آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,739
سلام
خدمت همکاران گرامی
برای اینجانب تاپیک با این عنوان

نمیدانم چرا این عنوان را انتخاب کردید چون در دنیا امروز این عنوان جای ندارد
در این مدتی که با ledکار کردم چه در زمنیه تابلو روان و بک لایت تلویزیون و حالا در لامپled و در ها جای که led استفاده شد است
متوجه شدم اول کفیت ledاست
در قسمت لامپ هم کفیت ledحرف اول را میزند دوم لامپ های led یک سال گارانتی دارد . معمولا بعد از یک سال خراب میشود حالا شما می فرماید ولت ledبه کمک مقاومت کم میکنم یا به هر طریقی ولت را کاهش میدهیم در مدت یک سال که کار کرداست led کفیت خو درا از دست داد است .
حالا من نمیدانم چگونه میتوانم یک لامپ led را ابدی کرد

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765

با سلام و وقت بخیر

استاد عزیز چند نمونه نقشه برایتان ارسال می شود

مشاهده فایل‌پیوست 162922

مشاهده فایل‌پیوست 162923

درود بر استاد عزیز و توانا بویژه در دسترسی به نقشه ها

مشکل مشخص شد و در واقع مشکلی نبود .
یک نمونه خراب و یک نمونه نو خریدم و یکی از ۴ مقاومت را آزاد کردم ولتاژ ۱۳۵ ولتی لامپ ها حدود ۱۰۰ ولت شد و لذا لامپ های پارس شهاب هم هیچ تفاوتی با بقیه مدل ها نداره و با افزایش مقاومت های موازی کوچک ، ولتاژ خروجی بمقدار دلخواه افت میکنه .

بابت نقشه ها بینهایت بزرگواری و مجبت فرمودید و فوق العاده ارزشمند است.
و اتفاقا برای یکی از ای سی ها که در بین نقشه های ارسالی است چند روزی هست که جستجو میکردم که در pfc هم استفاده میشه و لذا بینهایت مفید است و بیش از آن سپاسگزارم.

سپاس

IMG_20200211_121930_452.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
سلام
خدمت همکاران گرامی

در این مدتی که با ledکار کردم چه در زمنیه تابلو روان و بک لایت تلویزیون و حالا در لامپled و در ها جای که led استفاده شد است
در قسمت لامپ هم کفیت ledحرف اول را میزند دوم لامپ های led یک سال گارانتی دارد . معمولا بعد از یک سال خراب میشود حالا شما می فرماید ولت ledبه کمک مقاومت کم میکنم یا به هر طریقی ولت را کاهش میدهیم در مدت یک سال که کار کرداست led کفیت خو درا از دست داد است .

درود بر شما

مطالب و سوال بسیار ارزنده ای مطرح فرمودید اما قبل از پاسخگویی و تفهیم موضوع لطفا بفرمایید
چه مدتی سابقه خدمات الکترونیکی دارید ؟
آیا تحصیلات علمی در این خصوص دارید ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

ramintkh

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-16
176
304
great iran
با سلام خدمت دوستان و استاد غزال گرامی. بنده فقط برای ال ای دی های تالارمون (برای مشتری کلا تعمیر نمیکنم چون سر رشته ندارم) از این روش استفاده میکنم. اگه اشتباه میکنم بفرمایید تا اصلاح کنم. از ال ای دی های اوراقی مخصوص نئون که همه جا هم هست بر میدارم و به جای ال ای دی های سوخته جایگزین میکنم که فعلا خوب جواب داده و چون 24 ساعته روشن هستند مقاومت خوبی دارن و فعلا مشکل ندیدم توی یک ماه. فقط باید سریع لحیم کاری کنید که اسیب نبینه.اون ال ای دی ها رو هم با هیتر از زیر نوار المینیومی حرارت میدم و راحت بر میدارم و با هویه 80 وات خیلی سریع لحیم میزنم.البته دارم درس پس میدم خدمت شما سروران گرامی.
http://uupload.ir/files/w7t1_20200210_215552.jpg

http://uupload.ir/files/02z1_20200210_221229.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
با سلام خدمت دوستان و استاد غزال گرامی. بنده فقط برای ال ای دی های تالارمون (برای مشتری کلا تعمیر نمیکنم چون سر رشته ندارم) از این روش استفاده میکنم. اگه اشتباه میکنم بفرمایید تا اصلاح کنم. از ال ای دی های اوراقی مخصوص نئون که همه جا هم هست بر میدارم و به جای ال ای دی های سوخته جایگزین میکنم که فعلا خوب جواب داده و چون 24 ساعته روشن هستند مقاومت خوبی دارن و فعلا مشکل ندیدم توی یک ماه. فقط باید سریع لحیم کاری کنید که اسیب نبینه.اون ال ای دی ها رو هم با هیتر از زیر نوار المینیومی حرارت میدم و راحت بر میدارم و با هویه 80 وات خیلی سریع لحیم میزنم.البته دارم درس پس میدم خدمت شما سروران گرامی.

IMG_20200211_042025_580.jpg
IMG_20200211_042040_929.jpg

http://uupload.ir/files/w7t1_20200210_215552.jpg

http://uupload.ir/files/02z1_20200210_221229.jpg
درود

بنحو قابل تحسینی نصب فرمودید.
اما متاسفانه بعید بنظر میرسه دوام بیاره مگر مشخصات یکسانی داشته باشن که احتمالش خیلی ضعیفه.

بهترین راه شورت کردن سوخته ها و کاهش جریان است.

سپاس

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام بر استاد مهربانم و دوست خوبم آقا حبیب .درتعمیرات لامپ ال ای دی یکی از مقاومت های کم اهم رو حذف میکنم. و از مقاومت اهم بالا شروع میکنم تا اهم پایین تر بتونه ال ای دی رو روشن کنه . مقاومتی که ال ای دی را روشن کرد که کمترین ولتاژ است که روی ال ای دی است . مقاومت را روی برد ال ای دی نصب میکنم. استاد عزیزم این کار درست یا نه.
( در مورد یکی از لامپ های تعمیراتی از 220 اهم شروع کردم که ولتاژ روی ال ای دی تقریبا 3 ولت بود . وبا مقاومت 21 اهم ولتاژ 116 ولت بود که ال ای دی روشن شد.)

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
سلام بر استاد مهربانم و دوست خوبم آقا حبیب .درتعمیرات لامپ ال ای دی یکی از مقاومت های کم اهم رو حذف میکنم. و از مقاومت اهم بالا شروع میکنم تا اهم پایین تر بتونه ال ای دی رو روشن کنه . مقاومتی که ال ای دی را روشن کرد که کمترین ولتاژ است که روی ال ای دی است . مقاومت را روی برد ال ای دی نصب میکنم. استاد عزیزم این کار درست یا نه.
( در مورد یکی از لامپ های تعمیراتی از 220 اهم شروع کردم که ولتاژ روی ال ای دی تقریبا 3 ولت بود . وبا مقاومت 21 اهم ولتاژ 116 ولت بود که ال ای دی روشن شد.)

درود

برد زیر متعلق به پارس شهاب هست که گفتند این مدل بر خلاف لامپ های دیگه نمیشه.
اما خودم تهیه و تست کردم و الان هم کنارم هست.
بطوریکه از ۴ مقاومت کوچک موازی R4 ,R5 , R6 , R14 فقط R14 را حذف کردم که در تصویر می بینید و ولتاژ خروجی حدود ۴۰ ولت کم شد .

حالا باید مقاومت بزرگتر از آن و کوچکتر از ۱۰ اهم جایگزین و تست کنی که نور لامپ اندکی کمتر بشه .
لامپ شما چند مقاومت چند اهمی موازی داشته که با جایگزینی ۲۱ اهمی نور مناسب داده
احتمالا اشتباه میکنی و مقاومتی که جایگزین یکی از مقاومت ها میکنی باید کوچکتر از این مقادیر و معمولا کوچکتر از ۱۰ اهم باشه وگرنه نورش خیلی کم میشه اما اگه نورش مناسبه دراینصورت درست و عالیه.
البته اگه نورش هرچقدر کمتر بشه بهتره و اگه روی لامپ ها آب هم بریزه احتمال صدمه خیلی خیلی کمتر میشه ولی باید نورش مفید و قابل استفاده هم باشه و لذا همین مقدار که نورش اندکی کمتر از نرمال باشه کافیه و هرگز نمیسوزه.

سپاس

IMG_20200211_121930_452.jpg

IMG_20200211_135826_504.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
مشاهده فایل‌پیوست 162944
استاد مهربانم مقاومت 21 اهم با مقاومت اس م 6/20

درود

اگه نور لامپ خوبه ، مطمئن باش مقاومت ۲۱ اهم جایگزین نکردی و احتمالا مقدار مقاومت را بر اساس رنگ برآورد کردی و قطعا خطایی اتفاق افتاده.

منم در تشخیص قرمز و صورتی و قهوه ای به وفور اشتباه میکنم.
لذا اگه با اهم متر تست کنی مشخص میشه .

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
سلام
خدمت همکاران گرامی

در این مدتی که با ledکار کردم چه در زمنیه تابلو روان و بک لایت تلویزیون و حالا در لامپled و در ها جای که led استفاده شد است​

درود

استاد بزرگوار :
کوشی ؟

آنلاین هستید ولی با توجه به مطالب ارزنده ای که مطرح فرمودید و بنظر میرسه قادر به بذل علوم ارزنده ای هستید اما گویا از ارشاد و اصلاح ضعفا دریغ میفرمایید .

منتظر بذل عنایت و پاسخ پست ۲۳ هستم تا پاسخ اصلی را در حد بضاعت تقدیم کنم .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا