آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
173
39
ahwaz
درود

هرچند تاکید کردم مقصود شما را متوجه نشدم اما برداشتی که در حد بضاعت داشتم پاسخ گفتم و اگه سوء برداشتی بوده اصلاح فرمایید چون حقیقتا هنوز مقصود اصلی شما رو متوجه نشدم که راهکار دیگری مد نظر است یا مقصود دیگری مورد نظر بوده .
در هر صورت شفاف فرمایید ممنون میشم و بویژه اگه راهکار تازه ای سراغ دارید خوشحال میشم مطلع فرمایید.

سپاس

باتشکر از زحمات بی دریغ وهمیشگی شما،الان دوعدد درایور جلوی بنده هست روی یکی زده ۱۲-۱۸وات وخروجی ولتاز ۳۶-۷۲ ولت----ودومی روش زده ۴-۸وات وخروجیه ۱۲-۳۲ولت ،درصورت امکان یه مقدار درمورد این اعداد مینیمم وماکزیمم درج شده توضیح دهید متشکرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
باتشکر از زحمات بی دریغ وهمیشگی شما،الان دوعدد درایور جلوی بنده هست روی یکی زده ۱۲-۱۸وات وخروجی ولتاز ۳۶-۷۲ ولت----ودومی روش زده ۴-۸وات وخروجیه ۱۲-۳۲ولت ،درصورت امکان یه مقدار درمورد این اعداد مینیمم وماکزیمم درج شده توضیح دهید متشکرم

درود

در این خصوص اطلاع و تجربه ای ندارم.

سپاس

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
173
39
ahwaz
درود

در این خصوص اطلاع و تجربه ای ندارم.

سپاس

مسئله ای که ذهن بنده را مشغول نموده بیان میکنم تا از تجربیات اساتید استفاده ببریم،اگر به یک نمونه از دومثالی را که بتده از درایور لامپهای ال ای دی تو کار زدم دقت نمایید هم ولتاژ وهم توان دارای دومقدار مینیمم وماکزیمم میباشد که درنتیجه شدت امپر نیز از همین شرایط پیروی میکند حال سوالی که پیش میاد ،در یک درایور ۱۲- ۱۸ وات با خروجی ولتاژ ۳۶-۷۲ وات اگر از یک لامپ ۱۲وات استفاده کنیم باید عمرکوتاهی داشته باشد که درعمل اینگونه نیست درضمن مواردی پیش امده که لامپ بیست وات را با همین درایور تغدیه نموده ام که باتوجه به توضیحات شما باید عمر ابدی داشته باشد که متاسفانه این مورد هم صحت نداشت ،لذا پیشنهاد میکنم اگر احیانا بنده حقیر توانسته باشم منظور خودراسانده باشم ونیز با مطالب ذکر شده توسط بنده موافق بوده باشید کلمه ابدی از عنوان تاپیک حذف شود زیرا به نظر بنده جنس ومتریال بیشتر از هرچیزی درعمر وکیفت کارکرد لامپ تاثیر دارد اگر جسارتی به هرکدام از اساتید بزرگوار صورت گرفت صمیمانه عذر خواهی میکنم واز زحمات استاد بزرگوار غزال کمال تشکر را دارا میباشم،موفق باشید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
مسئله ای که ذهن بنده را مشغول نموده بیان میکنم تا از تجربیات اساتید استفاده ببریم،اگر به یک نمونه از دومثالی را که بتده از درایور لامپهای ال ای دی تو کار زدم دقت نمایید هم ولتاژ وهم توان دارای دومقدار مینیمم وماکزیمم میباشد که درنتیجه شدت امپر نیز از همین شرایط پیروی میکند حال سوالی که پیش میاد ،در یک درایور ۱۲- ۱۸ وات با خروجی ولتاژ ۳۶-۷۲ وات اگر از یک لامپ ۱۲وات استفاده کنیم باید عمرکوتاهی داشته باشد که درعمل اینگونه نیست درضمن مواردی پیش امده که لامپ بیست وات را با همین درایور تغدیه نموده ام که باتوجه به توضیحات شما باید عمر ابدی داشته باشد که متاسفانه این مورد هم صحت نداشت ،لذا پیشنهاد میکنم اگر احیانا بنده حقیر توانسته باشم منظور خودراسانده باشم ونیز با مطالب ذکر شده توسط بنده موافق بوده باشید کلمه ابدی از عنوان تاپیک حذف شود زیرا به نظر بنده جنس ومتریال بیشتر از هرچیزی درعمر وکیفت کارکرد لامپ تاثیر دارد اگر جسارتی به هرکدام از اساتید بزرگوار صورت گرفت صمیمانه عذر خواهی میکنم واز زحمات استاد بزرگوار غزال کمال تشکر را دارا میباشم،موفق باشید

درود

مطمئنی بدرستی تغییرات لازم را اعمال کردی؟
من متوجه نشدم چکار کردید و چطور به این نتیجه رسیدید ولی مطمئنم این تاپیک را بدرستی مطالعه نفرمودی .

حالا بفرمایید چطور و روی چه لامپی آزمایش کردید ؟
و اساسا ‌بفرمایید هدف و راهکار این تاپیک چیه؟
ضمنا تصویری از اعداد ۱۸ و ۱۲ روی لامپ محبت فرمایید که بررسی و ارزیابی بشه .

فرمودید

در یک درایور ۱۲- ۱۸ وات با خروجی ولتاژ ۳۶-۷۲ وات اگر از یک لامپ ۱۲وات استفاده کنیم باید عمرکوتاهی داشته باشد که درعمل اینگونه نیست درضمن مواردی پیش امده که لامپ بیست وات را با همین درایور تغدیه نموده ام که باتوجه به توضیحات شما باید عمر ابدی داشته باشد
کجای این تاپیک گفته لامپ ۱۲ وات را با فلان درایور استفاده کنید باید عمر کوتاهی داشته باشه که خودم خبر ندارم؟
من این تاپیک را مطرح کردم و هرگز چنین مواردی در ذهنم نبوده که لامپ ۱۲ یا ۲۰ واتی را در درایور دیگری استفاده کنیم و قس علیهذا
اساسا برق شهر ۲۲۰ ولت چند مگا وات است ولی با استنباط شما باید عمر لامپ ۲۲۰ ولتی ۵ وات یخچال خیلی کمتر از لامپ ۲۲۰ ولتی ۱۰۰۰ وات باشه و هر دو باید سریعا بسوزند ؟ .

بهتر بود ابتدا هدف تاپیک را مطالعه میفرمودی.
لذا بفرمایید این برداشت ها را از کجا درآوردید ؟
بنظر میرسه تعمیرکار لامپ هستید لذا بفرمایید تاپیک را با چه عنوانی اصلاح کنم ، می پسندید و نگرانی شما رفع میشه؟

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود

آیا عنوان عمر ابدی بُلُف و غلو است ؟
غالبا تصور میشه عنوان ابدی عنوانی غلو آمیز و غیر واقعی است و قطعه ای با عمر ابدی قابل تولید نیست اما نه بهت ثابت میکنم اشتباه میکنی.

برای درک این واقعیت فرض کنید لامپ حبابی ۲۲۰ ولتی که کوتاه ترین عمر را دارد چنانچه به ولتاژ ۱۰ ولت متصل کنید آیا با این شرایط هزار سال دیگه هم خواهد سوخت قطعاً نه.
اما ۱۰ ولت که نوری نمیده .
درسته ولی به بقیه استدلال توجه فرمایید.
اما تا اینجا عمر ابدی قطعات موضوع عجیب و غریبی نیست و می توانیم از هر قطعه ای با عمر ابدی استفاده کنیم و تا اینجا فهمیدیم برای ابدی کردن عمر قطعات ، باید از آنها درمحدوده و شرایطی استفاده کنیم که عوامل تخریب هرگز فرصت ظهور پیدا نکنند.

مثلا یک هیتر در شرایط عادی حرارت قابل توجهی تولید می کنه اما به واسطه شدت حرارت در زمان کوتاهی با اکسیژن ترکیب شده و قبل از یکسال ، موجبات قطع شدن المنت فراهم میشه.

اما اگر با ولتاژی از المنت استفاده کنیم که حرارت آن موجبات ترکیب با اکسیژن را فراهم نکنه بدیهی است که هرگز عوامل تخریب ظاهر نشده و لذا عمر ابدی خواهد داشت

و در این صورت بدیهی است که حرارت قبلی تولید نمی شود و ناگزیر هستیم از چند هیتر به جای یکی هیتر استفاده کنیم تا هم به حرارت دلخواه برسیم و هم عمر آن ابدی بشه.

نمونه و مصداق این ادعا را در سایت مورد اشاره زیر ملاحظه فرمایید که لامپی آنهم با تکنولوژی عقب افتاده گذشته به مدت ۱۲۰ سال است روشن مانده و نسوخته

https://www.1pezeshk.com/archives/2014/11/the-110-year-old-light-bulb.html
لامپی که ۱۲۰ سال است، روشن است!
11-18-2014-7-03-13-AM1.jpg

آیا از تکنولوژی عجیب و غریبی استفاده نکرده ؟
خیر بلکه فقط جریان فیلامان را تا جایی کم کرده که حرارت فیلامان ناچیز باشه و هرگز امکان ترکیب با اکسیژن و سوختن و قطع شدن فیلامان فراهم نشه اما همانطور که ملاحظه میفرمایید نور ضعیفی داره که با افزایش تعداد حل میشه.

به این ترتیب چنین لامپی تا روز قیامت هم نخواهد سوخت .
ترفندی که در لامپ ledهم پیشنهاد کردم و روی لامپ های شخصی خودم تست کردم و تقریبا از زمان تولید این لامپ ها تا الان هیچکدام نسوخته اند ، ترفندی نیست جز اینکه با کاهش جریان و ولتاژ در شرایط قابل تحملی از آن استفاده میکنیم .

بمنظور باور کردن این حقیقت کافیست با غلو قابل توجه و کاهش شدید ولتاژ و جریان لامپ ، نور لامپ led را بمقدار نصف کاهش دهید و در عوض بجای یک لامپ از دو لامپ استفاده کنید .
دراینصورت آیا باز هم باور ندارید که هرگز نخواهد سوخت.
اگر باور ندارید نور آنرا به یکچهارم کاهش دهید و از ۴ لامپ بجای یک لامپ استفاده کنید ،
حالا چطور ؟
باز هم باور نکردید که هر گز نخواهد سوخت .
نور لامپ های شخصی خودم را بمقدار بسیار ناچیزی کمتر از نور اولیه کردم و تاکنون صحیح و سالم است ، چه رسد به اینکه نور آنرا نصف کنید.

این حقیقت در مورد ترانزیستور هم صادق است .
یعنی نامرغوب ترین ترانزیستور متفرقه ۱۵ آمپری بعنوان مرغوب ترین ترانزیستور نیم آمپری قابل استفاده است .

لذا مگه مجبوری در آمپر بالا ازش استفاده کنی ، هر زمانی نیاز به ترانزیستور نیم آمپری داشتی ، از این ترانزیستور نامرغوب ۱۵ آمپری بجای مرغوب ترین ترانزیستور نیم آمپری استفاده کن ، خواهی دید که خیلی بهتر از مرغوب ترین ترانزیستور نیم آمپری قابل استفاده است .

بنابمراتب ابدی کردن عمر قطعات بلف نیست و حقیقت داره.

سپاس

آخرین ویرایش:

