آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست مشابه ترانزیستور smd x235

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
سلام دوستان روی یک ترانزیستور smd عبارت x235 نوشته و مربوط به ۵ولت usbگیرنده دیجیتال که تصویر بردش رو میبینید هستش که دوپایه پایین آن اتصال کوتاه شده و روی برد محل ترانزیستور با دایره قرمز مشخص کردم میخواستم ببینم کسی میدونه مشابهش چی میشه گذاشت یا اسم دقیقش چیه؟

پیوست‌ها

• 2.7 مگابایت بازدیدها: 229

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
کسی نمیدونه اسم اصلیش چیه یا مشابهش چی میشه گذاشت؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nima.mhq

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
ینی جواب میده این ترانزیستور مشکلی پیش نمیاره؟

yaghot

کاربر
2012-08-26
60
157
این بخش قضیه به صلاحدید شماست . تشخیص من این بوده ولی شما برد رو در اختیار دارید و می تونید تست کنید .

البته بهتره قطعه رو خارج از مدار تست کنید و اگه تشخیص خرابی دادید تعویض کنید .

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
کسی نمیدونه اسم اصلیش چیه یا مشابهش چی میشه گذاشت؟

فقط روش نوشتهx235? زیر هیچ کدوم خط نداره ( حروف و عدد ها ) یا فاصله همه نوشته یکسانه ؟ چند پایه داره ؟ با حساب کردن پایه ضخیم که بعضی ها دارن؟ نقطه یا نوشته دگ ای نداره؟؟ چون تو شکل ترانزیستور با سه یا حتی چهار پایه اونا که با x خالی شروع میشه و بعد یا دو رقم عددی، ترانزیستور نیست و دیود زینر و گاها دیود tvs هست .‌ ولی خب ندیدم سه رقم بعد ایکس.. من نمیدونم چرا نمیتونم فایل پیوست کنم . ولی اگه غیر قانونی نیست اعلام کن یجوری یه فایل بهت بدم مشخصات خیلی خوب و کاملی ز کد های اس ام دی داره.البته من از دو سه تا منبع همیشه کنترل میکنم که دارم.باز هم با دقت نگاه کن دقیق تر بگو.(حروف کوچیک هست همش؟ پیوسته نوشته شده؟ احتمالا دو تیکه نیست؟ نقطه یا نوشته عمودی نداره ؟ تعداد پایه ها .. x نباید ترانزیستور باشه معمولا..با اینکه ۲ و ۱ یا ۳ و ۱ پایه باشه در هر طرف.(البته طبق استاندارد)

آخرین ویرایش:

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
عکس ها برا من امشب باز نمی شد.. ولی باز هم چیزی نمیبینم .. دو تا پایه رو کنترل کن ببین هردو تو مدار فعالن( یکی بیکار یا به پایه دگ فیزیکی وصل نیست ) اون نوشته روش رو با دقت نگا کن برای من واضح نیست.. نوشتی تغذیه ولتاژ یو اس بی هست پس پروتکت ولتاژ یو اش بی باید باشه که میشه یه زینر حدود پنج ولت من فکر میکنم.چرا فکر میکنی خرابه؟ من واقعا نمیبینم .رفتار مولتی متر رو رنج دیود روی(تمام پایه ها)؟؟ اون پایه آزاد؟یا متصل با پایه دگ؟ ولتاژ ورودی روش هست؟چند ولت؟ افت ولتاژ بین ورودی و خروجی (با دقت یک دهم ولت ) ؟ نام گذاری قطعه هم با دیود زینر می خونه چون x23 هست که فک کنم همون زینر پنج ولت برا محافظت باشه. چک کن نمیخاد خارج کنی. یک پایه از اون باید برا محافظت ۵ولت استفاده شده فک کنم

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
عکس ها برا من امشب باز نمی شد.. ولی باز هم چیزی نمیبینم .. دو تا پایه رو کنترل کن ببین هردو تو مدار فعالن( یکی بیکار یا به پایه دگ فیزیکی وصل نیست ) اون نوشته روش رو با دقت نگا کن برای من واضح نیست.. نوشتی تغذیه ولتاژ یو اس بی هست پس پروتکت ولتاژ یو اش بی باید باشه که میشه یه زینر حدود پنج ولت من فکر میکنم.چرا فکر میکنی خرابه؟ من واقعا نمیبینم .رفتار مولتی متر رو رنج دیود روی(تمام پایه ها)؟؟ اون پایه آزاد؟یا متصل با پایه دگ؟ ولتاژ ورودی روش هست؟چند ولت؟ افت ولتاژ بین ورودی و خروجی (با دقت یک دهم ولت ) ؟ نام گذاری قطعه هم با دیود زینر می خونه چون x23 هست که فک کنم همون زینر پنج ولت برا محافظت باشه. چک کن نمیخاد خارج کنی. یک پایه از اون باید برا محافظت ۵ولت استفاده شده فک کنم

همان طور که توی عکس زیر و عکس اول که فرستادم مشخصه سه تا پایه داره و روش بصورت X235 نوشته شده دوتا پایه پایینش بیرون مدار هم اتصال کوتاهه خروجی usb درحالت عادی ۴.۵ ولته وقتی فلش بهش وصل میکنی میاد زیر ۲ ولت و شناسایی نمیشه اما یه ۵ولت که از جای دیگه بهش میدم راه میوفته.

IMG_۲۰۲۰۰۲۱۰_۰۶۵۵۲۰.jpg

آخرین ویرایش:
بالا