبت نام آغاز گردد

با آرزوی توفیق الهی

آخرین ویرایش:

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
با سپاس از استادان عزیز .بنده دیپلم برق و کارشناسی نرم افزار هستم و خیلی خوشحال شدم که این اموزش ها رو قراره بدید .به نظر منم بهترین شیوه اینه که فیلمبرداری به صورت اچدی باشه و کدگذاری بشه .شما کدوم شهر هستید اگه نیاز باشه نزدیک باشیم من امادم کل فیلمبرداری رو با بهترین کیفیت و تدوین انجام بدم چون دوربین و وسایلشو دارم.
یه درخواستم داشتم که افرادی مثل من که در حد ابتدایی و لحیم زدن بلدیم دوره ابتدایی رو به ساده ترین نحو و کامل اموزش بدید .چون مثل درس خوندن اگه کسی اموزشهای ابتدایی و اصولی اولیه رو خوب یاد نگیره بقیه مراحل رو هم یاد نمیگیره.
و برای سوال جواب هم برای دوستانی که ثبت نام میکنن یه گروه تلگرامی بزنید و با فایل صوتی پرسش و پاسخ انجام بشه.
ببخشید که صحبت هام زیاد شد ، امیدوارم که همیشه موفق باشید

mj_local

کاربر
2012-02-04
105
419
تهران
سلام
میتونید به صورت وبینار هم اجرا کنید راس یک ساعتی توی کلاس باشند و انلاین درس استاد غزال رو اموزش ببینند حالا یا به صورت PDF هست از روش آموزش میده یا عکس یا ...
هر کسی هم حضور نداره فیلم اتوماتیک تهیه میشه از کلاس مجازی و برای دانلود قرار میگیره
فیلم هم به صورت اتوماتیک گرفته میشه و نیاز به شخص نداره
یکی از سایت ها https: // eseminar . tv/ هست که به ازای هر یک ساعت 18000 تومان میگیره
نخواستید هم میتونید از جاهای دیگه که مستقل تر باشیم بگیریم و هزینه بین بچه ها تقسیم بشه مثلا ماهیانه بین 60-100 هزار تومان میشه

یا کلا میشه استاد فیلم برداری مجازی از دستکتاپش میکنه و میزاره توی انجمن
یاتوی کارگاهش فیلم برداری واقعی میکنه
اینا پیشنهاداتی هست که من تا حدی در اختیار داشتم امیدوارم به دردتون بخوره

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود

اگرچه با احتمال زیاد کل آموزش در چند مرحله انجام میشه و علاقمندان قادر به انتخاب بخش دلخواه هستند .

و از طرفی بسیاری از علاقمندانی که آمادگی خود را جهت ثبت نام اعلام فرمودند دارای تحصیلات لیسانس و فوق لیسانس و مرتبط با الکترونیک هستند و احتمالا خود را بی نیاز از دوره یا دوره های اولیه میدانند .

لذا اگر کل دوره مثلا در ۵ مرحله ارائه شود و هر کدام از علاقمندان از یک مرحله بویژه اولین مراحل استفاده نکنند دراینصورت تردید ندارم براحتی قادر به استفاده از دیگر مراحل نیستند .

مثلا بنظر میرسه برخی از علاقمندان تصور میکنند نیازی به آشنایی به قطعات الکترونیکی ندارند درحالیکه بزرگترین مشکلات و ناتوانی شدید جملگی علاقمندان و حتی ناتوانی اساتید دانشگاه در تحلیل مدارها به همین دلیل است که استنباط الکترونیک از طریق ریاضی بتنهایی حتی برای حل مسئله هم کافی نیست چرا ؟

زیرا افرادی که به درک عمیق علمی میرسند باید خودشان بتوانند کل مسئله علمی را مطرح کنند و لذا اساتید دانشگاه باید بیش از دیگران بتوانند کل هر مسئله امتحانی را مطرح کنند.

