آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

عمر لامپ های روشنایی LED را ابدی کنید

علی۱۱۰

کاربر vip
کاربر
2020-02-04
48
69
درود

بله در مقاومت های موازی ، مقاومت معادل از مقدار مقاومت کوچکترین مقاومت هم کوچکتر است .
و اگه یکی از چند مقاومت موازی را حذف کنیم مقاومت معادلش بزرگتر از قبل میشه.
اما این حقیقت موجب چه اشکالی میشه ؟

سپاس
با سلام و عرض ادب
عذر خواهی می کنم بابت تحلیل اشتباه یا برداشت اشتباهی که از فرآیند تحلیلی شما (در مدار لامپ های LED) داشتم، ببخشید حق با شماست.#$V686

2aagh

کاربر vip
کاربر
2019-11-13
86
173
39
ahwaz
درود

اشکالی نداره لامپ سوخته را تعویض نکن به هر تعدادی سوخته مهم نیست ، شورت کن.

سپاس

استاد لطفا دراین مورد یکم بیشتر توضیح بدید چون باشورت کردن لامپهای سوخته اونم به این تعداد،نور لامپ خیلی کم میشه ،بدین خاطر میگم که این لامپ فقط بدرد خود تعمیرکننده میخوره نه مشتری،پیشاپیش از تمام زحمات بیدریغ شما سپاسگذارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
استاد لطفا دراین مورد یکم بیشتر توضیح بدید چون باشورت کردن لامپهای سوخته اونم به این تعداد،نور لامپ خیلی کم میشه ،بدین خاطر میگم که این لامپ فقط بدرد خود تعمیرکننده میخوره نه مشتری،پیشاپیش از تمام زحمات بیدریغ شما سپاسگذارم

درود

این تاپیک بابت افزایش عمر لامپ های سالم مطرح شده و قرار نیست لامپ سالم را شورت کنید .
اما اگه تعدادی از ledهای لامپی سوخته دراینصورت شورت کردن led های سوخته موجب کاهش شدید عمرش میشه که با ابن روش میتونی عمر ledهای سالم باقیمانده رو ابدی کنید.

یا میتونی لامپ های سوخته رو عوض کنی و سپس از این روش استفاده کنی و یا از روش سطل آشغال استفاده و معدوم کنید که به درد خود تعمیرکار هم نخوره.

لذا اصراری نیست که حتما شورت کنید و حتما از این روش استفاده کنید .

بنظر میرسه روش بهتری سراغ دارید که به درد مشتری بخوره لذا دراینصورت لطفا مطرح فرمایید استفاده کنیم.

سپاس

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
این تاپیک بابت افزایش عمر لامپ های سالم مطرح شده
سلام
چند وقت پیش 4 عدد لامپ 50 وات برای محل کارم خریداری کردن که هر کدوم 18 ماه ضمانت داشتن پیشنهاد اصلاحیه رو دادم مسئول تدارکات قبول نمیکرد می گفت اینا رو باز کنی دیگه ضمانتش از بین میره و... تا اینکه با مسئولیت خودم و قبول هزینه کل دو تا از لامپ ها رو باز کردم و دیدم برای پایه CS ای سی درایور از 4 تا مقاومت موازی 2.2 اهمی استفاده شده که از هر کدوم از لامپ ها دو تا از مقاومت ها رو کم کردم خیلی جزئی کاهش نور داشت ولی گرمای تولید شده نسبت به اون دو تا خیلی کمتر شد حالا 18 ماه صبر میکنیم ببینم چی میشه:24000000:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
لامپ-ال-ای-دی-قارچی-وات-میتره-192001049_0.jpg
بدنه این لامپ هم بعد از یه ساعت کارکرد بقدری داغ میکنه که میشه روش نیمرو درست کرد و بساط صبحانه رو باهاش حاضر کرد اینم طبق پست قبل انجام دادم بعد از سه ساعت که لمسش کردم فقط میشد گرما رو حس کرد قبلش برای اینکه صاحبش تفاوت رو احساس کنه به محض اینکه از سرپیچ جداش کردم چسبوندمش پشت دستش:biggrin0::biggrin0::biggrin0: (با یه حالت تمسخر میگفت یه لامپم تو بذار پشت دستمون)تاول زد!!!
الان بعد کلی کارگرد فقط یه مقدار گرم میشه اسم این لامپ رو گذاشتیم نمیرالمومنین انشاالله مثل یه سری ها چند قرن کار کنه و عمرش مفید باشه.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام
چند وقت پیش 4 عدد لامپ 50 وات برای محل کارم خریداری کردن که هر کدوم 18 ماه ضمانت داشتن پیشنهاد اصلاحیه رو دادم مسئول تدارکات قبول نمیکرد می گفت اینا رو باز کنی دیگه ضمانتش از بین میره و... تا اینکه با مسئولیت خودم و قبول هزینه کل دو تا از لامپ ها رو باز کردم و دیدم برای پایه CS ای سی درایور از 4 تا مقاومت موازی 2.2 اهمی استفاده شده که از هر کدوم از لامپ ها دو تا از مقاومت ها رو کم کردم خیلی جزئی کاهش نور داشت ولی گرمای تولید شده نسبت به اون دو تا خیلی کمتر شد حالا 18 ماه صبر میکنیم ببینم چی میشه:24000000:

درود

اجرت این کار با قیمت لامپ محاسبه نمیشه.
باید اجرتی بسیار بیش از قیمت لامپ محاسبه کنید چون صرفنظر از هزینه لامپ های بعدی و تورم ، ضمنا از تحمل عواقب تعویض هم معاف میشه.
یادت باشه اگه عالیترین آثار هنری رو بقیمت نازلی عرضه کنی درواقع تحقیرش کردی و کسی براش ارزشی قائل نمیشه.

چون اگه آثار میلیارد دلاری هنرمندی را با پول خرد بخریم حتما بزودی اسباب بازی بچه ها و روانه سطل آشغال میشه .
کمااینکه با اشتباهاتی چنین وقایعی اتفاق افتاده و فروشنده بی خبر از قیمت یک اثر گران بها آنرا بقیمت بسیار ناچیزی فروخته و اهل فن بصورت تصادفی در بین ضایعات شناسایی و استخراج کردند .

اگه آثار بی ارزش را هم بقیمت گزافی بخریم در امن ترین و عالیترین محل نگهداری میکنیم چه رسد به آثار ارزنده.

سپاس

K-E-M

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-12-09
338
639
با این روش تا بحال حدود 50 60 تا لامپ از ده وات تا چند وات تعمیرکردم خیلی هم عالی بوده ضمنا در مرحله اول لامپها بیشتر از دو تا سه تااز ال ای دیها نسووخته بوده وبعد از اعمال تغیر با اطمینان تاریخ رو ان در ج کردم و تحویل مشتری دادم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
با این روش تا بحال حدود 50 60 تا لامپ از ده وات تا چند وات تعمیرکردم خیلی هم عالی بوده ضمنا در مرحله اول لامپها بیشتر از دو تا سه تااز ال ای دیها نسووخته بوده وبعد از اعمال تغیر با اطمینان تاریخ رو ان در ج کردم و تحویل مشتری دادم

درود

اگه میخوای زبانزد و نامی بشی و درآمد خوبی هم داشته باشی بر اساس مدت گارانتی اجرت بگیر.
ممکنه برای مدتی باور نکنن و اثر چندانی نداشته باشه ولی کمی بگذره و ادعای شما تست بشه کار تمومه.

بگو اگه بخوای لامپ معیوب ، شبیه اولش بشه که بعد از همین مدت مجددا بسوزه اجرت پایین داره.
با ۳ سال گارانتی بیشتر از قیمت لامپ اجرت بگیر
با ۱۰ سال گارانتی چند برابر قیمت لامپ بگیر و بهش بگو که البته وقتی ۱۰ سال کار میکنی یعنی هرگز نمیسوزه ولی بابت عوامل خارجی باید زمان محدودی اعلام کنی که ۱۰ سال رو متعهد میشی.
اینجوری بسرعت جایگاه عالی پیدا میکنی و اجرت مناسب هم میگیری و ضمنا مشتری خیلی بیشتر ارزش قائل میشه.

البته حق شماست و تعمیر ساده نیست و فراتر از تعمیره و لذا اجرت هم باید فراتر از اجرت عادی باشه.
کسی که روش ابتکاری موثری پیدا میکنه ، زمان و خساراتی صرف تحقیق میکنه و باید جبران بشه.
در ضمن هر ۳ حالت رو با همین روش تعمیر کن ولی به مشتری با ۳ حالت عرضه کن که تصور کنه متفاوته.
یعنی درواقع اگه بدون ضمانت هم خواست شما با ضمانت درست کن ولی بهش نگو که نمیسوزه .
در آینده که قطعا مشتری خودت میشه بهش بگو که بخاطر اعتبارم ، خسارت شغلی رو قبول کردم و با هزینه خودم با گارانتی برات درست کرده بودم .
اگه سوخته و ناگزیر شدی ال ای دی متفرقه جایگزین سوخته ها کنی دراینصورت گارانتی نکن چون ممکنه مشخصات ال ای دی های متفرقه متفاوت باشه و تحت فشار باشن و بسوزن و دراینصورت اگه گارانتی کنی به اعتبارت لطمه میخوره.
اما اگه تعداد کم سوخته باشه و شورت کنی میتونی گارانتی کنی چون همگی مشخصه یکسانی دارن و نمیسوزن.

سپاس

آخرین ویرایش:

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
با ۱۰ سال گارانتی

سلام و عرض ادب مجدد خدمت جناب آقای کمالی عزیز.
آقا ما همش داریم در مورد برداشتن فشار اضافه از روی خروجی و ال ای دی ها صحبت میکنیم و ممکنه در طول دراز مدت یا برعکس در مدت کوتاهی لامپ از جانب درایور اسیب ببینه و نوسان برق و... باعث معیوب شدن قسمت تغذیه ال ای دی ها بشه که بازم ضمانت طولانی مدت به اعتبار لطمه میزنه و باعث تمسخر بعضی افراد میشه.

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام و عرض ادب مجدد خدمت جناب آقای کمالی عزیز.
آقا ما همش داریم در مورد برداشتن فشار اضافه از روی خروجی و ال ای دی ها صحبت میکنیم و ممکنه در طول دراز مدت یا برعکس در مدت کوتاهی لامپ از جانب درایور اسیب ببینه و نوسان برق و... باعث معیوب شدن قسمت تغذیه ال ای دی ها بشه که بازم ضمانت طولانی مدت به اعتبار لطمه میزنه و باعث تمسخر بعضی افراد میشه.

درود

متوجه نشدم .
چطور آسیب می بینه ؟
آقا ما همش داریم در مورد برداشتن فشار اضافه از روی خروجی و ال ای دی ها صحبت میکنیم
یعنی بنظر شما نباید در این خصوص چاره ای اندیشه میشد؟
واضح تر توضیح دهید چه عاملی موجب صدمه میشه؟

گویاترین سند اثبات مدعا تست عملی و تجربی است و لذا درسته که در این خصوص فعالیت شغلی و لذا تجربه چندانی ندارم اما مدت کوتاهی پس از ظهور این لامپ ها کلیه لامپ های شخصی که با این شیوه اصلاح کردم تابحال حتی یکی از آنها هرگز صدمه ندیدند (حتی لامپ های تعمیری دوست و آشنا که یکبار سوخته بوده و در نوبت اول از ledهای متفرقه استفاده شده بود و پس از صدمه مجدد بمن پیشکش کردند و با این شیوه اصلاح و استفاده میکنم.

اما با این وجود نسبت به لامپ هایی که از ledهای متفرقه استفاده میشه اطمینان ندارم و ضمانت را در خصوص اینگونه موارد پیشنهاد نمیکنم

در هر صورت صرفنظر از استدلال علمی ، کارآمدی این شیوه با توجه به تست تجربی و بسیار طولانی آن برای من ثابت و محرز شده اما اگه نگران هستید ، استفاده از این شیوه اجباری نشده و پیشنهاد شده .
و اگه دلیل نگرانی را مطرح فرمایید استفاده میکنیم.

سپاس

بالا