آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نقشه ساخت تستر ایسیو با هزینه کم

yaghot

کاربر
2012-08-26
60
157
درود
مهندس اون سه تا سوکت که ذر عکس میبیند برای اتصال به سایر تجهیزاته که در موتورهای مختلف با اشکال وسیم کشیهای متفاوت استفاده شده..مثل دریچه گاز برقی وپدال گاز.که البته در این نقشه ترسیم نشدهو بسیار راحت اضافه میشه چون در سوکت 79 پین جای خالی زیاده.وچونبعضی از مواقع لازمه که ما میخواهیم فقط دریچه رو تست کنیم. مجبوریم یه ورودی مجزا برای دریچه یا پدال داشته باشیم وچون بصورت شبیه ساز نمیشه در تستر جایگزینی براش بزاریم مجبوریم مثلا برای تست یه ایسیو با دریچه گاز برقی خودمون یه دریچه سالم داشته باشیم تا روی میز کار به ایسیو توسط تستر وصلش کنیم تا ببینیم ماشینی که دریچه گازش برقیه ایا دریچه ماشین خرابه یا ایسیو ....مورد دیگه سوکتهای ذکر شده در رابطه با ایمو بلایزره که قدیمیها یک مدل وجدیدها شبکه شده وسیم کشیش مدل دیگه ایه..مسعله دیگری که باید ذکر کنم همه چا اتصال بدنه یا زمین مشخصه اما روی سوکت 79 پین مشخص نکردم که هر کسی میتون با توجه به تعداد مورد نیاز نسبت به هر ایسیو پایه هاییرو بعنوان بدنه انتخاب کنه .چون تعداد پایه هایی که در ایسیو ها بعنوان بدنه انتخاب میشه متفاوته وبعضی چاها ورودی بدنس بعضی جاها برا سنسورها بعنوان خروجی استفاده میشه که مونتاژ کار باید فقط ورودیهای منفی به ایسیو رو در سوکت انتخاب واجرا کنه .موفق باشید

با تشکر از شما مهندس گرامی

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
سلام همکارگرامی خودت برای فروش میسازی
درود..نه مهندس جان..با توجه به قیمتهای فضایی فقط جهت راه اندازی کار بعضی از دوستان علاقمند وساده تر کردن صورت مسعله نقشه رو کشیدم...

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

saeedsaghary

کاربر vip
vip
کاربر
2019-10-24
104
198
37
carsazz.com
سلام. دست استاد رضا درد نکنه ، برای شبیه ساز دور موتور شما برنامه کامپیوتری استفاده کردین. در ویدئو گفتین tnm حالا در نظر بگیرین کسی نداشته باشه برای این مورد از چه برنامه ای استفاده کنم؟
باسپاس

WeFixIT

کاربر vip
vip
کاربر
2014-04-03
106
150
درود
با توجه به مبالغ بالا شرکتها جهت ارایه تستر ایسیو ...به جهت کمک به خیلی از همکاران که علاقمندن در رشته الکترونیک خودرو فعالیت نمایند نقشه سیم کشی داخلی تستر ایسیو که خودم ساخته واز ان استفاده مینمایم رو به اشتراک همگان میگزارم.خیر اموات خودتون ومن حقیر صلوات
سلام و عرض ادب خدمت همکار گرامی
خیلی به کاری که کردین علاقه مند شدم.
میخواستم بپرسم این تستر قابلیت تست ecu هایی که ایمولایزر دارن رو میتونه داشته باشه؟ و سوال دوم این که داشتن این تستر برای تعمیر خودروهای داخلی جواب گو هست؟ اگر نه پیشنهاد شما جهت ارتقا دستگاه چیه. با تشکر

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
سلام و عرض ادب خدمت همکار گرامی
خیلی به کاری که کردین علاقه مند شدم.
میخواستم بپرسم این تستر قابلیت تست ecu هایی که ایمولایزر دارن رو میتونه داشته باشه؟ و سوال دوم این که داشتن این تستر برای تعمیر خودروهای داخلی جواب گو هست؟ اگر نه پیشنهاد شما جهت ارتقا دستگاه چیه. با تشکر
درود..همکار گرامی بله تمام ایسیوهای ایرانی خارجی با ایمو بدون ایمو وسایر یونیتها را میتوان تست کرد منتها شما باید قطعات مربوطهمثلicuکه همون برد ایموبلایزره وایسیوهای مختلف وسوکتها ونقشه سیم کشی قطعات مورد نظر را که میخواهید تست کنید باید داشته باشی..موفق باشی

WeFixIT

کاربر vip
vip
کاربر
2014-04-03
106
150
درود..همکار گرامی بله تمام ایسیوهای ایرانی خارجی با ایمو بدون ایمو وسایر یونیتها را میتوان تست کرد منتها شما باید قطعات مربوطهمثلicuکه همون برد ایموبلایزره وایسیوهای مختلف وسوکتها ونقشه سیم کشی قطعات مورد نظر را که میخواهید تست کنید باید داشته باشی..موفق باشی

بسیار عالی ، با این اوصاف و قیمت دستگاه های تست ecu ، ساخت و ارتقای این دستگاه توسط اعضا و مشارکت همکاران میتونه برای تعمیرکاران خیلی مفید باشه. امیدوارم بتونم بسازمش و تجربه هام رو به اشتراک بزارم.
خیلی ممنونم

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
سلام. دست استاد رضا درد نکنه ، برای شبیه ساز دور موتور شما برنامه کامپیوتری استفاده کردین. در ویدئو گفتین tnm حالا در نظر بگیرین کسی نداشته باشه برای این مورد از چه برنامه ای استفاده کنم؟
باسپاس
درود.همکار گرامی بهترین و دقیقترین راهکار اینه که عین خود خودرو یه چهارپایه بسازی که بتونی یک دنده فلایول وسنسور دور موتور ویک موتور چرخ خیاطی برا به گردش در اوردن دنده فلایول روی چهار پایه نصب و درست کنی.جواب میده مثل ماه .فقط یه کم نبوغ وطراحی میخواد..تاایسیو بدون هیچ گونه خطایی سیگنال دور موتور رو دریافت کنه.موفق باشی

آخرین ویرایش:
2012-03-12
18
27
سلام همکار عزیز خوبه که چنین بحثی ایجاد بشه .اگر بچه های الکتزونیک دستی به ماها میرسوندن چند تا شرکت به مکیدن خون مون معتاد نمیشدن و یه جعبه ی محدود به چند تا ایسیو رو رو با نهایت قیمت بما و باقی نمیفروختن ...
ولی نقشه ی شما عزیزم من متوجه نشدم عملا چه کاری انجام میده شما سیمکشی sl96 رو از نقشه کشیدید منتها بجای همه عملگرا رله و ال ای دی گذاشتید و سوییچ و رله دوبل
تا اینجا همه ی کارا رو ایسیو انجام میده چون با دریافت پالس دورموتور و برق و بدنه به کار میافته بجای سنسور ها و.. پتانسیومتر در واقع دستگاه اول نگار نمایش چک رله یک و دو و با نصب دیاگ تست عملگرها
و بااین ایسیو نه ایمو داریم نه اکسیژن نه دریچه برقی
شما چطور پالس رو میسازی و میرسونی به ایسیو و اصلا ایسیو روشن میشه در این تستر یا همش همون عرایض بنده هست ؟
و بجز سیم و رله و ترمینالled-ولوم
قطعه ای داره بکل؟
این نقشه برای خودروهای مربوط بسال های 82-83 ...هست و این ایسیو ئرواقع از رده خارج شده ولی اگر دوستان کمی حرکت بدند بخودشون از زحمتی که دوستمون کشیده الگو برداری کنند برای همه ایسیوهاشون بسازند
در پاسخ پست دیگه ای
اصل کار رو با میکرو و شبیه سازی پالس دورموتور باید کرد نه با فلایویل و سنسور اون دیگه شبیه ساز نمیشه

آخرین ویرایش:

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
سلام همکار عزیز خوبه که چنین بحثی ایجاد بشه .اگر بچه های الکتزونیک دستی به ماها میرسوندن چند تا شرکت به مکیدن خون مون معتاد نمیشدن و یه جعبه ی محدود به چند تا ایسیو رو رو با نهایت قیمت بما و باقی نمیفروختن ...
ولی نقشه ی شما عزیزم من متوجه نشدم عملا چه کاری انجام میده شما سیمکشی sl96 رو از نقشه کشیدید منتها بجای همه عملگرا رله و ال ای دی گذاشتید و سوییچ و رله دوبل
تا اینجا همه ی کارا رو ایسیو انجام میده چون با دریافت پالس دورموتور و برق و بدنه به کار میافته بجای سنسور ها و.. پتانسیومتر در واقع دستگاه اول نگار نمایش چک رله یک و دو و با نصب دیاگ تست عملگرها
و بااین ایسیو نه ایمو داریم نه اکسیژن نه دریچه برقی
شما چطور پالس رو میسازی و میرسونی به ایسیو و اصلا ایسیو روشن میشه در این تستر یا همش همون عرایض بنده هست ؟
و بجز سیم و رله و ترمینالled-ولوم
قطعه ای داره بکل؟
این نقشه برای خودروهای مربوط بسال های 82-83 ...هست و این ایسیو ئرواقع از رده خارج شده ولی اگر دوستان کمی حرکت بدند بخودشون از زحمتی که دوستمون کشیده الگو برداری کنند برای همه ایسیوهاشون بسازند
در پاسخ پست دیگه ای
اصل کار رو با میکرو و شبیه سازی پالس دورموتور باید کرد نه با فلایویل و سنسور اون دیگه شبیه ساز نمیشه
درود..خوشجال میشم وقتی میبینم دوستان با دقت بررسی ونظرشونرو اعلام میکنند..باید عرض کنم که من هم متوجه نشدم شما از کجا به این نتیجه رسیدید که این نقشهsl96میباشد چون اصلا ربطی به هم ندارند .دوم اینکه منظور از ساخت تستر اینه که شما بتونید یک ایسیو رو روی میز کار بررسی وتست بکنید تا مطمعن بشید ایرادی که در قسمت موتور یا سایر تجهیزات الکترونیکی خودرو وجود داره مربوط به ایسو یا هر یونیت الکترونیکی مصرفی در خودروه یا در خود یونیت..این وسیله فقط یک شبیه ساز بجای متعلقاتیه که با ایسیو موتور در گیره تا ما بتونیم با تستر ایسیو رو روی میز روشن کنیم...هیچ فرقی هم نمیکنه ایسیو شما برای 20 سال پیش باشه یا برای امسال..من الان همه ایسیوهایی رو که سوکتهاشون در بازار موجود با این تستر تست میکنم مثل S2000--J34--siemens--bosh--SSAT
شما اگر بقیه تجهیزات منجمله ایمو یا ای بی اس یا دریچه گاز برقی رو داشته باشید به کمک تستر میتونید روی میز کار تست کنید.واما در رابطه با سیگنال دور موتور یا رله هایی که بنده بجای سوزهای انژکتور در تستر نصب کردهام باید به عرض برسانم بهترین گزینه جهت تست ایسیو قرار دادن قطعاتی در درون تستره که دقیقا ایسیو با اون قطعات درگیره اما به جهت اینکه قیمت قطعات واقعا گرانه ودر عین حال مختلف چاره ای نیست وباید با کمی اختلاف از قطعات مشابه استفاده کردووو.....اگر به تسترهایی که در بازار موجوده دقت کنید خواهید دید که همشون از این لوازم استفاده کردند وبعضیشون هم با استفاده از ایسیهای میکرو برنامه های مختلف رو نوشته وبا نمایش همه کارها در روی یک صفحه نمایشگر با قیمتهای انچنانی بفروش میرسونند..اسم نمیبرم الان شرکتهایی رو سراغ دارم که تا 17 میلیون تومان قیمت روی تسترهاشون گزاشتند..مع الوصف دوست عزیز نیت بنده این بود که صورت مسعله رو ساده کنم تا همه بتونند استفاده کنند چرا که خودم از سال 87 با نمونه ای خیلی ساده تر از این کارامو راه انداختم .خدا اموات شرکت TNMرو هم بیامرزه برا سیگنال دور موتور هم این شرکت کار رو راحت کرده وشما میتونید با خرید یک ایسیو کیت 5000 پلاس این مشکل رو هم بر طرف کنید.الته با مبلغی حدود 10 میلیون تومان ..البته شبیه سازهای ارزانتر هم در بازار موجوده اما اینکه در چه حد جواب میدن بنده اطلاعی ندارم حال ببینید میرزه که یک چار پایه وسنسور دور موتور وموتور چرخ خیاطی راه بندازی یا نه..چون فرمودید اون شبیه سازی نمیشه ..درست میفرمایید.البته اگر نیت تولید انبوه وفروش باشه نه برا منی که میخوام کارم راه بیفته.اگر هم کم وکاستی داره اساتید به بزرگی خودشون ببخشند من در اینجا از تجارب دیگر اساتید خیلی استفاده وبهره برده ام وفقط خواسته ام تجربه ومختصر اطلاعات ناقصی رو که دارم در اختیار همه عزیزان گزاشته باشم تا من هم بنوبه خودم گوشه کوچکی از کار رو گرفته باشم..ودر نهایت از سایر اساتید مجرب خواهش میکنم اگر راه حلی برا ساختن یک شبیه ساز که بتونه 58 سیکل وبه فاصله 2 سیکل خالی (58 تا و2 تا خالی )تولید بکنه پیشنهاد بدن..ممنون میشم.موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا