آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نقشه ساخت تستر ایسیو با هزینه کم

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
درود
با توجه به مبالغ بالا شرکتها جهت ارایه تستر ایسیو ...به جهت کمک به خیلی از همکاران که علاقمندن در رشته الکترونیک خودرو فعالیت نمایند نقشه سیم کشی داخلی تستر ایسیو که خودم ساخته واز ان استفاده مینمایم رو به اشتراک همگان میگزارم.خیر اموات خودتون ومن حقیر صلوات

پیوست‌ها

• 506.2 کیلوبایت بازدیدها: 1,138

yaghot

کاربر
2012-08-26
60
157
با سلام و تشکر بابت ارسال مطلب مفیدتون
ای کاش کمی هم توضیح واسه امثال بنده که تازه کاریم میدادید
بنده میخوام کار با ecu رو بتازگی شروع کنم
اگه میتونستید یک سری فایل آموزشی مفید در اختیار قرار می دادید خیلی عالی می شد
با سپاس فراوان

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
سلام دوست عزیز اگه عکسهایی هم از دستگاه ساخت خودتون همراه با توضیحات ارسال کنیدعالی میشه[/QUOTE
درود .خدمت شما اینم عکسش..دست ساز وکاملا سنتی..بیشتر خوشحال میشدم از قطعات مورد استفاده سوال میکردید.تا در خواست عکس...چون هر کسی با یک ایده ای قاب رو طراحی میکنه

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
بیشتر خوشحال میشدم از قطعات مورد استفاده سوال میکردید.تا در خواست عکس
با احترام ،
با سپاس از نقشه ارائه شده ، من به نوبه خودم خوشحالی شما رو خواستار هستم ، منت گذاشته و اطلاعات مربوط به قطعات و توضیحات لازم رو ارائه بدید :65000000:

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
درود...سوکت اصلی که دارای 79 پایه ورودی خروجیه به وفور در بازار پیدا میشه که یک طرف سوکت در تستر استفاده میشه وطرف دیگه با توجه به خروچی ایسیو به سوکت ایسیو وصل میشه .یعنی درواقع ما یک سوکت داریم که مثلا طرف مادگی سوکت روی تستره اما طرف نریه سوکت باید به تعداد ایسیوهای تستی باید خریداری بشه..چون خروجی ایسیو وسوکت هر ایسیو متفاوته .پس نتیجه این شد یک سوکت 79 پین که مادگیش یکی اما نریش به تعداد ایسیو...بقیه اقلام هم که مشخصه.در رله ها قسمت سیم پیچ به ایسیو وقسمت کانکت رله به LEDیا هر چیز مصرفی..میمونه سیگنالRPMیا همان دور موتور که باید بتونید مداری تهیه کنید که سیگنا دور موتور رو بسازه تا ایسیو رو بتونید به حالت موتور روشن فعال کنید..سنسور اکسیژن ها هم فقط از نظر هیتری باید برای ایسیو فعال بشه که براحتی با گزاشتن دو عدد مقاومت 15 اهم 2 وات قابل انجامه ..پتانسیومترهایی هم که روی این تستر باید گذاشت 10 کیلو میباشد..فک کنم چیزی دیگه مجهول نباشه..بازم سوالی بود در خدمتم

آخرین ویرایش:

yaghot

کاربر
2012-08-26
60
157
درود...سوکت اصلی که دارای 79 پایه ورودی خروجیه به وفور در بازار پیدا میشه که یک طرف سوکت در تستر استفاده میشه وطرف دیگه با توجه به خروچی ایسیو به سوکت ایسیو وصل میشه .یعنی درواقع ما یک سوکت داریم که مثلا طرف مادگی سوکت روی تستره اما طرف نریه سوکت باید به تعداد ایسیوهای تستی باید خریداری بشه..چون خروجی ایسیو وسوکت هر ایسیو متفاوته .پس نتیجه این شد یک سوکت 79 پین که مادگیش یکی اما نریش به تعداد ایسیو...بقیه اقلام هم که مشخصه.در رله ها قسمت سیم پیچ به ایسیو وقسمت کانکت رله به LEDیا هر چیز مصرفی..میمونه سیگنالRPMیا همان دور موتور که باید بتونید مداری تهیه کنید که سیگنا دور موتور رو بسازه تا ایسیو رو بتونید به حالت موتور روشن فعال کنید..سنسور اکسیژن ها هم فقط از نظر هیتری باید برای ایسیو فعال بشه که براحتی با گزاشتن دو عدد مقاومت 15 اهم 2 وات قابل انجامه ..پتانسیومترهایی هم که روی این تستر باید گذاشت 10 کیلو میباشد..فک کنم چیزی دیگه مجهول نباشه..بازم سوالی بود در خدمتم

با سلام
ممنون بابت توضیحات
خود ای سی یو رو به همین سوکت جلویی بزرگ وصل می کنید - ینی تبدیل درست کردید براش
میشه از اتصال ای سی یو هم عکس بذارید
سوال دوم : اون سوکت های DB15 که 3 تا گذاشتید چی هستن؟
ممنون

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
با سلام
ممنون بابت توضیحات
خود ای سی یو رو به همین سوکت جلویی بزرگ وصل می کنید - ینی تبدیل درست کردید براش
میشه از اتصال ای سی یو هم عکس بذارید
سوال دوم : اون سوکت های DB15 که 3 تا گذاشتید چی هستن؟
ممنون
درود
مهندس اون سه تا سوکت که ذر عکس میبیند برای اتصال به سایر تجهیزاته که در موتورهای مختلف با اشکال وسیم کشیهای متفاوت استفاده شده..مثل دریچه گاز برقی وپدال گاز.که البته در این نقشه ترسیم نشدهو بسیار راحت اضافه میشه چون در سوکت 79 پین جای خالی زیاده.وچونبعضی از مواقع لازمه که ما میخواهیم فقط دریچه رو تست کنیم. مجبوریم یه ورودی مجزا برای دریچه یا پدال داشته باشیم وچون بصورت شبیه ساز نمیشه در تستر جایگزینی براش بزاریم مجبوریم مثلا برای تست یه ایسیو با دریچه گاز برقی خودمون یه دریچه سالم داشته باشیم تا روی میز کار به ایسیو توسط تستر وصلش کنیم تا ببینیم ماشینی که دریچه گازش برقیه ایا دریچه ماشین خرابه یا ایسیو ....مورد دیگه سوکتهای ذکر شده در رابطه با ایمو بلایزره که قدیمیها یک مدل وجدیدها شبکه شده وسیم کشیش مدل دیگه ایه..مسعله دیگری که باید ذکر کنم همه چا اتصال بدنه یا زمین مشخصه اما روی سوکت 79 پین مشخص نکردم که هر کسی میتون با توجه به تعداد مورد نیاز نسبت به هر ایسیو پایه هاییرو بعنوان بدنه انتخاب کنه .چون تعداد پایه هایی که در ایسیو ها بعنوان بدنه انتخاب میشه متفاوته وبعضی چاها ورودی بدنس بعضی جاها برا سنسورها بعنوان خروجی استفاده میشه که مونتاژ کار باید فقط ورودیهای منفی به ایسیو رو در سوکت انتخاب واجرا کنه .موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا