آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام بر استاد غزال
تقدیر و تشکر از زحمات که برای بنده و دیگر دوستان می کشید
آرزو دارم فرصت پیدا کنم و در کلاس های آموزشی شما استاد گرامی شرکت کنم اخ که چه فرصتی پیدا شده افسوس میخورم اگر زمان اجازه شرکت در کلاسهای آموزشی شما رو از من بگیره .
دوستان تبلیغ نمی‌کنم. بدون شک و دودلی ثبت‌نام کنید
هر جایی از انجمن جا پای استاد وجود داره و بدون چشم داشت دانش خود رو به اشتراک گذاشتند .و چه ساده و شیرین اموزش دادن .
آرزو دارم فرصت برای من هم پیدا بشه.
از درگاه خداوند سلامتی و توفیق روزافزون برای شما استاد غزال گرامی رو خواستارم .دوست دار همیشگی شما

درود

با تقدیر و تشکر از اینهمه لطف و عنایت
حقیقتا استقبال علاقمندان باورنکردنی بوده و علاوه بر سرافرازی و سربلندی من ، مایه اطمینان و اعتماد بیشتر مسئولین محترم سایت و به تبع ان حداکثر همراهی گردیده .

فلذا شایسته است از آقای علی اسفندیاری که بانی این دوره گردیدند و چند سال قبل ، پیشنهاد این دوره آموزشی را مطرح فرمودند مراتب تقدیر شایسته و بی انتهای خود را اعلام دارم.

سپاس

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام
استاد من بی صبرانه منتظر شروع دوره آموزشی هستم.

استاد الکترونیک-استاد اخلاق بسیار عالی هست.من شما را از نزدیک ندیده ام ولی شیفته اخلاقتان شده ام.

ان شاءالله شاگرد خوبی برای شما باشم.

استاد اینجانب به تمام معلم هایم از اول دبستان تا دانشگاه تا هر شخصی که به من خارج از محیط مدرسه چیزی به من

یاد داده همیشه احترامش را داشته و دارم.خدا به همشون اجر عنایت فرماید.

ولی وقتی که شنیدم اولین معلم مدرسه ام بیماری پارکینسون گرفته بسیار متاثر شدم و با توجه به اینکه از فرزندانش

خواستار ملاقاتشات شدم ولی بدلیل وضعیت پدرشان امتناع کردند خیلی ناراحت شدم....

دنیای فانی...دنیای پر درد

استاد سایه تان مستدام

آخرین ویرایش:

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
درود

حقیقتا استقبال علاقمندان باورنکردنی بوده و علاوه بر سرافرازی و سربلندی من ، مایه اطمینان و اعتماد بیشتر مسئولین محترم سایت و به تبع ان حداکثر همراهی گردیده .

فلذا شایسته است از آقای علی اسفندیاری که بانی این دوره گردیدند و چند سال قبل ، پیشنهاد این دوره آموزشی را مطرح فرمودند مراتب تقدیر شایسته و بی انتهای خود را اعلام دارم.

سپاس
با درورد بیکران .
استاد غزال گرامی بنده در این انجمن تقریبا اکثر پست ها و اموزش های جنابعالی و نکات ریز و درشت مطرح شده از طرف شما را با دقت خوندم.و به نظرم با توجه به تجربه بالای شما در طول زندگی در عرصه های مختلف و همینطور قلم شیواو صبر و متانت خاص جنابعالی،پیشنهاد میکنم شما کتابی از خاطرات شغلی و غیر شغلی خودتون را تدوین کنید و چاپ کنید که قطعا با توجه به نکته بینی و واقع گرایی شما چراغ راه بسیاری خواهد بود‌.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام
استاد من بی صبرانه منتظر شروع دوره آموزشی هستم.

استاد الکترونیک-استاد اخلاق بسیار عالی هست.من شما را از نزدیک ندیده ام ولی شیفته اخلاقتان شده ام.

ان شاءالله شاگرد خوبی برای شما باشم.

استاد اینجانب به تمام معلم هایم از اول دبستان تا دانشگاه تا هر شخصی که به من خارج از محیط مدرسه چیزی به من

یاد داده همیشه احترامش را داشته و دارم.خدا به همشون اجر عنایت فرماید.

ولی وقتی که شنیدم اولین معلم مدرسه ام بیماری پارکینسون گرفته بسیار متاثر شدم و با توجه به اینکه از فرزندانش

خواستار ملاقاتشات شدم ولی بدلیل وضعیت پدرشان امتناع کردند خیلی ناراحت شدم....

دنیای فانی...دنیای پر درد

استاد سایه تان مستدام

درود

با تشکر و تقدیر فراوان
با بیانات ارزنده شما خاطره فرزندم تداعی شد که ناخواسته و بر خلاف میلم که مطمئن بودم اگه قبل از مدرسه باسواد بشه کلاس های درسی براش کسل کننده میشه و اثر سوء بر تحصیلش میذاره

اما شوربختانه با توجه به نبوغ عجیب و غریب و علاقه به تبلیغ فیلم شهرک الفبا که اصرار داشت براش بخرم ، نهایتا خریدم و با دیدن مکرر این فیلم متاسفانه خودش زودهنگام باسواد شد و اولین بار در ماشینم حروف تابلوی بانک صادرات را خوند و متوجه شدم قادر به خواندن است بنحوی که در ۳ سالگی کتاب های کودکانه را خودش میخوند که باهاش مصاحبه تلویزیونی کردند و از همه شبکه های سراسری و ماهواره ها هم منتشر شد .

به هر شکل ازآنجاکه سوالات ۰عجیبی به ذهنش میرسید که من جوابشو نداشتم مثلا میگفت چرا «(خیار» دوتا « ی » داره ولی یک ی بدون تشدید مینویسن که جوابشو نمیدونستم بعد برای رد پاسخ مخاطب قبلا کلماتی که دو تا ی داره و هر دو را مینویسن حاضر داشت ، خلاصه خیلی میترسیدم مدرسه جنجال درست کنه که همینم شد و باوجودیکه تاکید شدیدی میکردم که معلم هر توهینی کرد حق بی احترامی علیه معلم نداری و باوجودیکه شاگرد اول کلاس بود یکروز بمن زنگ زدند که معلمش از کلاس اخراجش کرده که خودمو رسوندم و اولین جمله فرزندم این بود که من هیچ بی احترامی نکردم فقط سوال کردم جوابشو نمیدونست من موردی که بذهنم میرسید ، گفتم و معلم گفت برام کف زدند و بعد گفتم به این دلیل جوابم درست نبود ولی چیز دیگه به ذهنم نمیرسه که معلم عصبانی شد و اخراجم کرد .

البته خودم یک حال خوبی به معلمش دادم که بخاطر سوال و علم بالا و مفرط ، بچه بسیار با هوشی رو اخراج کرده بود که قطعا تاثیر بدی داره و ممکنه سرنوشت و مسیر زندگی بچه ها رو تغییر بده و عامل ناهنجاری های رفتاری بشه ، البته بی احترامی به معلم لایق مجازاته و اثر بدی نداره و بنفع بچه ها هم هست.

در هر صورت معلم نقش بسیار مهمی در بهبود و یا تشدید ناهنجاری ها داره و لذا باید بیشتر از هر قشری تامین باشه و آرامش داشته باشه تا ناهنجاری ها رو در اموزش بچه ها منعکس نکنه .

ولی در کشور ما همه امور وارونه است ازجمله شرایط مالی و روانی معلمان که در صدر مشکلات کشور قرار داره ، لذا صرفنظر از استثناء توقع آموزش اصولی از معلمان کشور توقع غیرمنصفانه و امری محال است که نتیجه آموزش را قابل تصور میکنه.

فلذا هر گسی تونست باید شخصیت بچه های خودشو بسازه و اگه نتونست شانس بچه ، اینکارو میکنه .

از لطف و عنایت حضرت عالی سپاسگزارم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با درورد بیکران .
استاد غزال گرامی بنده در این انجمن تقریبا اکثر پست ها و اموزش های جنابعالی و نکات ریز و درشت مطرح شده از طرف شما را با دقت خوندم.و به نظرم با توجه به تجربه بالای شما در طول زندگی در عرصه های مختلف و همینطور قلم شیواو صبر و متانت خاص جنابعالی،پیشنهاد میکنم شما کتابی از خاطرات شغلی و غیر شغلی خودتون را تدوین کنید و چاپ کنید که قطعا با توجه به نکته بینی و واقع گرایی شما چراغ راه بسیاری خواهد بود‌.

درود

با تشکر و تقدیر از حسن نظر حضرت عالی
در خصوص کتاب البته کتاب فنی بسیار مصمم بوده و هستم ولی ازآنجاکه یکی از ویژگی های سرنوشتم صف طویل شداید و باران مشکلات و ناهنجاری هایی است که روی سر من می باره و مجالی باقی نمیگذاره و لذا شاید بیش از ۳۰ سال هست که در حسرت فرصتی جهت تنظیم و تقدیم کتاب فنی هستم .

سپاس

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
درود

با تشکر و تقدیر فراوان
با بیانات ارزنده شما خاطره فرزندم تداعی شد که ناخواسته و بر خلاف میلم که مطمئن بودم اگه قبل از مدرسه باسواد بشه کلاس های درسی براش کسل کننده میشه و اثر سوء بر تحصیلش میذاره

اما شوربختانه با توجه به نبوغ عجیب و غریب و علاقه به تبلیغ فیلم شهرک الفبا که اصرار داشت براش بخرم ، نهایتا خریدم و با دیدن مکرر این فیلم متاسفانه خودش زودهنگام باسواد شد و اولین بار در ماشینم حروف تابلوی بانک صادرات را خوند و متوجه شدم قادر به خواندن است بنحوی که در ۳ سالگی کتاب های کودکانه را خودش میخوند که باهاش مصاحبه تلویزیونی کردند و از همه شبکه های سراسری و ماهواره ها هم منتشر شد .

به هر شکل ازآنجاکه سوالات ۰عجیبی به ذهنش میرسید که من جوابشو نداشتم مثلا میگفت چرا «(خیار» دوتا « ی » داره ولی یک ی بدون تشدید مینویسن که جوابشو نمیدونستم بعد برای رد پاسخ مخاطب قبلا کلماتی که دو تا ی داره و هر دو را مینویسن حاضر داشت ، خلاصه خیلی میترسیدم مدرسه جنجال درست کنه که همینم شد و باوجودیکه تاکید شدیدی میکردم که معلم هر توهینی کرد حق بی احترامی علیه معلم نداری و باوجودیکه شاگرد اول کلاس بود یکروز بمن زنگ زدند که معلمش از کلاس اخراجش کرده که خودمو رسوندم و اولین جمله فرزندم این بود که من هیچ بی احترامی نکردم فقط سوال کردم جوابشو نمیدونست من موردی که بذهنم میرسید ، گفتم و معلم گفت برام کف زدند و بعد گفتم به این دلیل جوابم درست نبود ولی چیز دیگه به ذهنم نمیرسه که معلم عصبانی شد و اخراجم کرد .

البته خودم یک حال خوبی به معلمش دادم که بخاطر سوال و علم بالا و مفرط ، بچه بسیار با هوشی رو اخراج کرده بود که قطعا تاثیر بدی داره و ممکنه سرنوشت و مسیر زندگی بچه ها رو تغییر بده و عامل ناهنجاری های رفتاری بشه ، البته بی احترامی به معلم لایق مجازاته و اثر بدی نداره و بنفع بچه ها هم هست.

در هر صورت معلم نقش بسیار مهمی در بهبود و یا تشدید ناهنجاری ها داره و لذا باید بیشتر از هر قشری تامین باشه و آرامش داشته باشه تا ناهنجاری ها رو در اموزش بچه ها منعکس نکنه .

ولی در کشور ما همه امور وارونه است ازجمله شرایط مالی و روانی معلمان که در صدر مشکلات کشور قرار داره ، لذا صرفنظر از استثناء توقع آموزش اصولی از معلمان کشور توقع غیرمنصفانه و امری محال است که نتیجه آموزش را قابل تصور میکنه.

فلذا هر گسی تونست باید شخصیت بچه های خودشو بسازه و اگه نتونست شانس بچه ، اینکارو میکنه .

از لطف و عنایت حضرت عالی سپاسگزارم.

خداوند شما و خانوادتان را حفظ فرماید...

ali_esf

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-02-03
295
3,283
درود

سپاس
با سلام ، من هم مراتب قدردانی و تشکر خودم رو از شما استاد گرامی که قبول زحمت فرمودیت و پیشنهاد این حقیر رو منت گذاشته و قبول کردید را اعلام میدارم البته از تمامی حامیان و مدیران ارشد سایت خصوصا آقای محمودی که شرایط رو برای بهره برداری از این دوره آموزشی فراهم کردن رو قدردانی و تشکر میکنم

2319138

کاربر
2017-03-09
45
63
شیراز
استاد یک سوال کلاس شما به چه صورتی هست و هزینه اش به چه صورت هست ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد یک سوال کلاس شما به چه صورتی هست و هزینه اش به چه صورت هست ؟

درود

با توجه به پیگیری چند ساله علاقمندان محترم که هر دفعه منجر به موافقت مسئولین محترم گردید اما نهایتا بواسطه مشکلات مالی و هزینه هایی که ریسک سنگینی متوجه سایت میسازد و بدلیل نگرانی از جبران هزینه های دوره آموزشی منتفی میگردید .

معذالک از یکسو پیگیری مستمر و پافشاری مکرر و قابل ستایش علاقمندان عزیز که حقیقتا گران ترین و ارزنده ترین لوح افتخار طول زندگی حقیر بشمار می آید و از دیگر سو ویژگی های کم نظیر و سخاوتمندانه مسئولین محترم که موجبات تقبل ریسک را فراهم ساخت ، مقرر گردید بخشی از هزینه سایت که باید نقدا پرداخت گردد از طریق علاقمندان اولین دوره تامین شود یعنی هزینه هایی که پرداخت نقدی آنها الزامی است از طریق ثبت نام اولین دوره تامین میگردد و بنابمراتب هزینه ثبت نام متناسب با تعداد ثبت نام خواهد بود که اگرچه نامشخص است اما گویای این حقیقت است که با توجه به استقبال بینظیر علاقمندان ، بسیار نازلتر از عرف و باورنکردنی خواهد بود .

و هزینه هایی که بصورت بدهی متوجه سایت است از طریق دوره های آتی تامین میگردد بویژه که هزینه های سایت در دوره های اتی بشدت کاهش می یابد .

اهداف این دوره
این دوره آموزشی بابت آشنایی با الکترونیک در راستای تعمیر دستگاه های الکترونیکی برگزار میگردد بنحوی که بدون نیاز به توانایی تحلیل نسبی در ۹۰٪ از موارد قطعات سوخته داخل مدار شناسایی میگردد و ۱۰٪ باقیمانده نیز با توانایی مختصر و نسبی تحلیل بخش معیوب داخل مدار شناسایی میگردد .
البته صرفنظر از موارد بسیار نادر و استثنایی که قابل محاسبه نیست و صرفنظر از دستگاه های مینیاتوری مانند موبایل که اندازه قطعات کوچکتر از نوک پروب مولتیمتر است که قطع نظر از مشکلات تعویض ، حتی اندازه گیری و تست قطعات اینگونه بردها با دستگاه های مجهز نیز بسیار دشوار است و مقرون بصرفه نیست.

اگرچه شرایط این دوره بصورت نسبی و تقریبی قابل برآورد است اما مکررا اعلام گردیده که مشخصه های خود را صرفا جهت اطلاع از زمان ثبت نام اعلام میفرمایید تا در زمان ثبت نام از کلیه شرایط دوره از جمله هزینه ثبت نام اطلاع کامل و شفاف و جامعی داشته باشید و لذا اعلام مشخصات بمنزله ثبت نام نیست.

سپاس

این برد شارژ موبایل خودم هست که سعی کردم تعمیر کنم ولی کلافگی نصیبم شد و نهایتا برد تهیه کردم .
قطعات را در قیاس با انگشتم ملاحظه فرمایید بنحو وحشتناکی ریز و ریزتر از نوک پروب است.

IMG_20200601_162218.jpg

آخرین ویرایش:

rezazaer

کاربر
2020-01-27
17
38
سلام
ببخشید استاد غزال من یک مولتی متر آنالوگ از نوع ساده و ارزان تهیه کردم جهت تست این مولتی متر با توجه به درس نامه جنابعالی برای تست خازن
تست قطعی خازنهای نانو و پیکو با ولتمتر

بطوریکه حتی با یک مورد خطا مواجه نشوید

1- خازن مورد نظر را با پروب ولتمتر ( اصطلاحا اهم متر ) سری کنید

2- ولتمتر آنالوگ را در حالت AC بگذارید چنانکه گویی میخواهید برق شهر را از طریق این خازن سری اندازه گیری کنید

باین ترتیب بدلایل علمی هر ظرفیت خاصی ، با ولتمتر شما همیشه یک ولتاژ خاصی را نشان میدهد

مثلا اگر برق شهر با خازن 1 نانو فارادی ، مقدار 50 ولت و با خازن 2 نانو فارادی 60 ولت به ولتمتر شما برساند دراینصورت تمام خازنهای سالم 1 نانوفارادی با ولتمتر شما همیشه باید 50 ولت و 2 نانو فارادی باید 60 ولت نشان دهد و الا خراب است

این روش کاملا علمی است و کوچکترین خطایی ندارد و سالیان درازی است باوجودیکه دستگاههای دقیق اندازه گیری دارم اما همواره از این روش ساده استفاده کرده ام و تاکنون با یک خطا هم مواجه نشدم

هرچند فقط تهیه خازنهای ولتاژ بالا و کوچک دشوار است و معمولا خازنهای بزرگ موجود است و بسرعت با جایگزینی قابل تست است

اما در صورت نیاز با تمهید دیگری میتوان خازنهای بزرگ و الکترولیتی را هم با ولتمتر تست کرد

سپاس

نتیجه ای که از این مولتی متر بدست اوردم

%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86_%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86.PNG

%D8%A8%D8%A7_%D8%AE%D8%A7%D8%B2%D9%86.PNG

استاد فکر کنم چون مولتی متر ارزان و بی کیفیتیه نمیشه خازن رو باهاش تست کرد

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا