آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرابی برد ماشین لباسشویی سامسونگ درب جلو

Matios95

کاربر
2019-09-30
35
83
با سلام خدمت همه عزیزان. تعمیرکار، برد لباسشویی سامسونگ درب جلو رو برای تعمیر اورده خازن صافی ورودی و ماسفت سوچینگ سوخته بود که تعویض کردم و همچنین خازن 100n ورودی. رو الان روی خازن صافی ولتاژ 310 dc رو دارم ماسفت هم سالمه ولی بعد از ترانس روی خازن ها ولتاژی ندارم. ترانس سویچینگ و دیود فست ها سالم هستند ولتاژ اپتو به ماسفت 107 ولته. به نظر اپتو سوخته؟ و اینکه از چه مدل اپتویی استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید. لطفا قطعاتی که باید تست بشن رو هم ذکر کنید.

۲۰۲۰۰۲۲۳_۱۸۴۹۴۴.jpg

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
عکسی که گذاشتید وضوح زیادنداره ولی بیشتریک آی سی هشت پایه هست که درقسمت تقذیه بکارمیره

Matios95

کاربر
2019-09-30
35
83
عکسی که گذاشتید وضوح زیادنداره ولی بیشتریک آی سی هشت پایه هست که درقسمت تقذیه بکارمیره
دوست عزیز تغذیه این برد ها از نوع سویچینگ و توسط ماسفت هست که البته ماسفت تعویض شده و سالمه. مشکلی که هست اینه که تغذیه بعد از ترانس وجود نداره. دیود فست ها سالمن اپتو هم سالمه ترانس هم با تست اهم سالم بود اما بعد از ترانس هیچ ولتاژی مشاهده نمیشه

Matios95

کاربر
2019-09-30
35
83
سلام خدمت همه عزیزان برای مشخص شدن بهتر مشکل عکس مدار پیوست شد. ولتاژ خازن صافی ورودی 320 ولت هست و ولتاژ پایه en ای سی tny266 دو 2 ولت. در سمت دیگر ترانس هیچگونه ولتاژی وجود ندارد. فست دیود ها و ای سی چک شد سالم بودند. ممنون میشم راهنماییم کنید.

Screenshot (103).png

بالا