آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل استارت نشدن پاور elegance p4-1450 بعد از یک باز خاموش و روشن کردن

Mostafahe

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-23
215
222
شهرکرد
بیشتر توضیح بده لطفا.
موقع استارت ببین فن یه چرخش خیلی کوچیک داره یا نه ؟

hossein_hb

کاربر
2020-01-25
19
2
بیشتر توضیح بده لطفا.
موقع استارت ببین فن یه چرخش خیلی کوچیک داره یا نه ؟
با سلام. نه زمانی ک برای بار دوم میخوام روشنش کنم حتی برای لحظه ای خروجی نداره و فن چرخش کوچیک هم نداره. رو کدوم قسمت یا ای سی بیشتر تمرکز کنم؟؟ ای سی wt751002 رو عوض کردم ولی جواب نداد. ی مورد دیگه اینکه روی پایه 5 این ای سی طبق دیتاشیت باید 3.3 ولت باشه ک این ولتاژ رو از طریق خط 12 و -12 با دوتا مقاومت کاهش داده و 3.3 ساخته ک ب وسیله ی دیود زنر به پایه 5 میرسه. ولی تا قبل از دیود زنر ولتاژ 3.3 هست ولی بعد از دیود زنر ک وصل میشه به پایه 5 ولتاژ حدود 4.1 ولت هست. خب اگر این ولتاژ مشکل داشت باید همون بار اول هم روشن نمیشد. به نظرتون ممکنه ب خاطر همین ولتاژ باشه؟؟؟ ممنون ک کمکم میکنید

hossein_hb

کاربر
2020-01-25
19
2
درود

تخلیه شدن تدریجی خازن لازم هست و قرار نیست تو چندثانیه این اتفاق بیفته

دوست عزیز مشکل از جای دیگه ای باید باشه نه تخلیه خازن

چندتا عکس واضح از زیر و روی برد پاور بگیر بزار

احتمال زیاد مشکل توی تغذیه آی سی pwm باید باشه
عکس از پاور

پیوست‌ها

• 2.8 مگابایت بازدیدها: 55
  • 2.7 مگابایت بازدیدها: 55
  • 1.8 مگابایت بازدیدها: 58

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
ولتاژ پایه شماره 12 آی سی pwm یا همون 7500 چنده؟؟
تو حالت روشن بودن؟؟

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
احتمال خیلی زیاد یکی از قطعات مسیر پایه 12 آی سی مشکل داشته باشه
معمولا هم بیشتر خرابی با خازن هاست
ولی شما سعی کنید کل قطعاتی که با این پایه ارتباط دارن رو تست کنید

mohsen_maboo

کاربر vip
کاربر
2012-01-16
168
257
با سلام. نه زمانی ک برای بار دوم میخوام روشنش کنم حتی برای لحظه ای خروجی نداره و فن چرخش کوچیک هم نداره. رو کدوم قسمت یا ای سی بیشتر تمرکز کنم؟؟ ای سی wt751002 رو عوض کردم ولی جواب نداد. ی مورد دیگه اینکه روی پایه 5 این ای سی طبق دیتاشیت باید 3.3 ولت باشه ک این ولتاژ رو از طریق خط 12 و -12 با دوتا مقاومت کاهش داده و 3.3 ساخته ک ب وسیله ی دیود زنر به پایه 5 میرسه. ولی تا قبل از دیود زنر ولتاژ 3.3 هست ولی بعد از دیود زنر ک وصل میشه به پایه 5 ولتاژ حدود 4.1 ولت هست. خب اگر این ولتاژ مشکل داشت باید همون بار اول هم روشن نمیشد. به نظرتون ممکنه ب خاطر همین ولتاژ باشه؟؟؟ ممنون ک کمکم میکنید

دیود زنر را از مدار خارج کنید و باذره بین روی دیود را بخونید و شماره فنی اونو اعلام کنید.وظیفه اون دیود زنر محدود کردن عبور ولتاژ هستش و در بعضی موارد بدون اینکه دیود اتصالی کنه رفتار عجیب از خودش نشون میده

mohsen_maboo

کاربر vip
کاربر
2012-01-16
168
257
سلام. یه پاور elegance با مشخصان بالا دارم ک وقتی روشنش میکنم همه ولتازها درسته و پاور ب خوبی کار میکنه. ولی وقتی خاموش شد و دوباره خواستم روشن کنم اصلا روشن نمیشه و باید از برق کشیدشو بزارک کاملا تخلیه بشه . ولتاژ استد بای درسته و 5 ولتو نشون میده. یک ای سی سوپروایزر ب شماره wt751002 داره ک اونو عوض کردم مشکلی نداره . با اتصال پایه های دو سه این ای سی پاور روشن میشه و به خوبی کار میگنه. ی مورد دیگه هم داره ک نمیدونم ایا مشکل حساب میشه یا نه اینه ک وقتی از برق جدا میشه تا چن دقیقه ولتاژ توی خازن های بزگ تخلیه نمیشه.ممنونم کسی کمکم کنه. سپاس

علت تخلیه نشدن خازن های ولتاژ اولیه اینه که در قسمت اولیه پاور ایراد هستش و ولتاژ خازن ها اصلا مصرف نمیشه.با ایسی درایور کاری نداشته باش مشکل از اون نیست.در قسمت اولیه معمولا یک عدد ماسفت و دو عدد پاور ترانزیستور npn هستش که همگی با یک هیت سینک بزرگ خنک میشن.چند عدد خازن کوچک ولتاژ بالا در حد 50 ولت اطراف این ترانزیستور ها هستش که نه میترکه نه تغییر شکل میده ولی اتصالی میکنه و نمیذاره مدار درست کار بکنه.بگرد خازن هارو پیدا کن

بالا