آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مشاوره در مورد دیاگ های ویندوزی

دانشجو

کاربر
2008-11-10
11
25
عرض سلام
اساتید گرامی بنده می خوام مغازه تنظیم موتوری راه بندازم
راستش یکی از ملزومات هم دستگاه دیاگ است که خیلی گرونه و من فعلا بودجه م نمیرسه
در این زمینه هم تو اینترنت زیاد تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم تنها راه ممکن دیاگ ویندوزی هست ولی حقیقتا از اساس کارش سر در نیاوردم
می خواستم بدونم استفاده از لپ تاب و برنامه های اسکن ویندوزی در مورد خودروهای داخلی تا چه حد امکان پذیره؟
غیر از لپ تاب چه لوازم دیگه ای نیاز هست؟
اینترفیس ELM327 دقیقا چیه و آیا نیاز من رو برآورده می کنه؟

خیلی ذهنم درگیر این مشکله
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
سلام
شما فعلا یک آیکو دیاگ بخر چون هم ارزون ترین دیاگ موجوده ، (فک میکنم حدود یک میلیون تومن باشه ) و از نظر کارایی جزء بهترین دیاگ هاست .
یه نکته مهم این دیاگ مخصوص محصولات ایرانخودرو هست و برای محصولات ایرانخودرو بی رقیبه . و اینکه دیاگ آیکو توسط شرکتهای مختلفی تولید میشه و بعضی شرکت ها روی آیکو برنامه های سایپا را هم اضافه کردن.

شما اگه بتونی دیاگ ایکو را همراه برنامه های سایپا پیدا کنی و بخری تقریبا کارت راه میوفته فعلا . ضمن اینکه شما بهترین دیاگ بازار را هم بخری اخرش ایکو را هم باید داشته باشی .
با دیاگ های تحت ویندوز شما فقط یه لپ تاپ نیاز داری .

دانشجو

کاربر
2008-11-10
11
25
ضمن تشکر از توجهتون به موضوع
با اینترفیس elm327 هم میشه از برنامه آیکو دیاگ استفاده کرد؟
اگر رو اینترفیس بالا تاکید میکنم یکی به خاطر قیمت ارزونش هست و اینکه شنیدم با خودرو های خارجی سازگاری بیشتری داره
دیگه اینکه شرکتی رو می شناسید که برنامه ایران خودرو و سایپا رو با هم بزنند؟

آخرین ویرایش:

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
هر اینترفیس برنامه مخصوص به خودش داره و رو elm نمیشه برنامه ایکو را نصب کرد .
Elm 327 را من نداشتم اما اینجور که شنیدم یه اینترفیس کپی هست و بیشتر برا محصولات چینیه و کاراییش جالب نیس .

در مورد آیکو و فروشنده هاش یه سرچ تو نت بکن پیدا میکنی .

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
اطلاعات در مورد انواع دیاگ چیزی نیس که بشه تو چند تا خط نوشت و باید بری یه کلاس چند ساعته اموزشی و یا با یه نفر که چند سال دیاگ داشته صحبت کنی و ازش راهنمایی بگیری .
بنظر من برو تو شهر خودتون با چند نفر از مغازه داران و استاد کارها مشورت کن ، نگران نباش در مورد این قضیه چون خیلی از اساتید زیاد ضرر دیدن مطمئن باش با جون و دل راهنماییت میکنن .
اما روی مشورت فروشندگان دیاگ خیلی حساب نکن چون از هر کدام بپرسی میگن محصولات خودشون بهترینه .

من با توجه به صحبت های شما بهترین پیشنهاد را بهت دادم و این نظر منه ،

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
یه مورد مهم دیگه در مورد همه دیاگ ها بروزرسانی و اپدیت برنامه ها به صورت سالانه است . که بیشتر شرکت ها برای این اپدیت سالانه هزینه میگیرین .
اما آیکو دیاگ آپدیت هاش رایگانه و هر چند ماه یکبار برنامه اش روی اینترنت گذاشته میشه .

بالا