Glimpser

کاربر
2008-06-19
29
54
دوست عزیز قیاس شما اشتباه است .
در لامپ ۱۲۰ ساله یک فیلمان کربنی داریم و یک بدنه شیشه ای و البته مدار محافظی که بعدا اون اداره آتش نشانی به لامپش اضافه کرده و در عمر ۱۲۰ ساله دخیل نیست..
به عبارتی عملا یک فیلمان کیفیت خوب داره زیر ظرفیت کار میکنه ،
در لامپ led ما تعداد زیادی قطعات دیگر داریم که ریسک خرابی را بالا میبرند . که آسیب پذیرترین آنها خازن الکترولیت است و....
خلاصه کلام راهکاری که ارائه داده‌اید ساده و عملی است اما عمر ابدی ایجاد نمیکنه همین که عمر یک ساله را به دوسال افزایش بده از نظر من کافیه . الان دستگاههای الکترونیک زیادی هستند که خاموش نگه داشته شده‌اند ولی خود بخود خراب شده‌اند که علتش عمر محدود قطعات است .
پیشنهاد میکنم چون درایورهای ال‌ای‌دی ساختارها و کیفیت قطعات متفاوتی دارند اگر قصد تغییر عنوان تاپیک را دارید از کلمه افزایش عمر که کلی تر است استفاده کنید تا بعدا جای گله گذاری برای دوستان ایجاد نشود.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
دوست عزیز قیاس شما اشتباه است .
در لامپ ۱۲۰ ساله یک فیلمان کربنی داریم و یک بدنه شیشه ای و البته مدار محافظی که بعدا اون اداره آتش نشانی به لامپش اضافه کرده و در عمر ۱۲۰ ساله دخیل نیست..
به عبارتی عملا یک فیلمان کیفیت خوب داره زیر ظرفیت کار میکنه ،
در لامپ led ما تعداد زیادی قطعات دیگر داریم که ریسک خرابی را بالا میبرند . که آسیب پذیرترین آنها خازن الکترولیت است و....
خلاصه کلام راهکاری که ارائه داده‌اید ساده و عملی است اما عمر ابدی ایجاد نمیکنه همین که عمر یک ساله را به دوسال افزایش بده از نظر من کافیه . الان دستگاههای الکترونیک زیادی هستند که خاموش نگه داشته شده‌اند ولی خود بخود خراب شده‌اند که علتش عمر محدود قطعات است .
پیشنهاد میکنم چون درایورهای ال‌ای‌دی ساختارها و کیفیت قطعات متفاوتی دارند اگر قصد تغییر عنوان تاپیک را دارید از کلمه افزایش عمر که کلی تر است استفاده کنید تا بعدا جای گله گذاری برای دوستان ایجاد نشود.

درود

بسیار عالی
درواقع با استدلال خود ، موضوع را تایید فرمودید ولی نهایتا از دلایل رد موضوع اعلام کردید.

در واقع متشابها در خصوص مزایای مصرف آب اعلام داشتید مصرف آب موجب افزایش عمر میشه و بنابرین برای سلامتی مضر است.
فرمودید
به عبارتی عملا یک فیلمان کیفیت خوب داره زیر ظرفیت کار میکنه
لذا تایید فرمودید ازآنجاکه این لامپ فیلامانی زیر ظرفیت کار کرده لذا صدمه ندیده و بنابرین چنانچه قطعه ای زیر ظرفیت کار کنه صدمه نمی بینه .
و کل موضوع تاپیک هم در همین خصوص است
که اگر از قطعات در شرایط قابل تحمل و پایین تر از شرایط غیرمجاز استفاده بشه عمر جاوید خواهند داشت.

فرمودید

در لامپ led ما تعداد زیادی قطعات دیگر داریم که ریسک خرابی را بالا میبرند . که آسیب پذیرترین آنها خازن الکترولیت است

عزیز گرامی:
اولا: این تاپیک در خصوص ابدی کردن لامپ‌های led هست که در لامپ‌های روشنایی میسوزه .

ثانیا: خازن هم یک قطعه است و اگه خازن هم با شرایط تاپیک استفاده بشه هرگز صدمه نمی بینه.
قطعا در بین لوازم قدیمی خازن هایی دیده اید که بیش از ۵۰ سال عمر کرده و همچنان سالم در حال کار است ، چرا؟
چون در موقعیتی است که جریان و ولتاژ پایین تر از تحملش متصل است.
من کجا گفتم یک بخش از لامپ را ابدی کنید بقیه قطعات خودبخود ابدی میشه ؟!!!!
بدیهی است که برای ابدی شدن عمر خازن ترانزیستور و و و باید همگی را در شرایط ابدی قرار دهید.

فرمودید
در لامپ ۱۲۰ ساله یک فیلمان کربنی داریم و یک بدنه شیشه ای و البته مدار محافظی که بعدا اون اداره آتش نشانی به لامپش اضافه کرده و در عمر ۱۲۰ ساله دخیل نیست

اولا برای استفاده از مثال ، قرار نیست جنس نمونه مثال و مورد بحث یکسان باشه

ثانیا اینکه محافظی که آتش نشانی استفاده کرده تا از لامپ در شرایط پایین تر از تحملش استفاده بشه ، بی ثمر دانستید و فرمودید در عمر ۱۲۰ ساله دخیل نیست و الکی اضافه کرده اما نگفتید چه عاملی الکی نبوده و در عمر ۱۲۰ ساله دخیل بوده و همچنان دخیل است و ادامه هم داره ؟

بله خازن دو صفحه مجاور است و نیمه هادی نداره و ترانزیستور یک نیمه هادی است و صفحاتی شبیه خازن نداره و دیود نوری ، روشنایی داره و دو مثال قبلی ندارند اما اینها تفاوت است نه استدلال منطقی و موثر و این تفاوت ها کمترین اثری در مدعای تاپیک نداره که اگر از قطعات در شرایط پایین تر از توانایی و تحملشون استفاده بشه عمر ابدی دارند ( البته فارغ از عوامل مخرب خارجی مانند چکش کاری و رطوبت و اسید و امثالهم )

جهت پیشگیری از دلایل اینچنینی :
درواقع زمانیکه بحث طول عمر مطرح میشه منظور این نیست که با پتک و اسید و رطوبت هم داغون نمیشه بلکه مقصود ، قطعاتی هستند که بدون عوامل خارجی و صرفا بموجب ساعت کار محدود صدمه می بینند .

فرمودید
الان دستگاههای الکترونیک زیادی هستند که خاموش نگه داشته شده‌اند ولی خود بخود خراب شده‌اند که علتش عمر محدود قطعات است
لطفا نمونه دستگاه خاموشی که خراب میشه اعلام فرمایید تا اثبات کنم ارتباطی با مدعا و موضوع این تاپیک نداره و خلط مبحث است.

فرمودید
همین که عمر یک ساله را به دوسال افزایش بده از نظر من کافیه .

لذا اگرچه در ظاهر کلام شما افزایش عمر یکساله به دو سال امر بسیار دشواری بنظر میرسه اما در عبارت تکمیلی ، هدف اصلی را هویدا ساختید که فرمودید افزایش عمر لامپ تا دو سال کافی است و درواقع رضایت و خوشنودی خود را با عمر ناچیز دو سال اعلام فرمودید روشنگر خواسته و هدف اصلی است که حاکی از دغدغه قلبی و نارضایتی از افزایش عمر لامپ بنظر میرسد زیرا بسیاری از لامپ های فعلی هم تا دو سال عمر میکنند

و قطعا حق با شماست
و من هم سعی میکنم علاوه بر دستگاه های پیچیده که با عمر ابدی مورد استفاده متقاضیان کردم و هزینه های گارانتی را دریافت کردم و اگرچه در خصوص لامپ روشنایی فعالیت شغلی ندارم اما لامپ های شخصی خود را که چندین سال است با شیوه همین تاپیک بسیار بیشتر از ۲ سال استفاده میکنم و هیچکدام صدمه ندیدند ، همگی را نادیده بگیرم تا شما رو تایید کنم.

فرمودید

از کلمه افزایش عمر که کلی تر است استفاده کنید تا بعدا جای گله گذاری برای دوستان ایجاد نشود
فرض کنید شخصی با شیوه این تاپیک توانسته ۲ روز به عمر لامپ خود اضافه کند آیا دراینصورت بدلیل عنوان تاپیک ، طلبکار میشه و گله میکنه یا تقدیر و تشکر میکنه و میگه هرچند نتونستم با عمر ابدی بسازم اما موثر بود و برای افزایش ۲ روزه عمر لامپم تشکر میکنم؟ !!

لذا اجازه دهید عنوان تاپیک باقی بماند و هر کسی بمیزان نیاز و هدف خود استفاده کند و اگر کسی بابت این راهکار یک ریال داده میتونه از من ۱۰ ریال بگیره و اگه گله میکنه نگران نباشید چون گله ای متوجه شما نمیشه و از من گله میکنه و البته فحاشی میکنه ، من دردشو میفهمم و نه تنها ناراحت نمیشم بلکه این فحاشی ها مایه افتخارم هست و گویای آثار موثر اینگونه تاپیک هاست.

در پایان لطفا سوال زیر را پاسخ دهید.

اگرچه نیاز به این غلو شدید نیست اما جهت تفهیم موضوع با غلو بسیار شدیدی فرض کنید ولتاژ آی سی لامپ و دیگر قطعات لامپ و خود لامپ led را بنحوی در شرایط بسیار بسیار پایین از تحملش قرار دهید که بتونه یکچهارم نور نرمال منتشر کنه و از ۴ لامپ اینچنینی بجای یک لامپ استفاده کنید که همان نور قبلی دریافت بشه ، دراینصورت چنین لامپی بنظر شما چند سال کار میکنه؟
تاکید میکنم کاهشی با این شدت نیاز نیست ، فقط فرضیه ای جهت تفهیم موضوع است.

سپاس

آخرین ویرایش:

Glimpser

کاربر
2008-06-19
29
54
درود

بسیار عالی
دروااقع با استدلال خود ، موضوع را تایید فرمودید ولی نهایتا از کلمه رد موضوع استفاده کردید.

در واقع متشابها در خصوص مزایای مصرف آب اعلام داشتید مصرف آب موجب افزایش عمر میشه و نتیجه گرفتید برای سلامتی مفید نیست.
فرمودید

لذا تایید فرمودید ازآنجاکه این لامپ فیلامانی زیر ظرفیت کار کرده لذا صدمه ندیده و بنابرین چنانچه قطعه ای زیر ظرفیت کار کنه صدمه نمی بینه .
و کل موضوع تاپیک هم در همین خصوص است که اگر از قطعات در شرایط قابل تحمل و پایین تر از این شرایط استفاده بشه عمر جاوید خواهند داشت.

فرمودید

عزیز گرامی خازن هم یک قطعه است و اگه با شرایط تاپیک استفاده بشه هرگز صدمه نمی بینه.
قطعا در بین لوازم قدیمی خازن هایی دیده اید که بیش از ۵۰ سال عمر کرده و همچنان سالم در حال کار است ، چرا؟
چون در موقعیتی است که جریان و ولتاژ پایین تر از تحملش متصل است.
عزیزم ، کجا گفتم یک بخش از لامپ را ابدی کنید بقیه قطعات خودبخود ابدی میشه ؟!!!!
بدیهی است که برای ابدی شدن عمر خازن ترانزیستور و و و باید همگی را در شرایط ابدی قرار دهید.

فرمودید

اولا برای استفاده از مثال ، قرار نیست جنس نمونه مثال و مورد بحث یکسان باشه

ثانیا اینکه محافظی که آتش نشانی استفاده کرده تا از لامپ در شرایط پایین تر از تحملش استفاده بشه ، بی ثمر دانستید و فرمودید در عمر ۱۲۰ ساله دخیل نیست و الکی اضافه کرده اما نگفتید چه عاملی الکی نبوده و در عمر ۱۲۰ ساله دخیل بوده و همچنان دخیل است و ادامه هم داره ؟

بله خازن دو صفحه مجاور است و نیمه هادی نداره و ترانزیستور یک نیمه هادی است و صفحاتی شبیه خازن نداره و دیود نوری ، روشنایی داره و دو مثال قبلی ندارند اما اینها تفاوت است نه استدلال منطقی و موثر و این تفاوت ها کمترین اثری در مدعای تاپیک نداره که اگر از قطعات در شرایط پایین تر از توانایی و تحملشون استفاده بشه عمر ابدی دارند ( البته فارغ از عوامل مخرب خارجی مانند چکش کاری و رطوبت و اسید و امثالهم )

جهت پیشگیری از دلایل اینچنینی :
درواقع زمانیکه بحث طول عمر مطرح میشه منظور این نیست که با پتک و اسید و رطوبت هم داغون نمیشه بلکه مقصود ، قطعاتی هستند که بدون عوامل خارجی و صرفا بموجب ساعت کار محدود صدمه می بینند .

فرمودید

لطفا نمونه دستگاه خاموشی که خراب میشه اعلام فرمایید تا اثبات کنم ارتباطی با مدعا و موضوع این تاپیک نداره و خلط مبحث است.

فرمودید

لذا اگرچه در ظاهر کلام شما افزایش عمر یکساله به دو سال امر بسیار دشواری بنظر میرسه اما در عبارت تکمیلی ، هدف اصلی را هویدا ساختید که فرمودید افزایش عمر لامپ تا دو سال کافی است و درواقع رضایت و خوشنودی خود را با عمر ناچیز دو سال اعلام فرمودید روشنگر خواسته و هدف اصلی است که حاکی از دغدغه قلبی و نارضایتی از افزایش عمر لامپ بنظر میرسد زیرا بسیاری از لامپ های فعلی هم تا دو سال عمر میکنند

و قطعا حق با شماست
و من هم سعی میکنم علاوه بر دستگاه های پیچیده که با عمر ابدی مورد استفاده متقاضیان کردم و هزینه های گارانتی را دریافت کردم و اگرچه در خصوص لامپ روشنایی فعالیت شغلی ندارم اما لامپ های شخصی خود را که چندین سال است با شیوه همین تاپیک بسیار بیشتر از ۲ سال استفاده میکنم و هیچکدام صدمه ندیدند ، همگی را نادیده بگیرم تا شما رو تایید کنم.

فرمودید

فرض کنید شخصی با شیوه این تاپیک توانسته ۲ روز به عمر لامپ خود اضافه کند آیا دراینصورت بدلیل عنوان تاپیک ، طلبکار میشه و گله میکنه یا تقدیر و تشکر میکنه و میگه هرچند نتونستم با عمر ابدی بسازم اما موثر بود و برای افزایش ۲ روزه عمر لامپم تشکر میکنم؟ !!

لذا اجازه دهید عنوان تاپیک باقی بماند و هر کسی بمیزان نیاز و هدف خود استفاده کند و اگر کسی بابت این راهکار یک ریال داده میتونه از من ۱۰ ریال بگیره و اگه گله میکنه نگران نباشید چون گله ای متوجه شما نمیشه و از من گله میکنه و البته فحاشی میکنه ، من دردشو میفهمم و نه تنها ناراحت نمیشم بلکه این فحاشی ها مایه افتخارم هست و گویای آثار موثر اینگونه تاپیک هاست.

در پایان لطفا سوال زیر را پاسخ دهید.
اگرچه نیاز به این غلو شدید نیست اما جهت تفهیم موضوع با غلو بسیار شدیدی فرض کنید ولتاژ آی سی لامپ و دیگر قطعات لامپ و خود لامپ led را بنحوی در شرایط بسیار بسیار پایین از تحملش قرار دهید که بتونه یکچهارم نور نرمال منتشر کنه و از ۴ لامپ اینچنینی بجای یک لامپ استفاده کنید که همان نور قبلی دریافت بشه ، دراینصورت چنین لامپی بنظر شما چند سال کار میکنه؟
تاکید میکنم کاهشی با این شدت نیاز نیست ، فقط فرضیه ای جهت تفهیم موضوع است
.

سپاس
درود ، شاید بهتر باشه کمی از متوهم بودن کم کنید و واقعیت ها را ببینید ، شاید هم سن شما در حدی است که هنوز تجربه این نوع اشکالات را ندارید . پیشنهاد میکنم چهارتا لامپ ال ای دی سالم را بگذارید توی کشو و سه سال بعد ببینید چندتاشون کار میکنند .
همین الان با یک amplifier yamaha همین مشکل خراب شدن موقع خاموش بودن را پیدا کرده . یک irobot roomba 530 هم مشکل مشابهی در مدار شارژ پیدا کرده در صورتی که دستگاه در کمد و قطع از برق بوده ،
خلاصه کلام ، نباید متوهم بود وسائل برقی ابدی نیستند یک محدوده زمانی برای عمر مفید دارند .

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود ، شاید بهتر باشه کمی از متوهم بودن کم کنید و واقعیت ها را ببینید ، شاید هم سن شما در حدی است که هنوز تجربه این نوع اشکالات را ندارید . پیشنهاد میکنم چهارتا لامپ ال ای دی سالم را بگذارید توی کشو و سه سال بعد ببینید چندتاشون کار میکنند .
همین الان با یک amplifier yamaha همین مشکل خراب شدن موقع خاموش بودن را پیدا کرده . یک irobot roomba 530 هم مشکل مشابهی در مدار شارژ پیدا کرده در صورتی که دستگاه در کمد و قطع از برق بوده ،
خلاصه کلام ، نباید متوهم بود وسائل برقی ابدی نیستند یک محدوده زمانی برای عمر مفید دارند .

درود

آفرین
حالا این شد یه حرفی.
حرف حساب جواب نداره.

اگرچه بدرستی حدس زدید و سن چندانی ندارم که تجربه چندانی داشته باشم اما ازآنجاکه سن پایین و تجربه ناچیز دلیل خطا نیست و چه بسا نظر یک خردسال صحیح تر از افراد مسن و با تجربه باشه بنابرین اجازه بده این بخش از پاسخ شما را نپذیرم .

اما اعتراف میکنم صحت بقیه استدلال شما قابل تردید هم نیست و به کلی روشن و قانعم کرد که در توهم هستم.

زیرا زمانیکه آمپلیفایری در کمد گذاشتید و بدون استفاده خراب شده لذا همانطور که فرمودید بدیهی است ، اگه ۴ تا لامپ led در کشو نگهدارم بعد از ۳ سال خودبخود میسوزه ، خصوصا که فضای کشو تنگ تر هم هست.

ولی معلوم نیست باوجودیکه لامپ آتش‌نشانی مورد اشاره در کشو هم نبوده و بدون وقفه روشن بوده با اینحال ۱۲۰ سال سالم مونده ؟

فلذا اگه لامپی ۱۲۰ سال روشن بوده و نسوخته ، همانطور که در پاسخ قبلی فرمودید به این دلیله که دارای فیلامان و حباب شیشه ای است و لامپ هایی که فیلامان و حباب شیشه ای دارند ، براحتی ۱۲۰ سال عمر میکنند و اگه در کشو هم نگهداریم نمیسوزند و نیاز به تمهیداتی نداره.

بابت تجربیات ارزشمندی که مطرح فرمودید و منو از توهم خارج ساختید بینهایت سپاسگزارم.

سپاس

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام بر استاد مهربانم
استاد عزیزم از موقعی که آموزش لامپ های ال ای دی را ابدی کنید . تعمیر لامپ های ال ای دی انجام میدم . با روشی که آموزش دادید انجام دادم تا حالا برگشت نخورده. کارم بیشتر برق صنعتی است . تابلو های الکتروموتور ها و....... در جاهای صنعتی کار میکنم. مانند مرغداری ها که در سالن ها ی مرغداری در هر سالن 60 الی 100 عدد لامپ کم مصرف استفاده میشه و که در هر دوره (45 روز)به علت سمپاشی ضدفونی میکنند سالن را. و رطوبت بالای سالن که توسط دستگاه های رطوبت ساز به وجود میاید به داخل برد لامپ آب نفوذ میکنه. و ال ای دی اتصالی و میسوزه . و مرغداری ها مجبور در هر دور لامپ ال ای دی را تعویض کنند . به علت هزینه کم ال ای دی تهیه میکنند که تاریخ گارانتی گذشته. ومن هم از فرست استفاده کرده این ال ای دی ها را گرانتی میکنم . طبق روش که شما آموزش دادید .مقاومت را کمی بیشتر در نظر میگیرم . درسته که نور لامپ کمتر میشه.اما عمرش ابدی ابدی میشه استاد مهربام
استاد مهربانم فقط خواستم این مطلب بهانی باشه برای تشکر بینهایت تشکر تشکر میکنم.
متشکرم.

آخرین ویرایش:
بالا