آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
استاد عزیزم نه دسته خراب شده.

درود

اشکالی نداره هر ۹ دسته را شورت کن
نیازی نیست تک تک شورت کنی
دسته هایی که پشت سر هم هستند ابتدای اولین دسته را به انتهای آخرین دسته شورت کن و ولتاژ خروجی را متناسب با ۷ دسته که سالمه کم کن .

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

دسته هایی که پشت سر هم هستند ابتدای اولین دسته را به انتهای آخرین دسته شورت کن و ولتاژ خروجی را متناسب با ۷ دسته که سالمه کم کن .

استاد مهربانم .متشکرم . ممنونم. اگر اجازه بدید فردا گزارش میکنم استاد

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

سلام استاد مهربانم
هر نه دسته را شورت کردم ولتاژ ال ای دی 105 ولت بود وبا حذف یکی از مقاومت 1.5 اهم نورش کمتر شد .ولتاژ همان 105 بود چون که نورش تغییر کرد لامپ رو بسته تحویل دادم . استاد مهربانم ممنونم از بابت پاسخ هایتان یک دنیا ممنونم.

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
لامپ مارک ایران زمین 20 وات که دو مقاومت موازی دو اهمی داشت را هر دو مقاومت را با 3.9 اهمی جایگزین کردم .
ولتاژ خروجی از 98 ولت به 85 ولت کاهش پیدا کرد و بنظرم نور لامپ هم تغییری نکرد .

صرفا جهت گزارش و اطلاع

با تشکر فراوان از استاد غزال و نیز تبریک به استاد .

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
معمولا در لامپهای led دوتا مقاومت موازی هست اگر یکیشو برداریم تا مقاومت افزایش پیدا کنه مشکلی پیش نمیاد که مقامت داغ کنه بسوزه؟ اصلا جریان اصلی مصرفی لامپ ها از اینجا عبور میکنه ؟ یا باید یه مقاومت وات بالاتر قرار بدیم؟

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
معمولا در لامپهای led دوتا مقاومت موازی هست اگر یکیشو برداریم تا مقاومت افزایش پیدا کنه مشکلی پیش نمیاد که مقامت داغ کنه بسوزه؟ اصلا جریان اصلی مصرفی لامپ ها از اینجا عبور میکنه ؟ یا باید یه مقاومت وات بالاتر قرار بدیم؟

درود

صرفنظر از محاسباتی که مغایر با توان مقاومت نیست ، تجربه فراوان بروشنی اثبات کرده که هیچ مشکلی برای مقاومت نمونه گیر اتفاق نمیافته .

سپاس

arashn

کاربر
2008-07-26
27
101
درود

آفرین
حالا درسته

حالا مشخص شد عامل پرش نور از پر نور به کم نور که نور بینابین را مقدور نمیکنه مقدار R4 (موازی با لامپ ها) هست که باید اصلاح بشه .

بنابرین باید با کمترین جریان این امکان میسر بشه .
و لذا حتی المقدور بزرگترین مقاومت ممکن را بجای ۱ کیلو با لامپ ها موازی کن تا با تغییر دو مقاومت موازی قادر به تنظیم دلخواه نور لامپ باشی.

یعنی اگه ۱۰ کیلو و ۲۰ کیلو و ۳۰ کیلو موازی کنی میتونی با تغییر مقاومت های کوچیک موازی ، نور لامپ را بدلخواه تنظیم کنی ولی بیش از ۳۰ کیلو مانند سابق میشه و نور بینابین مقدور نمیشه

دراینصورت ۳۰ کیلو بهترینه
و حالا باید پس از نصب ۳۰ کیلو که ۱ وات هم کافیه و داغ نمیکنه ، مقاومت های موازی را بنحوی انتخاب کنی که نور لامپ ذره ای از نور نرمال کمتر بشه.

آفرین.
درود
استاد میشه راهنمایی بفرماین که منظور از موازی کردن مقاومت 30 کیلو با led ها دقیقا چطور هست
برداشت بنده این هست که این مقاومت باید یک سرش به خروجی + و سر دیگرش به خروجی - درایور وصل بشه و ال ای دی ها هم به همینجا درسته؟
فکر می کنم نحوه اتصالش چیزی شبیه به قرار دادن خازن صافی بر روی چهار دیوده پل دیود دست ساز باشه درسته؟
اگر اشتباه می کنم لطفا راهنمایی بفرمایید.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
درود
استاد میشه راهنمایی بفرماین که منظور از موازی کردن مقاومت 30 کیلو با led ها دقیقا چطور هست
برداشت بنده این هست که این مقاومت باید یک سرش به خروجی + و سر دیگرش به خروجی - درایور وصل بشه و ال ای دی ها هم به همینجا درسته؟
فکر می کنم نحوه اتصالش چیزی شبیه به قرار دادن خازن صافی بر روی چهار دیوده پل دیود دست ساز باشه درسته؟
اگر اشتباه می کنم لطفا راهنمایی بفرمایید.

درود

در طراحی هایی که امکان کم کردن جریان را مسدود کردند با روش هایی باید شرایط را مهیا کنیم و سپس مقاومت نمونه گیر جریان را تغییر بدهیم .
در طراحی مورد نظر با موازی شدن مقاومت بزرگ مناسب با خروجی این شرایط حاصل میشد .

سپاس

بالا