آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوختن دو بخش خروجی برد ماشین لباسشویی ال جی با هم

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام علیکم
امیدوارم که حال تمامی اعضای این انجمن و مردم ایران و قشر مظلوم جهان توی این اوضاع ویروسی خوب باشد.
بحث رو زیاد کش دار LG_BORD.jpg:
یه برد اینورتری ال جی برای تعمیر پیشم آوردهاند که هم بخش پمپ آب و هم شیر برقی ها از مقاومت گیت ترایاک ها سوخته بود.کلاا ترایاک ها رو تعویض کرده ام ولی با توجه به سوخته بودن مقاومت گیت مقادیرشون نامفهوم هستش که منظورم توش تصویر زیر مشخص کرده ام.ممنون میشم که مقدیر رو لطف بفرمایید ممنون میشم.کارم گیر هست...

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام به دوستان انجمن تعمیر کاران
من قطعات رو جایگزین کردم ولی یه مشکلی که دارم اینه که
بعلت سوختگی اطراف اپتوکوپلر درایو ترایاک پمپ تخلیه برد قابل تشخیص نیست که علی الظاهر یک ترانزیستور یک مقاومت SMD میباشد لطفا در مورد این مقادیر نیز کمک بفرمایید اگر یک عکس با کیفیت در این محل باشه عالی میشه.برد در این قسمت دچار سوختگی نسبتا شدید شده.ممنونم

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام
با اینکه اساتید خبره ای در این سایت حضور دارند ولی نمیدونم چرا سوال من رو شخصی نمیبینه.واقعا گیر هستم.

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام
مشکل حل شد.
به یاری خدا و کمک دوست عزیزم آقای امیر سجا اشکال رفع شد:LG_BORD.jpg
1-خط تغذیه زیر برد به علت سوختگی قبلی قطع شده بود.
2-خازن تغذیه تعویض شد
3-خازن 1 میکرو MKP به 100 نانو افت ظرفیت کرده بود که تعویض شد.
4-در قسمت سوییچ پمپ تخلیه بعد اپتو چند قطعه دیگر سوخته بودن و مسیر برد نیز رفته بود با اپتوترایاکMOC3041 و ترایاکی 1000 ولتی

fkh52000

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-11-13
876
5,238
شیراز
سلام
مشکل حل شد.
به یاری خدا و کمک دوست عزیزم آقای امیر سجا اشکال رفع شد:مشاهده فایل‌پیوست 165273
1-خط تغذیه زیر برد به علت سوختگی قبلی قطع شده بود.
2-خازن تغذیه تعویض شد
3-خازن 1 میکرو MKP به 100 نانو افت ظرفیت کرده بود که تعویض شد.
4-در قسمت سوییچ پمپ تخلیه بعد اپتو چند قطعه دیگر سوخته بودن و مسیر برد نیز رفته بود با اپتوترایاکMOC3041 و ترایاکی 1000 ولتی

ببخشید گرفتار بودم
ترانزیستور SMD مثبت هست و مقاومتSMD هم 103 هست
مدار خودش تعمیر میشه و احتیاج به برد جایگزین نداره
بگویید میکرو سویچ درب لباسشویی را حتما عوض کنند وگرنه برد دوباره بعد از مدتی میسوزد

بالا