آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

روش اطلاحیه کاهش جریان لامپ ال ای دی 50 وات پارس شهاب

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
استاد عذرخواهی میکنم
Led های سوخته رو پیدا کردم و شورت کردم 6 تا بود که توسط منبع تغذیه ۱۲ ولتی و یک مقاومت سری ۷ اهمی تک تک led ها رو تست کردم و سوخته ها رو شورت کردم

الان لامپ روشن شده
با توجه به مقاومت ۳ اهمی که جایگزین کردم الان باید چیکار کنم دیگه کارش تمومه؟ و میتونم جمش کنم ؟
همانطور که در پست قبل عرض نمودم ولتاژ خروجی
در ابتدا 255 ولت بود
با جدانمودن یکی از مقاومتهای موازی 116 ولت گردید
با جایگزینی مقاومت 3اهمی الان ولتاژ خروجی بدون بار ۱۳۰ ولت
و زیر بار حدود 5ولت کمتر میشود

( کل ال ایدی ها در ابتدا 50 عدد بود که 6 عدد از اونها رو خارج نمودم )

سپاسگزارم

درود
بار باید حتما متصل باشه و ولتاژ بدون بار ارزشی نداره
پس لامپ یا مقاومت آجری مناسب به خروجی متصل باشه
حالا با مقاومت های خودش چند ولته ؟
وقتی یکی رو با ۳ اهمی عوض کردی ولتاژ چند ولته؟

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود
بار باید حتما متصل باشه و ولتاژ بدون بار ارزشی نداره
پس لامپ یا مقاومت آجری مناسب به خروجی متصل باشه
حالا با مقاومت های خودش چند ولته ؟
وقتی یکی رو با ۳ اهمی عوض کردی ولتاژ چند ولته؟

سپاس

درود
استاد به بار متصل کردم و اعلام نمودم
همین الان مجدد روشن نمودم و تست کردم
ولتاژ خروجی زیر بار خود Led ها ۱۲۵ ولت میشه
و بدون بار ۱۳۰ ولت میباشد ( قبلا ۲۵۵ ولت بود )
الان نورش هم خوبه

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود
استاد به بار متصل کردم و اعلام نمودم
همین الان مجدد روشن نمودم و تست کردم
ولتاژ خروجی زیر بار خود Led ها ۱۲۵ ولت میشه
و بدون بار ۱۳۰ ولت میباشد ( قبلا ۲۵۵ ولت بود )
الان نورش هم خوبه

درود

انصافا ببین حتی یکی از سوالات منو جواب دادی ؟
ولتاژ بدون بار ارزشی نداره و نمیخوام بدونم
اونی که میخوام بگو
در حالت عادی قبل از تغییر مقاومت ها ، ولتاژ خروجی چند ولت بود ؟ ( با بار )
بدون بار ارزش نداره .

یا باید ولتاژ حالت عادی را بگی
یا آنقدر مقاومت را بزرگتر کن که نور لامپ اندکی کمتر از نرمال بشه

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
استاد غزال محترم ، حضرتعالی به عنوان یکی از محبوبترین اساتید انجمن هستید و مطمینم کلیه دوستان از جمله بنده حقیر تعصب ویژه ای نسبت به شما دارند.تحمیل هزینه خرید لامپ به حضرتعالی و در راستای رفع مشکل بنده ، علاوه بر مکدر کردن خاطر بنده ، سایر دوستان را هم تحت تأثیر خواهد گذاشت.از انجا که به واسطه شرایط شغلی از فردا صبح به مدت 24 ساعت در محل کارم هستم و دستزسی به نت ندارم و این موضوع شاید باعث سوء تفاهم بعضی از دوستان شود مجددا استدعا دارم راهی برای تقدیم هزینه خرید لامپ عنایت بفرمایید تا بنده هم با خیال راحت و بدون شرمندگی که هم اکنون آزارم میده در اینده بازم مزاحمتون بشم.عذر میخوام اگر ادبیاتم باعث رنجش جنابعالی میشه.سپاس

درود

منتظر تست شما هستم اگه موفق نشدید اعلام فرمایید اشکال را پیدا کنم.
نمونه لامپ شما رو هم دارم و هیچگونه مشکلی وجود نداره.

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود

انصافا ببین حتی یکی از سوالات منو جواب دادی ؟
ولتاژ بدون بار ارزشی نداره و نمیخوام بدونم
اونی که میخوام بگو
در حالت عادی قبل از تغییر مقاومت ها ، ولتاژ خروجی چند ولت بود ؟ ( با بار )
بدون بار ارزش نداره .

یا باید ولتاژ حالت عادی را بگی
یا آنقدر مقاومت را بزرگتر کن که نور لامپ اندکی کمتر از نرمال بشه

سپاس

درود
استاد عزیزم دیشب وسایل تعمیراتیم ناقص بود
لذا قبل از تغییر مقاومت نتونستم با بار ولتاژ خروجی رو اندازه گیری کنم بابت همین ولتاژ بدون بار رو اعلام نمودم
که ۲۵۵ ولت بود

متصل نمودن مجدد مقاومت smd هم برام سخته هم هویه و لوازم smd ندارم و هم چشمم بابت مقاومتهای کوچک و smd اذیت میکنه لذا نمیتونم مجدد نصب و تست نمایم

الان هم بدون بار در همون شرایط قبلی( با جایگزینی مقاومت ۳ اهمی ) ولتاژ خروجی ۱۳۵ ولت شده در صورتی که در ابتدا ۲۵۵ ولت بود

با بار (توسط اتصال خود لامپهای ال ایدی ) ۱۲۵ ولت میشه
تعداد ال ایدی ها هم ۴۶ ععد میباشد
یعنی روی هر کدام از ال ای دی ها حدود ۳ ولت می افته
نورش هم رضایت بخش میباشد یعنی کاملا واضح میباشد که کم نورتر از گذشته شده ولی نورش رضایت بخش میباشد

الان باز هم مقاومت ۳ اهمی رو دستکاری ‌کنم ؟( مقاومت موازی که ۲۰ اهمی بود رو برداشتیم و بجاش ۳ اهمی نصب کردیم )

سپاسگزار هستم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود
استاد عزیزم دیشب وسایل تعمیراتیم ناقص بود
لذا قبل از تغییر مقاومت نتونستم با بار ولتاژ خروجی رو اندازه گیری کنم بابت همین ولتاژ بدون بار رو اعلام نمودم
که ۲۵۵ ولت بود

متصل نمودن مجدد مقاومت smd هم برام سخته هم هویه و لوازم smd ندارم و هم چشمم بابت مقاومتهای کوچک و smd اذیت میکنه لذا نمیتونم مجدد نصب و تست نمایم

الان هم بدون بار در همون شرایط قبلی( با جایگزینی مقاومت ۳ اهمی ) ولتاژ خروجی ۱۳۵ ولت شده در صورتی که در ابتدا ۲۵۵ ولت بود

با بار (توسط اتصال خود لامپهای ال ایدی ) ۱۲۵ ولت میشه
تعداد ال ایدی ها هم ۴۶ ععد میباشد
یعنی روی هر کدام از ال ای دی ها حدود ۳ ولت می افته
نورش هم رضایت بخش میباشد یعنی کاملا واضح میباشد که کم نورتر از گذشته شده ولی نورش رضایت بخش میباشد

الان باز هم مقاومت ۳ اهمی رو دستکاری ‌کنم ؟( مقاومت موازی که ۲۰ اهمی بود رو برداشتیم و بجاش ۳ اهمی نصب کردیم )

سپاسگزار هستم

درود

چون ۲۰ اهمی اولین بار در پست های شما دیدم لذا کلیه پست های شما رو مجددا مطالعه و بررسی کردم که مطمئن بشم و دیدم هیچوقت صحبت از مقاومت ۲۰ اهمی نکردید .
۲۰ اهمی کجا بوده و کی تست کردید که بجاش ۳ اهمی گذاشتید
ضمنا اگه نمیتونی smd نصب کنی اعلام کن و سوال را بی پاسخ نگذار
میتونی براحتی دو تکه سیم به هر پایه smd متصل کنی و سیم ها رو به مدار لحیم و تست کنی.

اما اگه مطمئنی نورش کمی کمتر از نرمال شده خوبه و ببند
و اگه نورش تغییر نمیکنه و فقط میتونی خیلی پرنور و خیلی کم نور کنی و بینابین مقدور نیست اعلام کن تا اشکالو پیدا کنم .

خصوصا که من فقط در لامپ های خودم تجربه کردم و در اولین پست هم صراحتا تاکید کردم هر مدلی را تجربه نکردم و لذا ممکنه مدل هایی به روش دیگه نیاز باشه بویژه که بنظر میرسه مدل های مختلف تفاوت های عمده ای دارن اما هیچ اشکالی نداره راه حل را پیدا میکنم و دشوار نیست ، بشرطی که پاسخ سوالاتو بدقت ارسال کنی .
اگه نورش کمی کمتر از نرمال شده درسته و ببند

سپاس

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود

چون ۲۰ اهمی اولین بار در پست های شما دیدم لذا کلیه پست های شما رو مجددا مطالعه و بررسی کردم که مطمئن بشم و دیدم هیچوقت صحبت از مقاومت ۲۰ اهمی نکردید .
۲۰ اهمی کجا بوده و کی تست کردید که بجاش ۳ اهمی گذاشتید
ضمنا اگه نمیتونی smd نصب کنی اعلام کن و سوال را بی پاسخ نگذار
میتونی براحتی دو تکه سیم به هر پایه smd متصل کنی و سیم ها رو به مدار لحیم و تست کنی.

اما اگه مطمئنی نورش کمی کمتر از نرمال شده خوبه و ببند
و اگه نورش تغییر نمیکنه و فقط میتونی خیلی پرنور و خیلی کم نور کنی و بینابین مقدور نیست اعلام کن تا اشکالو پیدا کنم .

خصوصا که من فقط در لامپ های خودم تجربه کردم و در اولین پست هم صراحتا تاکید کردم هر مدلی را تجربه نکردم و لذا ممکنه مدل هایی به روش دیگه نیاز باشه بویژه که بنظر میرسه مدل های مختلف تفاوت های عمده ای دارن اما هیچ اشکالی نداره راه حل را پیدا میکنم و دشوار نیست ، بشرطی که پاسخ سوالاتو بدقت ارسال کنی .
اگه نورش کمی کمتر از نرمال شده درسته و ببند

سپاس

در تصویر لامپ بنده دو مقاومت موازی بود که یکی ۶۰ اهمی و دیگری ۲۰ اهمی بود
من ۲۰ اهمی رو برداشتم و بجاش ۳ اهمی قرار دادم

بله الان نورش کمتر از قبل شده
و الان هم دارم استفاده میکنم حرارتش هم خیلی کمتر از معمول هست و احساس میکنم جا داره کمی نورش رو بیشتر کنم

در رابطه با متصل نمودن مقاومت smd روی برد توسط تکه سیم هم تجربه خیلی خوبی بود که اعلام نمودید
لحبمکاری های smd چشمم رو اذیت میکنه
لذا تجربه خوبی شد

سپاسگزارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
در تصویر لامپ بنده دو مقاومت موازی بود که یکی ۶۰ اهمی و دیگری ۲۰ اهمی بود
من ۲۰ اهمی رو برداشتم و بجاش ۳ اهمی قرار دادم

بله الان نورش کمتر از قبل شده
و الان هم دارم استفاده میکنم حرارتش هم خیلی کمتر از معمول هست و احساس میکنم جا داره کمی نورش رو بیشتر کنم

در رابطه با متصل نمودن مقاومت smd روی برد توسط تکه سیم هم تجربه خیلی خوبی بود که اعلام نمودید
لحبمکاری های smd چشمم رو اذیت میکنه
لذا تجربه خوبی شد

سپاسگزارم

درود

علاوه بر آن میتونیستی از هر مقاومت دیگری با همون اهم استفاده کنی و لازم نبود smd باشه

ضمنا از خودم پرسیدی کدوم مقاومت موازی هستن که گفتم R3 , R4 و اضافه کردم یک اهمی هستند .
لذا کجا گفتی ۲۰ اهم و ۶۰ اهم ؟
شاید برای تفکیک دو مقاومت یک اهمی که کدامیک را عوض کردی به اعشار آن اشاره کردی که یکی از آنها ۱،۲۰ اهمی و دیگری ۱،۶۹ هست و درسته که اعشارش ۲۰ و ۶۹ هست اما هرگز عدد ۲۰ و ۶۹ در هیچیک از پست های شما ندیدم .

در ضمن نورش کمی کمتر از نرمال باشه کافیه و البته اگه نورش هر چقدر کمتر باشه ضرری نداره و مطمئن تر هم هست فقط نور کمتری داری ولی با نور کم حتی در تابستون و در معرض اشعه مستقیم آفتاب هم باشه نمیسوزه و آب هم روی لامپ هاش بریزه بسادگی نمیسوزه و توی جهنم هم کار میکنه.

راستی برای کسب شهرت بد نیست که لامپ هم با ضمانت تعمیر کنی و یکبار هم شما قیمت لامپ را از مشتری بگیر و
قطعا مشتری هم راضی و دعاگو هم میشه.

فقط لامپ های سوخته را شورت کن و یک مقاومت عوض کن و با ضمانت تحویل بده ، البته اگه صبر کنی مدل های مختلف مطرح بشه و راهکارهاش تکمیل بشه هر مدلی را بدون تاخیر میتونی تعمیر کنی درغیراینصورت هر مدلی باشه و مطرح کنی راهکارشو پیدا میکنم و یک لیست برای تغییر مقاومت نیاز داری.

سپاس

آخرین ویرایش:

amiravizar

کاربر
2021-02-07
10
16
سلام من یه لامپ ال ای دی 45 وات باز کردم یه آی سی توش داره هر چی تو اینترنت زدم دیتاشیتش نیست کسی میدونه چیه شماره آی سی 9504DD

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام من یه لامپ ال ای دی 45 وات باز کردم یه آی سی توش داره هر چی تو اینترنت زدم دیتاشیتش نیست کسی میدونه چیه شماره آی سی 9504DD
سلام
دیتاشیت ای سی ها نیست . من خیلی سرج کردم اما دیتاشیت کامل پیدا نکردم
حالا مشکل لامپ ال ای دی چی ؟
متشکرم

بالا