آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

سلام
وقت بخیر استاد ، بله طبیعتا با کاهش ولتاژ نور هم کاهش پیدا میکنه و خیلی کلی پست زدم.
راستش با سه تا لامپ این کارو کردم و کنار لامپ های دست نخورده نصب کردم و خیلی آشکارا مشخص هست که نورشون کمتر شده و چون لامپ خیلی کمتر از قبل هم گرم میکنن من دیگه به این نتیجه رسیدم که همین رنج واسه این مدل مناسب باشه دیشب هم خونه پدرم با دو تا لامپ هم مدل دیگه این کارو کردم فکر می کنم 30 وات بودن تنها کاری که کردم از مقاومت های 8 اهمی و 5 اهمی موازی فقط 5 اهمی رو حذف کردم نور خیلی خیلی کم تغییر کرد خروجی هم حدود 8 ولت اهم کرد و گرما هم نسیت به مدل مشابه ای که بهش دست نزدم کمتر شد.چون هر دو رو با هم خریده و نصب کرده بود عمدا یکی رو دست نزدم ببینم در آینده چی پیش میاد.
در کل من نتیجه کامل گرفتم.

درود

آفرین
تست خوبی هست .
ولی اگه اصلاحیه بی ثمر باشه و بسوزه هر کسی خبر بده شما خبر نمیدی ‌.

تصور کردم پست آقا سجاد را پاسخ میدم که جمله بالا با قلم قرمز را نوشتم
چون بواسطه محبت بیش از حدی که نسبت بمن داره هر موقع احساس کنه گزارشی بر خلاف ادعای من هست گزارش نمیکنه درصورتیکه اتفاقا خیلی ناراحت میشم و محبتش موجب انحراف و پیچیدگی موضوع میشه و گیج میشم و نمیتونم توجیه کنم و ایراد را بسادگی پیدا کنم

سپاس

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
باز هم سلام.
راهی نیست که بشه به شکل دیگه ای این اصلاحیه رو انجام داد بدون این که نور کلی لامپ افت کنه؟؟؟؟؟
ایا میشه تعداد ال ای دی های سری شده رو اونقدر افزایش داد که دستور افزایش خروجی توسط ای سی تاثیر منفی رو عمر ال ای دی ها نذاره

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
پاسخ : Re: عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

باز هم سلام.
راهی نیست که بشه به شکل دیگه ای این اصلاحیه رو انجام داد بدون این که نور کلی لامپ افت کنه؟؟؟؟؟
ایا میشه تعداد ال ای دی های سری شده رو اونقدر افزایش داد که دستور افزایش خروجی توسط ای سی تاثیر منفی رو عمر ال ای دی ها نذاره

درود

قطعا راه های مختلفی داره .
اما اینکه تاثیری بر نور نداشته باشه یعنی همچنان جریان غیر مجاز از لامپ ها عبور میکنه و باید نور لامپ ها لااقل بمقدار ناچیزی کم بشه.

و افزایش تعداد لامپ ها دو اشکال داره
اولا نصب و جاسازی آنها دشواره
ثانیا باید به تعدادی افزایش دهید که قادر به جبران جریان نباشه وگرنه شما تعدادی اضافه کنید اونم ولتاژ را بالا میبره و لذا باید آنقدر تعداد را افزایش دهید که نتونه جبران کنه.

در هر صورت روشی که تقدیم کردم از نظر من بهترین و ساده ترین روش است ولی ممکنه روش های بهتری باشه که به ذهن من نرسیده .

سپاس

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
۲۰۲۰۰۲۱۶_۱۸۰۸۰۵_resized.jpg۲۰۲۰۰۲۱۶_۱۹۰۸۱۱_resized.jpg
با تغییر مقاومت 1.2 اهم با مقاومت 2.4 اهم نور ال ای دی کم تر شد.
( لامپ چینی کویتی 50 وات)

آخرین ویرایش:

yasas

کاربر
2020-01-05
12
14
درود

کاملا درسته و تست نور برای جستجوی مقاومت لازم برای لامپ مورد نظر شما سخته و لذا پیشنهاد فرمودید کلیه مدل ها را تست و مقاومت ها را اعلام کنم و زحمت و خستگی کلیه مدل ها را به من واگذار فرمودید تا شما سختی یک مدل مورد نیاز خود را تحمل نفرمایید.

در هر صورت پیشنهاد خوبی است اما ازآنجاکه این لامپ ها در تخصص و محدوده کار من نیست و به لامپ های مختلف دسترسی ندارم و فقط تجربه و راهکار مورد اشاره را تقدیم کردم .

لذا خوبه که شما این بخش را بعهده بگیرید و مقاومت لازم هر مدلی را تست فرموده و طی جدولی ارائه فرمایید .

سپاس

مهندس سلام عرض ا رادت
قصد جسارت نداشتم

من قبلا خیلی وقت داشتم تا بتونم تجربه کنم ولی الان با 38 سال سن و پدر دو بچه بودن و شرایط اقتصادی.. وقت برای تجرربه کسب کردن نمی مونه شاید غیر قابل درک باشه ولی تو دنیای تعمیرات امروز تعمیر وقت گیر تر از تعویض هست و یجورایی نمیصرفه..
علی رغممیل باطنیم گاهی واقعا وقت کم میارم واسه تعمیر یه قطعه
چون گاهاا تایک روز وقتمو میگیره و از باقی کا رها و مشتری ها میمونم

این قضیه ولتاژها یه پیشنهاد و یه راهکار و یه دید تعمیراتی بود واسه دوستانی که دستشون بازه تو داشتن زمان و مسئولیت... شاید فکر کردم گفتن این راهکار هرچند پیش پا افتاده مثمر ثمر باشه

دورود
.... و
عشق

فقط الکترونیک

ففقط

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
۲۰۲۰۰۲۱۶_۲۰۱۳۲۵_resized_1.jpg۲۰۲۰۰۲۱۶_۲۰۱۳۴۲_resized.jpg۲۰۲۰۰۲۱۶_۲۰۱۴۰۰_resized.jpg۲۰۲۰۰۲۱۶_۲۰۱۵۵۹_resized.jpg
به علت تعمییری بودن ال ای دی و سوختن بسیاری از لامپ ها ال ای دی از تعمیر صرفنظر کردم . و همچنین تعمیر کار به جای ال ای دی های سوخته از یک دیود 4148 استفاده کرده

( لامپ ایرانی خز رشید 30 وات)

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
مشاهده فایل‌پیوست 163118مشاهده فایل‌پیوست 163119
با تغییر مقاومت 1.2 اهم با مقاومت 2.4 اهم نور ال ای دی کم تر شد.
( لامپ چینی کویتی 50 وات)

درود

اگه مبخوای لیست بشه باید مشخصات و تغییرات کامل را گزارش کنی

مارک
مدل
توان لامپ
تعداد لامپ های شورت شده
لوکیشن یا شماره مقاومت های موازی و اهم آنها ومقاومت جایگزین مورد نیاز

سپاس

delaramgol

کاربر
2016-12-04
1
1
53
، سلام دوستان
من رسیور استرانگ 4620 دارم نیمه دوم سال وقتی هوا کمی سرد میشه وقتی به برق میزنی باید یکی دوبار با مکث کلید پشتش رو قطع و وصل کنی تا صفحه مانیتورش روشن بشه که بتونی رسور رو روشن کنی وگرنه روشن نمیشه میخوام بدونم مشکلش چیه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال
بالا