آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: پاور 330 گرین GP330A

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
سلام
بین دو تا خازن بزرگ 2 تا خازن عدسی هست که با عایق گرما پوشونده شده یکی از اونها که نزدیک به هدسینگ اول هست ترکیده است ! و نمیدونم شماره اش چند است میشه راهنمایی کنید ؟
قبل از اون من خازن های بین هدسینگ اول و دوم هر چی بود را عوض کردم و هدیسنگ ها ( اول و دوم)را چک کردم درست بودند ( با اهم متر) . هم چنین 2 تا مقاومت 1 کیلو بین هدسینگ ها بود که عوض کردم چون ترکیده بود.
کلا مشکل پاور برق استند بای بود که روشن نمی شد حالا بعدش وقتی به برق زدم و با لامپ سری تست کردم این خازن عدسی ترکید

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
اینا خازن نیستند نوعی وریستور هستند که درحالت عادی اتصال بازند اگر مشکلی از لحاظ افزایش ولتاژ پیش بیاد اتصال کوتاه میشوند تا جای دیگر مدار آسیب نبینه.

linas_kal200

کاربر vip
کاربر
2016-09-05
161
105
الان احتمالا در قسمت هیتسینک اول مشکلی پیش اومده که وریستور عمل کرده.

ممنون از شما
الان این
وریستور رو چجوری تعویض کنم چی باید بخرم ؟
هدسینگ اول الان در اوردم با اهم متر تست میکنم پایه ها مشلی ندارد ! دقیق چجوری تست کنم که ببینم ولتاژ کجا کشیده است ؟
یکی از خازن های قسمت دوم پاور یعنی بعد هدسینگ دوم باد کرده است ممکنه ولتاژ کشیدن بخاطر اون خازن یا خازن های قسمت دوم پاور باشد ؟

آخرین ویرایش:

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
ممنون از شما
الان این
هدسینگ اول الان در اوردم با اهم متر تست میکنم پایه ها مشلی ندارد ! دقیق چجوری تست کنم که ببینم ولتاژ کجا کشیده است ؟
یکی از خازن های قسمت دوم پاور یعنی بعد هدسینگ دوم باد کرده است ممکنه ولتاژ کشیدن بخاطر اون خازن یا خازن های قسمت دوم پاور باشد ؟

فعلا دوتای وریستور رو در بیارید فعلا لازم نیست.

آخرین ویرایش:

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
ممنون از شما
الان این

خازن هایی که باد کرده رو تعویض کنید ببینید فیوز و پل دیود سالم هستند؟

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
سلام
بین دو تا خازن بزرگ 2 تا خازن عدسی هست که با عایق گرما پوشونده شده یکی از اونها که نزدیک به هدسینگ اول هست ترکیده است ! و نمیدونم شماره اش چند است میشه راهنمایی کنید ؟
قبل از اون من خازن های بین هدسینگ اول و دوم هر چی بود را عوض کردم و هدیسنگ ها ( اول و دوم)را چک کردم درست بودند ( با اهم متر) . هم چنین 2 تا مقاومت 1 کیلو بین هدسینگ ها بود که عوض کردم چون ترکیده بود.
کلا مشکل پاور برق استند بای بود که روشن نمی شد حالا بعدش وقتی به برق زدم و با لامپ سری تست کردم این خازن عدسی ترکید

منظورشما از مشکل استندبای اینه که 5ولت بنفش رو نداشتین؟

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,300
ایران
سلام
درود دوست عزیزم از پاور عکس اپلود کنید تا دوستان بهتر بتونند راهنمایتان کند.

بالا