اما دانشجویان و فارغ التحصیلان عزیز که به تعداد باورنکردنی عضو انجمن هستند بروشنی ملاحظه فرموده اند که هیچیک از اساتید محترم دانشگاه بویژه آنانی که داخل کشور تحصیل کرده اند حتی مسئله های امتحانی را دقیقا مشابه مسائل مطروحه در کتابهای علمی مطرح میکنند و بشدت از کوچکترین تغییری در آنها احتراز میکنند بطوریکه حتی عددهای مسئله را نیز تغییر نمی دهند.
زیرا درک عمیق الکترونیک با روابط ریاضی محال است ‌و ممکنه مرتکب خطایی شوند که مثالزدنی و زبانزد خاص و عام بشه

دلیل محکم بعدی تعداد علاقمندانی است که با مدرک لیسانس و فوق لیسانس آمادگی خود را جهت ثبت نام اعلام فرمودند و ازآنجاکه با پشتکار و تلاش علیٰهده در تلاشند لذا بدون تردید از دانشجویان برجسته و ممتاز بوده اند و با تلاش و حضور اکثریتی خود ثابت کرده اند که درک عمقی الکترونیک از طریق ریاضی محال و ناممکن است .

بنابرین حتما حتما باید رفتار قطعات الکترونیک با روش تجربی حس گردد تا قادر به درک روابط ریاضی مربوطه باشیم و پس از آن مزه علم الکترونیک را با پوست و اسخوان احساس کنیم .
بنحوی که من از جوانی تاکنون هیچ تفریحی لذتبخش تر از تحقیقات علمی نداشته و ندارم .
و به این دلیل است که ابتدا اشتباهات یک طراحی را بسرعت حس میکنم و سپس با طرق علمی محاسبه و اثبات میکنم .

بنابرین اگرچه حذف بخشی از دوره زیان شدیدی را متوجه علاقمندان میسازد اما در صورت تمایل هرگز بخش های ابتدایی و اولیه را حذف نفرمایید زیرا زیر بنای ساختمانی را لوث و نامطمئن میسازید و لااقل بخش های نهایی را حذف فرمایید

زیرا اگر زیربنا مستحکم و عالی باشه و بجای ۴ اطاق و آشپزخانه فقط ۱ اطاق احداث کنید در استفاده از این اطاق با هیچ مشکلی مواجه نمیشوید ، اما اگر به کیفیت زیربنا توجه نکنید و کل اطاق را با حداکثر کیفیت روی زیربنای بی کیفیت بسازید ، هزینه خود را به باد داده اید و هر ۴ اطاق ، ویران خواهد شد .

بعنوان مثال یکی از دوستانم که بسیار باهوش و دارای دو مدرک دکترا از جمله دکترای معماری است اما از علوم تجربی بی بهره است ، اخیرا ادعای فواره هرون که بصورت دائمی فوران میکنه یا نه را مطرح کرد و هرچند قبل از دیدن سازه هم پاسخ صحیح را حدس زدم اما پس از ملاحظه چند ثانیه ای عملکرد آنرا حس کردم و گفتم حاضرم ۱۰۰ میلیون من در قبال ۱۰ میلیون از طرف شما ، شرط بندی کنیم که با اتکا به اثبات ریاضی و با قدرت قبول کرد ولی باخت ( البته نگرفتم ) زیرا محاسبات ریاضی قبل از حس تجربی یک ریال ارزش نداره و پدیده ها را قابل درک نمیکنه بلکه تشخیص شما رو قابل محاسبه میکنه که موجب درک صحیح نمیشه.

چون ابتدا باید نحوه محاسبه و فرمول مناسب را با علوم تجربی تشخیص بدهید که وظیفه ریاضی نیست
اساسا با تسلط به ریاضی فقط بلدی مثلا جمع و تفریق کنی ولی اینکه بدرستی تشخیص دهید که باید جمع کنی یا تفریق ، وظیفه ریاضی نیست و وظیفه علوم تجربی است .

مثلا وزنه سنگینی روی نقطه a در سازه ای تحمیل شده و شما تصور میکنی روی نقطه مستحکم b تحمیل شده و به ریاضی هم تسلط کامل داری و با دقت محاسبه میکنی و نتیجه میگیری سازه ، مستحکم و استوار میمونه اما من که مثلا دارای علم تجربی هستم قبل از هرگونه محاسبه ای بدرستی تشخیص میدم ، نیروی ناشی از وزن سنگین روی نقطه a وارد میشه که استحکام لازم را نداره و حتی با حساب سرانگشتی هم ویران میشه

فواره هرون را اینجا هم جهت فعالیت ذهنی علاقمندان مطرح کردم .
https://www.irantk.ir/threads/106570-فواره-هرون-،-که-بدون-انرژی-خارجی-دائما-فوران-کنه
مثال الکترونیکی رو در پست بعدی مطرح میکنم

سپاس

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا