آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ایراد نمایشگر سون سگمنت دمای هیتر گرداک 952b

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
درود

تصویر ارسالی گویای حقیقتی است که همواره تاکید کردم ، موضوع اصلی و مهم در جایگزینی آی سی انطباق آی سی با سنسور موجود هیتر است .
و اینکه یه چیزی نشون بده دردی دوا نمیکنه .

فلدا اگرچه حکایت تصویر ارسالی و عدد نادرست اول و نقطه اضافی قابل اغماض است اما بروشنی گویای حقیقت فوق الذکر است که یه چیزی نشون میده و بقیه اعداد هم تناسبی با حرارت ندارد .

تغییرات ولتاژ بابت مونتاژ ولتمتر بصورت خطی است یعنی در ولتمتر با تغییرات خطی مواجه هستید اما ولتاژ ناشی از حرارت بصورت غیر خطی و تابع معادله ای تغییر میکنه که در سنسورهای مختلف متفاوت است و انطباق مورد نظر را بسیار دشوار میکنه و لذا اولا رفتار سنسورها مشابه نیستند وثانیا صرفنظر از تفاوت ویژگی ، تابع یک معادله ثابت نیستند و ثالثا خطی هم نیستند .

سپاس

ممنون از بذل توجهتون ، چند مورد رو ذکر باید بکنم. اول اون نقطه توی نمایشگر اضافه نیست و علامت درجه سانتیگراد هست که توی تمام هیتر های دیجیتال کنار حرف C' وجود داره و اصلا ربطی به ای سی مذکور ندارد و اون سگمنت مستقیما به ولتاژ تغذیه وصله و داخل عکس عدد 285 درجه رانشان میده با علامت C'

https://www.upsara.com/images/p791037_Uf615a453d45b497f86f05c879a7191e7y.jpg_640x640.jpg

دوم عدد نمایشگر کاملا درست هست چون با دماسنج دمای خروجی هیتر رو با تنظیم پتانسیومتر کالیبره کنار ای سی تنظیم کردم و خطای اندازه گیری نهایت تا 10 درجه بود که مهم نیست . در مورد خطی نبودن سنسور دما فرمایش شما درسته ولی خطای اندازه گیری بین min و max دما درهمون حد 10 درجه هست قابل چشم پوشیه و طبق فرمایش شما یعنی این خطا در تمامی هیتر های دیجیتال 952 وجود داره چون این ای سی فابریک همین مدل 952 هست . مگر اینکه یک میکرو کنترلر طراحی کنین که طبق منحنی غیر خطی تعریف شده دمای هیتر رو نشون بده . در کل مشکل نمایشگر بصورت فابریک دستگاه کاملا حل شده و ایرادی توی نمایش دما نداره

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
ممنون از بذل توجهتون ، چند مورد رو ذکر باید بکنم. اول اون نقطه توی نمایشگر اضافه نیست و علامت درجه سانتیگراد هست که توی تمام هیتر های دیجیتال کنار حرف C' وجود داره و اصلا ربطی به ای سی مذکور ندارد و اون سگمنت مستقیما به ولتاژ تغذیه وصله و داخل عکس عدد 285 درجه رانشان میده با علامت C'

https://www.upsara.com/images/p791037_Uf615a453d45b497f86f05c879a7191e7y.jpg_640x640.jpg

دوم عدد نمایشگر کاملا درست هست چون با دماسنج دمای خروجی هیتر رو با تنظیم پتانسیومتر کالیبره کنار ای سی تنظیم کردم و خطای اندازه گیری نهایت تا 10 درجه بود که مهم نیست . در مورد خطی نبودن سنسور دما فرمایش شما درسته ولی خطای اندازه گیری بین min و max دما درهمون حد 10 درجه هست قابل چشم پوشیه و طبق فرمایش شما یعنی این خطا در تمامی هیتر های دیجیتال 952 وجود داره چون این ای سی فابریک همین مدل 952 هست . مگر اینکه یک میکرو کنترلر طراحی کنین که طبق منحنی غیر خطی تعریف شده دمای هیتر رو نشون بده . در کل مشکل نمایشگر بصورت فابریک دستگاه کاملا حل شده و ایرادی توی نمایش دما نداره

درود

در مورد علامت سانتیگراد ازآنجاکه تصویر نمایشگر را بصورت عمود ارسال کردی برعکس خواندم و عدد 285 را 582 خواندم و و لذا علامت درجه نامفهوم و غیرعادی و ابتدای اعداد خوانده میشه که البته همانطورکه تاکید کردم اهمیت چندانی نداشت و قابل اصلاح بود اما موضوع اصلی را به نحو دیگری توضیح میدم.

زیرا با توجه به حساسیت این آی سی و مشکلات آن ، تصور میکنم در دمای خاصی مثلا ۲۰۰ درجه کالیبره کردید که در هر نقطه ای قابل تنظیم است و تا اینجا مشکلی وجود نداره اما مشکلی که پیش میاد و باید تست کنید اینه که اگه حرارت ۱۰۰ درجه بالاتر بره که باید ۳۰۰ درجه نشون بده مثلا ۲۵۰ درجه نشون میده و اگه ۱۰۰ درجه دیگه گرمتر بشه و انتظار دارید بازم اشتباه قبلی تکرار و ۵۰ درجه دیگه بیشتر نشون بده اما اینبار ۲۰ درجه اضافه تر یعنی ۲۷۰ درجه نشون میده چون با متغیر غیرخطی مواجه هستید و من در مورد این آی سی اطلاعات کامل و خوبی داشتم و به وفور استفاده کردم

و البته مجددا میتونی مثلا حرارت واقعی ۳۰۰ درجه را دقیقا روی ۳۰۰ درجه با دقت قابل قبولی تنظیم کنی ولی مجددا متناسب با افزایش یا کاهش حرارت نشون نمیده.

درغیراینصورت اگر واقعی نشون بده و افزایش یا کاهش را نیز متناسب با حرارت نشون بده دراینصورت شانس خوبی بدست آوردی و سیستم نمایشگر برای همین آی سب طراحی شده ولی خیلی بعید میبینم و تصور میکنم روند افزایش و کاهش را تست نکردید.

اما این احتمال وجود دلره که مشکل غیر خطی بودن سنسور را در برد اصلی رفع کرده باشه و دراینصورت بسادگی با هر آی سی A/D کار میکنه

ضمنا چطور مطمئن هستید که حرارت را بدرستی نشون میده ؟
در هر صورت اگه واقعا با ۷۱۰۷ طراحی شده باشه کشف قابل توجهی کردی و مشکل عده ای را حل کردی .
بنابرین اگر مقدوره دماسنجی تهیه کن و از صحت روند تغییر حرارت مطمئن شو که ارزش این زحمات را داره .

سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
کاربر محترم غزال، بنده اسم شریفتون رو هم نمیدونم ، بنده بواسطه تجربه مدارات الکترونیک و مدرک مهندسی الکترونیک حقیری که دارم انقدر قدرت تحلیل دارم که بتونم چنین مدار پیش پا افتاده طراحی و ساختش رو انجام بدم (شاید در حد شما تخصص نداشته باشم) چه برسه به تحلیل اون که بسیار سادست و مسایلی که میفرمایین چک کنم قبلا همه رو در نظر گرفته ام . عرض کردم دمای باد هیتر رو از min تا max با دماسنج دقیق دیجیتال چک کردم و به دقت نمایشگر رو با پتانسیومترش کالیبره تنظیم کردم . رنج دمایی این مدل هیتر از 150 درجه حدودا هست تا ماکزیمم 480 درجه . ثانیا عرض کردم این ای سی رو من توی یک دستگاه دیگه 952 دیدم که باز کرده بودن و عکسش رو گزاشته بودن یعنی فابریک خود دستگاهه و اگر طبق نظر شما با افزایش دما 50 درجه خطا داشت کارخونه هیچوقت ازش استفاده نمی کرد قاعدتا تخصص و امکانات اونها در چین از من و شما خیلی بالاتره!
مشکل غیر خطی بودن اندازه گیری دمارو با سنسور دمای داخل دسته هیتر رفع کزدن که دمارو به این ای سی بصورت ولتاژ هر لحظه اعلام میکنه، اون خطایی که شما میگین در صوزتی بود که سنسور نداشتیم و نمایشگر فقط بر اساس رنج مقاومت پتانسیومتر دما رو حدس میزد.
نمیدونم چندتا دستگاه مثل این تعمیر کردین تابحال ولی اگر باز کرده باشین متوجه میشین که این ای سی فابریک همین مدل هست و تشخیص من نیست. بنده هم هیچوقت از روی حدس و گمان صحبت نکردم و تمام صحبت هام با اندازه گیری و تست کردن نتیجه بوده . از همون ابتدا هم گفتم اون مدار مجتمع بی کیفیت فابریک بدرد lcd که جریانی نمیکشه میخوره نه سون سگمنت که پرمصرف تره و به مرور جریان کشیده بود و چیپ رو سوزونده بود و ای سی دیپ نیاز داره که البته روی اکثر مدل ها ای سی هست نمیدونم چرا رو دستگاه من چیپ مجتمع ارزان قیمت نصب کرده بودن. هدف بنده ازین تاپیک اشتراک تجربم بود تا شاید بدرد دیگران بخوره و با هم همفکری کرده باشیم نه اینکه رقابت بکنیم خدایی نکرده و خداروشکر به نتیجه رسید کار . با تشکر از مدیران سایت ختم این تاپیک اعلام میشه

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
کاربر محترم غزال، بنده اسم شریفتون رو هم نمیدونم ، بنده بواسطه تجربه مدارات الکترونیک و مدرک مهندسی الکترونیک حقیری که دارم انقدر قدرت تحلیل دارم که بتونم چنین مدار پیش پا افتاده طراحی و ساختش رو انجام بدم (شاید در حد شما تخصص نداشته باشم) چه برسه به تحلیل اون که بسیار سادست و مسایلی که میفرمایین چک کنم قبلا همه رو در نظر گرفته ام . عرض کردم دمای باد هیتر رو از min تا max با دماسنج دقیق دیجیتال چک کردم و به دقت نمایشگر رو با پتانسیومترش کالیبره تنظیم کردم . رنج دمایی این مدل هیتر از 150 درجه حدودا هست تا ماکزیمم 480 درجه . ثانیا عرض کردم این ای سی رو من توی یک دستگاه دیگه 952 دیدم که باز کرده بودن و عکسش رو گزاشته بودن یعنی فابریک خود دستگاهه و اگر طبق نظر شما با افزایش دما 50 درجه خطا داشت کارخونه هیچوقت ازش استفاده نمی کرد قاعدتا تخصص و امکانات اونها در چین از من و شما خیلی بالاتره!
مشکل غیر خطی بودن اندازه گیری دمارو با سنسور دمای داخل دسته هیتر رفع کزدن که دمارو به این ای سی بصورت ولتاژ هر لحظه اعلام میکنه، اون خطایی که شما میگین در صوزتی بود که سنسور نداشتیم و نمایشگر فقط بر اساس رنج مقاومت پتانسیومتر دما رو حدس میزد.
نمیدونم چندتا دستگاه مثل این تعمیر کردین تابحال ولی اگر باز کرده باشین متوجه میشین که این ای سی فابریک همین مدل هست و تشخیص من نیست. بنده هم هیچوقت از روی حدس و گمان صحبت نکردم و تمام صحبت هام با اندازه گیری و تست کردن نتیجه بوده . از همون ابتدا هم گفتم اون مدار مجتمع بی کیفیت فابریک بدرد lcd که جریانی نمیکشه میخوره نه سون سگمنت که پرمصرف تره و به مرور جریان کشیده بود و چیپ رو سوزونده بود و ای سی دیپ نیاز داره که البته روی اکثر مدل ها ای سی هست نمیدونم چرا رو دستگاه من چیپ مجتمع ارزان قیمت نصب کرده بودن. هدف بنده ازین تاپیک اشتراک تجربم بود تا شاید بدرد دیگران بخوره و با هم همفکری کرده باشیم نه اینکه رقابت بکنیم خدایی نکرده و خداروشکر به نتیجه رسید کار . با تشکر از مدیران سایت ختم این تاپیک اعلام میشه

درود

بزرگوار به دلایلی استناد میکنید که قابل استناد نیست مثلا میفرمایید در تصویر مدل مشابه ۷۱۰۷ دیده اید اما اگر شما تصویر آنرا دیده اید ، من هم هیتر و هم دستگاه جوشکاری و هم برد صنعتی با همین آی سی ۷۱۰۷ در تعمیرگاهم دارم اما بدلایلی که عرض کردم پاسخ عملی ملاکه نه استناد تصویری و امثالهم و با مثال ساده توضیح دادم حتی در همین مارک گرداک به استناد تاپیک ها ، المنت ۱۱۰ و ۲۲۰ و اگر اشتباه نکنم حتی ۲۴ ولت هم استفاده شده اما تغییرات لازم هم پیش بینی شده و جای خالی قطعاتی وجود داره .

و لذا دلیل موجهی نیست که در دستگاه مشابهی المنت ۲۴ و یا ۱۱۰ ولتی دیده اید و بدون تغییرات لازم جایگزین ۲۲۰ ولتی کنید با این وجود و علیرغم تشریح و تقدیم مثال ساده ، مکررا فرمودید در تصویر دستگاه مشابهی ، آی سی ۷۱۰۷ دیده اید و تخصص چینی سازنده را خیلی بیشتر از من و خودتان اعلام و از دلایل و مستندات خود معرفی فرمودید ،

اما با تناقض آشکاری ، علیرغم ایمان به علم و توانایی سازنده ، معذالک علم و تشخیص خود را عالیتر از سازنده دانستید و فرمودید از آی سی بدرد نخوری در دستگاه شما استفاده کرده و حتی در تناقض قویتر و درحالیکه آی سی دستگاه فاقد شماره است و هویت محرمانه دارد و مقایسه با دیگر آی سی ها را ناممکن میسازد معذالک در مقام قیاس فرمودید ضعیف تر از ۷۱۰۷ است و قادر به تامین جریان سون سگمنت نبوده و عامل صدمه آی سی شده و از تناقضات عدیده ای است که ثابت میکنه دلایل و مستندات شما ، ارزش و اعتبار و قوت کافی را ندارد و قابل تردید است.

دیگه نمیدونم با چه دلیل ساده تری ثابت کنم که هرچند بعید نیست قطعات متفاوت در تولید آتی سازنده نیاز به تغییرات جانبی نداشته باشه اما باید اطمینان حاصل بشه چون اگر سازنده در تولیدات بعدی از قطعات دیگری استفاده میکنه دلیل قاطعی نیست که کاملا مشابهند و تغییراتی اعمال نکرده .

بنابرین با توجه به اهمیت موضوع که در صورت امکانٍ استفاده از ۷۱۰۷ بسیار مفید است و گره قابل توجهٍ بسیاری از علاقمندان را باز میکنه لذا بجهت اطمینان از صحت مدعا و استفاده قاطعانه علاقمندان پیشنهاد کردم اگر تنظیم نقطه ای حرارت را ملاک گرفتید در صورت امکان ، روند صحیح کاهش و افزایش حرارت را نیز با دماسنج واقعی بررسی فرمایید که آیا متناسب با حرارت واقعی کاهش و افزایش دارد یا نه ؟

بخصوص که فرمودید از پتانسیومتر مدار ، جهت انطباق حرارت واقعی با نمایشگر استفاده فرمودید که گویای عدم تشابه کامل ۷۱۰۷ با آی سی قبلی است فلذا اگرچه بازم تاکید میکنم ممکنه بدون تغییرات لازم قابل جایگزینی باشه اما ازآنجاکه کلیه نکات مورد اشاره در گزارشات شما موجب اقناع فنی نمیشه و توضیحات بیشتر شما موجب تردید بیشتر شده ، لذا تست اختیاری و داوطلبانه را تقاضا کردم.

مضافا که تاکید کردم « در صورت امکان تست کنید »
زیرا اقدام و همت و میزان تلاش علاقمندان با توجه به شرایط آنها ، داوطلبانه و اختیاری است نه اجباری .
بخصوص که فرصت و امکانات کافی نیاز دارد و هیچگونه توقعی نیست ،بویژه که تا همین مقدار نیز کمک قابل توجهی فرمودید و سپاسگزارم.

ضمنا ختم هیچ تاپیکی ، حتی پس از حصول مقصود هم با تشخیص متقاضی محترم مقرر نمیگردد و تابع آداب و مقررات مربوطه است.

سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
درود بر شما

من یه سوال برام پیش امده ، شما فرمودین که بارها این مدل هیتر ها رو تعمیر کردین پس چطور از اول نمیدونستید شماره این ای سی روی این هیتر چیه که مشکل همون اول حل میشد؟ این مدل 952 کلا دو مدل نمایشگر داره، یسری روی برد اصلی هست نمایشگر که ای سیش فرق داره و سری دوم مثل دستگاه من برد جداگانه برای نمایشگر داره که قطعاتشون هم ثابته و با سری ساخت عوض نشده چرا که اگر عوض شه شماتیک مدار هم تغیر میکرد درسته؟ واضحه که ای سی مثلا tl494 رو بجای 555 نمیشه بست چون مدارش فرق داره و پایه ها متفاوته پس امکان اشتباه بودن ای سی مذکور هرگز وجود ندارد!
شما اصرار دارین که ای سی مذکور اشتباه هست و داره غلط نمایش میده پس خودتون هم نظرتون رو باید ثابت کنین ، مدار ما درست کار میکنه و با نمونه دیگری هیتر 952 کنار هم گذاشتم دما با ترموستات دیجیتال خیلی نزدیک بود .
شما ظاهرا توجه نکردین ، من بارها گفتم که بله با ترموستات دیجیتال چک کردم دمارو از کمترین حالت کم کم پله ای افزایش دادم و مقادیر رو با سون سگمنت هیتر مقایسه کردم تا حد ماکزیمم که بیشترین خطای اندازه گیری در حداقل و حداکثر دما بود که بین 10 تا 15 درجه بوده و قابل قبوله . پتانسیومتر هم اول بی دلیل تغیر دادم تا ببینم چه عکس العملی نشون میده که مجدد مجبور به تنظیم اون شدم و دلیل خاصی نداشت .

پیشنهاد می کنم برای اینکه شما شکتون برطرف بشه یک هیتر 952b بگیرین و باز کنین مدار نمایشگرش رو چک کنین و روش ازمایش دما انجام بدین تا اطمینان حاصل بشه. بنده همینکارو با هیتر 952 دوستم انجام دادم و مقایسه صحت کارکرد رو نشون داد. حقیقتا من وظیفه برطرف کردن شک دوستان به مدار را ندارم و این تاپیک برای کمک گرفتن از دوستان زدم نه به چالش کشیدن.
نهایتا خودم مشکل رو حل کردم و امیدوارم که شاید بدرد دوست دیگری بخوره این تاپیک . با ارزوی موفقیت ????????????

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
درود بر شما

من یه سوال برام پیش امده ، شما فرمودین که بارها این مدل هیتر ها رو تعمیر کردین پس چطور از اول نمیدونستید شماره این ای سی روی این هیتر چیه که مشکل همون اول حل میشد؟ این مدل 952 کلا دو مدل نمایشگر داره، یسری روی برد اصلی هست نمایشگر که ای سیش فرق داره و سری دوم مثل دستگاه من برد جداگانه برای نمایشگر داره که قطعاتشون هم ثابته و با سری ساخت عوض نشده چرا که اگر عوض شه شماتیک مدار هم تغیر میکرد درسته؟ واضحه که ای سی مثلا tl494 رو بجای 555 نمیشه بست چون مدارش فرق داره و پایه ها متفاوته پس امکان اشتباه بودن ای سی مذکور هرگز وجود ندارد!
شما اصرار دارین که ای سی مذکور اشتباه هست و داره غلط نمایش میده پس خودتون هم نظرتون رو باید ثابت کنین ، مدار ما درست کار میکنه و با نمونه دیگری هیتر 952 کنار هم گذاشتم دما با ترموستات دیجیتال خیلی نزدیک بود .
شما ظاهرا توجه نکردین ، من بارها گفتم که بله با ترموستات دیجیتال چک کردم دمارو از کمترین حالت کم کم پله ای افزایش دادم و مقادیر رو با سون سگمنت هیتر مقایسه کردم تا حد ماکزیمم که بیشترین خطای اندازه گیری در حداقل و حداکثر دما بود که بین 10 تا 15 درجه بوده و قابل قبوله . پتانسیومتر هم اول بی دلیل تغیر دادم تا ببینم چه عکس العملی نشون میده که مجدد مجبور به تنظیم اون شدم و دلیل خاصی نداشت .

پیشنهاد می کنم برای اینکه شما شکتون برطرف بشه یک هیتر 952b بگیرین و باز کنین مدار نمایشگرش رو چک کنین و روش ازمایش دما انجام بدین تا اطمینان حاصل بشه. بنده همینکارو با هیتر 952 دوستم انجام دادم و مقایسه صحت کارکرد رو نشون داد. حقیقتا من وظیفه برطرف کردن شک دوستان به مدار را ندارم و این تاپیک برای کمک گرفتن از دوستان زدم نه به چالش کشیدن.
نهایتا خودم مشکل رو حل کردم و امیدوارم که شاید بدرد دوست دیگری بخوره این تاپیک . با ارزوی موفقیت ������������

درود

بزرگوار اگر بدون ذهنیت قبلی و با دقت بیشتری مطالعه فرمایید اینجور با سوء برداشت مکرر ، خود را اذیت نمیکنید.
فرمودید :

،
شما فرمودین که بارها این مدل هیتر ها رو تعمیر کردین پس چطور از اول نمیدونستید شماره این ای سی روی این هیتر چیه که مشکل همون اول حل میشد؟

اما در یکی از هزاران پست من فقط یک مورد پیدا کنید که مدعی تعمیر مکرر هیتر باشم ، کجا چنین ادعایی دیدید که خودم خبر ندارم.

فرمودید اگر چنین ای سی در هیتر دیدم با چه دلیلی از ابتدا نگفتم که فورا مشکل حل بشه ؟
دلیلش اینه که من میگم نر هست و شما مدام میگی اگه نر هست شیرشو بدوش ببینم . عزیزم نرها شیر نمیدن که بدوشم.

اگرچه هیچگاه احتمال انطباق را رد نکردم اما همواره نسبت به انطباق ۷۱۰۷ با آی سی هیتر شما اظهار تردید کردم و تاکید کردم اگه منطبق نباشه انطباقش دردسر فراوانی داره و با این وجود که میگم بعیده منطبق باشه شما میفرمایید اگه میدونستی منطبقه چرا از اول نگفتی ؟

من نسبت به حل مشکل اظهار تردید کردم و همین پست را بواسطه تردید من بر حل مشکل ارسال فرمودید اما میفرمایید چرا از اول نگفتی منطبق با ۷۱۰۷ است که فوری حل بشه.

حقیقتا نمیدونم با اینهمه تناقض چه هدفی را تعقیب میکنید ولی برای چندمین بار تکرار میکنم و امیوارم سوء برداشت شما‌منتفی بشه

این احتمال که ۷۱۰۷ دقیقا و بدون تغییرات قابل جایگزینی با آی سی شما باشه بعید نیست اما قویا قابل تردید است به همین دلیل قصد داشتم طی آزمایش لازم مشخص بشه که آیا بدون تغییراتی قابل جایگزینی هست یا نه ؟

اما گزارشات و مستندات شما برای من قانع کننده نبود و لذا هرچند ممکنه ای سی معیوب دقیقا همون ۷۱۰۷ باشه اما تردید دارم ، بطوریکه در گزارش اخیر خود هم اعلام کردید نمایشگر حرارت اعدادی نزدیک به هیتر سالم نشون میده یعنی تقریبا نه دقیقا.

در هر صورت زحمات شما قابل تقدیر و تشکر کردم و اگه نتیجه حاصله تا ۲۰ درجه هم باشه قابل اغماض و مورد تاییده اما نه بصورت مارپیچی و گاهی خطای مثبت و گاهی خطای منفی قابل اغماض نیست یعنی اگه همیشه ۳۰ درجه هم بیشتر نشون بده اشکالی نداره اما نه گاهی کمتر و گاهی بیشتر و تردید اصلی من همینه که بسادگی هم حل نمیشه
و در هر صورت توسط علاقمندان تست و محرز خواهد شد .

ضمنا صرفا بابت تنظیم و تقدیم تحلیل هیتر ، آنرا مورد بررسی و مطالعه قرار دادم و تعمیرکار هیتر نیستم و درواقع سالهاست که بسیار بسیار بندرت اقدام به تعمیر کرده ام و به‌همین دلیل در قبال تجارب و اطلاعات شما ، تجربه و اطلاعات قابل توجهی ندارم اما با این وجود هر ادعایی را قبل از اقناع علمی و فنی نمیپذیرم لذا با توجه به شرایط اینجانبان ، تایید یا رد من ارزش چندانی نداره و لذا از حساسیت شما بر تردید فاقد ارزش خودم تعجب میکنم.

عزیزم زمانی که من تعمیر میکردم هیتر وجود نداشت و بخش قابل توجهی از سابقه من تعمیر لوازم لامپی از جمله رادیو تلویزیون لامپی است و لذا تجربه و اطلاعات ارزشمندی در خصوص لوازم عصر حاضر ندارم و خطای من بسیار محتمله ، اما با این وجود مانع اظهار نظرم نمیشه .

سپاس و تقدیر

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
تجربیات شما بسیار برای بنده محترم و ارزشمند هست و اینکه تعمیرکار قدیمی هستین باعث افتخار هست . بنده خودم به شخصه بسیار توی کارم دقیق و حساس هستم و براحتی قانع نمیشم تا کار اصولی نباشه خصوصا تو مقوله الکترونیک . و هیچگونه ادعایی ندارم چون معتقدم غرور مانع موفقیت میشه. در مورد تردید شما نسبت به مدار کاری حقیقتا از دست بنده بر نمیاد و فقط تجربم رو میتونم مطرح می کنم و از نظر بنده با اطمینان نمایشگر دمای این هیتر با دقت فابریک کارخانه داره کارش رو انجام میده که چیزی بیشتر ازین هم ازش نمیخوام. بسیار خوشحالم که کار با تعویض یک ای سی ساده حل شد چون تصمیم داشتم براش یک میکرو کنترلر طراحی و بسازم که زحمت کمی نداشت .
در مورد تردید داشتن میتونین با خود شرکت گرداک چین هم مکاتبه کنین و ازشون بپرسین شماره دقیق این ای سی همین هست یا خیر و حتما راهنمایی میکنن .

تشکر از بذل توجهتون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
تجربیات شما بسیار برای بنده محترم و ارزشمند هست و اینکه تعمیرکار قدیمی هستین باعث افتخار هست . بنده خودم به شخصه بسیار توی کارم دقیق و حساس هستم و براحتی قانع نمیشم تا کار اصولی نباشه خصوصا تو مقوله الکترونیک . و هیچگونه ادعایی ندارم چون معتقدم غرور مانع موفقیت میشه. در مورد تردید شما نسبت به مدار کاری حقیقتا از دست بنده بر نمیاد و فقط تجربم رو میتونم مطرح می کنم و از نظر بنده با اطمینان نمایشگر دمای این هیتر با دقت فابریک کارخانه داره کارش رو انجام میده که چیزی بیشتر ازین هم ازش نمیخوام. بسیار خوشحالم که کار با تعویض یک ای سی ساده حل شد چون تصمیم داشتم براش یک میکرو کنترلر طراحی و بسازم که زحمت کمی نداشت .
در مورد تردید داشتن میتونین با خود شرکت گرداک چین هم مکاتبه کنین و ازشون بپرسین شماره دقیق این ای سی همین هست یا خیر و حتما راهنمایی میکنن .

تشکر از بذل توجهتون

درود

از لطف و فروتنی حضرت عالی سپاسگزارم.

سپاس

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
خدا را شکر که مشکل حل شد.من هم چند سال پیش منبع تغذیه خودم را با همین ای سی تبدیل به نمایشگر دیجیتال کردم
نقشه اهم متر و امپر متر را هم برای دوستان اپلود میکنم

پیوست‌ها

• 23.9 کیلوبایت بازدیدها: 127
  • 243.4 کیلوبایت بازدیدها: 135
  • 192.9 کیلوبایت بازدیدها: 135
  • 189.5 کیلوبایت بازدیدها: 135
بالا