آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: روی 3چراغ ماندن مودم tp-link TD-W8961ND

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
سلام دوستان
یک مودم دو آنتنه مدل Tp-link TD-w8961ND ورژن 3.1 هست که آنتناش هم قابل جدا شدنه این مودم اول وقتی روشن میشد 4 چراغه بود(سه چراغ اول و یک چراغ شبکه) ولتاژ روی خازن کنار سلف cpuحدود0.7 ولت بود cpu مودم رو با یه مودمtp-link 8901n (که همون cpu رو داره و همه چیزش درست بود به غیر از اینکه وایفای توسط دستگاه دیگه پیدا نمیشد) تعویض شد ولتاژ خازن کنار سلف پردازنده 1.07 درست شد اما الان روی 3 چراغ میمونه خازن های 470 همگی با جنس خوب تعویض شده آیسی فلش تعویض شده و با چندفایلی که توی سایت هستش پروگرام شده اما درست نشده روی پایه یک آیسی مرتبا ولتاژ صفر میشه وبه 3.3 تغییر پیدا میکنه حالا نمیدونم مشکل از کجاست دوستان به چنین موردی برخورد کردن؟

پیوست‌ها

• 1.3 مگابایت بازدیدها: 332
آخرین ویرایش:

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
به نظر دوستان مشکل از کجا میتونه باشه نرم افزاری هست یا سخت افزاری؟

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
سلام
احتمال مشکل در رگولاتور 3.3 یا شورتی در مسیر 3.3 وجود داره

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
روی پایه 7و8و3 آیسی فلش ولتاژ 3.3 ثابت داریم.

پس ممکنه این نوسان مربوط به high و Low منطقی باشه.
خازن هایی که روی ولتاژ پردازنده هستن رو چک کنید ولتاژ ۱.۲ یا ۱ ولت.
بعضی وقتا خازن نو کیفیت نداره و esr بالاست.

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
پس ممکنه این نوسان مربوط به high و Low منطقی باشه.
خازن هایی که روی ولتاژ پردازنده هستن رو چک کنید ولتاژ ۱.۲ یا ۱ ولت.
بعضی وقتا خازن نو کیفیت نداره و esr بالاست.

اگر دقت کنید و پست اول رو خونده باشید نوشتم خازن های 470 مد نظر شما با جنس خوب تعویض شده است. اون پایه یک آیسی فلش هم که گفتم مودم های مشابه همین هم تا زمانیکه کامل روشن نشدن و چراغ وایفای روشن نشده همین نوسان دارن بعد از روشن شدن چراغ وایفای 3.3 روی پایه۱ ثابت میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,840
TEHRAN
درود به هر دو بزرگوار و همکاران گلم

در وحله اول تشخیص جنابعالی در تعویض cpu یا چیپ اصلی کاملا درست بودده ولی این آیسی های سیستم معمولا درتمامی مودمهای tplink یکیه پس چرا حتی در مواردی که برد از لحاظ المنتهای برد وساختارش یکیه ولی اگه بایوسه مال یک ورژن بالا یا پایین باشه کار نمیکنه و این آی سی مولتی کنترلر که در لپ تاپها i/o است یه rom داخلی داره که حکم ec رو ایفا میکنه که با بایوس ورپن خودش سازگار و مچ میشه
پس اگر مال یه مودم دوآنتنه دیگری ورژن مشابه رو استفاده میکردی . همون روز اول جواب میگرقتی و دستگاه درست میشد البته خیلی از مودمهای تک آنتنه به هم میخورند
( واین اشاره مجموع آی سی اصلی و کنترلردیتای کنارش رو شامل میشه

این توضیح رو برای استفاده همه نوشتم که در موارد مشابه مورد توجه قرار بگیره

موفق باشید

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
درود به هر دو بزرگوار و همکاران گلم

در وحله اول تشخیص جنابعالی در تعویض cpu یا چیپ اصلی کاملا درست بودده ولی این آیسی های سیستم معمولا درتمامی مودمهای tplink یکیه پس چرا حتی در مواردی که برد از لحاظ المنتهای برد وساختارش یکیه ولی اگه بایوسه مال یک ورژن بالا یا پایین باشه کار نمیکنه و این آی سی مولتی کنترلر که در لپ تاپها i/o است یه rom داخلی داره که حکم ec رو ایفا میکنه که با بایوس ورپن خودش سازگار و مچ میشه
پس اگر مال یه مودم دوآنتنه دیگری ورژن مشابه رو استفاده میکردی . همون روز اول جواب میگرقتی و دستگاه درست میشد البته خیلی از مودمهای تک آنتنه به هم میخورند
( واین اشاره مجموع آی سی اصلی و کنترلردیتای کنارش رو شامل میشه

این توضیح رو برای استفاده همه نوشتم که در موارد مشابه مورد توجه قرار بگیره

موفق باشید

ممنون
شما خودتون تا حالا پروگرام کردین cpuش رو؟ فایلش رو دارین؟ اصلا ارزش داره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,840
TEHRAN
ممنون
شما خودتون تا حالا پروگرام کردین cpuش رو؟ فایلش رو دارین؟ اصلا ارزش داره؟

درود . نه من تا حالا نه این آی سی رو پروگرام کردم و نه فایلشو دارم

منم قبلا به مشکلات مشابهی با این نوع مدل برخوردم و

سه چراغه بودن رو کارهای معمول از خازن گرفته و پروگرام بایوس گرفته .تغذیه و حتی مثل جنابعالی تعویض cpu از مودم تک آنتنه . که نتیجه تقریبا شبیه نتیجه شما شده

نشناختن از طریق wifi و ...

مخصوصا اینکه الان در تهران نیستم ودر یک شهر تقریبا کوچک که بندرت مودم دو آنتنه tplink به تورمون میخوره

بعد جستجو تو اینترنت به منابعی بر خوردم که pdf و دیتا شیت شو دانلود کردم وبا برسی اون به نتیجه بالا رسیدم

ضمن اینکه با تفکر اینو هم مبنا قرار دادم که تقریبا خیلی آی سی های مودم tplink یکی هستند بنابراین میبایست در یک نوع شاسی ورزژن های مختلف معمولا روی هم باید جواب بدهند که نمیدهند پس منابعی که مورد توجه من قرار گرفته صحیح بنظر میاد و منابع اگر به همون یک pdf دقت کنید مختص همین آی سی میباشد که دارای firmware بوده که هنوز نه ابزارشو مثل زیف یا آداپتور فلش بایوس شو همانند بایوس انواع led های لپ تاپ و تبلتها و... رو نه وارد شده و نه توجه . و نه در اختیار نداریم

اگر مطالب محکمتر و فکر بهتر و تجربه ای در این زمینه داشته باشید که من و دیگر همکاران بهره ببریم با کمال میل و احترام و تشکر استقبال میکنیم

( میتونید تعدادی از بردهای tplink که همه المنتها .قطعات و طراحی کاملا یکسانی دارند و حتی شماره قطعات و آی سی ها یکی هستند فقط ورژن پارت نامبرشون متفاوته ولی بایوسشون روی هم جواب نمیده .کنار هم قرار دهید و به واقعیت برسید که فقط میتنونه یه rom یا ram مکمل این تفاوت رو ایجاد کنه )

مدتها قبل هم نمیدونستیم بسیاری از مولتی کنترلر های لپ تاپ ها هم در کنار بایوس قابل پروگرام هستند
و اصلا ارزششو نداره که این کار رو انجام بدی منم نگفتم می ارزه

درود بر شما که به روشنگری و استناد که منجر به تجربیات بی نقص بشه اهمیت میدین

آخرین ویرایش:

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
درود . نه من تا حالا نه این آی سی رو پروگرام کردم و نه فایلشو دارم

منم قبلا به مشکلات مشابهی با این نوع مدل برخوردم و

سه چراغه بودن رو کارهای معمول از خازن گرفته و پروگرام بایوس گرفته .تغذیه و حتی مثل جنابعالی تعویض cpu از مودم تک آنتنه . که نتیجه تقریبا شبیه نتیجه شما شده

نشناختن از طریق wifi و ...

مخصوصا اینکه الان در تهران نیستم ودر یک شهر تقریبا کوچک که بندرت مودم دو آنتنه tplink به تورمون میخوره

بعد جستجو تو اینترنت به منابعی بر خوردم که pdf و دیتا شیت شو دانلود کردم وبا برسی اون به نتیجه بالا رسیدم

ضمن اینکه با تفکر اینو هم مبنا قرار دادم که تقریبا خیلی آی سی های مودم tplink یکی هستند بنابراین میبایست در یک نوع شاسی ورزژن های مختلف معمولا روی هم باید جواب بدهند که نمیدهند پس منابعی که مورد توجه من قرار گرفته صحیح بنظر میاد و منابع اگر به همون یک pdf دقت کنید مختص همین آی سی میباشد که دارای firmware بوده که هنوز نه ابزارشو مثل زیف یا آداپتور فلش بایوس شو همانند بایوس انواع led های لپ تاپ و تبلتها و... رو نه وارد شده و نه توجه . و نه در اختیار نداریم

اگر مطالب محکمتر و فکر بهتر و تجربه ای در این زمینه داشته باشید که من و دیگر همکاران بهره ببریم با کمال میل و احترام و تشکر استقبال میکنیم

( میتونید تعدادی از بردهای tplink که همه المنتها .قطعات و طراحی کاملا یکسانی دارند و حتی شماره قطعات و آی سی ها یکی هستند فقط ورژن پارت نامبرشون متفاوته ولی بایوسشون روی هم جواب نمیده .کنار هم قرار دهید و به واقعیت برسید که فقط میتنونه یه rom یا ram مکمل این تفاوت رو ایجاد کنه )

مدتها قبل هم نمیدونستیم بسیاری از مولتی کنترلر های لپ تاپ ها هم در کنار بایوس قابل پروگرام هستند
و اصلا ارزششو نداره که این کار رو انجام بدی منم نگفتم می ارزه

درود بر شما که به روشنگری و استناد که منجر به تجربیات بی نقص بشه اهمیت میدین

ممنون از اینکه وقت میذارید.
اینکه شما نوشتین این کارا رو کردین و نتیجه شبیه من بوده دقیقا یادتون هست مودم ها چه نتیجه هایی داشتند(همه مثل مودم من سه چراغ بودن یا؟) واز چه مودمی cpu برداشتین؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا