آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
درود

با کدوم مقاومت نور لامپ ذره ای کمتر از نور نرمال هست ؟
با ۱۳۵ و ۱۲۵ ولت نور لامپ چطوره ؟
شاید بیشتر از ۱۰ بار تکرار و تاکید کردم با مقاومتی که نور لامپ ذره ای کمتر از نرمال باشه و در هیچکدام از گزارش های شما این موضوع مورد پاسخ نیست و دلیلشو نفهمیدم
لذا بگو نور لامپ با این ولتاژها چطوره ؟
ایا ذره ای کمتر از نرمال مقدور نیست ؟ دراینصورت یک مقاومت ۱ کیلو آجری با R4 موازی کن ببین نور لامپ با تغییر مقاومت بسادگی قابل کنترل میشه ؟
درواقع باید با کمترین ولتاژ ممکن تقریبا نور نزدیک به نرمال تولید کنه تا هیچوقت نسوزه.

سپاس
استاد مهربانم در لامپ های ال ای دی که تعمیرات را طبق روش شما انجام دادم. تفاوت نور رو میشه فهمید.اما در این ال ای دی تفاوت نور لامپ نمیشه فهمید. فردا با مقاومت یک کیلو تست میکنم . متشکرم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد مهربانم در لامپ های ال ای دی که تعمیرات را طبق روش شما انجام دادم. تفاوت نور رو میشه فهمید.اما در این ال ای دی تفاوت نور لامپ نمیشه فهمید. فردا با مقاومت یک کیلو تست میکنم . متشکرم

درود

منم حدس زدم نور تغییر نمیکنه که پاسخ نمیدی
ولی تا زمانیکه اطلاع ندی نمیدونم مشکل چیه ؟
البته با کمترین ولتاژی که نور طبیعی و نرمال هم داشته باشه اشکالی نداره
زیرا مثلا قبلا با ولتاژ ۱۴۰ ولت مثلا ۱۰۰۰ لومین داشته و حالا با ۱۲۵ ولت همون لومین را دارید و بدیهی است که ۱۵ ولت صرف جریان غیرمجاز و صدمه زودرس میشده

اما اگه سوال منو پاسخ بدی تغییر نور هم می بینی
ضمنا پاسخ ندادی با ۱۲۵ و ۱۳۰ ولت نور نرمال هست و یا کم هست یا ... ؟
باید پاسخ سوالات را بدی تا بفهمم موضوع و مشکل چیه اما چندین پست گذشت تا با تاکید و اصرار و تکرار سوال ، فهمیدم با تغییر ولتاژ ، نور تغییر نمیکنه .

۱کیلو را با R4موازی کردی نتیجه را گزارش کن تا راهکارش مشخص بشه.

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام
با تشکر از استاد غزال و بقیه دوستانی که در ادامه و تکمیل این پست فعالیت کردن.
من امروز 3 تا لامپ کم مصرف سوخته پیدا کردم که همشون 3-2 تا از ال ای دی هاشون سوخته بود که با تعویض هر سه تاشون درست شد.
مدار دو تا از لامپها شبیه به هم بود و یکیش از ای سی هشت پایه برای تغذیه استفاده شده بود روی هر سه تا برد از 2 عدد مقاومت 12 اهم موازی استفاده شده بود که من از هر سه تا برد یه مقاومت برداشتم و یه مقاومت 20 و یه بارم 15 اهم جایگزین کردم دو تا از لامپ ها به همراه ال ای دی 140 ولت خروجی داشت و یکیش 100 ولت نور که قبل و بعد تعویض مقاومتها فرقی نکرد.
ضمنا ورق المینیومی زیر ال ای دی ها بعد 10 دقیقه خیلی داغ میکنه ایا بعد اطلاحیه گرما هم باید از بین بره یا عادیه؟
ممنون
9ooi_1.jpg
[/URL][/IMG]
7lk8_2.jpg
[/URL][/IMG]
zzgy_3.jpg
[/URL][/IMG]
yn38_4.jpg
[/URL][/IMG]

درود

ولتاژ خروجی بدون تغییر مقاومت ، چند ولت بوده
و پس از تغییر مقاومت چند ولت شده ( هر کدام جدا جدا گزارش کن و رویهم گزارش نگن که مبهم باشه
فرمودید
دو تا از لامپ ها به همراه ال ای دی 140 ولت خروجی داشت و یکیش 100 ولت نور که قبل و بعد تعویض مقاومتها فرقی نکرد

معنی این جمله چیه ؟
۱۰۰ ولت چیه آیا بعد از تغییر مقاومت ، ولتاژش ۱۰۰ ولت شده؟
فرمودی تغییر نکرد اما نگفتی چه چیزی تغییر نکرد ؟
آیا نورش تغییر نکرد یا ولتاژش تغییر نکرد و یا ولتاژ و نورش تغییر نکرد
لطفا پاسخ کلیه سوالات را شفاف و واضح بده تا ناگزیر به تکرار نباشم.
حرارت پس از تغییر هم تولید میشه
اما اگه میخوای نسوزه ، سوخته ها رو شورت کن و عوض نکن چون اگه لامپ ها کاملا مشابه باشه اما شرایطش متفاوت میشه و نمیتونی با شرایط بقیه لحیمکاری کنی و تبادل حرارتی متفاوت میشه و بعدها در دمای بالا میسوزه .

لامپ هایی که آی سی نداره ، زیادی کلنگی درست کردن و ارزشی نداره و بنظر میرسه پایین ترین تصویر از این دسته است و زود میسوزه و نور کمی هم داره

سپاس

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
درود

ولتاژ خروجی بدون تغییر مقاومت ، چند ولت بوده
و پس از تغییر مقاومت چند ولت شده ( هر کدام جدا جدا گزارش کن و رویهم گزارش نگن که مبهم باشه
فرمودید

معنی این جمله چیه ؟
۱۰۰ ولت چیه آیا بعد از تغییر مقاومت ، ولتاژش ۱۰۰ ولت شده؟
فرمودی تغییر نکرد اما نگفتی چه چیزی تغییر نکرد ؟
آیا نورش تغییر نکرد یا ولتاژش تغییر نکرد و یا ولتاژ و نورش تغییر نکرد
لطفا پاسخ کلیه سوالات را شفاف و واضح بده تا ناگزیر به تکرار نباشم.
حرارت پس از تغییر هم تولید میشه
اما اگه میخوای نسوزه ، سوخته ها رو شورت کن و عوض نکن چون اگه لامپ ها کاملا مشابه باشه اما شرایطش متفاوت میشه و نمیتونی با شرایط بقیه لحیمکاری کنی و تبادل حرارتی متفاوت میشه و بعدها در دمای بالا میسوزه .

لامپ هایی که آی سی نداره ، زیادی کلنگی درست کردن و ارزشی نداره و بنظر میرسه پایین ترین تصویر از این دسته است و زود میسوزه و نور کمی هم داره

سپاس
وقت بخیر استاد.
ولتازها قبل و بعد تعویض مقاومت فرقی نکرد نور هم همبن طور ،لامپی که خروجی درایورش 100 ولت بود با تغییر مقاومت هم تغییری نکرد و همون 100 ولت موند نور هم تغییری نداشت اون یه لامپ هم قبل و بعد تعویض مقاومت همون 140 ولت رو داشت و با نور ثابت .
با منبع تغذیه یکی از ال ای دی ها رو تست کردم متوجه شدم اگه به هر ال ای دی 8-7/5 ولت برق برسه عمر لامپ ابدی میشه به محض اینکه ولتاژ رو با نه ولت رسوندم نور ال ای دی کمی بیشتر شد و به سرعت گرم شد که همین عامل سوختن زودرسشون میشه این لامپ هم 16 تا ال ای دی داره که با ولتاژ 140 ولت حدودا روی هر ال ای دی حدود 9 ولت می افته و باعث گرم شدن ورقه المینیومی میشه .
اگه بتونم ولتاژ رو به 130-125 برسونم کار تمومه و به هدف رسیدم.
آیا لازمه هر دو مقاومت رو حذف کنم و از یه مقاومت بزرگتر استفاده کنم؟
و آیا گرم کردن لامپ ها طبیعیه ؟حتی بعد از اطلاح.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
وقت بخیر استاد.
ولتازها قبل و بعد تعویض مقاومت فرقی نکرد نور هم همبن طور ،لامپی که خروجی درایورش 100 ولت بود با تغییر مقاومت هم تغییری نکرد و همون 100 ولت موند نور هم تغییری نداشت اون یه لامپ هم قبل و بعد تعویض مقاومت همون 140 ولت رو داشت و با نور ثابت .
با منبع تغذیه یکی از ال ای دی ها رو تست کردم متوجه شدم اگه به هر ال ای دی 8-7/5 ولت برق برسه عمر لامپ ابدی میشه به محض اینکه ولتاژ رو با نه ولت رسوندم نور ال ای دی کمی بیشتر شد و به سرعت گرم شد که همین عامل سوختن زودرسشون میشه این لامپ هم 16 تا ال ای دی داره که با ولتاژ 140 ولت حدودا روی هر ال ای دی حدود 9 ولت می افته و باعث گرم شدن ورقه المینیومی میشه .
اگه بتونم ولتاژ رو به 130-125 برسونم کار تمومه و به هدف رسیدم.
آیا لازمه هر دو مقاومت رو حذف کنم و از یه مقاومت بزرگتر استفاده کنم؟
و آیا گرم کردن لامپ ها طبیعیه ؟حتی بعد از اطلاح.

درود

لامپ زمانی گرم نمیکنه که صد در صد انرژی به نور تبدیل بششه که ناممکنه و لذا گرم میشه اما با جریان مجاز بیش از حد تحملش گرم میشه.

ایا همگی آی سی دارن ؟
شماره آی سی چیه و مقاومت های موازی به کدوم پایه متصله ؟
یک مقاومت حدود ۱ کیلو موقتا با خروجی موازی کن و دوباره مقاومت ها رو تغییر بده و گزارش کن اگه تغییر کرد راهکارشو پیدا کنم

اگه با برداشتن یک مقاومت تغییری نکرد باید دومی را هم برداری و اگه بدون مقاومت هم تغییری نکرد اعلام کن و اگه تغییر کرد بجای دو مقاومت یک مقاومت بزرگتر نصب کن تا ولتاژ کمتر بشه و نور اندکی کمتر از نرمال بشه .

سپاس

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
درود

لامپ زمانی گرم نمیکنه که صد در صد انرژی به نور تبدیل بششه که ناممکنه و لذا گرم میشه اما با جریان مجاز بیش از حد تحملش گرم میشه.

ایا همگی آی سی دارن ؟
شماره آی سی چیه و مقاومت های موازی به کدوم پایه متصله ؟
یک مقاومت حدود ۱ کیلو موقتا با خروجی موازی کن و دوباره مقاومت ها رو تغییر بده و گزارش کن اگه تغییر کرد راهکارشو پیدا کنم

اگه با برداشتن یک مقاومت تغییری نکرد باید دومی را هم برداری و اگه بدون مقاومت هم تغییری نکرد اعلام کن و اگه تغییر کرد بجای دو مقاومت یک مقاومت بزرگتر نصب کن تا ولتاژ کمتر بشه و نور اندکی کمتر از نرمال بشه .

سپاس
درود
الان به وسایل دسترسی ندارم فردا دستورات رو اجرا میکنم بیشتر دلم میخواد اونی رو راه بندازم که از درایور سه
پایه 51LP استفاده کرده.
اون یکی مدار هم از ای سی BP2832A استفاده کرده و دو تا مقاومت موازی با پایه های GND و cs که 1 و 8 هستند در ارتباطه
استاد اگه اجازه بدید باهاتون تماس بگیرم در مدت بسیار کوتاهی به نتیجه میرسم غروب داخل تلگرام صحبت کردیم که من سعادت نداشتم و مشغله کاری اجازه ادامه صحبت رو بهم نداد اگه فردا براتون مغدور با شه در اولین فرصت باهاتون تماس بگیرم.
بسیار بسیار ممنون از شما و سایر عزیزان.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
درود
الان به وسایل دسترسی ندارم فردا دستورات رو اجرا میکنم بیشتر دلم میخواد اونی رو راه بندازم که از درایور سه
پایه 51LP استفاده کرده.
اون یکی مدار هم از ای سی BP2832A استفاده کرده و دو تا مقاومت موازی با پایه های GND و cs که 1 و 8 هستند در ارتباطه
استاد اگه اجازه بدید باهاتون تماس بگیرم در مدت بسیار کوتاهی به نتیجه میرسم غروب داخل تلگرام صحبت کردیم که من سعادت نداشتم و مشغله کاری اجازه ادامه صحبت رو بهم نداد اگه فردا براتون مغدور با شه در اولین فرصت باهاتون تماس بگیرم.
بسیار بسیار ممنون از شما و سایر عزیزان.

درود

اگه الان میتونی تماس بگیری درخدمتم .
درایور ۳ پایه چیه ؟ ای سی هست ؟

ببین با نقشه های زیر منطبق هست ؟
سپاس
KwRiG.png

images-1.png

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
درود

اگه الان میتونی تماس بگیری درخدمتم .
درایور ۳ پایه چیه ؟ ای سی هست ؟

ببین با نقشه های زیر منطبق هست ؟
سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 163007

مشاهده فایل‌پیوست 163008
با نقشه بالایی یکی هست فقط به جای مقاومت 4.7 اهمی از 12 اهمی استفاده کرده و در خروجی از 16 ال ای دی استفاده کرده من فردا کارایی رو که طی تماس تلفنی امر کردید رو انجام میدم.
فقط این مورد رو هم نمیدونم که آیا با تغییر همون دو تا مقاومت موازی میشه ولتاژهای مختلف رو به دست آورد یا راه دیگه ای داره؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با نقشه بالایی یکی هست فقط به جای مقاومت 4.7 اهمی از 12 اهمی استفاده کرده و در خروجی از 16 ال ای دی استفاده کرده من فردا کارایی رو که طی تماس تلفنی امر کردید رو انجام میدم.
فقط این مورد رو هم نمیدونم که آیا با تغییر همون دو تا مقاومت موازی میشه ولتاژهای مختلف رو به دست آورد یا راه دیگه ای داره؟

درود

از روش های مختلفی برای محدود کردن جریان استفاده شده و اگه نتایجی که اعلام فرمودید درست باشه و خطایی در گزارشات شما نباشه دراینصورت در طراحی های تازه امکان کاهش جریان را دشوارتر کردن تا نتونیم جریان غیرمجاز و عامل سوختن لامپ خا رو حذف کنیم ، ولی مشکلی نیست و راهی پیدا میکنم

اما بدون آزمایش چیزی مشخص نمیشه و باید پاسخ سوال ها رو کامل و شفاف گزارش کنی تا راهکارو پیدا کنم و یا خودم نمونه ای تهیه کنم

و اتفاقا با این شیوه ، روش تحقیق را تجربه میکنی و اگه بابای من در میاد که مدام سوال تکراری مطرح کنم و پاسخ ندی ولی بهره بیشتری برای شما داره .

ظرفیت cs1 , cs2 و c2 را همراه با گزارش اعلام کن.

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 163007

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
938
8,849
استان مرکزی-اراک
Re: پاسخ : عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

درود

از روش های مختلفی برای محدود کردن جریان استفاده شده و اگه نتایجی که اعلام فرمودید درست باشه و خطایی در گزارشات شما نباشه دراینصورت در طراحی های تازه امکان کاهش جریان را دشوارتر کردن تا نتونیم جریان غیرمجاز و عامل سوختن لامپ خا رو حذف کنیم ، ولی مشکلی نیست و راهی پیدا میکنم

اما بدون آزمایش چیزی مشخص نمیشه و باید پاسخ سوال ها رو کامل و شفاف گزارش کنی تا راهکارو پیدا کنم و یا خودم نمونه ای تهیه کنم

و اتفاقا با این شیوه ، روش تحقیق را تجربه میکنی و اگه بابای من در میاد که مدام سوال تکراری مطرح کنم و پاسخ ندی ولی بهره بیشتری برای شما داره .

ظرفیت cs1 , cs2 و c2 را همراه با گزارش اعلام کن.

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 163007
سلام.
من نقشه کامل لامپ به همراه قطعات و مقدارشون رو روی کاغذ آوردم و اما طبق مکالمه دیشب قبل از هر کاری هر دو مقاومت های 12 اهمی رو حذف کردم و یه مقاومت 15 اهم نصب کردم و ولتاژ از 140 ولت به 128 ولت کاهش پیدا کرد و فکر میکنم همین مقدار تغییر برای بقای لامپ کافی باشه،درسته؟
bvgi_006.jpg
[/URL][/IMG]
برای این مدل حتما باید هر دو مقاومت رو حذف میکردم که این کارو امروز انجام داد.استاد غزال الان دیگه کار تمام شدس؟

بالا