آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
۱کیلو را با R4موازی کردی نتیجه را گزارش کن تا راهکارش مشخص بشه.
سلام استاد عزیزم ممنونم متشکرم
یک کیلو را با مقاومت R4 موازی کردم اصلا ال ای دی روشن نشد . مقاومت یک کیلو دود میکرد .که مدار را قطع کردم .استاد مهربانم.

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
Re: پاسخ : عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

یک کیلو را با مقاومت R4 موازی کردم اصلا ال ای دی روشن نشد . مقاومت یک کیلو دود میکرد .که مدار را قطع کردم .استاد مهربانم.
سلام
احتمالا شما هم اشتباه منو انجام میدی،شما یا یه مقاومت کم کن یا هر دو رو حذف کن و مقاومتی با اختلاف چند اهم بالاتر جایگزین کن پستای منو بخون متوجه میشی من دو تا 12 اهم رو حذف کردم و یه 15 اهم گذاشتم درست شد.
:icon26:باز هم از استاد غزال تشکر ویژه دارم که همه جوره برای بچه ها حوصله خرج می کنن و وقت میذارن.:icon26:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
پاسخ : Re: پاسخ : عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

سلام
احتمالا شما هم اشتباه منو انجام میدی،شما یا یه مقاومت کم کن یا هر دو رو حذف کن و مقاومتی با اختلاف چند اهم بالاتر جایگزین کن پستای منو بخون متوجه میشی من دو تا 12 اهم رو حذف کردم و یه 15 اهم گذاشتم درست شد.
:icon26:باز هم از استاد غزال تشکر ویژه دارم که همه جوره برای بچه ها حوصله خرج می کنن و وقت میذارن.:icon26:
سلام آقا محسن منم دوتا مقاومت حذف کردم . با یک مقاومت ولتاژ ال ای دی پایین میاد . اما تو نور لامپ فرقی ندارد .
وبا مقاومت 22 اهم و 33 اهم نور لامپ کم میشه . اما خیلی کم میشه به درد نمیخوره .
واقعا دست استاد درد نکنه خیلی چیزها از الکترونیک یاد گرفته ام یک دنیا ممننونم
طبق گفته استاد مهربانم
مثلا قبلا با ولتاژ ۱۴۰ ولت مثلا ۱۰۰۰ لومین داشته و حالا با ۱۲۵ ولت همون لومین را دارید و بدیهی است که ۱۵ ولت صرف جریان غیرمجاز و صدمه زودرس میشده

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

درود

عزیزم معلومه که دود میکنه بویژه که آجری نباشه که بارها تاکید کردم آجری باشه و در تصویر برد من هم مشخصه آجری است.
مضافا که قرار نبود مدت طولانی به برق باشه فقط برای تست لحظه ای
تا با توجه به پاسخ مدار بفهمم چکار کنم .
کاری که خواستم انجام بده
۱ کیلو را با لامپ ها موازی کن که با مقاومت ۲۰ اهم و ۳۰ اهم ممکنه روشن نکنه ولی نگفتم اگه با یک مقا.مت روشن نشد دیگه تست نکن بلکه با تغییر مقاومت کوچک و انتخاب مقاومت مناسب باید روشن بشه.

آیا هر مقاومتی بجای دو مقاومت نصب کردی روشن نشد یا فقط با یک مقاومت تست کردی

چرا گزارشات شما اینقدر ناقصه و توضیح نمیدچکار کردی
من چطور بفهمم در چه شرایطی روشن نشد ؟ با ۲ اهم با ۱۰ اهم با ۲۰ اهم ؟
مطمئنم با یک مقاومت تست کردی و ۱ کیلو هم آجری نبوده
به سوالاتم با دقت پاسخ بده
نقشه هم کشیدی و راحت د ست میشه فقط پاسخ منو بده و با ۱ کیلو آجری یک لحظه تست کن ( با مقاومت های مختلف)

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727
پاسخ : Re: پاسخ : عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

سلام.
من نقشه کامل لامپ به همراه قطعات و مقدارشون رو روی کاغذ آوردم و اما طبق مکالمه دیشب قبل از هر کاری هر دو مقاومت های 12 اهمی رو حذف کردم و یه مقاومت 15 اهم نصب کردم و ولتاژ از 140 ولت به 128 ولت کاهش پیدا کرد و فکر میکنم همین مقدار تغییر برای بقای لامپ کافی باشه،درسته؟
bvgi_006.jpg
[/URL][/IMG]
برای این مدل حتما باید هر دو مقاومت رو حذف میکردم که این کارو امروز انجام داد.استاد غزال الان دیگه کار تمام شدس؟

درود

اگه ۱۶ ال ای دی همگی سری هستند و از ۱۴۰ به ۱۲۸ ولت کاهش یافته باشه دراینصورت ۱۲ ولت کم شده و هر لامپ ۷۵/. ولت کم شده که عالی است اما شاید بازم نیاز به کاهش باشه
با مقاومت بزرگتر از ۱۵ اهم تست کن و نتیجه را گزارش کن
هنوز مشخص نشده
نمیدونم چرا اینقدر منو ناگزیر به تکرار سوال میکنید و ببین چند بار یک جمله ساده رو تکرار کردم؟
آنقدر مقاومت را بزرگ کن که نور لامپ اندکی کمتر از نرمال بشه .

پاسخ دادی ۱۲۸ ولت خوبه ؟
یعنی من پاسخ شما رو نمیدم و نمیگم نور در چه وضعیتی شد پس از من دوباره سوال کن آیا نور لامپ کمتر از نرمال شده ؟
اینم سوال حالا پاسخ بده
اگه نور با مقاومت های بزرگتر کم نمیشه یا هر اتفاق دیگری میافته باید گزارش کنی تا راهنمایی کنم وگرنه من نمیدونم اونجا چکار میکنی و چی می بینی .
حقیقتا کف کردم اینقدر یک جمله ساده رو تکرار کردم و پاسخ نگرفتم .
یک مقاومت حدود ۶ اهم بجای دو مقاومت نصب کن و حالا مقاومت بزرگتر از ۳۰ کیلو با R4 تست کن اگه نور لامپ خیلی کم یا خاموشه ، کم کم R4 را زیاد کن و کوچکترین مقاومت ممکن که نور لامپ نزدیک به نرمال باشه پیدا کن .

مثلا اگه ۳۰ کیلو نور خیلی کم بود ۴۰ کیلو نصب کن
اگه نور بیشتر شد ولی بازم نزدیک نرمال نبود ۵۰ کیلو نصب کن
مثلا کم کم تا ۱۲۰ کیلو بزرگ کردی و حالا نزدیک به نرمال شد اعلام کن .

اگه ۱ مگا نصب کنی نور نرمال میشه ولی کمترین مقاومت ممکن در مثال بالا ۱۲۰ کیلو هست نه ۱ مگا.
هر چند نور هر دو شبیه هم باشه.
ببینم چکار میکنی ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
درود

عزیزم معلومه که دود میکنه بویژه که آجری نباشه که بارها تاکید کردم آجری باشه و در تصویر برد من هم مشخصه آجری است.
مضافا که قرار نبود مدت طولانی به برق باشه فقط برای تست لحظه ای
تا با توجه به پاسخ مدار بفهمم چکار کنم .
کاری که خواستم انجام بده
۱ کیلو را با لامپ ها موازی کن که با مقاومت ۲۰ اهم و ۳۰ اهم ممکنه روشن نکنه ولی نگفتم اگه با یک مقا.مت روشن نشد دیگه تست نکن بلکه با تغییر مقاومت کوچک و انتخاب مقاومت مناسب باید روشن بشه.

آیا هر مقاومتی بجای دو مقاومت نصب کردی روشن نشد یا فقط با یک مقاومت تست کردی

چرا گزارشات شما اینقدر ناقصه و توضیح نمیدچکار کردی
من چطور بفهمم در چه شرایطی روشن نشد ؟ با ۲ اهم با ۱۰ اهم با ۲۰ اهم ؟
مطمئنم با یک مقاومت تست کردی و ۱ کیلو هم آجری نبوده
به سوالاتم با دقت پاسخ بده
نقشه هم کشیدی و راحت د ست میشه فقط پاسخ منو بده و با ۱ کیلو آجری یک لحظه تست کن ( با مقاومت های مختلف)

سپاس

بله استاد مهربانم مقاومت آجری نیست
مقاومت یک کیلو را با لامپ موازی کردم با مقاومت های 33 اهم و 21 اهم و 10 و5.2 و 3.3 و 2.2 اهم ال ای دی روشن نشد.
مقاومت یک کیلو را آزاد کرده و با یک مقاومت تست کردم
2.2 اهم 137 ولت پر نور
3.3 اهم 134 ولت پر نور
5.2 اهم 128 ولت نور ذره ای کمتر شده
استاد مهربانم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727
بله استاد مهربانم مقاومت آجری نیست
مقاومت یک کیلو را با لامپ موازی کردم با مقاومت های 33 اهم و 21 اهم و 10 و5.2 و 3.3 و 2.2 اهم ال ای دی روشن نشد.
مقاومت یک کیلو را آزاد کرده و با یک مقاومت تست کردم
2.2 اهم 137 ولت پر نور
3.3 اهم 134 ولت پر نور
5.2 اهم 128 ولت نور ذره ای کمتر شده
استاد مهربانم

درود

اگه ۱ کیلو مانع روشن شدنه
دراینصورت بجای دو مقاومت یک مقاومت ۲،۲ اهم نصب کن
و آجری را از ۱۰ کیلو به بالا افزایش بده تا روشن بشه و ببین با چند کیلو روشن میشه ؟
نقشه رو زحمت کشیدی ولی ناخواناست و پر رنگ و نوشته ها را درشت تر و خوانا تر بنویس و R4 که گفتی۱۰۰ کیلو است اضافه کن

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 162958

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
درود

اگه ۱ کیلو مانع روشن شدنه
دراینصورت بجای دو مقاومت یک مقاومت ۲،۲ اهم نصب کن
و آجری را از ۱۰ کیلو به بالا افزایش بده تا روشن بشه و ببین با چند کیلو روشن میشه ؟
نقشه رو زحمت کشیدی ولی ناخواناست و پر رنگ و نوشته ها را درشت تر و خوانا تر بنویس و R4 که گفتی۱۰۰ کیلو است اضافه کن

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 162958

۲۰۲۰۰۲۱۳_۱۸۰۳۴۷_resized.jpg
استاد مهربانم . ممنونم متاسفانه مقامت آجری ندارم . باید از استان تهیه کنم . بعد از تهیه صد در صد گزارش را اعلام میکنم .

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727
مشاهده فایل‌پیوست 163024
استاد مهربانم . ممنونم متاسفانه مقامت آجری ندارم . باید از استان تهیه کنم . بعد از تهیه صد در صد گزارش را اعلام میکنم .

درود

آجری نباشه و وات پایین هم اشکالی نداره بشرطی که هر وقت خواستی تست کنی سریعتر تست کن و از برق بکش
طولانی نباشه دود نمیشه خصوصا که مقاومت بالاتر نصب میکنی .
بنظر میرسه بدلیل لطف بی اندازه و محبت غیرعادی دوست داری همیشه منو تایید کنی ولی این محبت ها زیانباره و موجب گمراهی میشه و باید واقعیت را گزارش کنید تا اشکال را پیدا کنم ، خصوصا که نیاز به تایید نیست و هرگز گزارش واقعی منو تحقیر نمیکنه بلکه گزارش غیرواقعی که صرفا بر پایه تایید من تنظیم شده باشه موجب گمراهی و بیراهه میشه .
در هر صورت از لطف بی اندازه شما سپاسگزارم.

بابت نقشه ممنونم

سپاس

آخرین ویرایش:

yasas

کاربر
2020-01-05
12
14
درود

آجری نباشه و وات پایین هم اشکالی نداره بشرطی که هر وقت خواستی تست کنی سریعتر تست کن و از برق بکش
طولانی نباشه دود نمیشه خصوصا که مقاومت بالاتر نصب میکنی .
بنظر میرسه بدلیل لطف بی اندازه و محبت غیرعادی دوست داری همیشه منو تایید کنی ولی این محبت ها زیانباره و موجب گمراهی میشه و باید واقعیت را گزارش کنید تا اشکال را پیدا کنم ، خصوصا که نیاز به تایید نیست و هرگز گزارش واقعی منو تحقیر نمیکنه بلکه گزارش غیرواقعی که صرفا بر پایه تایید من تنظیم شده باشه موجب گمراهی و بیراهه میشه .
در هر صورت از لطف بی اندازه شما سپاسگزارم.

بابت نقشه ممنونم

سپاس

سلام استاد
یه سوال

اینکه مدام نور لامپ رو چک کنیم که آیا کمتر از نور اولیه شده خیلی سخته
و البته چون ال ای دی هست چشما واقعا اذیت میشن

بهتر نیست یه، جدول از ولتاژ های لامپ های ال ای دی ها بدین و مثلاً ولتاژ 3 ولت روی ال ای دی های 3.3 ولتی بهترین ولتاژ برای مادام العمر بودن یا ولتاژ 8 ولت روی ال ای دی 9 ولت
بهترین ولتاژ برای مادر بودن متشکرم

بالا