آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

2019-12-07
12
20
سنندج
سلام و عرض ادب و احترام . استاد معزرت در بعضی از وسایل  آیسی ها یا تراشه های وجود دارند که هیچگونه اسم و مشخصاتی ندارند چطور میتوان فهمید که این چه آی سی هستش؟   و یه سوال دیگه کدام آموزشگاه در تهران مفید تر وبرتر هست برای گذراندن دوره ی تعمیرات  

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام و عرض ادب و احترام . استاد معزرت در بعضی از وسایل  آیسی ها یا تراشه های وجود دارند که هیچگونه اسم و مشخصاتی ندارند چطور میتوان فهمید که این چه آی سی هستش؟   و یه سوال دیگه کدام آموزشگاه در تهران مفید تر وبرتر هست برای گذراندن دوره ی تعمیرات  

درود

باید نقشه رو بکشی تا از طریق پایه ها مشخص بشه وظیفه پایه ها چیه
ولی مگر در خصوص دیگر لامپ ها نیاز به شماره آی سی بوده که مترصد کشف شماره آی سی هستی ؟
بنابرین نیاز به این کارها نیست و فقط باید مقاومت های موازی مورد نظر را پیدا کنی

در مورد آموزشگاه ، آیا تابحال تاپیک «« شروع ثبت نام کلاس های آموزش الکترونیک »» را ندیدی؟

سپاس

آخرین ویرایش:
2019-12-07
12
20
سنندج
سلام استاد وقت بخیر نه متاسفانه اطلاعی نداشتم. مجازی هست یا حضوری این دوره ها . اگر مجازی هست آیا راندمان بالایی دارد به صورت مجازی .هزینه اش چقدر هست؟   خیلی ممنون

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
سلام استاد وقت بخیر نه متاسفانه اطلاعی نداشتم. مجازی هست یا حضوری این دوره ها . اگر مجازی هست آیا راندمان بالایی دارد به صورت مجازی .هزینه اش چقدر هست؟   خیلی ممنون

درود بر شما
دوست گرامی لطفا هر گونه سوال خود در رابطه با کلاس آموزشی را در همان تاپیک مطرح فرمایید
https://www.irantk.ir/threads/10649...نیک-استاد-غزال?p=599127&viewfull=1#post599127

ضمن اینکه در طول تاپیکها نیز برخی از مشکلات و سوالات مطرح گردیده
موفق باشید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود

همانطور که جناب حبیب عزیز فرمودند .
اطلاعات کامل و لازم در همان تاپیک وجود داره ، اینجا
https://www.irantk.ir/threads/10649...نیک-استاد-غزال?p=599127&viewfull=1#post599127
بطوریکه مشخصات و تلفن خود رادبه شماره ای که اعلام شده پیامک میفرمایید تا زمان ثبت نام مطلع شوید.
ضمنا باوجودیکه مزایای و کیفیت آموزش غیرحضوری با آموزش حضوری قابل مقایسه نیست و با محدودیت های کمتری مواجه هستید و هزینه های سنگین تری داره با این وجود متناسب با تعداد علاقمندان با هزینه بسیار پایین تر برگزار میشه.
هنرجویان در آموزش حضوری ، شخصا مکلف به برداشت از اطلاعات هستند ولی در آموزش غیرحضوری ، ایده آلترین اطلاعات و فوت و فن ها ، تهیه و آماده میشه و دراختیار شما قرار میگیره .

سپاس

آخرین ویرایش:

مجید6500

کاربر
2020-01-25
32
78
30
با سلام.از مطالب ارزنده استاد گرانقدر (غزال) ممنون و سپاسگزارم.
دیروز یکم سرم خلوت بود رو چند تا لامپ روش مذکور رو تست کردم و جواب داد.
چند تا نکته: برای بررسی نور لامپ نیاز نیست که مستقیم به لامپ نگاه کنید.میشه غیر مستقیم بهش نگاه کرد.
اگه سیم انتهایی که به ته پیچی شکل لامپ وصل میشه جدا شد میشه با دم‌باریک مثله سوکت دوباره سرجاش وصل کرد.در ضمن انتهایی ته لامپ نیز خارج میشه با چیز نوک تیز میشه خارج کرده و سیم رو رد کرد و دوباره سرجاش وصل کرد.

enigma

کاربر vip
کاربر
2007-09-09
10
5
با عرض سلام و ادب
من طبق فرمایشات اساتید محترم که زحمت کشیدن و در رابطه با این موضوع راهنمایی کردند مدار تغذیه لامپها رو اصلاح مقاومت انجام دادم.
اما به مشکل عجیبی بر خورد کردم و اون اینکه زمانیکه روی چند تا لامپ این روش را انجام دادم ای سی درایور خراب شد و دیگه کار نکزد.
مثلا روی درایور لامپی که 3 تا مقاومت موازی بسته شده بود مقدار هر سه 1.5 اهم بود من برداشتم یکی از این مقاومتها رو حذف و از مدار خارج کردم بعد که مدار رو به برق وصل کردم لامپ ها دیگه روشن نشدن و ولتاژ خروجی صفر شد.
من با جستجویی که روی مدار انجام دادم دیدم ای سی تغذیه خراب شده است.
ای سی هایی که این مشکل براشون پیش اومد PB2836 و WS9445 بودند.
با توجه به اینکه ای سی های یاد شده در بازار موجود نیست از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم.
با تشکر فراوان

علی۱۱۰

کاربر vip
کاربر
2020-02-04
48
69
با سلام و احترام خدمت استاد بزرگوار، خداوند حفظتان کند و بر دانشتون بیفزاید
استاد ممنون از تجربیات مفیدتون که در اختیارمون قراد دادید، استاد ببخشید در تحلیل فرآیند کاری که انجام داده بودید فرمودید در مقاومت های موازی یکی را حذف و مقاومت با رنج بالاتر می گذاریم تا ایجاد جریان محدودتری برای افزایش طول عمر لامپ کنیم حال مگر نه این است که اگر یکی از مقاومت های موازی بیشتر بود حاصل موازی شدن از مقاومت کمتر، کمتر می شود؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با عرض سلام و ادب
من طبق فرمایشات اساتید محترم که زحمت کشیدن و در رابطه با این موضوع راهنمایی کردند مدار تغذیه لامپها رو اصلاح مقاومت انجام دادم.
اما به مشکل عجیبی بر خورد کردم و اون اینکه زمانیکه روی چند تا لامپ این روش را انجام دادم ای سی درایور خراب شد و دیگه کار نکزد.
مثلا روی درایور لامپی که 3 تا مقاومت موازی بسته شده بود مقدار هر سه 1.5 اهم بود من برداشتم یکی از این مقاومتها رو حذف و از مدار خارج کردم بعد که مدار رو به برق وصل کردم لامپ ها دیگه روشن نشدن و ولتاژ خروجی صفر شد.
من با جستجویی که روی مدار انجام دادم دیدم ای سی تغذیه خراب شده است.
ای سی هایی که این مشکل براشون پیش اومد PB2836 و WS9445 بودند.
با توجه به اینکه ای سی های یاد شده در بازار موجود نیست از اساتید محترم تقاضای راهنمایی دارم.
با تشکر فراوان

درود

مقاومت را سرجاش نصب کنی درست میشه .
و هرچند دقیقا خاطرم نیست اما نباید اولین ازمایش با تغییرات شدیدی انجام بشه و لذا بهتر بود بجای حذف یکی از ۳ مقاومت ۱،۵ اهمی مقاومت ۲ اهمی جایگزین یکی از آنها میکردید و با توجه به عکس العمل سیستم تغییرات لازم را حدس می زدید .

ضمنا تا این اندازه خاطرم هست که در مواردی این مقاومت های کم اهم وجود نداره و یا موثر نیست که راهکار دوم را براش پیدا کردم که در تاپیک موجوده ولی بیشتر خاطرم نمونده.

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام و احترام خدمت استاد بزرگوار، خداوند حفظتان کند و بر دانشتون بیفزاید
استاد ممنون از تجربیات مفیدتون که در اختیارمون قراد دادید، استاد ببخشید در تحلیل فرآیند کاری که انجام داده بودید فرمودید در مقاومت های موازی یکی را حذف و مقاومت با رنج بالاتر می گذاریم تا ایجاد جریان محدودتری برای افزایش طول عمر لامپ کنیم حال مگر نه این است که اگر یکی از مقاومت های موازی بیشتر بود حاصل موازی شدن از مقاومت کمتر، کمتر می شود؟

درود

بله در مقاومت های موازی ، مقاومت معادل از مقدار مقاومت کوچکترین مقاومت هم کوچکتر است .
و اگه یکی از چند مقاومت موازی را حذف کنیم مقاومت معادلش بزرگتر از قبل میشه.
اما این حقیقت موجب چه اشکالی میشه ؟

سپاس

بالا