آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نقشه ساخت تستر ایسیو با هزینه کم

2012-03-12
18
27
استاد عزیزم اقبل از هر چیز سلام و عرض ادب دارم
اگر اشتباه نکنم بنده و شما توی اولین سایت خودرویی کشور زمانی همکاری داشتیم البته اینو بخاطر ایدی تون عرض کردم .ایدی بنده هم که اسم و فامیلمه و مشخصه
رضای عزیز
ارتباط نوشتاری بدترین شکل برای قضاوت جملات و کلماته و گاها کمی بی دقتی در نوشتن مطلب خواننده رو وادار میکته تضویری از شکل بیان نویسنده در ذهنش ترسیم کنه و خدا نکنه اون تصویر بد باشه:listening_headphone
من عذر میخوام چون ظاهرا پست بنده چنین بوده و انتقادی تصور شده و یا نوع بیان بنده طوری بوده که شما احساس کردید حالت نقد و ایراد گیری داره. به هیچ وجه همچین جسارتی نکردم و نمیکنم (امیدوارم قانع شده باشید )
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

استاد گلم بنده بخوبی واقفم در حرفه ما چه جفا و ستم هایی شده و میشه چرا که عزیزان حوزه الکترونیک و بعضا کمترین مطلع از برنامه نویسی میکروکنترلر هایی مثل AVR کمتر از چند ساعت قادر به ایجاد پالس60 - 2=58
برای شبیه سازی عمل دور موتور برای ایسیو هستند .
اما متاسفانه شکاف بزرگ بین رشته های کاری و تخصص ها و بدتر از همه گرفتاری و مشکلات بی پایان تهیه نان اجازه نمیده کسی از حوزه فعالیت خودش چند قدم اینطراونطرف بره...
و مجموع این ها باعت شده برخی از عزیزان پشه صفت
:khandehhhh: بازاری خالی از معرفت و انسانیت با پشتوانه زیاده خواهی و بی انضافی بوجود بیارند و عزیزی که تصمیم داره به حرفه تعمیرات ایسیو و .. وارد بشه زیر بار هزینه های نامتعارفی برای تهیه چند قطعه که یک دهم اررش واقعی خودشونه بره..
**
رضا جان بنده هم تستر چه رمان 3 تومن بودنش و الان که 18 تومنم شده نخریدم و نمیخرم و با سوکت ایسیو و یا تعدادی سرسیم و اعمال برق و بدنه و led بجای رله ها و عملگرها و بکمک برد tnm و یا بردی که ده ساله ساختمش برای ایجاد پالس دور موتور هر ایسیویی رو روی میز کار تست میکنم .دستگاه میزنم و...
و همونطور که عرض کردم با الگو برداری از کلیت طرح شما بچه ها میتونند برای هر ایسیویی تستر بسازند
برای یادگیری برنامه نویسی خیلی تلاش کردم چون رشته تحصیلی بنده ای تی بوده و برنامه نویسی بلدم تا یجاهایی رفتم ولی چون ساپورتی ندشتم و محاسبه فنی برای ایجاد پالس رو نمی دونستم نهایتا ایسیو با دور موتور 150 :eek:ok: روشن میشد
ولی درنهایت بکمک عزیزی برای مجاسبه ی دقیق مختصات پالس برنامه شو دادم برام نوشتند و کارم خیلی راه افتاد
حتما تستر تولیدی یکی از همکارامون که خیلی شیک و کوچیک و کارایی بالایی رو داره دیدید قیمت مناسبی هم داره..
فقط کافیه چند نفر باهم با تعهد حرکتی رو شروع کنیم .بی نیاز از دیگران و ازاد از اسارت انجصاری یک عده خواهیم شد
در همین راستا
شبیه ساز سنسورها با همین میکرو و ایجاد پالس هایی همانند خروجی سنسورها براحتی قابل ساخته
باور کنید حتی پروگرامر که زمانی 300 تومن و الان 10 تا 16 تومنه با سری ایسی های ft232.. براحتی قابل اجرا هست و فقز برنامه نویسی چالش متوسطی هست که سرراهه که اون هم دارای نمونه کد و فایل های dll در سایت تولید کننده ایسی های مربوط به این کاره
من درخدمتم برای همکاری و همفکری
ببخشید سر صتدوق گله و درد دل باز شد دیگه..

آخرین ویرایش:

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
استاد عزیزم اقبل از هر چیز سلام و عرض ادب دارم
اگر اشتباه نکنم بنده و شما توی اولین سایت خودرویی کشور زمانی همکاری داشتیم البته اینو بخاطر ایدی تون عرض کردم .ایدی بنده هم که اسم و فامیلمه و مشخصه
رضای عزیز
ارتباط نوشتاری بدترین شکل برای قضاوت جملات و کلماته و گاها کمی بی دقتی در نوشتن مطلب خواننده رو وادار میکته تضویری از شکل بیان نویسنده در ذهنش ترسیم کنه و خدا نکنه اون تصویر بد باشه:listening_headphone
من عذر میخوام چون ظاهرا پست بنده چنین بوده و انتقادی تصور شده و یا نوع بیان بنده طوری بوده که شما احساس کردید حالت نقد و ایراد گیری داره. به هیچ وجه همچین جسارتی نکردم و نمیکنم (امیدوارم قانع شده باشید )
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

استاد گلم بنده بخوبی واقفم در حرفه ما چه جفا و ستم هایی شده و میشه چرا که عزیزان حوزه الکترونیک و بعضا کمترین مطلع از برنامه نویسی میکروکنترلر هایی مثل AVR کمتر از چند ساعت قادر به ایجاد پالس60 - 2=58
برای شبیه سازی عمل دور موتور برای ایسیو هستند .
اما متاسفانه شکاف بزرگ بین رشته های کاری و تخصص ها و بدتر از همه گرفتاری و مشکلات بی پایان تهیه نان اجازه نمیده کسی از حوزه فعالیت خودش چند قدم اینطراونطرف بره...
و مجموع این ها باعت شده برخی از عزیزان پشه صفت
:khandehhhh: بازاری خالی از معرفت و انسانیت با پشتوانه زیاده خواهی و بی انضافی بوجود بیارند و عزیزی که تصمیم داره به حرفه تعمیرات ایسیو و .. وارد بشه زیر بار هزینه های نامتعارفی برای تهیه چند قطعه که یک دهم اررش واقعی خودشونه بره..
**
رضا جان بنده هم تستر چه رمان 3 تومن بودنش و الان که 18 تومنم شده نخریدم و نمیخرم و با سوکت ایسیو و یا تعدادی سرسیم و اعمال برق و بدنه و led بجای رله ها و عملگرها و بکمک برد tnm و یا بردی که ده ساله ساختمش برای ایجاد پالس دور موتور هر ایسیویی رو روی میز کار تست میکنم .دستگاه میزنم و...
و همونطور که عرض کردم با الگو برداری از کلیت طرح شما بچه ها میتونند برای هر ایسیویی تستر بسازند
برای یادگیری برنامه نویسی خیلی تلاش کردم چون رشته تحصیلی بنده ای تی بوده و برنامه نویسی بلدم تا یجاهایی رفتم ولی چون ساپورتی ندشتم و محاسبه فنی برای ایجاد پالس رو نمی دونستم نهایتا ایسیو با دور موتور 150 :eek:ok: روشن میشد
ولی درنهایت بکمک عزیزی برای مجاسبه ی دقیق مختصات پالس برنامه شو دادم برام نوشتند و کارم خیلی راه افتاد
حتما تستر تولیدی یکی از همکارامون که خیلی شیک و کوچیک و کارایی بالایی رو داره دیدید قیمت مناسبی هم داره..
فقط کافیه چند نفر باهم با تعهد حرکتی رو شروع کنیم .بی نیاز از دیگران و ازاد از اسارت انجصاری یک عده خواهیم شد
در همین راستا
شبیه ساز سنسورها با همین میکرو و ایجاد پالس هایی همانند خروجی سنسورها براحتی قابل ساخته
باور کنید حتی پروگرامر که زمانی 300 تومن و الان 10 تا 16 تومنه با سری ایسی های ft232.. براحتی قابل اجرا هست و فقز برنامه نویسی چالش متوسطی هست که سرراهه که اون هم دارای نمونه کد و فایل های dll در سایت تولید کننده ایسی های مربوط به این کاره
من درخدمتم برای همکاری و همفکری
ببخشید سر صتدوق گله و درد دل باز شد دیگه..
درود بر دوست وهمکار گرامی..اقا خدا قوت..عزیز دلی برادرما دیگه کارمون از این حرفها گذشته..مهندس من فرمودتونو اجرا کردم ویک فیلم از پالس ارسالی از شبیه ساز سنسور دور موتور توسط دستگاهtnmگرفتم .متاسفانه در باکس پیامها نتونستم اپلودش کنم بناچار اینجا اپلود کردم تا هم شما ببینید هم سایر اساتید..ممنونم که وقت میزارید..همیشه موفق باشید

پیوست‌ها

Mahmodrez

کاربر
2018-04-21
2
6
دوستان سلام،. درود به شرف و همت عزيزاني مثل شما و ارزوي رحمت و آمرزش جهت رفتگان جمع!
واقعا لذت بردم ازينهمه صداقت و دريا دل بودن! توي شرايطي كه براي به. دست اوردن ساده ترين اطلاعات بايد مبالغي رو پرداخت كرد كه بعضي وقتها با ديدن چنين صحنه هايي ادم واقعا احساس بدي پيدا ميكنه شما دوستان داريد يك چنين كار نسبتا بزرگي رو ( بزرگ در حد و اندازه خودش ) بصورت رايگان و با دست و دلبازي فراوان انجام ميديد! به قول اين دوستمون بياييد يه تكوني به خودمون بديم و يه گوشه از كار رو بگيريم و به يك نتيجه خوب برسيم حالا هركسي به اندازه توانش! بنده هم كارشناس برق باگرايش الكترونيك هستم! اماده هرگونه همكاري با دوستان با در اختيار گذاشتن هر گونه قطعه از خودروهاي مختلف ( انواع ايسيو و سنسورها و عملگرهاو...) و محلي براي انجام كار و مختصر دانش ناقصي كه در اين زمينه دارم ، هستم!
باشد كه عامل خير بوده ذخيره اي براي آينده !!!!

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
درود
با سلام وعرض ارادت خدمت یکایک همکاران.. خلاصه طلسمه شبیه ساز سنسور دور موتور شکست....خوشبختانه با یک برد اردینو ویک برنامه نویسی پالس مورد نیاز جهت روشن کردن ایسیو در حالت موتور روشن در روی تستر با موفقیت به اتمام رسید .در ادامه در حال طراحی برای ایجاد پالس سنسور کیلومتر وپالس4 چرخ برای ABS همچنین پالس سنسور میل سوپاپ وشبیه سازی پالس برای سنسور اکسیژن هستیم...از تشویق دوستان وهمکاران ممنونم....انشالله بعد از اتمام . همچون قبل ادرس را خواهیم داد رفتن وپیدا کردن با دوستان...موفق باشید

irgraph

کاربر
2019-02-05
2
4
سلام . ممنون از همه دوستان لطفا موضوع ادامه پیدا کنه من هم به نوبه خودم نیاز به کمکی باشه در حد توانم درخدمتم

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
درود
ضمن آرزوی قبولی طاعات همه عزیزان همانطور که قبلا عرض شده بود.خوشبختانه شبیه سازی سنسور دور موتور با موفقیت کامل روی برد اردینو برنامه نویسی وطراحی واجرا شد وخوشبختانه تولید پالس سنسور کیلومتر وهمچنان پالسهای چهار چرخ جهت سیستمA.B.S ترمز با قابلیت تنظیم سرعت هر چرخ بطور مجزا طراحی واجرا شد...گام بعد شبیه سازی سنسور میل سوپاپ میباشد که آنهم تمام بشود اطلاع رسانی انجام خواهد شد...بنده وظیفه خود دانستم ادرس را خدمت همکاران محترم عرض کنم.موفق باشید

reza72792

کاربر vip
کاربر
2021-03-09
8
0
تهران پردیس
مهندس ممنون بابت مطلب خوب و مفیدی ک گذاشتید.من خودم تستر ایسیو دارم ولی خب متاسفانه برای خیلی از ایسیو های خارجی کار نمیکنه ولی به کمک شما میشه هر ایسیو رو تست کرد.فقط یک سوال مهندس تغذیه مدار چند ولت چند امپره؟

Alotester

کاربر
2022-01-25
1
0
درود
مشخصات رله ها هم محبت بفرمایید ممنون میشم و اینکه میشه اصلا رله هم نگذاریم و مستقیم لامپها وصل کنیم به خروجی ایسیو؟؟
و سوال بعدی نقشه میدیم گیج شدم اینکه،برق لامپها مثبت ۳ ولت موازی شدن،مگه نباید ۱۲ یا ۵ ولت باشه نسبت به مصرف کنندها، جریان مجزا به همان مقدار بدیم،مثل چراغ چک سنسور اکسیژن ۱۲ ولت یا مپ ۵ ولت ولی اینجا همه ۳ ولت دادید،سا اینکه چون منفی از ایسیو میاد فرقی نمیکنه ولتاژ مثبت چی باشه،ممنون میشم این قسمت رله ها ی توضیح بفرمایید و اینکه اگر عکس و نقشه جدیدی هم هست ارسال بفرمایید باتشکر از لطف شما

rezasisi

کاربر
2011-05-26
112
430
تهران
درود
ببخشید اگه دیر جواب میدم..خلاصه همه واقفید گرفتاریها زیاد شده وزندگی سخت
از انجایی که تمام قطعات عملگرا در خودرو با 12 ولت کار میکنند رله ها هم باید 12 ولت باحدود 7 تا 10 امپر که به وفور دربازار فراوونه..
سیم پیچ رله ها مستقیم با خود ایسیو در گیر میشن.اما کنتاکت رله ها با لامپهای LED
LEDها چون ولتاژ کاریشون با3 ولته از این جهت باید یک ولتاژ3 ولتی در سیستم جهت تغذیه LEDها داشته باشیم
حالا فقط ledهای هشدار دهنده در صفحه کیلومتر مثل چراغ چک یا چراغ استوپ باید به ایسیو وصل بشوند..دقت داشته باشی ایسیوها فقط ولتاژ منفی به LEDهای هشدار دهنده ارسال میکنند ومثبتLEDرو باید از همان واتاژ3ولتی تغذیه کنید..
اما برای سایرLEDها شما به اختیار یک پایه LEDرا مستقیما به ولتاژ مورد نیاز وسر دوم LEDرا از کنتاکت رله ها دریافت میکنید..مثلا 3ولت رو مستقیم به خودLEDمیدین ومنفی رو توسط رله
امید وارم موفق باشید..
سپاس

بالا