آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل پاور 1850 وات

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
بی زحمت شماره آی سی pwm سویچینگ ورودی رو می تونید بزارید؟
شماره آی سی ورودی cm6500unx که تعویض کردم ولی باز مشکل پا برجاست.
این پاور از یک آی سی دیگر نیز در کنار آی سی بالا نیز استفاده کرده که در این پاور برای من جدید بود . Si8016hsp8 که مربوط به power factor correction میباشد.
درضمن باید بگم که با قطع و وصل کلید خاموش و روشن روی پاور هر دفعه فن یک لحظه روشن و بعد خاموش میشود .

آخرین ویرایش:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
مشکل احتمال زیاد از قسمت خروجی هست ..مثلا خازن های خروجی و یا مسافت خروجی را چک کن ..خازنها را حتی در صورت سالم بودن شکل ظاهری باید عوض کرد تا مطمئن شد من خودم همچین موردی داشتم .با تعویض خازن درست شد ..اما صد در صد نیست

mniknezhadi

کاربر
2011-02-01
27
27
شماره آی سی ورودی cm6500unx که تعویض کردم ولی باز مشکل پا برجاست.
این پاور از یک آی سی دیگر نیز در کنار آی سی بالا نیز استفاده کرده که در این پاور برای من جدید بود . Si8016hsp8 که مربوط به power factor correction میباشد.
درضمن باید بگم که با قطع و وصل کلید خاموش و روشن روی پاور هر دفعه فن یک لحظه روشن و بعد خاموش میشود .

همونطور که در بالا دوستمون هم اشاره کرد و بنده هم عرض کرده بودم (چون فن یه لحظه روشن می شه و بعد خاموش می گردد) مشکل مال بعد از طبقه PFC (باید روی خازنهای طبقه اول حدود 380 ولت داشته باشید) هست و باید قطعات طبقه بعد را دونه دونه چک کنید. اگر ماس فت های خروجی سالمند عیب بدیه و وقت گیر ولی راه دیگه ای ندارید.
ولی اگر روی خازنهای ورودی 380 ولت دارید یعنی به آی سی cm6500unx اطلاعات غلط می رسد و این آی سی خروجی PWM را قطع می کند. در حالت عادی بعد از راه اندازی روی پایه 5 این آی سی باید ولتاژ VCC موجود باشد و ولتاژ پایه 3 آن بین 5- ولت تا 0.7 ولت باشد. 44.jpg45.jpg
شکل موج پایه های 10 و 11 را هم با اسکوپ ببینید.

آخرین ویرایش:

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
همونطور که در بالا دوستمون هم اشاره کرد و بنده هم عرض کرده بودم (چون فن یه لحظه روشن می شه و بعد خاموش می گردد) مشکل مال بعد از طبقه PFC (باید روی خازنهای طبقه اول حدود 380 ولت داشته باشید) هست و باید قطعات طبقه بعد را دونه دونه چک کنید. اگر ماس فت های خروجی سالمند عیب بدیه و وقت گیر ولی راه دیگه ای ندارید.
بله فرمایش شما را انجام میدم . وقتی با اسکوپ گیت سورس ماسفت pfc چک میکنم هیچ فرکانسی نداره و وقتی با لامپ تست چک میکنم رله قطع و وصل میشه .
ولتاژ روی خازنها 350 ولت که روند کاهشی داره حتی زمانیکه پاور به برق وصل هست .
درانتها خواهشی داشتم اگر ممکنه قسمتهای مختلف این پاور برام روی تصویر مشخص کنید چونکه احساس میکنم یه مدار اضافه داره که من درک نمیکنم (به علت تازه کار بودنم) ممنون میشم
WhatsApp Image 2020-02-27 at 08.50.41.jpg

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

mniknezhadi

کاربر
2011-02-01
27
27
البته اینطوری نمی شه با قاطغیت کامل گفت ولی (چون رله می چسبه پس PFC سالمه و بعد خروجی PWM را قطع می کنه) اینطور که معلومه باید قطعات بعد از PFC را چک کنید (خازنها، نیمه هادی ها و مقاومت ها را) شک من بیشتر روی خازن هاست..

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
البته اینطوری نمی شه با قاطغیت کامل گفت ولی (چون رله می چسبه پس PFC سالمه و بعد خروجی PWM را قطع می کنه) اینطور که معلومه باید قطعات بعد از PFC را چک کنید (خازنها، نیمه هادی ها و مقاومت ها را) شک من بیشتر روی خازن هاست..
همانطور که عرض کردم رله میچسبه و بعد قطع میشه که خازنها بعد از آن شروع به دشارژ شدن میکنن . دیتاشیت که شما تصویر گذاشتین آی سی 16 پین هست این آی سی 14 پین هست /

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا