آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اخبار: شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک استاد غزال

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
با سلام خدمت اساتید
بنده کاتالوگ این مولتیمتر را از سایت سازنده پیدا کردم که اتچ کردم.
در سایت سازنده(https://www.hioki.com/en/support/faq/detail/?dbid=264) کاربری در مورد باتری 22.5 ولت سوال کرده بود که سوال و کاربر و پاسخ سازنده به شرح ذیل میباشد.

Getting 22.5V batteries for old tester OL64

Question

Can I get 22.5V batteries for the old analog tester OL64?

Answer
Unfortunately, currently no supplier produces a 22.5V battery now, so we will not be able to supply it.It is used only for the high resistance ranges MΩ, etc., so you can use the other ranges without this battery.​

طبق گفته سازنده باتری 22.5 ولت فقط برای رنج مگا اهم نیاز میباشد و در صورت نبودن در عملکرد دستگاه اشکالی وارد نمیشود.

درود

فایل ارزشمندی ارسال فرمودید و اگرچه منطبق با نقشه مورد نظر نیست اما شباهت قابل توجهی داره و کمک شایان توجهی میکنه اما صرفا صحت باطری ۲۲،۵ ولتی را قطعی کرده و لذا عجیب تر شده زیرا در شرح و توضیحات راهنما که با دو زبان آلمانی و انگلیسی تنظیم شده ، حتی در فهرست و باطری های مورد نیاز آن هم هیچ اشاره ای در خصوص باطری ۲۲،۵ ولتی ندیدم ولی در نقشه پیوست وجود داره.

سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

aghyool2

کاربر vip
کاربر
درود

فایل ارزشمندی ارسال فرمودید و اگرچه منطبق با نقشه مورد نظر نیست اما شباهت قابل توجهی داره و کمک شایان توجهی میکنه اما صرفا صحت باطری ۲۲،۵ ولتی را قطعی کرده و لذا عجیب تر شده زیرا در شرح و توضیحات راهنما و حتی در فهرست و باطری های مورد نیاز هیچ اشاره ای در خصوص باطری ۲۲،۵ ولتی ندیدم .

سپاس و تقدیر

استاد در صفحه 2 کاتالوگ صریحا به باتری 22.5 ولت اشاره شده است.

Page2.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765

aghyool2

کاربر vip
کاربر
درود

کاملا درسته در فهرست راهنما بعنوان باطری داخلی قید کرده اما ببین در شرح توضیحاتش پیدا میکنی که ببینم به چه منظوری استفاده کرده ؟

سپاس و تقدیر

با درود فراوان
توی کاتالوگ به کاربرد باتری اشاره ای نشده بود. ولی همانطور که در پست ۲۸۸ عرض کردم، در صفحه پرسش و پاسخ سایت سازنده به کاربرد باتری ۲۲.۵ ولت برای استفاده در رنج مگا اهم دستگاه اشاره شده بود که نقشه مدار دستگاه نیز ظاهرا بر این قضیه اشاره دارد.
توانایی اندازه گیری خازن(۲۰ نانو الی ۲۵۰ پیکو فاراد) و سلف(۵۰ الی ۵۰۰۰ هانری) و همچنین قابلیت اندازه گیری دسیبل دستگاه، برایم جالب بود.
با سپاس فراوان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
با درود فراوان
توی کاتالوگ به کاربرد باتری اشاره ای نشده بود. ولی همانطور که در پست ۲۸۸ عرض کردم، در صفحه پرسش و پاسخ سایت سازنده به کاربرد باتری ۲۲.۵ ولت برای استفاده در رنج مگا اهم دستگاه اشاره شده بود که نقشه مدار دستگاه نیز ظاهرا بر این قضیه اشاره دارد.
توانایی اندازه گیری خازن(۲۰ نانو الی ۲۵۰ پیکو فاراد) و سلف(۵۰ الی ۵۰۰۰ هانری) و همچنین قابلیت اندازه گیری دسیبل دستگاه، برایم جالب بود.
با سپاس فراوان

درود

با توجه به نقشه در این خصوص که باطری ۲۲،۵ ولتی برای مقاومت های بزرگ منظور شده تردیدی وجود نداره اما قطعا برای رنج 10k× نیاز نداره و بدون تردید برای مقاومت های بسیار بزرگتر قابل استفاده است و با توجه به وجود نمونه و در صورت استفاده از منبع تغذیه ۲۲ ولتی و اندازه گیری مقاومت های مگا اهمی مشخص میشه.

یعنی میزان حرکت با مقاومت ۱ مگا اهم مشخص میکنه قادر به اندازه گیری چه مقاومت هایی هست.

سپاس

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
باسلام خدمت استاد غزال عزیز انشاا... که همیشه سالم باشید و سایه شما بر سر همه عزیزانی که ازشما بهرمند میشند مستدام ببخشید استاد تیرماه نزدیکه وما مشتاق شاگردی وبهرهمند شدن از تجربیات ارزشمند شما انشاا... شرایط ثبت نام طوری باشه که ما از این قافله عقب نمونیم

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام . با کیفیتی گذاشتم تا کارشناسی پلیسی و علمی هر دو امکانش باشه

پیوست‌ها

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
باسلام خدمت استاد غزال عزیز انشاا... که همیشه سالم باشید و سایه شما بر سر همه عزیزانی که ازشما بهرمند میشند مستدام ببخشید استاد تیرماه نزدیکه وما مشتاق شاگردی وبهرهمند شدن از تجربیات ارزشمند شما انشاا... شرایط ثبت نام طوری باشه که ما از این قافله عقب نمونیم
درودحقیقتا شرایطی که مقرر شده بواسطه بزرگواری و سخاوت بینظیر مسئولین محترم سایت است و در خواب هم نمیدیدم چنین شرایطی مقرر بشه بنحوی که با تمام وجودم خجالت میکشم شرایط ساده تری پیشنهاد کنم .مشابه این حکایت شده که شخصی گفته دو تا ماشین دارم یکی از اونا که لاستیک نداره به رایگان مال تو و من بگم یا اون یکی رو بده یا پول لاستیک هم خودت بده.بزودی شرایط اعلام و ثبت نام انجام میشه و این دوره به یاری حق برگزار میشه.فقط ازآنجاکه نمیدونستم آموزش از طریق اینترنت چه مشکلاتی داره ، اشتباه بزرگی کردم و وعده ناپخته ای دادم که برای تعهد به وعده زمان برگزاری و تست روش های مختلف و تهیه فیلم های فراوانی که قابل قبولم نشد کمرم شکسته و نفسی باقی نمونده خصوصا که چشم ضعیفم عذاب علیهده ای تحمیل کرده .سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
سلام . با کیفیتی گذاشتم تا کارشناسی پلیسی و علمی هر دو امکانش باشه

درود

خیلی لطف فرمودی
با بررسی سطحی شرح توضیحات ، مطلبی در خصوص باطری ۲۲،۵ ولت ندیدم و اگه جز فهرست راهنما مطلبی وجود داره مطلع فرمایید تا تکلیفش روشن بشه.

اما با توجه به فهرست راهنما چنانچه در مشروح راهنما اشاره ای به باطری ۲۲،۵ ولت نشده باشه دراینصورت بدون باطری ۲۲،۵ ولت رنج 10k× بدرستی قابل استفاده نیست که میتونی تست کنی.

لذا اولا ببین در محل باطری ها ولتاژ ۲۲،۵ ولت قید شده و یا تفاوتی بین محل باطری ها وجود داره یا نه ؟
ثانیا ببین اگه در محل باطری ها از باطری ۱،۵ ولت استفاده کنی و رنج 10k× انتخاب کنی آیا عقربه با مقاومت ۱ مگا اهم روی ۱۰۰ می ایسته ؟
در صورت نیاز به ۲۲،۵ ولتی باید خیلی بزرگتر از ۱۰۰ نشون بده.

سپاس

فرهاد ریگی

مدیر تعمیرات فتوکپی ، پرینتر و فکس
مدیر تالار
2010-10-30
2,564
30,856
بلوچستان
درودحقیقتا شرایطی که مقرر شده بواسطه بزرگواری و سخاوت بینظیر مسئولین محترم سایت است و در خواب هم نمیدیدم چنین شرایطی مقرر بشه بنحوی که با تمام وجودم خجالت میکشم شرایط ساده تری پیشنهاد کنم .مشابه این حکایت شده که شخصی گفته دو تا ماشین دارم یکی از اونا که لاستیک نداره به رایگان مال تو و من بگم یا اون یکی رو بده یا پول لاستیک هم خودت بده.بزودی شرایط اعلام و ثبت نام انجام میشه و این دوره به یاری حق برگزار میشه.فقط ازآنجاکه نمیدونستم آموزش از طریق اینترنت چه مشکلاتی داره ، اشتباه بزرگی کردم و وعده ناپخته ای دادم که برای تعهد به وعده زمان برگزاری و تست روش های مختلف و تهیه فیلم های فراوانی که قابل قبولم نشد کمرم شکسته و نفسی باقی نمونده خصوصا که چشم ضعیفم عذاب علیهده ای تحمیل کرده .سپاس

سلام استاد
امیدوارم حالتان خوب باشد.
من هر روز به سایت سر میزنم و اخبار برگزاری کلاسها آموزشی رو دنبال میکنم منتظرم هر چه زودتر از تجربیات شما نهایت استفاده رو ببرم.
این یه فرصت خیلی خوب برای افرادی مثل من که دنبال یادگیری الکترونیک هستن.باور بفرمایید سه تا اهمتر داخل مغازه دارم دو تا دیجیتال یه دونه آنالوگ معمولی اما بازم دوتا آنالوگ تهیه کردم که کمبودی احساس نشه.امیدوارم هرچه زودتر این کلاسها برگزار بشه.
هر چند می‌دونم در قبال زحماتی که شما میکشید به هیچ وجه نمیشه جبران کرد اما امیدوارم روزی بتوانیم همه ما زحمات شما استاد عزیز رو جبران کنیم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا