آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

davood4000

کاربر vip
vip
کاربر
2015-03-09
1,419
2,809
اصفهان
باعث افتخار هست که اساتید بزرگی همچون استاد غزال صابری عزیز بابا خانی و دیگر استاید که اسم اوردنش خیلی زیاد هست در این انجمن هستن .تشکر و قدر دانی میکنم از زحماتشون انشاءالله همگی موفق پیروز و سلامت باشین

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با سپاس از استادان عزیز .بنده دیپلم برق و کارشناسی نرم افزار هستم و خیلی خوشحال شدم که این اموزش ها رو قراره بدید .به نظر منم بهترین شیوه اینه که فیلمبرداری به صورت اچدی باشه و کدگذاری بشه .شما کدوم شهر هستید اگه نیاز باشه نزدیک باشیم من امادم کل فیلمبرداری رو با بهترین کیفیت و تدوین انجام بدم چون دوربین و وسایلشو دارم.
یه درخواستم داشتم که افرادی مثل من که در حد ابتدایی و لحیم زدن بلدیم دوره ابتدایی رو به ساده ترین نحو و کامل اموزش بدید .چون مثل درس خوندن اگه کسی اموزشهای ابتدایی و اصولی اولیه رو خوب یاد نگیره بقیه مراحل رو هم یاد نمیگیره.
و برای سوال جواب هم برای دوستانی که ثبت نام میکنن یه گروه تلگرامی بزنید و با فایل صوتی پرسش و پاسخ انجام بشه.
ببخشید که صحبت هام زیاد شد ، امیدوارم که همیشه موفق باشید

درود

هرچند بارها تکرار کردم اما شاید باورکردنی نبوده و مجددا مطرح میشه

علاقمندانی که در الکترونیک صفر کیلومتر هستند با مشکلی مواجه نمیشن
اما ازآنجاکه تقریبا ۹۹℅ علاقمندان اطلاعاتی دارند که تکرار آنها اگه خسته کننده نباشه ، لااقل از نظر حجم فیلم یا حجم متن مضر است و برای ۹۹℅ نیاز نیست
مثلا فرض کنید این حقیقت که ترانزیستورها در دو نوع تیپ مثبت و منفی تولید میشن

که من برای این گروه از علاقمندان صفرکیلومتر یک مرحله اضافه پیش بینی کردم و ازآنجاکه این اطلاعات در روش من بصورت متفاوتی مطرح نمیشه لذا بدلخواه علاقمندان قابل حذف است .

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام
میتونید به صورت وبینار هم اجرا کنید راس یک ساعتی توی کلاس باشند و انلاین درس استاد غزال رو اموزش ببینند حالا یا به صورت PDF هست از روش آموزش میده یا عکس یا ...
هر کسی هم حضور نداره فیلم اتوماتیک تهیه میشه از کلاس مجازی و برای دانلود قرار میگیره
فیلم هم به صورت اتوماتیک گرفته میشه و نیاز به شخص نداره
یکی از سایت ها https: // eseminar . tv/ هست که به ازای هر یک ساعت 18000 تومان میگیره
نخواستید هم میتونید از جاهای دیگه که مستقل تر باشیم بگیریم و هزینه بین بچه ها تقسیم بشه مثلا ماهیانه بین 60-100 هزار تومان میشه

یا کلا میشه استاد فیلم برداری مجازی از دستکتاپش میکنه و میزاره توی انجمن
یاتوی کارگاهش فیلم برداری واقعی میکنه
اینا پیشنهاداتی هست که من تا حدی در اختیار داشتم امیدوارم به دردتون بخوره

درود

روشی که با حداقل هزینه مورد تایید مسئولین هم قرار گرفته و بازدهی بالاتری برای علاقمندان داره و بجای آنکه در جلسات حضوری یادداشت کنند و یا با استفاده از فیلم خارج نویسی کنند بناگزیر بروش فعلی باید خودم براشون یادداشت کنم

و همچنین جلسات زنده امکان استفاده از متن دلخواه روی نقاطی از تصویر دشواره و لااقل فرصت بیشتری از علاقمندان را تلف میکنه و کیفیت پایین تری هم داره ولی آماده کردن فیلم با توضیحات متنی روی فیلم و استفاده از تصاویر با کیفیت در بین فیلم ها ممکنه دهها برابر زمان ، نیاز داشته باشه اما فیلم یکساعته را بسیار پر محتوا و ارزنده میکنه و ثانیه ای از وقت علاقمندان تلف نمیشه

و در اینصورت حداکثر فشار را و زحمت را به مسئولین محترم و بمن وارد میکنه مضافا که حتی فعالیت اینترنتی در دانشگاه را هم تعطیل و از درآمد آن چشم پوشی کردم و با اینحال ناگزیر به این وعده هم شدم که اگر اولین دوره با توجه به تعداد ثبت نام با خسارت غیرقابل تحملی مواجه بشه از دریافت حق التدریس ناچیز هم چشم پوشی کنم ، که جملگی مراتب فوق گویای این حقیقت است که باید از روش هایی استفاده کنیم که موثرتر و ارزان تر باشد و میزان زحمت و صرف وقت از ناحیه من و مسئولین محترم در آخرین اولویت ها قرار دارد .

سپاس

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
استاد درباره روش پرسش و پاسخ زنده، من هم با راه اندازی یک کانال تلگرامی که ویژه شرکت کنندگان در این کلاس باشه و بتونن براحتی با شما پرسش و پاسخ داشته باشند موافقم. درباره شیوه کلاس هم که همون روشی که خودتون به جمع بندی رسیدین حتماً مناسبه اما مطمئناً بدون پرسش و پاسخ زنده (مثلاً گروه تلگرامی) نتیجه مطلوب و کامل رو نخواهد داد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد درباره روش پرسش و پاسخ زنده، من هم با راه اندازی یک کانال تلگرامی که ویژه شرکت کنندگان در این کلاس باشه و بتونن براحتی با شما پرسش و پاسخ داشته باشند موافقم. درباره شیوه کلاس هم که همون روشی که خودتون به جمع بندی رسیدین حتماً مناسبه اما مطمئناً بدون پرسش و پاسخ زنده (مثلاً گروه تلگرامی) نتیجه مطلوب و کامل رو نخواهد داد.

درود

پرسش و پاسخ زنده عده ای با یک نفر مربی در یک گروه تلگرام منتهی به آشفتگی میشه
در انجمن هر موضوعی میتونه در یک تاپیک مجزا مطرح بشه

در شرایط حاضر و در گذشته هم من تقریبا شبیه دیالوگ زنده در انجمن پاسخگو بودم و همیشه مخاطب رها کرده و غالبا هر چند روز یک پاسخ داده بطوریکه همیشه گلایه داشتم تاخیر در پاسخگویی موجب فراموشی من میشه و ناگزیر به مطالعه مکرر مطالب گذشته هستم.

همچنین اگه موضوع پیگیری پاسخ باشه قطعا دیالوگ زنده اوقات بیشتری از طرفین تلف میکنه و باید منتظر ارسال پاسخ یکدیگر باشند ‌درحالیکه میتونن بدون اتلاف وقت پاسخ های دریافتی را در زمان دلخواه مطالعه کنن.

سپاس

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
درود
منم با استاد غزال در مورد برگزاری کلاسها به صورت زنده موافقم و به این باور دارم که اگر کلاسها به صورت ویدیوئی باشد می توان تمرکز بیشتری روی آموزش داشت و از کیفیت برگزاری آن با امید به خدا کم نخواهد شد و اینکه زنده بودن کلاسها به نظر بنده حقیرم ضروریتی ندارد و باعث آشفتگی خواهد شد.اما بابت سوالهایی که به وجود خواهد آمد بهتر است اندیشه ای شود که نه سیخ بسوزد نه کباب.
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود

در پست قبل مثال هایی مطرح کردم تا ارزش و نیاز اساسی ما به مشاهده عینی و تجربی پدیده ها را اثبات کنم .

و لذا توانایی دو نوع متخصص را بررسی و مقایسه کنم

۱- استاد دانشگاه که فقط قادر به محاسبه علمی است
۲- یک فرد مجرب که همون مسئله ها را عملا و بدون محاسبه علمی درک کرده

ظاهرا بنظر میرسه اولی توانایی دومی را هم داره زیرا کسی که قادر به محاسبه دقیق و علمی مشکلات است باید بتواند در اجرای یک پروژه بسیار موفق تر از یک فرد مجرب باشه

اما با ادله کافی ثابت میکنم دقیقا برعگسه

یعنی یک مجرب که حتی اطلاعی از روابط علمی و روابط ریاضی موضوع و فرمول ها نداره قادره علاوه بر توفیق عملی محاسبا ت علمی را بدون محاسبه تحویل بده .

اما استاد دانشگاه نه تنها قادر به توفیق عملی نیست و نمیتونه عملا کوچکترین مشکلی را در ارتباط با تخصص خودش رفع کنه بلکه در محاسبه علمی هم ناتوان است و قادر به حل مسئله علمی هم نیست چرا ؟

چون در مورد توفیق عملی خواجه حافظ شیرازی هم میدونه که اساتید دانشگاه توانایی عملی ندارن

اما در خصوص محاسبه علمی ، علاوه بر دلایلی که در پست قبل اقامه کردم و به استناد ناتوانی آنها در طرح مسئله امتحانی که تمامی دانشجویان و فارغ الحصیلان مطلعند علاوه بر آن الان با یک نمونه ارزشمند هم شفاف تر میکنم

همانطور که اغلب اعضاء انجمن مطلعند آقای رجایی از اعضائی است که اطلاعات علمی جامع و توانایی ارزنده ای داره و همچنین در امور عملی هم تقریبا جزء قویترین اعضاء انجمن هستند .

اما هنوز به درک عمقی و عملی نرسیده اند.
لذا باوجودیکه در مثال زیر ملاحظه میفرمایید محاسبات کاملا صحیحی در سوال تاپیک زیر داشته اما با وجود توانایی علمی و حتی توانایی قابل توجه عملی درواقع از ترکستان سردرآورده ، دلیلش چیه ؟

دلیلش همینه که اگه درک عمیق عملی و تجربی نداشته باشیم زحمات فراوانی برای محاسبه دقیق انتگرال و دیورژانس و مشتق و غیره کشیده ایم و کوچکترین اشکالی هم در محاسبه نداریم اما باید از مسیر A اقدام به محاسبه میکردیم ، بدلیل خطایی که ناشی از ضعف در درک عملی و تجربی پدیده هاست محاسبات خود را معطوف به مسیر B کردیم که هیچ ارتباطی با مشکل نداره.

و همین تفاوت اساسی و بسبار بزرگ مانع اصلی اساتید دانشگاه است یعنی جمع و تفریق بلده و خیلی خوب و دقیق هم محاسبه میکنه ولی نمیدونه کجا محاسبه کنه و از جمع استفاده کنه یا تفریق

لطفا پاسخ آخرین پست را ملاحظه فرمایید که سوال و خطای ایشان را هم در پاسخم مطرح کردم تا دلیل خطای وی را تشریح کرده باشم

یعنی با محاسبه دقیق و درست خود نتیجه گرفته یک قطعه صدمه می ببنه درحالیکه اون مدار ابتکاری که برای اینورتر شخصی خودم طراحی و نصب کردم بدرستی و با دقت فوق العاده روی دستگاه داره کار میکنه .
اینم پست ۷۷ لینک مربوطه که نمونه دقیقی است که دلیل ناتوانی اساتید دانشگاه را روشن و مشخص میکنه
https://www.irantk.ir/threads/53167-ساخت-کوره-القایی?p=600097&viewfull=1#post600097
بنابرین توانایی علمی بدون توانایی عملی دیناری ارزش نداره و فقط برای بروز فاجعه مفیده
البته آقای رجایی سوال و نظر خود را در تبادل نظر علمی مطرح فرمودند و اینگونه حدسیات را اجرا نمیکنند اما استادی که در یک شرکت بابت محاسباتش حقوق میگیره ناگزیر است محاسبات خود را برای اجرای عملی ارائه کنه که فاجعه اتفاق میافته و الی ماشاا.. دیدم و الی ماشاا.. برای حفظ آبروی خود التماس کردند هرچند اکثرا قصوری ندارند و ضعف فاحش سیستم آموزش عالی مسبب اصلی است .

بطوریکه حتی واحدهای آزمایشگاه که طلایی ترین واحد دانشگاه های معتبر دنیاست بعنوان بی ارزش ترین واحد در دانشگاه های ما پاس میشه .
و اساتید دانشگاه بدلیل ضعف شدید خود ، با حمایت دائمی از این خطای وحشتناک آموزش عالی ، با دست خود ، جهنم خود را سوزان تر ساختند و لذا کسی که ۴ روز هویه به دست گرفته ، براحتی توانایی تحقیر اندیشمندان رشته های فنی را داشته .

چون شبیه افرادی با هوش سرشار هستند که کتابی را بکلی حفظ میکنند که پاسخگوی هر سوال بی ارزشی است مثلا اگه بپرسی حرف (ب) و یا کلمه (دعا) چند بار در صفحه ۵۰ این کتاب ذکر شده بلافاصله بدون خطا پاسخ میده و درواقع چنین افرادی از هوش ستودنی خود برای تحقیر و تنفر خود استفاده میکنند و اساتید دانشگاه های ما مرتکب خطای مشابهی شدند و هوش سرشار خود را وسیله تمسخر خود ساختند .

بنابمراتب هرچند توانایی عملی بگونه ای نیازهای علمی را هم رفع میکنه که من بدلیل بی نیازی به بسیاری از علوم کلاسیک ، ضرائب بسیاری از فرمول ها رو فراموش کردم و در صورت نیاز باید به منابع علمی مراجعه کنم ، اما اگر تواُمان دارای توانایی علمی و عملی باشیم معجزه و غوغا میکنه و موجب حیرت شدید صاحبنظران خواهد شد .

سپاس

آخرین ویرایش:

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
استاد به نظر منم میشه از کلیپ های اماده که تو یوتیوب هست حالا یا به زبان فارسی یا انگلیسی مثل اموزش تست قطعات با مولتی متر که توضیح میدن و شما روشون جاهایی که لازمه و در فیلم نگفته رو توضیح بدید تا کمی از حجم توضیحات کم بشه

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
اگر توامان دارای توانایی علمی و عملی باشیم معجزه و غوغا میکنه و موجب حیرت شدید صاحبنظران خواهد شد .
انگیزه اصلی شرکت من و امثال من در این کلاس هم همین هست که شما فرمودین. چون طبق فرمایش شما اکثر ثبت نام کنندگان در کلاس شما -از جمله خودم- افرادی هستند که تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی دارند و همین موضوع نشون میده که اکثر ما در درک عملی مباحث دچار ضعفیم و با مشهاده شیوه تحلیل شما از مدارات، اشتیاق زیادی برای فراگیری عملی علم الکترونیک پیدا کردیم. استاد بی صبرانه منتظریم تا بتونیم در رکاب شما وارد دنیای جذاب الکترونیک عملی بشیم. ما تا حالا در مباحث علمیش غرق شده بودیم. امیدوارم بتونیم با تلفیق مباحث علمی و عملی به نقطه خوبی در درک الکترونیک برسیم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا