آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

کم بودن ولتاز خروجی

زاوه

کاربر
2020-02-11
7
4
26
سلام پاور p5
دوستان خروجی پاور 11.2 هستش ولتاز سر خازنها هم 320
ای سی قسمت اولیه مدار هم عوض کردم ای سی های درایور و ای سی فیت بک همه تعویض شده ولی تغییری نکرد
ممنون میشم راهنمایی کنید

زاوه

کاربر
2020-02-11
7
4
26
من در پاورهای سالم ولتاژ خازن های ورودی را که گرفتم 410 بود ولی این 325،
این ربطی نداره آیا؟

زاوه

کاربر
2020-02-11
7
4
26
دوستانی که مهارت کامل تری در رابطه با پاور دارن
اگه امکان دارد ی راه ارتباطی سریعتری ب بنده نشون بدهند
چون جواب دهی در اینجا آخرشب هستش
حالا بنده از مدیریت اجازه میخواهم اگر امکان دارد که این راه رو ب بنده نشان دهند ممنون

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
دوستانی که مهارت کامل تری در رابطه با پاور دارن
اگه امکان دارد ی راه ارتباطی سریعتری ب بنده نشون بدهند
چون جواب دهی در اینجا آخرشب هستش
حالا بنده از مدیریت اجازه میخواهم اگر امکان دارد که این راه رو ب بنده نشان دهند ممنون

نه دیگه همون 310ولته اگه فیوز ورودیت از نوع مقاومتی باشه اون تاثیر داره ، برای اینکه روی خازن ها توی هر دوقسمت شکت بر طرف بشه با هیتر یا سشوار اول قسمت اولیه روی خازن ها را گرم کن ولتازم اندازه بگیر بعد برو سراغ قسمت دوم خازن های این قسمتم همین جور مطمن باش اگه خازنی حتی ظرفیتش درستم باشه با این روش اگه مشکل داشته باشه خودشو نشون میده و ولتاژت بالا میره، اگر اینا نبود مقدار مقاومت خروجی از خازن صافی 310رو چک کن، و در اخر ترانزیستور 431 ازین سه حالت خارج نیست، اینو واسه سرعت عمل گفتم وگرنه که باید اصولی کار بشه. مقدار اهم ntcرا هم چک کن

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
نه دیگه همون 310ولته اگه فیوز ورودیت از نوع مقاومتی باشه اون تاثیر داره ، برای اینکه روی خازن ها توی هر دوقسمت شکت بر طرف بشه با هیتر یا سشوار اول قسمت اولیه روی خازن ها را گرم کن ولتازم اندازه بگیر بعد برو سراغ قسمت دوم خازن های این قسمتم همین جور مطمن باش اگه خازنی حتی ظرفیتش درستم باشه با این روش اگه مشکل داشته باشه خودشو نشون میده و ولتاژت بالا میره، اگر اینا نبود مقدار مقاومت خروجی از خازن صافی 310رو چک کن، و در اخر ترانزیستور 431 ازین سه حالت خارج نیست، اینو واسه سرعت عمل گفتم وگرنه که باید اصولی کار بشه. مقدار اهم ntcرا هم چک کن
همکار گرامی
متاسفانه به دلیل عدم رعایت قوانین و نامناسب انتخاب کردن عنوان تاپیک نتنها خودشون به نتیجه نخواهند رسید بلکه همکارانی همچون شما که میخواهید راهنمایی کنید را به اشتباه میکشانند
مشکل ایشون کم بودن ولتاژ P5 که یک مدل از پاور های ماینر در هشبورد M3 است اما توضیحات شما مربوط به پاورسوعیچینگ معمولی هست.
اینگونه پاور ها مدار PFC دارند که ولتاژ خازن صافی حدود 380 ولت است و ای سی TL431 هم ندارد
علت کم بود ولتاژ در این مدل را هم زمانی که من برای یک مدل مشابه داشتم به دلیل کم بود وقت نتوانستم حل کنم اما بیشتر قطعات رو از یک پاور سالم به دلیل کم بود وقت جابجا کردم اما مشکل حل نشد و احتمال ضعیف شدن چوک شدم
3 پاور جدید که همین مشکل رو دارند برام آوردند که در اسرع وقت جهت تعمیر بهشون میپردازم!

یک عنوان اشتباه توضیحات ناکافی باعث گرفتن وقت ارزشمند من و همکارانم شد!

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
همکار گرامی
متاسفانه به دلیل عدم رعایت قوانین و نامناسب انتخاب کردن عنوان تاپیک نتنها خودشون به نتیجه نخواهند رسید بلکه همکارانی همچون شما که میخواهید راهنمایی کنید را به اشتباه میکشانند
مشکل ایشون کم بودن ولتاژ P5 که یک مدل از پاور های ماینر در هشبورد M3 است اما توضیحات شما مربوط به پاورسوعیچینگ معمولی هست.
اینگونه پاور ها مدار PFC دارند که ولتاژ خازن صافی حدود 380 ولت است و ای سی TL431 هم ندارد
علت کم بود ولتاژ در این مدل را هم زمانی که من برای یک مدل مشابه داشتم به دلیل کم بود وقت نتوانستم حل کنم اما بیشتر قطعات رو از یک پاور سالم به دلیل کم بود وقت جابجا کردم اما مشکل حل نشد و احتمال ضعیف شدن چوک شدم
3 پاور جدید که همین مشکل رو دارند برام آوردند که در اسرع وقت جهت تعمیر بهشون میپردازم!

یک عنوان اشتباه توضیحات ناکافی باعث گرفتن وقت ارزشمند من و همکارانم شد!

بله من فکر کردم داره راجب سویچینگ سوال میکنه البته در بحث درایو های بردهای اینورتر با pfcmسروکار داریم در تعمیرات ولی اینجا فکر کردم این دوستون خروجی سویچینگش یزره کم هست
ممنون از تذکر شما.

زاوه

کاربر
2020-02-11
7
4
26
بنده در ابتدا سوالمو درست پرسیدم دوست عزیز و گفتم p5، و در همون ابتدا هم گفتم بنده تازه کارم، حالا شما ب جای کمک ب بنده اومدید از توضیحات نامربوط استفاده می‌کنید. نمی‌خواهید کمک کنید نکنید چرا تخریب میکنید.

arman-77

کاربر
2014-01-15
7
11
مشهد
سلام دوست گرامی پاور های P5 دو مدل برد دارن . یک مدل با آی سی کنترلر بزرگ هست و یک مدل که خروجی 13.5 داره با آی سی کنترلر کوچکتر.

من این مشکل رو داشتم برای پاور های P5 در چندین مورد مختلف که براتون توضبح میدم مشکل شما هم برطرف بشه

اول از همه ماسفت های ورودی رو چک کن ، ممکنه ماسفت مشابه استفاده شده باشه و خیلی تاثیر داره در خروجی پاور مخصوصا زمانی که دستگاه میخواد زیر بار بره.

دوم آی سی فید بک و کنترلر که قسمت خروجی پاور قرار داره با شماره ABTJ و infineon این دو تا رو هم حتما چک کن

سوم اینکه درایور تعویض بشه

چهارم ماسفی های smd زیر هیت سینک خروجی رو بیرون بکشین از روی برد و چک کنین تو چندین مورد پاور داشتم که این ماسفت ها نشتی داشتن ولی روی برد کار میکردن.

امری بود من در خدمتم

بالا