آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: آیفون تصویری کامکس صدای طرف پنل به گوشی های داخل نمی رسد.

mniknezhadi

کاربر
2011-02-01
27
27
آیفون تصویری CAMAX مدل DRC-nAB صدای میکروفن پنل دم در برای هر 4 طبقه قطع شده ولی بقیه عملکردها به خوبی انجام می گیرند. یکی از ترانزیستورها که روی عکس برد علامت زدم (به شماره C945) سوخته بود عوض کردم ولی عیب رفع نشد.پتانسیومتر و بقیه ترانزیستورها رو هم عوض کردم (یه دونش PNP بود) عوض کردم باز هم نشد. خازن های اطراف میکروفن خازنی رو عوض کردم نشد. خود میکروفن خازنی و عوض کردم باز هم نشد. مقاومت ها رو یکی یکی چک کردم سالمند.
پنل و یک آیفون و برای تست آوردم و به هم وصل کردم جای میکروفن یه سیگنال سینوسی حدود 100 میلی ولتی با فرکانس 2 کیلو دادم ولی چیزی از گوشی آیفون شنیده نشد.
بی زحمت اگر می تونید راهنمایی کنید:uncomfortableness::uncomfortableness::uncomfortableness:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
با احترام
انشاا که از سمت سوییچر ها ، گوشی رو وصل کرده باشید
دوم اینکه، بی دلیل ،اقدام به تعویض قطعه نکنید
در آخر ، خازن های بالای آیسی 386 رو یکی یکی ، تعویض و تست کنید و گزارش بدید ، ۴ عدد هستند

Hamidtav

کاربر
2020-03-17
4
2
سلام بنده نصاب هستم اما در حد شما تو تعمیرات نیستم شما گوشیهاتون تست کردید سالم

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام اگر میکروفن و ترانزیستورهای گفته شده تعویض شدن ولی بازم مشکل حل نگردیده همین مشکل البته در مدلی دیگر باتعویض ای سی هشت پایه حل گردید در دومدل ای سی تعویض کن

mniknezhadi

کاربر
2011-02-01
27
27
با احترام
انشاا که از سمت سوییچر ها ، گوشی رو وصل کرده باشید
دوم اینکه، بی دلیل ،اقدام به تعویض قطعه نکنید
در آخر ، خازن های بالای آیسی 386 رو یکی یکی ، تعویض و تست کنید و گزارش بدید ، ۴ عدد هستند

از راهنمایی شما سپاسگزارم،
خازنهای بالای lm386 مربوط به خروجی صدا بودند ولی عوضشون کردم، تاثیری نداشت هنوز صدا از سمت پنل به گوشی نمیاد ولی خود شنوایی گوشی خوبه (پس گوشی سالمه).

mniknezhadi

کاربر
2011-02-01
27
27
سلام اگر میکروفن و ترانزیستورهای گفته شده تعویض شدن ولی بازم مشکل حل نگردیده همین مشکل البته در مدلی دیگر باتعویض ای سی هشت پایه حل گردید در دومدل ای سی تعویض کن
درود بر شما،
آی سی lm386 برای تقویت صدای خروجی استفاده شده. ولی چشم عوضش می کنم و نتیجه را گزارش می کنم.

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,548
تهران -شانکهای
با احترام
اینکه میفرمایید ، خود شنوایی گوشی درسته ، پس گوشی سالمه ،ملاک نیست ، ورودی خروجی صدا با خود شنوایی فرق داره ، پیشنهاد میکنم با گوشی دیگه تست کنید ،خود شنوایی پنل رو برای تست میکروفون که تازه تعویض کردید هم امتحان کنید

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
دوست عزیز شما تو مدارتون 4 تا ترانزیستور دارید