آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربورد msi 970a-g43

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
80
23
سلام به همه دوستان
مادربرد 970a-g43 که خرابیش واقعا زیاده قبلاً هم به مورد از همین مادربرد دستم اومده بود که چیپ جنوبیش مشکل داشت
الآنم یه مورد دیگه
ممنون میشم از دوستان کمکم کنند
مادربرد استارت میخوره و روشن میشه و روشن هم میمونه منتها نه بوق و نه تصویری از خودش نمیده
ولتاژ vcore و vgood داره پل های جنوبی و شمالی هم تست شدن
با این حال بهشون مشکوک هستم
از عزیزای گل ممنون میشم کسی کمکم کنه حالا جایی یا موردی رو برای ولتاژ گیری جا انداختم و جایی ولتاژ نگرفتم

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام به همه دوستان
مادربرد 970a-g43 که خرابیش واقعا زیاده قبلاً هم به مورد از همین مادربرد دستم اومده بود که چیپ جنوبیش مشکل داشت
الآنم یه مورد دیگه
ممنون میشم از دوستان کمکم کنند
مادربرد استارت میخوره و روشن میشه و روشن هم میمونه منتها نه بوق و نه تصویری از خودش نمیده
ولتاژ vcore و vgood داره پل های جنوبی و شمالی هم تست شدن
با این حال بهشون مشکوک هستم
از عزیزای گل ممنون میشم کسی کمکم کنه حالا جایی یا موردی رو برای ولتاژ گیری جا انداختم و جایی ولتاژ نگرفتم

درود .بزرگوار اگه دیباگر در اختیار دارین لطفا ارورشو اعلام بفرمایید
که بشه نزدیکتر به ایراد حرف زد
اگه نباشه مراحل همراهی و فوت زمان برای شما و دوستان طولانی میشه
در غیر اینصورت به ولتاژ بسیاری از نقاط روی مادربرد و تستهای بیشتری باید اشاره بشه
ولی در اکثر اوقات عدم وجود بوق های بایوس یا خطا ، ذهن رو به طبقه cpu ( pwm وخود cpu . چیپ شمالی ) وi/o و حتی جنوبی سوق میده ( منظور فقط خود چیپ نیس بلکه المانهای مرتبط و مسیر اونا ...)
پس اگه بشه ارور دیباگر

آخرین ویرایش:

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
80
23
ممنون از کمکتون بزرگوار
متاسفانه فعلا به دیباگر دسترسی ندارم ولی چشم حتما
خود سی پی یو سالمه چون رو مین دیگه تست شده حتی یه سی پی یو دیگه هست
تو pwm هم چوک ها و فت ها ولتاژ های معمول رو دارن
اما خب برا تست چیپ ها و i.o موندم چیکار کنم
تو انجمن یه چیزهایی خوندم اما به نظرم زیاد قرص محکم جواب نمی‌داد
الان فقط تنها چیزی که رو مین مشخصه یه چهار پنج تا خازن اصلا هیچ ولتاژی هنگام روشن بودن ندارن می‌تونه از این خازن ها باشه؟
273433

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
80
23
خازن هایی که تو عکس مشخص کردم ولتاژی ندارن
فت های pwm کنار سی پی یو هم دو نوع ولتاژ ۱.۱ تا ۱.۳ و ۱۴ میدن

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
خازن هایی که تو عکس مشخص کردم ولتاژی ندارن
فت های pwm کنار سی پی یو هم دو نوع ولتاژ ۱.۱ تا ۱.۳ و ۱۴ میدن

دوست من اون خازن هایی که علامت زدین 4 تاش خروجی صداس که ولتاژ طبیعیه دوتا برا i/o پشت و دو تا برا پنل جلو

یکی usb i/o هست که ممکنه بصورت اوتو عمل کنن یعنی حین بکارگری ولتاژشون سوئیچ بشه یا میتونه غیر فغال باشه

دوتاش هم احتملا مال فرانت پنل هست یا شاید همون usb روی مین باشه مثل قبلی که گفتم خوب مشخص نیس

وولتاژ ها یکیش که فرمودی 14 اشکالی در کاره . میتونه پاورت خراب باشه ( با پاور دیگه تست کردین؟)

خود پاور رو با اتصال کوتاه سبز و مشکی همه ولتاژهاشو چه مثبت و چه منفی قبل از هر کاری چک کن

آخرین ویرایش:

hamedtmi

کاربر vip
کاربر
2016-09-08
80
23
ممنون با پاور دیگه تست کردم
اون ولتاژ ۱۴ رو هم پاور دوم بازم میده
تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

Pars.System

کاربر
2020-08-28
1
0
سلام ، خسته نباشید
من هم از همین مادربورد دوتا موجود دارم یکشون که اصلا تصویر نمیده ، یکی دیگه با تخلیه بایوس تصویر میاره و بدون مشکل کار میکنه ، منتها دو ایراد یکی اینکه در زمان روشن بودن تنظیمات بوت و تاریخ ذخیره نمیشه ، و دوم اینکه بعد از خاموش شدن یا ریست ، حتما باید یه بار باتری بایوس خارج و دوباره گذاشته بشه تا تصویر بیاره ،
بایوس رو هم پروگرام کردم ، بازهم همینطوره

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام ، خسته نباشید
من هم از همین مادربورد دوتا موجود دارم یکشون که اصلا تصویر نمیده ، یکی دیگه با تخلیه بایوس تصویر میاره و بدون مشکل کار میکنه ، منتها دو ایراد یکی اینکه در زمان روشن بودن تنظیمات بوت و تاریخ ذخیره نمیشه ، و دوم اینکه بعد از خاموش شدن یا ریست ، حتما باید یه بار باتری بایوس خارج و دوباره گذاشته بشه تا تصویر بیاره ،
بایوس رو هم پروگرام کردم ، بازهم همینطوره

در واقع به احتمال زیاد عدم ریست قطعاتی مانند بایوس . i/o . pch و..مشکل دارید ( که باید سیگنالهای مربوطه طبق نقشه بررسی بشه ) علارغم سادگی کار یه مقدار میتونه عیب یابی مشکل باشه
مدار rtc رو هم طبق نقشه کامل چک کنید . در ضمن از لحاظ سلامت فیزیکی ( قطعی مدار و خشاب باطری ) چک بشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan
بالا