آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
سلام
ببخشید استاد غزال من یک مولتی متر آنالوگ از نوع ساده و ارزان تهیه کردم جهت تست این مولتی متر با توجه به درس نامه جنابعالی برای تست خازن

نتیجه ای که از این مولتی متر بدست اوردم
[XCODE]
%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B6%DB%B0%DB%B1_%DB%B1%DB%B9%DB%B3%DB%B2%DB%B3%DB%B6.jpg

[/XCODE]
%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B6%DB%B0%DB%B1_%DB%B1%DB%B9%DB%B2%DB%B7%DB%B1%DB%B6.jpg

استاد فکر کنم چون مولتی متر ارزان و بی کیفیتیه نمیشه خازن رو باهاش تست کرد

درود

چجوری باید تست کرد که نمیتونه تست کنه ؟
در هر صورت من ادعا کردم آنالوگ داغون هم خوبه و ثابت میکنم خیلی خوبه و مولتیمتر شما هم اشکالی نداره و خوبه.
شما همه مطالب را اینجوری مطالعه میکنید ؟
جالبه که متن روش منو هم پیوست فرمودید و با اختلاف فاحشی تست کردید .
کجای مطالبم گفتم خازن الکترولیت آنهم اینقدر بزرگ را با این روش تست کنید ؟
اگه با هر مولتیمتری با روشی که توصیه کردم اشتباها این خازن بزرگ را تست کنید نتیجه همینه که دیدید .
کافیه کمی با الکترونیک آشنا شوید و دراینصورت خواهی دید که کل ولتاژ با فرکانس ۵۰ از چنین خازنی عبور میکنه و لذا با این روش قابل تست نیست.

اگه دوباره با دقت روش منو ملاحظه فرمایید درخصوص خازن های پیکو فاراد و نانو فاراد تقدیم و تاکید کردم که میتوانید بدون نیاز به خازن سنج و با همین مولتیمتر ساده و ارزون با دقت بینظیری صحت و سقم و خرابی خازن های پیکو فاراد و نانو فاراد را تست کنید .

سپاس

آخرین ویرایش:

miladkhalili

کاربر
2019-06-14
51
58
سلام استاد
من متوجه نشدم
کلاس کنسل شد؟
من پیش نویس کرده بودم کلاس رو

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
سلام
ببخشید استاد غزال من یک مولتی متر عقربه ای ساده و ارزان تهیه کردم با توجه به درسنامه جنابعالی اقدام به تست این مولتی متر کردم

تصویر زیر ولتاژ برق شهر با این مولتی متر
%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86_%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86.PNG

تصویر ولتاژ برق شهر که مولتی متر با یک خازن 2200 میکرو سری شده

%D8%A8%D8%A7_%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86.PNG

ظاهرا با این مولتی متر نمیتوان خازن را تست کرد آیا بخاطر ارزان بودن و کیفیت پایین این مولتیمتره؟

درود
پاسخ شما رو بابت پست مشابهی که ارسال فرمودید تقدیم کردم اما نمیدونم چرا قابل نمایش نشده که پیگیری میکنم
آیا شما پست قبلی خود را که مشابه همین پست که پس از پست ۲۵۹ ارسال فرمودی می بینی ؟
پاسخ منم قابل نمایش نشده و پاسخم این بود.

چجوری باید خازن را تست کرد که این مولتیمتر نمیتونه تست کنه ؟
در هر صورت من ادعا کردم مولتیمتر آنالوگ داغون هم خوبه و ثابت میکنم خیلی خوبه و مولتیمتر شما هم اشکالی نداره و خوبه.

اما آیا شما همه مطالب را اینجوری مطالعه میکنید ؟
جالبه که متن روش منو هم پیوست فرمودید ولی با اختلاف فاحشی تست کردید .
اگه با هر مولتیمتری با روشی که توصیه کردم اشتباها این خازن بزرگ را تست کنید نتیجه همینه که دیدید .
کافیه کمی با الکترونیک آشنا شوید و دراینصورت خواهی دید که کل ولتاژ با فرکانس ۵۰ از چنین خازنی عبور میکنه و لذا با این روش قابل تست نیست.

اگه دوباره با دقت روش منو ملاحظه فرمایید روش مورد نظرم را درخصوص خازن های پیکو فاراد و نانو فاراد تقدیم کردم نه الکترولیت و میکرو فاراد ؟
و ضمنا تاکید کردم که میتوانید بدون نیاز به خازن سنج و با همین مولتیمتر ساده و ارزون با دقت بینظیری صحت و سقم و خرابی خازن های پیکو فاراد و نانو فاراد را تست کنید .
با خازن عدسی و ظرفیت های پیکو و نانو با هر مولتیمتر آنالوگی تست کنی پاسخ درست میده .

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
با درود
تمامی پستها قابل رویت میباشد و هیچگونه مشکلی وجود ندارد
جوابیه استاد غزال در رابطه با تست خازن که دوست بزرگوار به جای خارن پیکو و نانو فاراد خازن الکترولیتی ۱۶ ولت ۲۲۰۰ میکرو رو تست نموده بودند
دو بار ارسال شده
سلام استاد
من متوجه نشدم
کلاس کنسل شد؟
من پیش نویس کرده بودم کلاس رو

دوست بزرگوار خیلی عجیبه
چطور چنین برداشتی رو تصور نمودید ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
با درود
تمامی پستها قابل رویت میباشد و هیچگونه مشکلی وجود ندارد
جوابیه استاد غزال در رابطه با تست خازن که دوست بزرگوار به جای خارن پیکو و نانو فاراد خازن الکترولیتی ۱۶ ولت ۲۲۰۰ میکرو رو تست نموده بودند
دو بار ارسال شده

دوست بزرگوار خیلی عجیبه
چطور چنین برداشتی رو تصور نمودید ؟

درود

اون دو پست اساسا شماره نداشت و الان درست شد .

سپاس

آخرین ویرایش:

rezazaer

کاربر
2020-01-27
17
38
درود
پاسخ شما رو بابت پست مشابهی که ارسال فرمودید تقدیم کردم اما نمیدونم چرا قابل نمایش نشده که پیگیری میکنم
آیا شما پست قبلی خود را که مشابه همین پست که پس از پست ۲۵۹ ارسال فرمودی می بینی ؟
پاسخ منم قابل نمایش نشده و پاسخم این بود.

چجوری باید خازن را تست کرد که این مولتیمتر نمیتونه تست کنه ؟
در هر صورت من ادعا کردم مولتیمتر آنالوگ داغون هم خوبه و ثابت میکنم خیلی خوبه و مولتیمتر شما هم اشکالی نداره و خوبه.

اما آیا شما همه مطالب را اینجوری مطالعه میکنید ؟
جالبه که متن روش منو هم پیوست فرمودید ولی با اختلاف فاحشی تست کردید .

اگه دوباره با دقت روش منو ملاحظه فرمایید روش مورد نظرم را درخصوص خازن های پیکو فاراد و نانو فاراد تقدیم کردم نه الکترولیت و میکرو فاراد ؟
و ضمنا تاکید کردم که میتوانید بدون نیاز به خازن سنج و با همین مولتیمتر ساده و ارزون با دقت بینظیری صحت و سقم و خرابی خازن های پیکو فاراد و نانو فاراد را تست کنید .
با خازن عدسی و ظرفیت های پیکو و نانو با هر مولتیمتر آنالوگی تست کنی پاسخ درست میده .

سپاس

سلام
ببخشید استاد بابت اشتباهم در مورد تست خازن
مقاومت خازن در جریان متناوب با فرکانس و ظرفیت خازن رابطه عکس دارد چون ظرفیت خازن تست شده من زیاد بود در نتیجه مقاومت خیلی پایین اومد و نتیجه این شد
در مورد عدم نمایش پاسخ شما
در قسمت باکس اعلانات در بالای صفحه جوابیه شما به من اعلام شد ولی وقتی من رو وارد این صفحه کرد پاسخ شما رو نمایش نمیداد من هم با ویندوز و هم اندروید امتحان کردم تا حالا یه همچین مشکلی با سایت نداشتم
تازه پست های ارسالی من رو هم نمایش نمیداد که باز مجبور به ارسال مجدد میشدم
باز هم نمیدونم شاید من دقت نکردم و اشتباه از سمت من بوده
با تشکر

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
سلام
ببخشید استاد بابت اشتباهم در مورد تست خازن
مقاومت خازن در جریان متناوب با فرکانس و ظرفیت خازن رابطه عکس دارد چون ظرفیت خازن تست شده من زیاد بود در نتیجه مقاومت خیلی پاییهمانطور

درود
متاسفانه سیستم آموزشی ما ایرادات وحشتناکی داره و بزرگترین ایرادش اینه که حافظ فرمول تربیت میکنه و غالبا حافظان فرمول آموزش میدن و میگن حفظ کن تا نمره و مدرک بگیری درحالیکه روابط علمی جزئی از زندگی ماست و در اطراف ما زندگی میکنه و اگه باور و حس کنی در تمام امور زندگی ازش بدرستی استفاده میکنی حتی در مواردی که ظاهرا نامرتبط بنظر میرسه.

لذا باوجودیکه فرمول و رابطه ای که برای تست خازن های پیکو و نانو استفاده کردم و ثابت کردی شما هم میدونستی .
اما با این وجود و باوجودیکه نحوه استفاده را هم اعلام کردم معذالک خطا کردی چرا؟
چون باور نداشتی .
بنابرین روابط علمی را باور کن و همراه و همگام با اونا زندگی کن و لذت ببر تا شما هم راهکار جدیدی با استفاده از اونا ارائه کنی .
چرا که نه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا