آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: مصرف کننده توان بالا جهت تست منبع تغذیه

protamir

کاربر
2019-06-10
85
608
36
سلام دوستان
جهت تست منبع تغذیه سوییچینگ 12ولت تا 2kw چه مصرف کننده ای رو پیشنهاد میکنید؟
یه مصرف کننده ای که ترجیحا بشه توانهای مختلف ازش کشید (500w -1000w- 1500w - 2000w )
زمان طولانی برای تست مدنظر نیست، بتونه در حد 30ثانیه هم استفاده بشه اوکیه.

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
یه مصرف کننده ای که ترجیحا بشه توانهای مختلف ازش کشید (500w -1000w- 1500w - 2000w )

با احترام
به احتمال زیاد ، مصرف کننده با این توانها ،ارزان قیمت نخواهد بود ، به شخصه تا 1000 وات رو به تعداد لازم و با موازی کردن لامپهای گازی چراغ جلو خودرو که 100 وات هستند ، تست گرفتم ، المنت ۱۲ ولتی هم هستش ولی از توان آنها اطلاعی ندارم. موفق باشید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام دوستان

درود
دوست گرامی به نظر بنده بهترین بار و کم هزینه ترین بار میتونه المنت بخاری برقی یا سشوار باشه
المنت فنری حدود ۴ هزار تومن میشه
میتونی یه سیم به ابتدا متصل کنی و سیم بعدی رو به هر بخشی از المنت که متصل کنی یک مقاومتی رو از پاورت دریافت میکنی

تست کن و نتیجه رو گزارش کن

protamir

کاربر
2019-06-10
85
608
36
ممنون دوستان
یک تستر میخوام که به دفعات بشه استفاده کرد بنابراین بحث موازی کردن تعداد زیاد لامپ به دلیل چاگیر بودن و سختی در استفاده منتفی هست.
از طرفی بحث حرارت تولید شده هم هست که باید فکرش رو کرد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

protamir

کاربر
2019-06-10
85
608
36
درود
دوست گرامی به نظر بنده بهترین بار و کم هزینه ترین بار میتونه المنت بخاری برقی یا سشوار باشه
المنت فنری حدود ۴ هزار تومن میشه
میتونی یه سیم به ابتدا متصل کنی و سیم بعدی رو به هر بخشی از المنت که متصل کنی یک مقاومتی رو از پاورت دریافت میکنی

تست کن و نتیجه رو گزارش کن

المنت خوبه اما روش طول کوتاهتر برای توان بالا جواب نمیده به حد ذوب شدن میرسه مگر اینکه از المنت قطور استفاده بشه که باز حرارت خیلی زیادی تولید میکنه باید روی یک جنسی سوار بشه که بتونه تحملش کنه و...

در کل اول میخوام ببینم وسیله آماده ای برای این کار داریم؟! اگر نه دنبال یک ایده کاربردی هستم.

protamir

کاربر
2019-06-10
85
608
36
سلام دوستان

دوستان وسیله آماده ای برای این کار نداریم؟
یه چیزی مثل رئوستا اما توان بالاتر

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
464
قم
المنت خوبه اما روش طول کوتاهتر برای توان بالا جواب نمیده به حد ذوب شدن میرسه مگر اینکه از المنت قطور استفاده بشه که باز حرارت خیلی زیادی تولید میکنه باید روی یک جنسی سوار بشه که بتونه تحملش کنه و...

در کل اول میخوام ببینم وسیله آماده ای برای این کار داریم؟! اگر نه دنبال یک ایده کاربردی هستم.

درود

دوست عزیز در خیلی از فیلم های آموزشی این نکته رو دیدم و خودم هم تست کردم. کافیه اون المنت رو درون آب قرار بدید. هم مانع حرارت میشه و هم از ذوب شدنش جلوگیری میشه. و در مدت زمان بیشتری میتونید تستها رو انجام بدید.

موفق باشید

protamir

کاربر
2019-06-10
85
608
36
درود

دوست عزیز در خیلی از فیلم های آموزشی این نکته رو دیدم و خودم هم تست کردم. کافیه اون المنت رو درون آب قرار بدید. هم مانع حرارت میشه و هم از ذوب شدنش جلوگیری میشه. و در مدت زمان بیشتری میتونید تستها رو انجام بدید.

موفق باشید

ممنون این مورد رو چک میکنم.
البته روی مقاومت احتمالا تاثیر میذاره که اون هم با استفاده از نمک و.. حل میشه

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام دوستان
درود ( دوست خوبم در قسمت منابع تغذیه کاملا توسط اساتید توضیح داده شده است)
آمپر خروجی پاور رو از کجا بفهمیم؟
لذا به یک فیش که برای پاور تغذیه قابل استفاده است لامپ های متناسب با ولتاژ و جریان هر خروجی متصل کنید . حالا اگر فیش را به تغذیه هر دستگاهی متصل کنید بلا فاصله با مشاهده نور لامپ ها وضعیت کلیه ولتاژها و جریان ها را همزمان خواهید دید.
شاید سوال کنید قدرت پاور متفاوت است و برای تست ماکزیمم جریاندهی ناگزیر به تعویض توان لامپ ها هستم.
خیر اصولا اگر از منبع ولتاژ مثلا 20 آمپری 10 آمپر کشیدید و مشکلی نداشت احتمال نا توانی و خرابی آن در جریانهای بالاتر بسیار بسیار بعید است
لذا لامپ های متصل به فیش را برای ضعیفترین پاور و ماکزیمم قدرت آن انتخاب کنید و در تمام پاور ها ی قویتر هم استفاده کنید
مثلا شما میتواند به هر خروجی یک لامپ با آمپر مناسب وصل کنید و بعد ولتاژ خروجی را چک کنید برای 12 ولت یک لامپ 12 ولتی خودرو یا موتورسیکلت وصل کنید . حالا ولتاژ 12 را اندازه بگیرید. اگر افت قابل ملا حظه ای داشت پس آمپر کافی ندارد.
سپاس

بالا